vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

193 επισκέπτες, 1 χρήστης
Jorge

Twitter

INAWERA FLAVORS

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3450 στις: Ιουνίου 11, 2016, 09:39 »
Ήταν το αγαπημένο μου RY4 για πολύ μεγάλο διάστημα (κι είχα δοκιμάσει αρκετά) ώσπου ξεκίνησα ξαφνικά να μην το βρίσκω (στο ελληνικό eshop) όποτε πήγαινα να παραγγείλω... κι έτσι κατέληγα σε κάποια άλλη μάρκα.
Το έφτιαχνα με 5% άρωμα σε βάση 70%PG.
Ατμίζεται από την πρώτη στιγμή, αλλά θέλει 2-3 μέρες για να δώσει το καλύτερο του.
Αν σου αρέσουν τα RY4, αξίζει να το δοκιμάσεις.

Αποσυνδεδεμένος Antonio_de_la_Svouras

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
  • να θυμηθώ να γράψω κάτι ψαγμένο εδώ
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3451 στις: Ιουνίου 11, 2016, 10:58 »
ευχαριστώ για την συνταγή...
η πρώτη που έκανα...δεν απέτυχε ακριβώς...δεν πήγε κατευθείαν νεροχύτη...το σκέφτεται ακόμα ας πούμε.

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3452 στις: Ιουνίου 12, 2016, 10:33 »
Δεν ήταν και συνταγή ακριβώς αυτό... :D
Απλώς ανέφερα πώς μου άρεσε εμένα :)
Βάζω πάντα πιο πολύ PG και προσπαθώ να μην ξεπερνάω το 5% αρώματος σε όλα τα υγρά που φτιάχνω...

Δεν σου πολυ άρεσε απ' ό,τι κατάλαβα εεε;
Αν σου αρέσουν πάντως τα RY δοκίμασε και αυτό της FA, διαφορετικό από της Inawera αλλά νόστιμο

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3453 στις: Ιουνίου 12, 2016, 14:51 »
Μια ερώτηση απο μενα. Σε βαση pink mule purple, εβαλα χθες ξεχωριστά αρωμα inawera και σήμερα βλέπω οτι ολη η βαση με το αρωμα ειναι θολή, σαν αραιωμένο γάλα. Στην ιδια βάση με αρωμα της FA παραμένει διαυγής σαν καθρέφτης και μάλιστα σε 24 ωρες μονο το ατμισα και ηταν σουπερ.
Αυτη η θολότητα με τα inawera στη βάση ειναι φυσιολογικη? Και το αρωμα και η βάση μολις ειχαν ξεσφραγισθεί..επισης την ιδια θολούρα μου εκαναν και τα αρώματα της tpa και της flavor west..αν και γι αυτά θα πρεπει να γράψω στο κατάλληλο νήμα, απλα το αναφέρω

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3454 στις: Ιουνίου 12, 2016, 21:40 »
Έχω χρησιμοποιήσει πάνω από 60 αρώματα της Inawera και δεν είχα κάποιο θόλωμα στο υγρό. Καλό είναι να πεις ποιό άρωμα χρησιμοποίησες, ώστε αν το έχει κάποιος να σου πει την εμπειρία του. Γενικά κάποια πορτοκάλια, μανταρίνια κλπ θολώνουν το υγρό ή δημιουργούν ένα δακτυλίδι αρχικά στην κορυφή του υγρού... Δεν είναι κάτι ανησυχητικό.... Οπότε, γράψε αν θέλεις ποιό είναι το άρωμα.

Την βάση δεν την έχω δοκιμάσει και δεν έχω άποψη...

Αποσυνδεδεμένος Rbmkn4

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3455 στις: Ιουνίου 12, 2016, 21:54 »
Το Lemon Cake της Inawera ειναι θολο την πρωτη μιση ωρα περιπου, μετα στρωνει, οποτε και δε το θεωρω και παραξενο.

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3456 στις: Ιουνίου 13, 2016, 01:16 »
Το cuban cigar της inawera. Μιαμισυ μερα κι ακομα θολο ως και κατι που να θυμιζει προς γάλα! Το περιεργο ειναι οτι στην ιδια βάση και την ιδια ώρα εφτιαξα και αρωμα της flavour west που επισης εχει κανει την ιδια θολότητα αλλα και άρωμα της flavourart που ειναι πεντακάθαρο σαν κρύσταλο. Το σιγουρο ειναι οτι δεν φτσιει η βαση παντως και γιατι την εχω δοκιμασει και επειδή πριν ριξω το αρωματ ηταν κι αυτη διάφανη

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3457 στις: Ιουνίου 13, 2016, 01:35 »
Είναι τα αγαπημενα μου αρωματα!
5% αρώματος για μενα είναι παρα πολλα,η INAWERA λεει προσθηκη 3% και τοσα μου φτανουν ,παραπανω βγαζει πολύ αρωμα,επισης θολουρα δεν μου εβγαλε ποτε κανενα αρωμα και εχω δοκιμασει καμια 10ρια!
Αυτά βεβαια δοκιμασμένα σε Γλυκερινες Συνδεσμου και pg νικοτινουχες ecig και atmos, σε άλλες θα κανω δοκιμες στο μελον!

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3458 στις: Ιουνίου 13, 2016, 02:29 »
@ margo

Δεν στέκει (νομίζω) καπνικό να κάνει θολούρα.... Μυρίζει σωστά το άρωμα όταν το μυρίζεις από το μπουκαλάκι?.... Μήπως κατά λάθος έχουν βάλει άλλο άρωμα (αν και το βρίσκω απίθανο..)?.... Αν δεν υπάρξει κάποια ιδέα ή εμπειρία συνατμιστή και αφού είσαι σίγουρη οτι ευθύνεται το άρωμα, θα σου πρότεινα να μιλήσεις με την inawera... (ή το κατάστημα αγοράς)

Αποσυνδεδεμένος Antonio_de_la_Svouras

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
  • να θυμηθώ να γράψω κάτι ψαγμένο εδώ
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3459 στις: Ιουνίου 13, 2016, 02:44 »
@kristooff :
είναι δεν είναι συνταγή...το μαγείρεμα έγινε :tongue_smilie:
@margo:
ένα θόλομα το κάνει και σε μένα. Πιάσε το μπουκάλι και shake shake shake mi amor. (ανάδευση)
Ας το να κάτσει και δες το την επόμενη μέρα. Λογικά θα πρέπει να έχει "ομογενοποιηθεί".

Αποσυνδεδεμένος Dr.Feelgood

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • Μικρός Τυμπανιστής
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3460 στις: Ιουλίου 08, 2016, 20:12 »
Καλησπέρα. Έκανα παρασκευή υγρού 12mg από 0 και 36 mg βάσης dirty με άρωμα black cherry. Μετά τη μίξη το άφησα κάνα 10 ήμερο να ωριμάσει ανακινώντας το καθημερινά περίπου 2-3 φορές. Το θέμα είναι ότι το υγρό παραμένει άσπρο και διαυγέστατο για τα δεδομένα της ωρίμανσης. Στη γεύση που το δοκίμασα φαίνεται καλό. Δε θα έπρεπε να αλλάξει έστω και λίγο το χρώμα; Μήπως η ωρίμανση δεν έχει νόημα στα υγρά αυτής της εταιρείας; Ή φταίει το συγκεκριμένο άρωμα; Oέο  8) ;

Αποσυνδεδεμένος kaklis

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3461 στις: Ιουλίου 08, 2016, 20:17 »
Δεν αλλάζουν χρώμα όλα τα υγρά. Αυτό που θα δείς στο εν λόγο είναι να κιτρινίζει με τον καιρό λόγο της νικοτίνης.

Αποσυνδεδεμένος Αράπης

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3462 στις: Ιουλίου 09, 2016, 23:31 »
Καλησπέρα. Έκανα παρασκευή υγρού 12mg από 0 και 36 mg βάσης dirty με άρωμα black cherry. Μετά τη μίξη το άφησα κάνα 10 ήμερο να ωριμάσει ανακινώντας το καθημερινά περίπου 2-3 φορές. Το θέμα είναι ότι το υγρό παραμένει άσπρο και διαυγέστατο για τα δεδομένα της ωρίμανσης. Στη γεύση που το δοκίμασα φαίνεται καλό. Δε θα έπρεπε να αλλάξει έστω και λίγο το χρώμα; Μήπως η ωρίμανση δεν έχει νόημα στα υγρά αυτής της εταιρείας; Ή φταίει το συγκεκριμένο άρωμα; Oέο  8) ;

Το συγκεκριμένο της Inawera παραμένει διάφανο

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Το cuban cigar της inawera. Μιαμισυ μερα κι ακομα θολο ως και κατι που να θυμιζει προς γάλα! Το περιεργο ειναι οτι στην ιδια βάση και την ιδια ώρα εφτιαξα και αρωμα της flavour west που επισης εχει κανει την ιδια θολότητα αλλα και άρωμα της flavourart που ειναι πεντακάθαρο σαν κρύσταλο. Το σιγουρο ειναι οτι δεν φτσιει η βαση παντως και γιατι την εχω δοκιμασει και επειδή πριν ριξω το αρωματ ηταν κι αυτη διάφανη

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Παίζει να έχει θέμα το άρωμα. Εμένα μου έχει τύχη να είναι διαυγές,αλλά από γεύση να είναι χαλασμένο. Αν τώρα σου βγάζει σωστά την γεύση δεν ξέρω ...κάποιο συστατικό του να προκαλή την θολούρα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 09, 2016, 23:37 από Αράπης »

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3463 στις: Ιουλίου 13, 2016, 13:29 »
Για οποιον ενδιαφέρεται!
Αγαπημενη μου συνταγή γλυκοπουροτσιγαρο γευσης με αρωματα inawera:
3% προσθηκη αρωματος σε βαση 75vg-25pg
1% gold ducat,
1% tobacco C.,
0,5% ry4,
0,5% black cherry
Δοκιμαστε το και θα με θυμηθείτε!

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3464 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2016, 18:27 »
Δοκιμάστε από τη σειρά Shisha το πορτοκάλι και την φράουλα.
Το πορτοκάλι είναι οτι πιό πιστό σε πορτοκάλι έχω ατμίσει. Ούτε ξινό, ούτε γλυκό. Πορτοκάλι τελεία. 10/10
Η φράουλα είναι η καλύτερη από τις άλλες 5 που έχω δοκιμάσει... 9/10



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9124 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42542 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 362 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34632 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557223 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181747 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8859 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538489 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60527 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238876 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1612 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12