vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

216 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, yorgoss

Twitter

Κλώνοι του Doggystyle 2K16

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1905 στις: Φεβρουαρίου 02, 2017, 18:23 »
Δηλαδη αν ατμισω με αυτο θα δω πραγματα καταστάσεις χρωματα θα νιώσω ανχος χαρά στρες κ.α;
Ελα ρε δε το ηξερα.
Ρε τι εχουν βγάλει. 

Αποσυνδεδεμένος efyra

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1906 στις: Φεβρουαρίου 02, 2017, 20:26 »
Νταξ ειστε κακη επιρροη  :tongue_smilie:   με αυτα που διαβασα με ψησατε και τον παραγγειλα απο 3fvape .....τσαμπα τιμη εχει και αν τελικα δεν μου κατσει καλα θα τον κανω δωρακι αλλου......Σε ποσες μερες πανω - κατω να τον περιμενω ??

ευχαριστω Γιαννης :bye:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9593
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1907 στις: Φεβρουαρίου 02, 2017, 21:22 »
Λογικά μέσα στους επόμενους δύο μήνες....

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1908 στις: Φεβρουαρίου 02, 2017, 21:31 »
καλυτερα περιμενε καμια αγγελια αν δεν εχεις προβλημα με τα μεταχειρισμενα

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1909 στις: Φεβρουαρίου 02, 2017, 22:51 »
Οι πιο έμπειροι μπορούν να μου πουν γιατι τελευταια μου κιτρινιζει το υγρο στον doggy ;κάνω βάση flavor art,ποτε της δεν εχανε το αδιαφανες της χρωμα οσο καιρο κ αν την ατμιζα,στα 2 τελευταία στησιματα ομως παρατήρησα οτι στο περας των 8μλ περιπου ξεκινα το κιτρινισμα.
Να πω οτι φυσικά τον επλυνα πριν κάνω το τελευταίο στήσιμο.
Γενικά γνωρίζει κάποιος γιατί μία νικοτινούχα βάση να κιτρινίζει ευκολα ξαφνικα σε εναν ατμο που δε γινόταν. 
Τα μέταλλα απο τα οποια φτιαχνονται οι ατμο παιζουν καποιον ρολο στον χρόνο ζωής τους;
Απο στήσιμο δε κανω κάτι το περίεργο 28γκα κοντά 1ohm στα 12 με 14 βαττ σε 2,5 πυρήνα. 

Αποσυνδεδεμένος tasosvafi

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • Vape...for ever
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1910 στις: Φεβρουαρίου 02, 2017, 23:10 »
χτυπησα και εγω ενα κλωνο της SJMY απο Fasttech....αλλα θα ξενινησει απο δευτερα με το καλο απο κινα.......μαζι και ενα τανκακι και ενα σετακι ορινγκ για να εχω το κεφαλι μου υσηχο.. ;) ;) ;)
Υ.Γ   εχει δοκιμασει να παιξει κανενας τον σκυλακο σε TC;;;;;

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1911 στις: Φεβρουαρίου 02, 2017, 23:14 »
Ποιο σετακι ο-ρινγκακια πήρες για τον γούφη?


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9593
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1912 στις: Φεβρουαρίου 02, 2017, 23:16 »
.......εχει δοκιμασει να παιξει κανενας τον σκυλακο σε TC;;;;;
Μια χαρά παίζει και σε λειτουργία TC.

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1913 στις: Φεβρουαρίου 02, 2017, 23:18 »
Οι πιο έμπειροι μπορούν να μου πουν γιατι τελευταια μου κιτρινιζει το υγρο στον doggy ;

Με πρόλαβες: Ένα "βρώμικο" υγρό που χρησιμοποιώ, στο δεύτερο τανκάκι σκουραίνει πολύ. Σε άλλους άτμο αυτό γινόταν μετά τα 15ml.
Τι χημεία να συντελείται άραγε εκεί μέσα στην βάση-καμπάνα?

Πάντως δεν μου κάθεται καλά αυτός ο άτμο χωρίς να έχω τίποτε να του προσάψω. Ξέρω γω, ίσως φταίει το κληρονομικό χάρισμα...
Κατά τα λοιπά τους χρησιμοποιώ (2) στη δουλειά και στις εξόδους μαζί με έναν V3 που έχει μέσα το dinner lady. Στο σπίτι όχι, προτιμώ κλωνοcloud & unfollow, είναι πιο "υγροί" και νόστιμοι...

Το καλύτερο αποτέλεσμα, μέχρις ώρας, το πήρα με SS316, 0,25mm, 7 σπείρες περίπου 1+Ω στα 14W.


Αποσυνδεδεμένος tasosvafi

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • Vape...for ever
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1914 στις: Φεβρουαρίου 02, 2017, 23:35 »
Ποιο σετακι ο-ρινγκακια πήρες για τον γούφη?


Sent from my iPad using Tapatalk
αυτα https://www.fasttech.com/products/2167600
τα ειδα που τα προτιναν τα παιδια εδω

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9593
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1915 στις: Φεβρουαρίου 02, 2017, 23:50 »
Θα χρειαστείς βέβαια και μικρότερα orings για το πάνω μέρος του tank.

Αποσυνδεδεμένος tasosvafi

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • Vape...for ever
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1916 στις: Φεβρουαρίου 03, 2017, 00:08 »
Ξερει κανενας ποια........για να μπουνε στην επομενη παραγγελεια;;;για το πανω μερος του τανκ εννοω

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1917 στις: Φεβρουαρίου 03, 2017, 00:44 »
original Animodz 11,5*9,5*1
SJMY 12*10*1
Εδω εισαι για το πανω οριγκακι και ειναι ενα, οχι παραπανω ;)

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1918 στις: Φεβρουαρίου 03, 2017, 00:53 »
Καλησπέρα σε όλους και όλες .

Κακή επιρροή όντως efyra ,άστα να πάνε.

Λοιπόν το πάω χαλαρά........

                    Ato Gkagka_l

Το ημερολόγιο ενός τρελού & του σκύλου του !
   

PART 1 ( TO Δράμα)

Το ταξίδι πάντα με μαγεύει ,και οχι ο προορισμός.( επί τίς % πάντα ).

ΕΙΡΘΕΕΕΕΕΕ !  ( SXK ? )

Παίζει να έκανα και ρεκόρ απο παραγγελία σε παραλαβή ,και μάλιστα στα χέρια μου.( μέσα στην σπηλιά ).

Εχθές μεσημέρι παραγγελιά ,σήμερα το πρωί στην πόλη ,και μεσημεράκι στα χέρια μου. ( άλλες φορές και 5 μέρες κάνει κάτι να έρθει απο την πόλη μας εδώ κοντά ( άκου κοντά     )   ,στα χέρια μου ).

Πρώτη εντύπωση χάλια ( εγώ τα λέω όπως τα αισθάνομαι χωρίς μούπα σούπες ΟΚ? ) ,αλλά να ολοκληρώσω ....

ΤΙ είναι τούτο το σκ@το λέωωωωωω ! .

Το κοιτάζω απο εδώ ,το κοιτάζω από εκεί ,( συνηθισμένος απο aerotank mega ,καιφούνιδες 4 και 5 και Avocado) ,λέω αυτό δεν αξίζει ούτε για 5 γιουρόπουλα  οχι σχεδόν 30 που έσκασα στο μπιχλ.....
Αν αυτό κάνει τόσο τότε ο κλώνος καιφούν έπρεπε να κάνει 300 ευρώ...ΟΚ παμ παρακάτω.
Ποιότητα ( είπαμε σαν πρώτο ΜΠΑΜ ) ,πώς να το πώ...
Λέω στην κυρά ,το ποιο "ψεύτικο " πράμα ,που εχει πέσει στα χέρια μου τα τελευταία χρόνια......( ξαναλέω εδώ δεν εχω τήν "πολυτέλεια " ,να βλέπω real δεκάδες ατμό...4-5 και έξω απο την πόρτα ,οπότε δεν εχω τήν  " αισθητική " ,και το real οπτικό πεδίο παιδιών απο τίς μεγάλες πόλεις.

Δεν μαμείς λέω και απο μέσα μου ,και φωναχτά ,ήρθαν και οι βάσεις ,και το ροζ φορεματάκι του Pico , στην σπηλιά ,τι είχαμε τι χάσαμε. .

Part 2 .( Η ευχάριστη έκπληξή )

Πλύσιμο   ,χτένισμα ,αρώματα ,ντύσιμο ,μιά τελευταία ματιά ,πρός επιβεβαίωση τής  τελειότητας του ( για εμένα μιλάω βρεεε) και ....

.Οπααααααα Οπαααααα μεγάλε πάρτο αλλιώς θα βρείς.....
..........Για τον Doggy γράφεις βρε χαμένε άντρα.....

ΟΥΠΣΣΣ γράψε λάθος ρε φίλε εαυτέ...
Οκ Doggy και παρακάτω .

Kanthal 27 Awg -7 σπείρες ,2 mm πυρήνας ,περι το 1,17 Ωμ ,βαμβακάκι kon -tse -kai-bara ,υγρό Fili στα χείλη απο την Atmos ,και έτοιμος ο μορφονιός.

Κάπου στα 12 wattakia χμμμμμμ ...
Ξανά fire ,ξανά  xmmm ,και μετά αρκετά xmmm ,και ενα
( κλίσεεεεεεε ρε γυναίκα τήν πορτααααααα....Μπάζει ! ),συμπεράσματα ( τελείως υποκειμενικά φυσικά ,αλλά και κάποια αντικειμενικά ).

ΤΑ ΠΡΩΤΑ...Τα επόμενα έπονται ............

Υπέρ :

1ον....  Παιχνιδάκι το στήσιμο ,βίδες τεράστιες ( το δραπανοκατσάβιδο δούλεψα ) ,ντεκ άνετο ,μιά χαρά.

2ον ....Με το που άρχισε να στρώνει η βαμπακούλα του βαμβάκι ,γεύση πολύ πολύ καλή   ( είχα και στόν 5αρι τόν φούνι το ίδιο ,οπότε είπα να κάνω σύγκριση )...

Περιμένετε σύγκριση..χαχαχχαχα πλάκα έχετε !
Δεν ξεχωρίζω ,την Μπεμπέκα ,από την Πουρέκα ,και το μαζούτ ,και θέλετε και γευσιγνωσία....

Πάντως ποιό "γεμάτη " ,και φυσικά ποιό σφιχτή απο τον πέντε ,σε θέση  σφίχτη Κουταλιανού ,και στο ίδιο σχεδόν σετάρισμα.

3ον .....Λίγο βαμβάκι ( και οχι το πάπλωμα που βάζω στον Avocado...ok αλλο κόλπο ,αλλά να έχουμε να λέμε ),μικρή κατανάλωση ( λογικό ) ,διαρροές ΔΕΝ ,χλιαρός αέρας ( μιά χαρά και αυτός ,ανάλογα και το drip-Tip ).

4ον.....Ντυμένος και με τα υγράκια του ,κοντό τριπάκι ( κατά Anna ) ,και διάφανο ταγκάκι ( ουχί Τάγκα καθότι αρσενικό  ),πάνω σε Picoylini , και κουκλάκι τό λες .

Κατά.....
( μέ πάσα επιφύλαξη ,για το αν είναι SXK η' κλώνος του κλώνου τής SXK ,τής γνωστής κλωνοβιομηχανίας  Giatampaza )

1ον...Πολύ λεπτά ,και "ψεύτικα" μέταλλα ( δαχτυλιδι ρύθμισης αέρα ,καμπάνα ).

2ον ...Ταγκάκι λές και ανακύκλωσες την σακούλα τών KSEPLINDL

3ον...Δεν πατά ΟΥΤΕ στο VTC ΟΥΤΕ στο Pico ( τερματίζει αφήνοντας κενό ,ασε που πάει σαν να εχει Παρκάρισον ,όταν τόν κουνάς ,αν δεν τόν σφίξεις ( βιδώσεις ) πολύ ,αλλά μετά αντε άνοιξε το τάνκ.

4ον....Γιά να ρυθμίσεις τόν αέρα και το δαχτυλίδι του ,απο καθαρή πλατίνα Νευροκοπίου ,ιδικά στο Pico λόγο καπακιού μπαταρίας ,πρέπει να έχεις τα δαχτυλάκια τής Τίνκερμπελ και κάτω. ( έχουμε και εγγονές ΝΤΕΣ τί βλέπουμε ) ?


ΕΝ Κατακλείδι !


Όσο τά έγραφα επαληθεύτηκαν οι "φόβοι" μου ,σταμάτησα για να συμπληρώσω υγρό ,δεν ξεβίδωνε το ταγκάκι( ΟΧΙ ΔΕΝ το είχα σφίξει ,αλλά στην προσπάθεια να βιδώσω στον 510 παίρνει και να δώσεις το παραπάνω στο τανκ ),δεν έχει και "πιάσιμο" καλό  ,ευτυχώς δεν το ζόρισα απο τα νεύρα μου ,μου έκοψε η γκλάβα ,έβαλα ενα κατσαβιδάκι στήν τρύπα αέρα ,και με αυτό κόντρα ,ξέσφιξε εύκολα.
Το σπείρωμα του 510 του είναι μάπα ( για αυτό και "πλέει " οταν τον βιδώνεις σε αυτό τών mod ,και για τόν φόβο τών Ιουδαίων ,του βίδωσα ενα 510 σε ego ,να γλυτώσει και αυτός ,και το Pico.
Η ομορφιά δεν με ενδιαφέρει.
Το καλό ειναι οτι πλέων το δαχτυλίδι ρυθμίζει άνετα ,και ειναι και το σύνολο ,σαν τόν πύργο του ΟΤΕ στήν Σαλονικα σύν οτι έγινε μπετόν αρμέ.

Σαν ατμό και ΙΔΕΑ παρα πολύ καλή ,γεύση, τσιγαρίσια τζούρα πολύ καλή ,η συγκεκριμένη υλοποίηση ,από τον αγνώστου ισως προελεύσεως κατασκευαστή ,επιεικώς απαράδεχτη ,για τα γούστα μου τουλάχιστον.
Τόν πείρα για ευκολία στησίματος ,και με γάνιασαν τα αλλα.

Υ.Γ Είναι η πρώτη φορά που γράφω για ατμοποιητή ,και δεν εχω μάθει να χαϊδεύω αυτιά.

Πρέπει να λέμε τα πράγματα όπως ΑΚΡΙΒΩΣ τα βιώνουμε ,για να γνωρίζουν και οι μελλοντικοί αγοραστές το τί παίζει ,ετσι ?
Σωστή ενημέρωση = υποψιασμένος ( ψαγμένος ) καταναλωτής .

ΔΕΝ είναι παιδιά μας ,,οκ τα αστεία ,αλλά αν "τρελαινόμαστε " για ένα προϊόν ,και αυτό αρχίζει να πουλάει ,φαίνεται πως αρκετοί  επιτήδειοι καραδοκούν για να πλασάρουν ,φύκια για μεταξωτές κορδέλες.

ΚΑΝΟΝΑΣ.......


Σπάστηκα ,αλλά συνήθως το ξεπερνώ γρήγορα .
Ισα με ενα ,ανέκδοτο ωραίο, δρόμος .:)

Υ.Γ2  2 φωτό μία πάνω σέ λευκό Pico με ρόζ φορεματάκι ,και γυμνό , με τόν 510 σε ego και ενα λαστιχένιο δαχτυλίδι  στο έτσι ξεκάρφωτο ( ξεβιδώνει ακόμα ποιό εύκολα το τανκ )


Καλό βραδάκι να έχουμε.  


Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1919 στις: Φεβρουαρίου 03, 2017, 01:43 »
Γιώργο τα σέβη μου καλέ μου φίλε. :bow:

Δώσε του λίγο χρόνο και όλα θα στρώσουν.

Όπως είπες είναι σαν παιχνιδάκι και είναι σαν ψεύτικος.

Όμως αυτή είναι και η μινιμαλιστική γοητεία του.

Και τα κάνει όλα και μάλιστα σε πολύ καλό βαθμό.

Τον σκυλάκο πρέπει να του φερόμαστε με στοργή και προδέρμ γιατί δεν είναι μασιφένιος.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171375 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275289 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13932 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42679 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 382 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34814 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557448 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181873 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9016 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364