vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

236 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #1200 στις: Ιουλίου 21, 2018, 11:39 »
Να ζήσουμε να τα θυμόμαστε τα καλά Dinner Lady. 
Ας πρόσεχαν..

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #1201 στις: Ιουλίου 21, 2018, 21:05 »
Δεν τα εχω δοκιμασει τα salt ειδα και εγω οτι εσκασαν μυτη.

Το θεμα ειναι οτι δεν νομιζω να υπαρχει κατι καλυτερο σε λεμονοταρτα μεχρι τωρα,ακομα και την μετα tpd της dinner.
Παντου κατι λειπει.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #1202 στις: Ιουλίου 22, 2018, 12:40 »
Θέλω και εγώ να τα περάσω ένα τεστ μιας και τελευταία τα τιμώ τα άλατα...

Όντως σε σχέση με άλλα, ακόμα και τα post tpd είναι φανταστικά. Όταν όμως έχεις μνήμη των παλαιών 30μελων, δύσκολα τα ευχαριστιέσαι...

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #1203 στις: Ιουλίου 23, 2018, 09:26 »
Επειδή όλοι λέτε για το orange tart, να πώ και γώ πολύ γκυκερό για τα γούστα μου ενώ το apple pie μουρχετι πιο καλά και βγάζει αυτή τη μηλοκάνέλλα που μ'αρέσει

Αποσυνδεδεμένος Papadoman

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #1204 στις: Ιουλίου 30, 2018, 10:32 »
Καλημέρα,
η αληθεια ειναι οτι δεν ετυχε να δοκιμασω Dinner Lady της προ TPD εποχης, οποτε ολες μου οι αποψεις ειναι με τις νεες εκδοχες τους. Ειχα δοκιμασει πριν απο αρκετο καιρο το Rice Pudding σε εναν τανκατο ατμο και μου εφερνε απλα μια κρεμα με λιγο γαλα και μεχρι εκει. Τωρα δοκιμαζω το Strawberry Custard σε dripper και αισθανομαι οτι ή στραβος ειναι ο γιαλος ή στραβα αρμενιζουμε. Καμια αισθηση φραουλας, κρεμα και παλι κρεμα. Εαν μου το δινανε στα τυφλα, θα ελεγα οτι ειναι το ρυζογαλο all over again. ΚΑνω κατι λαθος βρε παιδια :(

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #1205 στις: Ιουλίου 30, 2018, 10:55 »
Τα saltnic ειναι 50-50 σε συσταση και το blackberry σε minifit πολυ ωραίο!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #1206 στις: Ιουλίου 30, 2018, 16:07 »
Καλημέρα,
η αληθεια ειναι οτι δεν ετυχε να δοκιμασω Dinner Lady της προ TPD εποχης, οποτε ολες μου οι αποψεις ειναι με τις νεες εκδοχες τους. Ειχα δοκιμασει πριν απο αρκετο καιρο το Rice Pudding σε εναν τανκατο ατμο και μου εφερνε απλα μια κρεμα με λιγο γαλα και μεχρι εκει. Τωρα δοκιμαζω το Strawberry Custard σε dripper και αισθανομαι οτι ή στραβος ειναι ο γιαλος ή στραβα αρμενιζουμε. Καμια αισθηση φραουλας, κρεμα και παλι κρεμα. Εαν μου το δινανε στα τυφλα, θα ελεγα οτι ειναι το ρυζογαλο all over again. ΚΑνω κατι λαθος βρε παιδια :(
Το λάθος φίλε μου δεν είναι δικό σου. Είναι νομοθετικό...

 Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος Papadoman

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #1207 στις: Ιουλίου 30, 2018, 16:21 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click


Ειναι πρωτοφανες ομως αυτο, να μην μπορω να καταλαβω καθολου μια βασικη γευστικη πτυχη του υγρου. Αρα δηλαδη με τη νομοθεσια αυτη αφου βγηκαν τοσες γευσεις εκτος και τα υγρα δεν μπορουν να μεινουν πιστα στο προφιλ τους, γιατι συνεχιζουν και τα πασαρουν ετσι;..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 30, 2018, 23:55 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος haros

  • ***
  • 521
  • Κατα τον Δαιμονα εαυτου.
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #1208 στις: Ιουλίου 30, 2018, 16:40 »
Αν μιλουμε παντως για την νομοθεσια, δεν νομιζω να εχει απαγορευτει ρητως καποια συγκεκριμενη ουσια που περιειχαν παλαιοτερα τα υγρα ατμισματος.
Υπαρχει, απο οσο γνωριζω, μια γενικη διατυπωση "να μην περιεχουν βλαβερες ουσιες".

Αν μιλαμε για το γνωστο "υποπτο" διακετυλιο, που νοστιμιζε αρκετα υγρα, ο ντορος ειχε γινει πριν απο την νομοθεσια, με ιδιωτικη πρωτοβουλια, και οι περισσοτερες  εταιρειες το απομακρυναν αυτοβουλως απο τα υγρα τους, για ευνοητους λογους επιβιωσης, και εβγαζαν και ανακοινωσεις οτι "δεν περιεχουν διακετυλιο" τα υγρα τους.
Αρα στην συγκεκριμενη περιπτωση, η TPD και η εδω νομοθεσια δεν φταινε σε κατι, η καταναλωτικη συνειδηση των πελατων (ατμιστων) υποχρεωσε τις εταιρειες να δημοσιευουν αναλυσεις για τα υγρα τους και να αλλαξουν τις συνταγες ,απομακρυνοντας υποπτες ουσιες, πριν καν ο νομος ασχοληθει με τα του ατμισματος.

Και νομιζω οτι αυτο θα συνεχιστει και με αλλες ουσιες, ασχετα με την νομοθεσια.
Εβλεπα ενα βιντεο με τους 5pawns για την νεα σειρα με το αλατι, οτι το διαλεξαν για να αναδεικνυει τις γευσεις σε αντικατασταση αλλων "ενισχυτικων" που χρησιμοποιουσαν.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 30, 2018, 16:47 από haros »

Αποσυνδεδεμένος Papadoman

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #1209 στις: Ιουλίου 30, 2018, 16:46 »
Αν μιλουμε παντως για την νομοθεσια, δεν νομιζω να εχει απαγορευτει ρητως καποια συγκεκριμενη ουσια που περιειχαν παλαιοτερα τα υγρα ατμισματος.
Υπαρχει, απο οσο γνωριζω, μια γενικη διατυπωση "να μην περιεχουν βλαβερες ουσιες".

Η αληθεια ειναι οτι σε αυτο το θεμα δεν γνωριζω και πολλα, οποτε απλα αναρωτιεμαι προς το παρον. Απλα δεν το εχω ξαναπαθει αυτο με υγρο, να μην μπορω να ξεχωρισω τις βασικες τους γευσεις. Και το συγκεκριμενο, οντας ενα "γλυκατζιδικο" υγρο, μια κατηγορια στην οποια συγχωρουνται και τα λιγα παραπανω προσθετα, θα περιμενα να κανει μπαμ η φραουλα μαζι με την κρεμα. Δεν ξερω πως να το εξηγησω, ισως χρειαστει να επιστρεψω στην σκετη βαση για ενα reboot της γλωσσας :))

Αποσυνδεδεμένος valerou

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #1210 στις: Ιουλίου 30, 2018, 18:29 »
Στον μήνα άρχισε να μου βγάζει την φράουλα. Μην περιμένεις καμιά τρελή γεύση όμως. Απο την κυρία μονο τάρτα λεμόνι περνώ.

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #1211 στις: Ιουλίου 30, 2018, 19:23 »
κρέμα φράουλας παίρνεις απο το συγκεκριμένο υγρό και μάλιστα ψημένη.
το υγρό βγάζει ωραία πραγματάκια απο 35 βαττάκια και πάνω.

Αποσυνδεδεμένος Papadoman

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #1212 στις: Ιουλίου 31, 2018, 11:04 »
Ειμαι σε μηχανικο που σε φουλ φορτιση βγαζει 50 βατ, αλλα και παλι δεν βλεπω κατι. Ισως φταιει οτι το σκεφτομαι σαν κρεμα με κομματια φραουλας, οχι κρεμα φραουλας ψημενη (γιατι και το μυαλο παιζει μεγαλο ρολο θεωρω). Ισως με πολλη σκεψη να το καταφερω να μοιαζει :tongue_smilie:. Σε γενικες γραμμες μετριο το υγρο, περιμενω να δω και το lemon tart που με εχει ξετρελανει με τη μυρωδια μεχρι στιγμης.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 31, 2018, 11:32 από Papadoman »

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #1213 στις: Αυγούστου 01, 2018, 00:10 »
... καταλαβαίνω τι έχεις στο μυαλό σου για το κρέμα φράουλα
......το υγρό αυτό δεν είναι κάτι τέτοιο ... περισσότερο σε καραμελωμένη μαρμελάδα φράουλας φέρνει απλωμένη πάνω σε πικάντικη custard ...

Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #1214 στις: Αυγούστου 22, 2018, 12:59 »
Τι εγινε κανεις δεντο ατμιζει πλεον? Παει το hype;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275298 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13932 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42687 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 382 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34840 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181883 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9034 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364