vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

185 επισκέπτες, 2 χρήστες
anetost, camber

Twitter

Κλώνοι του Doggystyle 2K16

Αποσυνδεδεμένος babis1993

  • **
  • 398
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν κόψουμε την νικοτίνη δν μπορουν να μας αγγίξουν
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2055 στις: Φεβρουαρίου 06, 2017, 13:34 »
@slammer η σύγκριση είναι με cloud απο FT; Επίσης γ καιφουν κλώνο ή original?

Sent from my Le X820 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2056 στις: Φεβρουαρίου 06, 2017, 13:40 »
Δεν λέω φίλε SXK ότι είναι πρόβλημα (αν δεν επιδεινωθεί) αλλά αν βλέπω καλά την ελαφρώς πιο άσπρη λουρίδα (αποχρωματισμό λέει ο φίλος) φαίνεται πιο αμυδρά και στην πρώτη σου φωτογραφία περίπου στο ίδιο σημείο που έδειχνε ο φίλος και που είναι και σεμένα και βάζω και μια φωτογραφία για να καταλαβαινόμαστε. Αν τραβήξεις με φλασ σε σημείο που γυαλίζει νομίζω θα φανεί καλύτερα (δες την πρώτη σε σχέση με τη δεύτερη). Νομίζω ... αν κάνω λάθος συγχώρα με.

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2057 στις: Φεβρουαρίου 06, 2017, 14:27 »
@slammer η σύγκριση είναι με cloud απο FT; Επίσης γ καιφουν κλώνο ή original?
Η συγκριση με κλωνο-Cloud από FT και σε ότι αφορά τους KFL, αφορά και γνήσιο και κλώνο (κανονικό και τον άλλον με δύο τρύπες αερισμού) πάντα με tiny tank γιατί με το κανονικό κουστούμι είναι τελείως διαφορετικός.

ΥΓ: Σε ότι αφορά τους KFL, ο "άλλος" με τις δύο τρυπες αερισμού, είναι για μένα ο καλύτερος KFL, καλύτερος και από τον γνήσιο. Είναι ουσιαστικά η βάση της FT η οποία όμως, δυστυχώς, είναι εξαφανισμένη εδω και πολύ καιρό. Εχω γράψει για την βάση αυτή εδω...  - http://vaping.gr/index.php/topic,19300.msg863461.html#msg863461
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 06, 2017, 14:42 από slammer »

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2058 στις: Φεβρουαρίου 06, 2017, 15:35 »
Μετά από κανα-μήνα χρήσης του Doggy και συγχρόνως CloudOne καθώς και kfl+ με tiny tank, στα ίδια λίγο πολύ υγρά μπορώ να έχω μια πιο ολοκληρωμένη άποψη. Δείτε τις παρακάτω παρατηρήσεις όχι σαν συγκριτικό τέστ αλλά σαν σκέψεις....

Το μέγεθος του είναι μικρό, ο Cloud είναι σαφώς μεγαλύτερος ενώ ο kfl+ με το tiny είναι σχεδόν ίδιος σε μέγεθος.
Από αέρα, ο Cloud είναι σαφώς ο πιο σφιχτός και μάλιστα η ρύθμιση αέρα του δεν παίζει και πολύ οπότε πάντα παραμένει σφιχτός, ακολουθεί ο kfl+ ενώ ο Doggy ρυθμίζεται σχετικά καλά από πολύ σφιχτός μέχρι σχετικά σφιχτός. Σίγουρα κάποιος που παίζει MTL θα τον βολευτεί. Ο πιο ήσυχος είναι ο Cloud, ενώ ο Doggy ενώ δεν σφυρίζει ακούγεται η ροή του αέρα.
Για το γέμισμα, τα έχουμε πεί... θέλει άνοιγμα το τανκ, το οποίο είναι σχετικά εύκολο με τίποτα όμως δεν φτάνει την άνεση του Cloud με το γέμισμα από πάνω. Επιπλέον πάντα υπάρχει ο κίνδυνος με το άνοιξε-κλείσε να χαλάσει ή να κουνηθεί η αντίσταση αλλάζοντας την συμπεριφορά του ατμοποιητή. Ευτυχώς λόγω γεωμετρίας δεν είναι τόσο εύκολο να κουνηθεί η αντίσταση όπως για παράδειγμα στον Cloud (βεβαια αυτόν δεν τον ανοίγουμε).
Βγάζει πολύ και πυκνό ατμό όχι όμως τόσο "βελούδινο" όσο ο Cloud. Υποθέτω ότι αυτό οφείλεται στην αρκετά μεγαλύτερη διατομή που έχει ο Doggy στο πάνω μέρος της καμπάνας.
Σε σχέση με τη γεύση, είναι πολύ καλός, όμως ο Cloud είναι λίγο καλύτερος στην ανάλυση και απόδοση κυρίως πολύπλοκων υγρών. Ο Doggy όμως έχει δυνατότητα για να δώσει πιο έντονη γεύση καθως μπορεί να γίνει πιο αεράτος και να βγάλει μεγαλύτερη ποσότητα ατμού. Στα ίδια watt λοιπόν ο Cloud είναι πιο "νόστιμος" όμως ο Doggy μπορεί να πάει παραπέρα.... Σε κάθε περίπτωση όμως είναι πολύ καλός.
Για την τιμή δεν το συζητώ... μακράν ο πιο best value ατμοποιητής... ακόμα και η τιμή του εδώ είναι πολύ συμφέρουσα. Αντίθετα θεωρώ τον κλωνο-Cloud σχετικά ακριβό, αν λάβουμε υπόψη μας τις τιμές πολύ πιο περίπλοκων κλώνων.
Το μόνο μου αρνητικό είναι ότι ο πόλος 510 είναι λίγο πιο μακρύς απ' όσο έπρεπε και δεν καθεται απολύτως καλά σε διάφορα mod. Φαντάζομαι ότι με λίγο λιμάρισμα θα έρθει στα ίσα του.

Το τελικό συμπέρασμα είναι ότι τόσο ο Cloud όσο και o Doggy έβαλαν τους αγαπημένους μου KFL στο συρτάρι ως  "μουσιακό" είδος πλέον...
θα συμφωνησω απολυτα,ακριβως την ιδια αποψη εχω μαζι σου

Αποσυνδεδεμένος SCK

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2059 στις: Φεβρουαρίου 06, 2017, 16:57 »
@mpari:
1) Φίλε, έτσι για να ευθυμήσουμε λίγο, μακάρι να ήμουν ο Έλληνας "SXK" όμως δεν... :D
2) Μετά λόγου γνώσεως, θα σου έλεγα πως δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας και εξηγούμαι. Ο "αποχρωματισμός", όπως τον χαρακτηρίζεις, δεν φαίνεται να είναι τέτοιος. Απλά, στο σημείο που πατάει το μονωτικό υλικό έχει προκαλέσει κάποια μορφή brushing/polishing (λείανσης) του μηχανικά κατεργασμένου -σχετικά μαλακού- μετάλλου. Αρα, κατ' εμέ, δεν πρέπει να υπάρχει λόγος ανησυχίας. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι, αν βάλεις ανάποδα το peek και το περιστρέψεις κάποιες φορές με πίεση, θα δεις το φαινόμενο να επιτείνεται. Ας μην ξεχνάμε δε, ότι το peek ως υλικό (αν όντως είναι peek το μονωτικό του doggy) είναι αρκετά σκληρό και με τη σχεδόν υαλώδη (κατεργασμένη) επιφάνειά του, μπορεί να προκαλέσει σχετική "στίλβωση" στην επιφάνεια μαλακών μετάλλων, όταν αυτά δεν έχουν υποστεί έντονη στιλβωτικη κατεργασία. Για να γίνει αντιληπτό το πόσο -σχετικά- μαλακό μέταλλο είναι το ανοξείδωτο, ακόμα και το λογιζόμενο ως σκληρότερο 316L (σε σχέση με τα "βούτυρα" 303/304), θα αναφέρω ένα περιστατικό από προσωπική εμπειρία.

Λοιπόν, σε διαμέτρου 6 mm ανοξείδωτο (grade 416, που σαν υλικό είναι πιο σκληρό από το 316) άξονα μεταφοράς κίνησης από το ηλεκτρικό μοτέρ στην προπέλα ενός μοντελιστικού (ταχύπλοου) σκάφους, εφαρμόστηκαν δύο επάλληλα o-rings 5,8 mm ID x 9,8 mm OD από γνήσιο viton (όχι σαν κάτι fakes που πωλούνται ως viton από πολλούς απατεωνίσκους στην ελληνική αγορά επειδή μοιάζουν στο καφετί χρώμα). Για τη σωστή στερέωση-ακινητοποίηση, τα o-rings ήταν προσαρμοσμένα μέσα σε φωλιά εσωτερικής διαμέτρου 9,5 mm και το όλο σύστημα ήταν επαρκώς και λεπτομερέστατα γρασαρισμένο με ειδικό γράσο. Η κατασκευή-φωλιά έφερε μανδύα υδρόψυξης, ώστε να κρατιέται η εκ της τριβής αναπτυσσόμενη θερμοκρασία σε λογικά όρια. Ο άξονας περιστράφηκε με ταχύτητα 17.000 έως 45.000 στροφών/λεπτό για 20 δευτερόλεπτα, με το τέστ να επαναλαμβάνεται άλλες 4 φορές. Χαρούμενοι όλοι (περισσότερο ο γιος μου και "ιδιοκτήτης" του σκάφους) που όλα φαινομενικά είχαν λειτουργήσει σωστά, ξεμοντάραμε τον άξονα για να ελέγξουμε αυτόν και τα o-rings. Ο έλεγχος με ψηφιακό παχύμετρο ακριβείας ήταν αποκαλυπτικότατος. Αναλλοίωτα τα o-rings, "πατουριασμένος" ο άξονας κατά 0,05 mm στο σημείο επαφής/τριβής με τα o-rings και γυαλιστερός σαν καθρέπτης παρά το εξαντλητικό ρεκτιφιέ που ήδη είχε υποστεί από κατασκευής του!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 06, 2017, 17:04 από SCK »

Αποσυνδεδεμένος babis1993

  • **
  • 398
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν κόψουμε την νικοτίνη δν μπορουν να μας αγγίξουν
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2060 στις: Φεβρουαρίου 06, 2017, 18:29 »
@slammer. Σευχαριστω και ένα τελευταίο ξέχασα πριν. Επειδή εχεις κανει μία πολύ ωραία και αναλυτική σύγκριση. Μιλούσες για sxk ή smjy?

Sent from my Le X820 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2061 στις: Φεβρουαρίου 06, 2017, 21:14 »
Παγκόσμια Πρώτη παρουσίαση .

Svoemesto kaifun 4 , με TANK  4 ml ,πυρεξ τζάμι ,και μέταλο πάνω κάτω , κοτσαρισμένο στην βάση του DOGGY  ( NTEK )!  

Και όμως ταιριάζει ,και βιδώνει ,ξεβιδώνει άψογα .

Ατμός καταπληκτικός ,βελούδινος ,και στα 18-20 watt με τα στησίματα του Doggy.

Διαρροές έχω ( προσοχή ,μπορεί να φύγουν χύμα ,αμα το γυρίσετε ανάποδα ,λόγο οτι εχουν περάσει τα υγρά ,στον αέρα τής βάσης του Doggy ),αλλά ειναι μάλλον θέμα Oring λόγω μεταλλικού TANK  ( εκεί που βιδώνει στην βάση  ,χρειάζεται ποιό χοντρό ,και εγώ εδώ μόνο μαγαζιά με ζωοτροφές αντε να βρώ ) .

Υ,Γ Το βάζω για όσους θέλουν να ασχοληθούν ,πιστεύω oi διαρροές να σταματήσουν. με σωστό λαστιχάκι και παραπάνω βαμβάκι..
Εγώ ΔΕΝ  εχω αυτή την στιγμή τόν χρόνο να ασχοληθώ ,αλλά η φλασιά ,το οτι το " ανακάλυψα " ,το δούλεψα  ,και δουλεύει ,είπα να το μοιραστώ ,για οσους έχουν ΚΕΦΙ για πειραματισμούς  και με τήν αγάπη μου για το φόρουμ.

Μην με ρωτήσετε τί και πώς..
Οτι ξέρω και έκανα το είπα .....

Βασανιστήτεεεε και βρείτε λύσεις .  .

Καλησπεεεεεεεεεερα !  


Edit : Φυσικά ο προσαρμοστής 510 σε ego ΔΕΝ χρειάζεται ,απλά τον εχω βάλει εγώ ,για άλλους λόγους ,και ευκολία σε τυχών διαρροές κλπ..( να σκουπίζω εύκολα ..για τίς δοκιμές )

Διόρθωσα και την λέξη Ντεκ και Τανκ...Τα είπα κάπως μπερδεμένα ,αλλά στήν φωτό φαίνεται ξεκάθαρα το τί λέω... :)

Edit 2 ...Καλό είναι και ασφαλέστερο φυσικά ,σε "πειράματα " που μπορεί να έχουμε διαρροές υγρών ,να τα κάνουμε με ΜΗΔΕΝΙΚΕΣ ΒΑΣΕΙΣ ,για Αυτονόητους λόγους.!

« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 06, 2017, 21:41 από Atoner »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2062 στις: Φεβρουαρίου 06, 2017, 23:46 »
Αχ ρε Ατο τι μου κάνεις τώρα! Θα με κάνεις να ξεθάψω τον ν4 και να δοκιμάσω το υβρίδιό σου με την πρώτη ευκαιρία. ;D

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2063 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 00:03 »
@slammer. Σευχαριστω και ένα τελευταίο ξέχασα πριν. Επειδή εχεις κανει μία πολύ ωραία και αναλυτική σύγκριση. Μιλούσες για sxk ή smjy?

Sent from my Le X820 using Tapatalk
Εχω και τους δύο... δεν βλέπω ιδιαίτερες διαφορές, παρα μόνο την λίγο πιο μικρή τρύπα του SXK που περιορίζει το εύρος της ρύθμισης του αέρα, επειδή όμως γενικά τον κόβω τον αέρα από κάτω (αφήνω στο AFC περίπου τόσο όσο να φαίνεται το άνοιγμα στρογγυλό) πέρνω πρακτικά και στους δύο το ιδιο αποτέλεσμα.
Αποψη μου είναι ότι είναι προτιμότερος ο smjy λόγω μεγαλύτερου εύρους ρύθμισης, ενώ ο SKX πάσχει από το "σύνδρομο του Cloud" (o αέρας περιορίζεται από την κεντρική τρύπα, οπότε το AFC δεν λειτουργεί στο μεγαλύτερο μέρος της διαδρομής).
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 07, 2017, 00:08 από slammer »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2064 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 00:14 »
Για να καταλάβω κι εγώ ρε παιδιά, που έχω μόνο τον έναν, δεν παίζει κανένα ρόλο η τεράστια διαφορά 2,3 - 1,5 = 0,8mm της εισαγωγής του αέρα μεταξύ των δύο εκδόσεων? Αν είναι έτσι, τότε αυτό συμβαίνει μόνο στον ντογκυ, γιατί σε οποιοδήποτε άλλο ατμοποιητή τέτοια διαφορά είναι εμφανέστατη, π.χ. τηλέμαχος ν2/ν2+, cloud γνήσιος/κλώνος, skyline κλειστό/ανοιχτό ντεκ, Φαινόμενο zest/lite/momentus κ.λπ. Μόνο στον ντογκυ δεν είναι αισθητά τα 0,8mm εισαγωγής? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος filip

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2065 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 00:20 »
και μενα μου κανει εντυπωση γιατι και σαν επιφανεια η διαφορα ειναι μεγαλη 4.15mm2 ο ενας 1.77mm2 ο αλλος

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2066 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 00:24 »
Atoner έγραψες φίλε μου! :-)

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2067 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 00:44 »
@SCK 
Νασαι καλά φίλε μου.θα συμφωνούσα απόλυτα, μόνο που δεν παρουσιάζεται εκεί που παταει το μονωτικό  αλλά ακριβώς από κάτω για 2-3 mm. Θα το παρακολουθώ

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2068 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 00:57 »
Μόλις τελείωσε η ταινία που έβλεπα με την κυρά ( ιερά υποχρέωση :) ) ,οπότε ναμε πάλι ....

Να συμπληρώσω κάτι που ειναι βασικό για το "πείραμα "

Η αναπλήρωση τών υγρών ,γίνετε μόνο από κάτω ,και με μπουκαλάκι που έχει μύτη " βελόνα "
Ο λόγος απλός.
Αν ανοίξουμε απο πάνω να συμπληρώσουμε ,ολα τα υγρά θα φύγουν χύμα ( δεν μπορούμε να τα κλείσουμε  ,αφού δεν υπάρχει ο μηχανισμός του Deck του 4αρη ).

Ξεβιδώνουμε το ,γεμίζουμε απο τίς τρυπούλες του Καιφούνι 4 Βιδώνουμε ,με ανάποδα το τανκ όπως το κανονικό του ,Doggy...

Αυτά για οτι νεώτερο από εσας ,'η εμένα εδώ και .....

Υ.Γ
drakmor ,να εισαι καλά ,και δέν νομίζω να έκανα τίποτα περισσότερο ,από οτι οι ποιό πολλοί εδώ φίλοι ,και μάλιστα με σωστά και τεκμηριωμένα κείμενα ,και οχι το ετσι το δικό μου.
Μοιράστηκα μαζί σας κάτι που έκατσε και ...πρόσεξα .

Τώρα σωστό λάθος ,είπαμε ...
Για όποιον θέλει να το ψάξει .

Πάντως μπορεί να ήταν η χαρά τίς ανακάλυψης θές ,τίς "πατέντας " , το ότι πότισε καλά το βαμβάκι ,ο Ατμός του δεν παιζόταν..
Μπορεί να ήταν και η ιδέα μου ,και αυθυποβολή μικρού παιδιού .
Ξανάγινα ο Γιωργάκης τών 5-6 χρόνων ,που διαλούσα τα πάντα ,αλλά ομοιόμορφα ,κατά τα λεγόμενα τών φρικαρισμένων,  συγγενών μου ....

Θα δείξει .
Καλό ξημέρωμα . :)

Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2069 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 01:09 »
Για να καταλάβω κι εγώ ρε παιδιά.... Μόνο στον ντογκυ δεν είναι αισθητά τα 0,8mm εισαγωγής? :dontknow:
Εγώ έχω γράψει εξ αρχής ότι τη διαφορά την καταλαβαίνω αισθητά, όχι μόνο στη τζούρα
αλλά και στον ήχο, θρόισμα του αέρα, στο αυτί, αν είμαι υπερβολικός και οι άλλοι
δε καταλαβαίνουν τίποτα τι να πω... :-\
Ναι μπορεί να μην είναι τεράστια, ώστε να αλλάζει το χαρακτήρα και το προφίλ του ατμοποιητή
από τον έναν στον άλλο, αλλά σε μένα τουλάχιστον δεν είναι καθόλου αμελητέα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171374 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15206 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13932 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42678 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 382 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34810 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557448 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181873 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 161 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9009 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364