vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

118 επισκέπτες, 8 χρήστες
fratz8, bloodlessz, Mimhsdr, lemon78, manoslykos, tibolaso, I.P, anetost

Twitter

INAWERA FLAVORS

Αποσυνδεδεμένος Kerveros

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #375 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 16:54 »

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 05, 2011, 16:57
Μετά από 2 εβδομάδες, λόγω απεργιών και χαζομάρας των ΕΛΤΑ.



Uploaded with ImageShack.us

Εντυπώσεις:

Φοβερό ντουμάνι οι VG Βάσεις. Οι 0 mg απολύτως άοσμες.

Γεύσεις (Με βάση VG 9 mg) (Δοσολογία από την εταιρία) :

Cola: Ακριβώς όπως τα γλυφιτζούρια με γεύση κόκα κόλα. Πολύ καλή γεύση και άρωμα. Αυτή είναι η γεύση μου. Με ξετρέλανε.

Desert Ship Blend: Πλησιάζει πολύ στο Desert Ship της Nobacco. Καλή γεύση καπνού, ελαφρώς γλυκιά.

Strawberry: Πολύ γλυκιά γεύση φράουλας, σαν milk Shake ή γρανίτα. Πολύ δυνατό άρωμα. Πιο δυνατό από όλα τα άλλα που υπήρχαν στο κουτί.

Latakia: Πολύ καλό καπνικό, ελαφρύ και ταιριάζει με τον καφέ.

Προσεχώς:
Milk Chocolate, Champagne,Tabacco Virginia E-Flavor, Lemon, Coffee, Little Space Drop, Tabacco Tabacco C, Cappuccino, Dark Vapure, Tabacco Tuscan Garden

Προς το παρών είμαι πολύ ευχαριστημένος. Οι γεύσεις δοκιμάζονται σε EGO-T.

Συνέχεια:

Lemon:Δεν είναι όπως το περίμενα, καθαρή γεύση λεμόνι. Είναι πιο πολύ στην γεύση τσίχλας με άρωμα λεμόνι. Καλό  όταν μπουχτίζω από γλυκάδα όπως το Strawberry αλλά περίμενα πιο αυθεντικό λεμόνι (σαν την μυρωδιά από fairy)

Coffee: Γεύση μόκα. Πολύ καλό και το χρησιμοποιώ μετά το φαγητό και όλο το μεσημέρι.

Dark Vapure: Μέτριο άρωμα, καλή γεύση. Λίγο πικρή να πω την αλήθεια.

Αποσυνδεδεμένος chris1983

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #376 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 16:57 »
Δοκιμάστηκε η 36άρα σκέτη VG, κατεβασμένη στα 12mg με 0mg σκέτη VG της ίδιας εταιρίας! Το αποτέλεσμα, πάρα πολύ καλό! Σε σύγκριση με αντίστοιχε velvet, για μένα σε πρώτη φάση, δείχνει να έχει καλύτερο χτύπημα και πολύ καλή γεύση!

Rasta ακούει?? Ετοιμάσου για δοκιμή αύριο! Θα φέρω και 36άρα για τους βαρύς κι ασήκωτους (βλ. SEB..)

Αποσυνδεδεμένος georgekriti

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #377 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 17:22 »
Σίγουρα με VG 0mg τη κατέβασες ή μήπως ήθελες να γράψεις PG και μπερδεύτηκες. Το λέω γιατί κι εγω με τον ίδιο τροπο τήν κατέβασα στα 12 mg αλλά χτύπημα 0!!!!!Έτσι αναγκάστηκα να την ανεβάσω στα 18 Mg για να καταλάβω χτύπημα!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 22, 2011, 21:13 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος chris1983

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #378 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 17:26 »
με VG 0mg της Inawera. πριν έκανα αντίστοιχη velvet cloud.
Μήπως απλά έχει συνηθίσει σε κάτι διαφορετικό? γιατί όντως το χτύπημα της vg δεν έχει καμία σχέση με την Pg. οι βάση πάντως της inawera, σε πρώτη φάση μου φαίνεται πολύ καλή.

Αποσυνδεδεμένος georgekriti

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #379 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 17:44 »
Έχω γράψει και παραπάνω ότι ποιοτικά τα βρήκα πολύ καλα.Φταίει  αυτό που λές ότι έχω συνηθίσει σε έτοιμα υγρά 18Mg kai 9mg τα οποία περιέχουν και Pg. Στην επόμενη παραγγελία μου λοιπον απο inawera θα πάρω και βάσεις pg για μίξεις με vg!

Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #380 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 14:27 »
Kαλησπέρα.

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω κάποιες γεύσεις έτοιμων υγρών inawera για την μητέρα μου η οποία μόλις ξεκίνησε το άτμισμα.
Αυτή τη στιγμή ατμίζει τη γεύση camel της natura στα 9mg η οποία της προκαλεί βράχνιασμα και της πέφτει γενικά βαριά. Να ρωτήσω καταρχάς αν αυτό οφείλεται στην υψηλή περιεκτικότητα νικοτίνης ή σε αυτό που αποκαλείτε χτύπημα?
Με βάση αυτά, θα μπορούσατε να μου προτείνετε κάποιες γεύσεις για να παραγείλω? Ενδιφέρομαι τόσο για καπνικές όσο και φρουτώδεις κτλ.
Να προσθέσω πως σε κανονικά τσιγάρα κάπνιζε pall mall light (0.6 mg) οπότε σκεφτόμουν να της παραγείλω γεύσεις στα 6mg.

Ευχαριστώ  :)

Αποσυνδεδεμένος Dimi21

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #381 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 22:02 »
Παιδιά καλησπέρα σας.

Επειδή είμαι καινούργιος στον χώρο του ηλεκτρονικού τσιγάρου, δεν θέλω πρός το παρόν να ασχοληθώ με την δημιουργία e liguid.Όμως τσέκαρα το συγκεκριμένο site για έτοιμα υγρά, και παρατήρησα πως έχει κάποιες καλές μάρκες , σε μεγάλη ποσότητα(60 ml) και σε πολύ καλή τιμή(15 ευρώ μαζί με φόρους και μεταφορικά).Θέλω να μου πείτε όσοι έχετε αγοράσει έτοιμα υγρά από αυτό το site αν είναι καλά και αν ισχύει κάτι τέτοιο (60 ml με 15 ευρώ).Γιατί αν είναι καλά και ισχύει αυτό τότε σίγουρα αξίζει την προσοχή μου.

Σας ευχαριστώ για την προσοχή σας.
Συγκεκριμένα ενδιαφέρομαι για αυτή την γέυση:http://www.inaweraflavours.com/en/liquids-18-mg-ml-10-or-60-ml-vol/246-gold-ducat-e-liquid-6-mg-ml.html

Αποσυνδεδεμένος Kerveros

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #382 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 22:20 »
Kαλησπέρα.

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω κάποιες γεύσεις έτοιμων υγρών inawera για την μητέρα μου η οποία μόλις ξεκίνησε το άτμισμα.
Αυτή τη στιγμή ατμίζει τη γεύση camel της natura στα 9mg η οποία της προκαλεί βράχνιασμα και της πέφτει γενικά βαριά. Να ρωτήσω καταρχάς αν αυτό οφείλεται στην υψηλή περιεκτικότητα νικοτίνης ή σε αυτό που αποκαλείτε χτύπημα?
Με βάση αυτά, θα μπορούσατε να μου προτείνετε κάποιες γεύσεις για να παραγείλω? Ενδιφέρομαι τόσο για καπνικές όσο και φρουτώδεις κτλ.
Να προσθέσω πως σε κανονικά τσιγάρα κάπνιζε pall mall light (0.6 mg) οπότε σκεφτόμουν να της παραγείλω γεύσεις στα 6mg.

Ευχαριστώ  :)

Εγώ θα προτείνω το Desert Ship στα 6mg αν το 9 πέφτει βαρύ. Το Desert Ship είναι ελαφρώς γλυκό με γεύση καπνού. Προσωπικά είναι το μόνο σε γεύση καπνού που ατμίζω. Σε λιγότερο γλυκό είναι επίσης και το Latakia που έχει μια πιο έντονη γεύση καπνού. Φυσικά η γεύση εξαρτάται και από την βάση που θα βάλεις. Για την βάση ας μιλήσει κάποιος πιο έμπειρος καθώς εγώ κάνω σκέτη VG (λιγότερο χτύπημα, περισσότερο ντουμάνι).

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #383 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 22:36 »
VG base, 12 mg/ml 100 ml   
28   Neutral base, 12 mg/ml 100 ml   
59   TABACCO GOLD DUCAT E-FLAVOUR, 5 ml 5 ml
61   TABACCO CHOCOLATE E-FLAVOUR, 5 ml 5 ml   
65   TABACCO VIRGINIA E-FLAVOUR, 5 ml 5 ml   
78-1   TABACCO AMERICAN TYPE, 5 ml 5 ml   
43   DESERT SHIP BLEND, 7 ml


και η δευτερη μου παραγγελεια...Πολυ ευχαριστημενος εμεινα απο την πρωτη
μου δοκιμαστικη κ προσθεσα και την dirty βαση που εχω διαβασει καλες κρητικες
προσθεσα και καποιες tobacco γευσεις προς νεα δοκιμη κ ειδωμεν

Αποσυνδεδεμένος zafzaf

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #384 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 08:51 »
Λοιπον μετα από αρκετές δοκιμές .εχουμε τα εξης :

οι βάσεις (dirty και Neutral base )αρκετά καλές με πλούσιο ατμό στα 6 mg .

τα ρώματα : MELON :πολύ εξαιρετικό
                    MILK CHOCOLATE : πολύ καλό
                    TABACCO TURKISH : μέτριο (ισως να ήθελε παραπάνω σταγονες)
               wg  LITTLE SPACE DROP: εξαιρετικό καπνικό άρωμα
               wg  CHERRY :πολύ καλό
               wg  TABACCO MADAGASKAR VANILLY : εξαιρεικό λές και τρως πουτινκα  :eyesplash: :laugh1:
                     
η δοσολογία ήταν 10 μλ βάσης και 5 σταγόνες άρωμα.
Τα έτοιμα dunhill kai 555 έτοιμα υγρα δεν με συγκίνησαν .Αυτα προς το παρόν

Αποσυνδεδεμένος georgekriti

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #385 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 08:58 »
Επειδή ετοιμάζομαι να δώσω δεύτερη παραγγελία η VPG 12mg ή 18mg, έχει ικανοποιητικό χτύπημα η θα είναι τζούφια όπως την 36αρα VG που είχα πάρει?Αν έχει δοκιμάσει κανείς ας μου πει παρακαλω!

Αποσυνδεδεμένος Leader133Gr

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #386 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 10:44 »
Φιλαρακι και συ παθων με την 36αρα ?Για πες για πες ...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 22, 2011, 21:15 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος georgekriti

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #387 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 12:14 »
Έχω γράψει και παραπάνω ότι με την 36αρα vg κατεβάζοντας την με 0Vg στα 12mg δεν είχα καθόλου χτύπημα. Διαβάζοντας εδω κατάλαβα ότι για το χτύπημα ευθύνεται η σκέτη vg γι αυτό και έδωσα παραγγελια για VPG36 ακαι VPG0 ωστε να κάνω τις μίξεις μου στις αναλογίες που θέλω και αν δοκιμάσω χτυπήματα! Μόλις δοκιμάσω σας λέω. Όσον αφορά την Vg την ανέβασα στα 18Mg Που απο εκεί και πάνω έχω ένα σχετικά μέτριο χτύπημα!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 22, 2011, 21:15 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #388 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 14:10 »
....κανε δοκιμες και κατεβαζε την 36ρα σε μικρες ποσοτητες των 5 ή 10ml,
αρχικα σε 24ρα και δες τι σου αρεσει και ποσο ακομα μπορεις να κατεβεις,
συμφωνα με τις προτιμησεις σου.... ::)

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #389 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 14:15 »
Λοιπον μετα από αρκετές δοκιμές .εχουμε τα εξης :

οι βάσεις (dirty και Neutral base )αρκετά καλές με πλούσιο ατμό στα 6 mg .

τα ρώματα : MELON :πολύ εξαιρετικό
                    MILK CHOCOLATE : πολύ καλό
                    TABACCO TURKISH : μέτριο (ισως να ήθελε παραπάνω σταγονες)
               wg  LITTLE SPACE DROP: εξαιρετικό καπνικό άρωμα
               wg  CHERRY :πολύ καλό
               wg  TABACCO MADAGASKAR VANILLY : εξαιρεικό λές και τρως πουτινκα  :eyesplash: :laugh1:
                     
η δοσολογία ήταν 10 μλ βάσης και 5 σταγόνες άρωμα.
Τα έτοιμα dunhill kai 555 έτοιμα υγρα δεν με συγκίνησαν .Αυτα προς το παρόν

Και εγώ είχα την ίδια εντύπωση... ότι ήταν μια καπνική γεύση που ίσως ήθελε παραπάνω σταγώνες...

Διπλασίασα την δόση (από 2 σταγόνες τα 5 μλ στις 5 σταγώνες στα 5μλ), το αφησα να ωριμάσει μερικές μέρες, αλλά λίγη διαφορά είδα...

Σαν να θυμίζει τσιγάρο, αλλά δεν ξέρω... μάλλον πιο πολύ φέρνει σε χορτάρι... το θετικό του είναι πως δεν γλυκίζει

Το little space drop έχει γλυκιά γεύση??

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 1 23 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:38
από chkontog
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 87 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20384 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280223 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207799 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173859 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124428 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4128 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix