vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Κλώνοι του Doggystyle 2K16

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3330 στις: Απριλίου 27, 2017, 19:32 »
Ο fodi f2 δεν είναι και ιδιαίτερα σφιχτός :)

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3331 στις: Απριλίου 27, 2017, 19:37 »
Διαβάζοντας εδώ και καιρό στο forum για τον Doggystyle 2K16 αποφάσισα για την αγορά του SXK Doggystyle επειδή κατάλαβα ότι έχει λίγο πιο σφιχτή τζούρα.Δεν με ενδιαφέρουν καθόλου οι πνευμονικές.Επειδή τον βρήκα εδώ στη Θεσσαλονίκη κάτω από 20 ευρώ και βαριέμαι να περιμένω τους Κινέζους για τόσο μικρή διαφορά πήγα στο μαγαζί για την αγορά του.Εκεί συνάντησα έναν φίλο συνατμιστή πού μου πρότεινε και τον Fodi F2 από την HCigar σαν εξίσου καλό τσιγαρίσιο και διαφορετική εξίσου καλή γεύση .Να σημειώσω ότι έχει και τους δύο ατμοποιητές γι'αυτό και πήρα σοβαρά την γνώμη του.Εσείς τι λέτε;
ξεκίνα με τον doggy και σε κάνα μήνα παίρνεις και τον φόντι :)
καλά σου είπε ο φίλος σου αλλά για ξεκίνημα είναι καλύτερα με τον ντογκι


Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3332 στις: Απριλίου 27, 2017, 19:38 »
Αν σε παίρνει πάρε και τους 2. Προσφέρουν διαφορετικά πράγματα, αλλά ένας mtl-er οφείλει να έχει & τους δυο. Αν πρέπει να επιλέξεις, να πάρεις τον doggy. Μεγαλύτερη χωρητικότητα, καλύτερη στεγανοποίηση, πολύ καλύτερη κατανάλωση, πολύ λιγότερο βαμβάκι και αναμφισβήτητα γίνεται άνετα ο βασικός σου ολοήμερος άτμο. Ο fodi είναι πιο πολύ για ιδιαίτερες περιστάσεις και κυρίως για το σπίτι. Τώρα για τη γεύση οκ, είναι πολύ καλοί και οι δύο, προσωπικά δεν έχω καταλάβει ιδιαίτερη διαφορά στα υγρά αλλά σύμφωνα με το μέσο όρο των κριτικών ο fodi είναι ένα σκαλί επάνω.

Αποσυνδεδεμένος krmhlds

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3333 στις: Απριλίου 27, 2017, 19:51 »
Σε Ευχαριστώ.Μάλλον θα φύγει παραγγελία για Κίνα που με τα ίδια χρήματα που κοστίζει ο Fodi εδώ,εκεί παίρνεις και τους δύο..Τον Fodi τον θέλω γιατί λέγεται ότι έχει πολύ δυνατό χτύπημα ,μπας και καταφέρω  να μας κατεβάσω την νικοτίνη κάτι που δέν το έκανα με τον  Kayfun LP και τον κλώνο του Taifun GT2

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 27, 2017, 23:36 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3334 στις: Απριλίου 27, 2017, 20:33 »
Εχει κανεις προχειρες τις διαστασεις των o-rings?

Στάλθηκε από το SM-J320FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος bonhamas

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3335 στις: Απριλίου 27, 2017, 20:36 »
Καλησπερα! Πηρα σημερα τον sxk και παρατηρω οτι δεν επαφτεται τελειως πανω στο πικο. Αφηνει δηλαδη ενα σεβαστο κενο και με λιγη δυναμη παιζει ο ατμοποιητης.

Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3336 στις: Απριλίου 27, 2017, 20:46 »
Σε Ευχαριστώ.Μάλλον θα φύγει παραγγελία για Κίνα που με τα ίδια χρήματα που κοστίζει ο Fodi εδώ,εκεί παίρνεις και τους δύο..Τον Fodi τον θέλω γιατί λέγεται ότι έχει πολύ δυνατό χτύπημα ,μπας και καταφέρω  να μας κατεβάσω την νικοτίνη κάτι που δέν το έκανα με τον  Kayfun LP και τον κλώνο του Taifun GT2

Έχε υπόψιν πάντως ότι και ο doggy έχει αρκετά δυνατό χτύπημα. Όχι σαν του fodi, αλλά κατά πάσα πιθανότητα θα χρειαστεί και με αυτόν να πέσεις σε νικοτίνη. Εγώ έπεσα επί τόπου από τα 9 στα 6 με τον σκύλο κι αφού έγινε ο βασικός μου και πήρα άλλους 2 αραίωσα όλα μου τα παλιά diy, ακόμα και τα έτοιμα υγρά. Για τον fodi δεν το συζητώ, εκεί θα ήταν σκότωμα.

Καλησπερα! Πηρα σημερα τον sxk και παρατηρω οτι δεν επαφτεται τελειως πανω στο πικο. Αφηνει δηλαδη ενα σεβαστο κενο και με λιγη δυναμη παιζει ο ατμοποιητης.

Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κι εμένα μου το κάνουν όλοι οι SXK. Ίσως παίζει ρόλο και ο πόλος του μοντ. Σε 2 πίκο κι ένα vtwo mini μου αφήνει το κενό και κάνει ψιλοτραμπάλα αν το κουνήσω. Στο 2ο vtwo mini κάθονται σωστά, σαν να μπαίνουν ακόμα πιο μέσα και να σταθεροποιούνται. Πλέον δε δίνω ιδιαίτερη σημασία, μου προσφέρουν τόσα πολλά που το θεωρώ μικρό το κακό.

Αποσυνδεδεμένος giogiouvas

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3337 στις: Απριλίου 27, 2017, 20:57 »
ηρθε ναι ηρθε!!!!σημερα παρελαβα το πρωτο μου κουταβι!!!!απο gearbest...μολις γυρισω σπιτι στηνω και στελνω εντυπωσεις!!!!

Αποσυνδεδεμένος TasmanR

  • **
  • 137
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3338 στις: Απριλίου 27, 2017, 21:37 »
Καλησπερα! Πηρα σημερα τον sxk και παρατηρω οτι δεν επαφτεται τελειως πανω στο πικο. Αφηνει δηλαδη ενα σεβαστο κενο και με λιγη δυναμη παιζει ο ατμοποιητης.

Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αν βγάλεις το βιδάκι της βάσης και το πλαστικό μονωτικό δαχτυλίδι μπορείς να το λειάνεις με ένα μέτριο γυαλόχαρτο και μετά με ένα ψιλό και είσαι έτοιμος θα κατέβει το προφίλ του και το βιδάκι σου δεν θα εξέχει.Το έχω κάνει και εφάπτει πλέον άψογα ο sxk στο pico.

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3339 στις: Απριλίου 27, 2017, 21:42 »
Εχει κανεις προχειρες τις διαστασεις των o-rings?

Στάλθηκε από το SM-J320FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Στο πρώτο ποστ κάτω κάτω με πράσινα γράμματα 

Αποσυνδεδεμένος sfk9039

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3340 στις: Απριλίου 27, 2017, 21:54 »
Πάντως μεταξύ doggy και fodi θα προτιμούσα merlin mini. Καρφωτό μιλάμε!!!! Πληροφοριακά στο istick 30w κάθεται μια χαρά ο sxk. Με το μακρύτερο επιστόμιο τελικά σταμάτησαν τα υγρά.

Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3341 στις: Απριλίου 27, 2017, 22:01 »
Κλώνος Doggystyle sxk
Απλότητα , ευκολία , απόδοση απροβλημάτιστη  , πλένεται και στήνεται πανεύκολα , εκεί που γεμίζεις για το τίποτα κάνεις και μια αλλαγή στο βαμβάκι αν κρίνεις οτι χρειάζεται , δεν κάνει διαρροές. :thumpup:

Κάποιες μικροπαρατηρήσεις που τις έχουν γράψει μέσα στο θέμα αλλά θέλω να τις επαναλάβω ( νομίζω οτι είναι χρήσιμες )
Η καμπάνα σφίγγει και ξεσφίγγει ( δεν σφίγγουμε τίγκα  όταν  βιδώνουμε γενικότερα  , να πιάσει σωστά θέλουμε ) με ένα κερματάκι λιγάκι και μετά την γυρνάμε με το δάχτυλο  , το δακτυλιδάκι του αέρα γυρνάει ελεύθερα και ίσως σας δυσκολέψει λίγο στο να ξεβιδώσετε το ταγκ , βάζουμε ενα συνδετήρα , ένα αλενακι , ένα συρματακι κατι τέλος παντων στην τρυπα για να κοντράρει και να ξεβιδώσει το ταγκ , αν έχετε τέτοιο θέμα.
Το μαμά( κλώνου μαμά)  τσιμποκορουφηχτήρι .. εε σορυ πως το λέτε εσείς , α ναι drip tip ;D, δίνει καλή γεύση , αλλα ειναι μεταλλικό  και κοντούτσικο και δεν μου αρέσει , γούστα είναι αυτά , χρησιμοποιώ ένα λίγο μεγαλύτερο σε ύψος σχετικά στενούλι απο τεφλόν.


« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 27, 2017, 22:28 από Orion »

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3342 στις: Απριλίου 27, 2017, 22:08 »
Αν βγάλεις το βιδάκι της βάσης και το πλαστικό μονωτικό δαχτυλίδι μπορείς να το λειάνεις με ένα μέτριο γυαλόχαρτο και μετά με ένα ψιλό και είσαι έτοιμος θα κατέβει το προφίλ του και το βιδάκι σου δεν θα εξέχει.Το έχω κάνει και εφάπτει πλέον άψογα ο sxk στο pico.
Εναλλακτικά (και νομίζω πιό εύκολο) βρες μια πιο κοντή βίδα, είναι αρκετά κοινές.

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3343 στις: Απριλίου 27, 2017, 22:46 »
Ανάμεσα σε fodi και doggy θα πω και τους 2.
Αλλά πρώτα το σχολείο δηλαδή τον doggy που συγχωρεί σαν  πρότυπο Αγίου-μαρτυρα χριστιανού ότι κ αν του κάνεις. 

Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3344 στις: Απριλίου 27, 2017, 22:56 »
Εχω και τους 2. Μεταξυ fodi και doggy, θα σου προτεινα να παρεις 2 doggy! :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1448 171238 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:10
από Ελένη Π
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15158 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13895 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9204 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 372 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34675 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557364 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181843 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 154 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8885 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538615 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas