vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

190 επισκέπτες, 3 χρήστες
stsoulos, Mimhsdr, camber

Twitter

Κλώνοι του Doggystyle 2K16

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9593
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1860 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 12:33 »
Εμενα η αποψη μου για τον κλώνο της sxk ειναι γλυκόπικρη.
Δλδ.Καταρχην σαν κλωνος εχει τα χαλια του.Το ντριπ τιπ ειναι στραβο.Το δαχτυλιδι του τανκ εχει κολλησει και δεν βγαινει,το ιδιο το τανκ γυρναει ατέρμονα γυρω απο τον εαυτό του χωρις να τερματίζει.

Στον συγκεκριμένο το ρινκακι του τανκ ειναι ακρως απαραίτητο μιας και αν δεν το ειχε αυτο βγαινει η δεξαμενη πολυ ανετα λες και ειναι κουμπωτή.
Τωρα θα μου πειτε με τοσα στραβα που βλεπω γιατι δεν τον παω πισω η να το βαλω στο συρτάρι μαζι με αλλους.Ο λογος ειναι η γευση.Πραγματικα πολυ καλη γευση.Και η ευκολία στησίματος,και η μινιμαλ εμφάνιση και στο κατω - κατω κλώνος ειναι δεν εχω και τρελές απαιτήσεις.

Απλα τον περίμενα λίγο πιο ''συμμαζεμένο''...
Προφανώς έχει πρόβλημα το συγκεκριμένο tank. Δεν θα έπρεπε να μπαίνει κουμπωτά και φυσικά θα έπρεπε σε κάποιο σημείο να  τερματίζει. Αν έχεις τη δυνατότητα δοκίμασε ένα άλλο ανταλλακτικό tank. Επίσης έλεγξε μήπως ο επάνω δακτύλιος είναι βιδωμένος στραβά στην καμπάνα του ατμοποιητή.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1861 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 12:35 »
Απλα σου ετυχε προβληματικος ατμο φιλε,εχει σαφεστατα καλυτερη γευση απο τον λαιτ,ειναι ομορφοτερος πιο σημαζεμενος κ στο λεω εγω που τους καυφουν δεν τους αλλαζα με τπτ.

Αποσυνδεδεμένος fasolia

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1862 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 12:42 »
τελικά καλύτερη γεύση ποιός απο τους 2 ? :-[8)

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1863 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 12:44 »
ηρθε....  φευγει...  so simple. :))

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1864 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 12:47 »
τελικά καλύτερη γεύση ποιός απο τους 2 ? :-[8)
Επειδή τους δοκίμασα και τους 2 δεν έχουν διαφορά στη γεύση.Η μόνη τους διαφορά είναι ότι στο τέρμα ανοιχτό είναι λίγο πιο αεράτος ο SJMY. Επίσης ο SJMY είναι 1:1 με τον αυθεντικό.

Αποσυνδεδεμένος fasolia

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1865 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 12:48 »
ambient θενκς για την απάντηση.

οπότε ο sjmy στην ουσία γίνεται και sxk.. σωστόστ?

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1866 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 12:50 »
Οπτικά μοιάζουν αν βάλεις στον SJMY το clear tank του SXK. ;)

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1867 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 13:11 »
ηρθε....  φευγει...  so simple. :))
Φεύγει σαν κλώνος ..... ή δεν σου κάθεται γενικά σαν σχεδιασμός - λειτουργία :confused1: 
Δώσε λίγο χρόνο στο σκυλί.
Νομίζω ότι θα έπρεπε να λέγεται Ιανός - άλλο πρόσωπο σου δείχνει στην παραλαβή και άλλο μετά από πέντε μέρες χρήσης.

Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1868 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 14:10 »
Το ότι το παρών θέμα βρίσκεται καθημερινά τόσο ψηλα δεν είναι τυχαίο.
Αφορά δύο κλώνους που εκτός από τρελό value for money αποτελούν
και πολύ καλές λύσεις γενικά.
( Το πόσο καλοί είναι σε "ποσοστό", ε οκ, επαφίεται και στα γούστα του καθενός )
Ακόμα και τα πολλά posts για την αναμονή παραλαβής τελικά δείχνουν την αδημονία
του καθενός γι αυτό το μπιχλιμπιδάκι. Εκτός του γεγονότος ότι αρκετοί έχουμε πάρει
και τους 2 κλώνους για να δούμε τις μικροδιαφορές τους.

Ο άλλος λόγος όμως είναι ότι πολλές ερωτήσεις επαναλαμβάνονται κάθε τρεις και λίγο.
Κάποιοι βαριούνται να διαβάσουν ένα ολόκληρο θέμα αλλά να πούμε και την αλήθεια
μετά από τόσες σελίδες, δεν είναι εύκολο, ακόμα και η αναζήτηση δε βοηθάει καμιά φορά.
Ίσως λοιπόν να ήταν καλή ιδέα να μπούν κάποια χρηστικά links στο πρώτο post από τον
δημιουργό ή τους διαχειριστές, αν αυτό είναι δυνατόν, όπως γίνεται και σε άλλα θέματα.
Πχ στησίματα, βίδωμα τανκ, διαφορές sjmy/sxk, κλπ. ;)

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1869 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 14:36 »
Ένας καλός τρόπος να ψάχνουμε τα πολύ μεγάλα νήματα είναι να πατάμε το κουμπί 'ΕΚΤΥΠΩΣΗ' και μετά να ψάχνουμε χρησιμοποιώντας την εύρεση του browser μας (συνήθως ctrl - F).




Για τα χρηστικά links συμφωνώ απολύτως αλλά αυτό είναι απόλυτη αρμοδιότητα του gipsy και θα πρέπει να του κλαφτούμε λιγάκι... :tongue_smilie:




Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1870 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 14:37 »
Φεύγει σαν κλώνος ..... ή δεν σου κάθεται γενικά σαν σχεδιασμός - λειτουργία :confused1:
Δώσε λίγο χρόνο στο σκυλί.
Νομίζω ότι θα έπρεπε να λέγεται Ιανός - άλλο πρόσωπο σου δείχνει στην παραλαβή και άλλο μετά από πέντε μέρες χρήσης.
Είχε πει ότι τον παράγγειλε και μετά συνειδητοποίησε ότι γεμίζει από κάτω, οπότε συρτάρι...
Μάλλον δεν άλλαξε γνώμη ;D

Από 125 σελίδες; Από ποιο ίδρυμα ήταν ο παπάς που σε βάφτισε;  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος leontamp

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1871 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 16:10 »
Aς γράψω κι εγώ τα δικά μου να αυξηθεί κι άλλο o αριθμός των ποστς... :tongue_smilie:

Κάτοχoς του SXK εδώ και λίγο καιρό...Για τον άλλο τον πιο αεράτο πήγαινα η αλήθεια είναι, αλλά λόγω του ότι είμαι ανυπόμονος και η Κίνα πέφτει λίγο μακριά, τον είχε και η zerobacco σε καλή σχετικά τιμή λέω ας τον τσιμπήσω και βλέπουμε...

Γενικά δηλώνω ικανοποιημένος από τον μπόμπο.
Δεν έχει καμιά τρελή γεύση, ίσα ίσα μερικά από τα DIY αρώματα μου δεν τα αποδίδει όπως πρέπει, (σαν να πνίγει τις γεύσεις και να τις βγάζει όλες μαζεμένες - σε αυτό ίσως να φταίει ότι έχω ξεσυνηθίσει τους σφιχτούς/τσιγαρίσιους άτμο) αλλά σε καμία περίπτωση δεν λες ότι γευστικά είναι κακός.
Είναι όμορφος απλός κι απέριττος...
Είναι σίγουρα ο πιο οικονομικός ατμοποιητής που έχω στα χέρια μου...Για κατανάλωση μιλάω πάντα...
Το γέμισμα από κάτω αν και αναχρονιστικό δε με ενοχλεί.Η αλήθεια είναι ότι πάντα κουβαλάω 2 άτμο πάνω μου και με την ημερίσια κατανάλωση μου που είναι γύρω στα 6-10ml ένα γέμισμα μου βγάζει όλη την μέρα.

Στησιματάκι σύρμα 0.32 ως 0.40 (δεν έχω πιο ψιλό σύρμα καρδιά μου!!) είτε kanthal είτε nichrome είτε ss, καλύτερη εμπειρία είχα με το 0.32 σε 2άρη πυρήνα...

Όσο για το τανκάκι του μπαίνω πλέον στο 30ο ml lemon tart με κάτι διαλείμματα ενδιάμεσα με άλλα υγρά και δεν έχω παρατηρήσει κάποια αλλοίωση...

Τι θα ήθελα ακόμα για να τον χαρακτηρίσω ιδανικό;
Γέμισμα από πάνω σε στυλ vario/καλύτερο δαχτυλίδι ρύθμισης του airflow και λίγο παραπάνω αέρα κι ας μεγάλωνε η κατανάλωση...

Αποσυνδεδεμένος askoturos

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
  • [img]https://s26.postimg.org/3k517my8p/GVC_Banner_
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1872 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 16:57 »
Σημερα πρωτη του μερα με 28ga ss 316 0,87 αντισταση στα 18με 20 watt και θελω να πω και εγω με την σειρα μου οτι προκειτε για εναν καθαρα mtl ατμο με παρα πολυ καλη αποδοση και γευση.

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1873 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 17:17 »
ωραιος
διακρινω και ενα μικρο κενο με το μοντ?
ας γραψουμε δυο-τρεις σελιδες τωρα ;D

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1874 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 17:23 »
Έχει ναι, αλλά δεν το βλέπω. Η πρεσβυωπία δεν έχει μόνο μειονεκτήματα... :yes:


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171374 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15206 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13932 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9243 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42678 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 381 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34809 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181872 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9003 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364