vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

244 επισκέπτες, 8 χρήστες
antiklitos140, Ηρακλης, dkostas, camber, ramon, maprix, Milarepa, Ribot

Twitter

Κλώνοι του Doggystyle 2K16

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #5760 στις: Μαΐου 31, 2018, 07:51 »
με ψιλά σύρματα ναι βέβαι δοκιμάστε με μικρό πυρήνα (τώρα έχω 1.5 mm) και χαμηλά κοντά στην τρύπα αέρα

Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #5761 στις: Ιουνίου 03, 2018, 00:31 »
Ο σκύλος μου κατουρησε τον πολο του μοντ  , οχι δεν ειναι ιδεα μου πραγματι υπηρξε διαρροη , ελαχιστη αλλα υπηρξε απο το σημειο της βιδας ετσι οπως ηταν κουμπωμενος στο pico για μερικες μερες χωρις να ατμιζω  , σιγουρευτηκα γιατι τον αφησα σε βαση μετα για καποιο διαστημα βαζοντας λιγο αποροφητικο χαρτι απο κατω 

Η λυση του οριγκ στη βιδα αποριφθηκε γιατι δεν θελω καμια ελαστικοτητα ουτε την ελαχιστη δυνατη , αλλωστε η βιδα εκει κατασκευαστικα στο σκυλο σφιγγει τον πολο και δεν ειναι ρυθμιζομενη,  αφου προβληματιστικα αν ειναι αναμεσα στο πικ ,που ειναι περιμετρικα στην εσωτερικη πλευρα  και στο πιν το τσεκαρα πολυ προσεκτικα και ολα εκει δειχνουν καλα ( δεν τον εχω κακομεταχειριστει καθολου υποψιν  ) σκεφτηκα να περασω στο πιν  μια γυρα ταινια τεφλον , αλλα δεν δουλεψε τη μαζευε στην τοποθετηση , επομενη λυση ελπιζοντας οτι ειναι εκει το θεματακι του ηταν  αφου πιασω λιγακι τη βιδα , το τεφλον να το περασω γυρω της ( ελαχιστοτατο , δεξιοστροφα ) και  μετα να σφίξω , το εκανα και τον εστησα - γεμισα - ατμισα για καμποσο και τον ακουμπησα παλι στη βαση με το αποροφητικο χαρτι αναμεσα  , μεχρι στιγμης ( δυο μερες τωρα ) ειναι ολα στεγνα , ατμιζω κιολας κατα διαστηματα αφηνω  στη βαση με το χαρτι και βλεπω αργοτερα ,  ολα δειχνουν ενταξει. 

Απλα ηθελα να το γραψω σαν λυση ( με ερωτηματικο παντα , αλλα δεν μπορει να ηταν ιδεα μου ουτε να ειχε λερωθει ( σταγονιτσα )  ο πολος του μοντ αλλιως , δεν μπηκε τιποτα αλλο εκτος απο το σκυλο σε αυτο  , ουτε και βεβαια το χαρτι. )  :dontknow:

Ταινια τεφλον  σε καθε χρωματοπωλειο και οχι μονο , δεν κανει μονο για τα υδραυλικα κανει και για τα ατμιστικα , στεγανοτητα θελουμε κι εδω  ( αν θελουμε λεει ) ,  μεχρι και προχειρο οριγκ γινεται για εκτακτη αναγκη αν τη στριψουμε    ;D

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2299
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #5762 στις: Ιουνίου 03, 2018, 01:04 »
Να σου πω την αλήθεια, ατμο που αφήνω στην αγρανάπαυση για κάποιες μέρες και έχουν υγρό, αν δεν έχουν ρύθμιση υγρών ώστε να τα κλείσω, τότε αποθηκεύονται γυρισμένοι ανάποδα.
* Παθώς & μαθώς.  :(

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #5763 στις: Ιουνίου 03, 2018, 11:38 »
Να πω και εγω την αληθεια 1,5 χρονο που δουλευω καθημερινα τον σκυλο δεν εχω δει ουτε μια σταγονα πουθενα σε ολα τα πιθανα σεναρια. Ειναι ο,τι πιο στεγανο εχω συναντησει στο ατμισμα, για να μη δημιουργουνται λαθος εντυπωσεις. Ο σκυλος ειναι μια κατηγορια μονος του   :yes: .

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2299
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #5764 στις: Ιουνίου 03, 2018, 13:38 »
Ναι, αλλά δεν συζητάμε για καθημερινή χρήση, αλλά για ακινησία ημερών γεμάτο με υγρά. Οταν αυτά δεν ρυθμίζονται, ώστε να τα κλείσω, το βαμβάκι (αν μάλιστα είναι και "κουρασμένο") θα μου το δώσει το δάκρυ του. Δεν μιλάω για διαρροή, αλλά για υγρασία αρκετή να "λαδώσει" την βάση που κάθεται ο ατμο.
* Αφορά την προσωπική μου εμπειρία σε ατμο χωρίς ρύθμιση υγρών, με "δουλεμένο", "λασπωμένο" βαμβάκι (αλλά καθαρό για άτμισμα)  & με όχι εξωτικά βαμβάκια αλλά οργανικό, του φαρμακείου).  

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #5765 στις: Ιουνίου 03, 2018, 14:18 »
Οταν αναφερθηκα σε ολα τα πιθανα σεναρια συμπεριελαβα και αυτο της ακινησιας του συνατμιστη. Καμια υγρασια με πολυημερη απραξια. Η δικη σου προσωπικη εμπειρια αφορα σκυλο;

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2299
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #5766 στις: Ιουνίου 03, 2018, 14:33 »
Συγγνώμη, ίσως να μην κατάλαβα σωστά επειδή αναφέρθηκες σε καθημερινή χρήση του εδώ και 1.5 χρόνο. 
Ναι, αφορά και σκύλο. Μόνο όμως στην περίπτωση που συνέτρεχαν όλες οι αιτίες που ανέφερα συγκεντρωμένες. Ειδικά του οργανικού βαμβακιού που βρίσκω πως "λασπώνει" σχετικά γρήγορα.
Νομίζω πως καλύψαμε αρκετά πιθανά σενάρια. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #5767 στις: Ιουνίου 03, 2018, 15:09 »
Να πω και εγω την αληθεια 1,5 χρονο που δουλευω καθημερινα τον σκυλο δεν εχω δει ουτε μια σταγονα πουθενα σε ολα τα πιθανα σεναρια. Ειναι ο,τι πιο στεγανο εχω συναντησει στο ατμισμα, για να μη δημιουργουνται λαθος εντυπωσεις. Ο σκυλος ειναι μια κατηγορια μονος του   :yes: .
Δεν υπηρχε καμια προθεση να δημιουργησω λαθος εντυπωσεις , αλλωστε τον σκυλο ( που ηταν ο πρωτος επισκευασιμος μου ) τον εχω πολλους μηνες και τον εχω ατμισει πολλα "χιλιομετρα" και στησει απειρες φορες και γνωριζω απο πρωτο χερι τις αρετες του και θα τον προτεινα σε οποιον θελει να αρχισει να ασχολειται  με επισκευασιμους ,  απλα εγινε μια αναφορα σε υποψια συγκεκριμενου προβληματος που παρατηρησα στον δικο μου ( κλωνος SXK)  και σιγουρα οχι το δακρυσμα απο την εισαγωγη αερα που ειναι συνηθες για πολλους ατμο που εχει συγκεκριμενες αιτιες , κι εγω δεν ειχα ποτε διαρροη  ...μεχρι να εχω
Ενας κλωνος απο Κινεζικο εργοστασιο ειναι στο κατω κατω και μια προσωπική παρατηρηση-υποψια  στον δικο μου , ας μην ληφθει υποψιν.  

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #5768 στις: Ιουνίου 03, 2018, 15:30 »
Καλησπερες  :bye: :bye:
Αφου εκανα μια διαδυκτιακη αναζητηση στα ενχωρια καταστηματα ειδα να δεν υπαρχει γυαλινο τανκακι για το σκυλο,ουτε να το βρεις εξτρα,ουτε μαζι με το ατμο... :thumpdown:
κυκλοφορει μονο με πλαστικο η οχι?
Λεω να παρω και ενα τσιγαρισιο και επειδη βλεπω καλα σχολια,ζητηση για το ατμο και καλη τιμη 22€ ρωταω μπας και εχει βρει κανεις.
Στο κλωναρι απο SXK αναφερομαι.

Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #5769 στις: Ιουνίου 03, 2018, 15:39 »
Γυαλινο δεν εχει ουτε ο οριτζιναλ. πως θα μπορουσε αλλωστε.. κατασκευαστικα ( οπως εχει φτιαχτει )  γυαλι και σπειρωματα δεν ειναι και τοσο καλη ιδεα 

Αποσυνδεδεμένος karga

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #5770 στις: Ιουνίου 03, 2018, 17:32 »
Ο σκύλος μου κατουρησε τον πολο του μοντ  , οχι δεν ειναι ιδεα μου πραγματι υπηρξε διαρροη , ελαχιστη αλλα υπηρξε απο το σημειο της βιδας
Έχω κι εγώ τον κλώνο της sxk και μου το έχει παρουσιάσει και μένα το φαινόμενο αυτό.

Αποσυνδεδεμένος estorial

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #5771 στις: Ιουνίου 03, 2018, 17:48 »
Νταξει, το γεγονός ότι παίρνει κάποιος έναν κλώνο η ακόμα και έναν original και σχολιάζει ότι τον ενοχλεί που έχει λίγη υγρασία στον πόλο με ξεπερνάει.


Υγρό έχει μέσα, θα στάξει, σκούπισμα μια φορά την ημέρα και είναι μια χαρά.


Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #5772 στις: Ιουνίου 03, 2018, 18:01 »
Αν ηταν μονο να σχολιασω οτι με ενοχλησε , δεν θα εγραφα τιποτα ,  πιστευω οτι εγραψα και μια λύση μαζι γι' αυτο ποσταρα πιο πολυ , καλη ,κακη, προχειρη , δειχνει να ειναι λυση παντως προς το παρον εστω και για αυτο το παραμικρο.



Αποσυνδεδεμένος kostas...

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #5773 στις: Ιουνίου 03, 2018, 19:33 »
Από την βίδα δεν είχα ποτέ διαρροή, απλά σε κάθε στήσιμο, δηλ. ανά 1 με 2 μέρες, φυσάω από την τρύπα της εισαγωγής του αέρα ώστε να βγει ότι υγρό έχει μαζευτεί.

Αποσυνδεδεμένος steft

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #5774 στις: Ιουνίου 03, 2018, 19:43 »
Να υποθέσω ότι στο κάνει μετά από γεμίσμα του τανκ και το φυσάς;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171328 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275249 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15191 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13916 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9215 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42651 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 378 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34740 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181852 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 158 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8949 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364