vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

184 επισκέπτες, 6 χρήστες
ipomonias, dkostas, Ελένη Π, ramon, Βασίλης Γ, ZoeM

Twitter

Κλώνοι του Doggystyle 2K16

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1080 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 21:20 »
Εγώ τον SXK που έχω τον βρίσκω μια χαρά. Γεύση έχει πολύ καλή, τζούρα πολύ καλή, ντουμάνι πολύ καλό, το μόνο που θα ήθελα παραπάνω είναι χτύπημα και να γεμίζει πιο εύκολα αν και αυτό το τελευταίο δεν με χαλάει ιδιαίτερα. Η ποιότητα κατασκευής είναι πολύ καλή και το τανκάκι δεν είναι ευπαθές όπως ίσως φαίνεται. Ήδη κάνει παρέα του Fodi ως καθημερινός.

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1081 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 21:28 »
εγω παντως να γραψω οτι εδω κ 2 μερες εχουμε μια απροβληματιστη σχεση,εξελισετε σε ειδυλλιο πλεον μετα τις μικρες φασαριες που ειχαμε την ωρα της αναπληρωσης.
να ευχαριστησω τους φιλους που με συμβουλεψαν να μη σφίγγω το τανκ καθολου,οσο απιστευτο κ αν μου ακουγοταν στην αρχη να το τερματιζω κ να το αφηνω πραγματι ειχαν δικιο,0 διαρροες λυνει πλεον χωρις βοηθεια καποιου εργαλειου στην τρυπα αερα.
επισης η πρεζα των κλονων μου χτυπησε την πορτα αφου μεσα στις γιορτες ψωνισα κ ενα kayfun v3mini Κ εναν fodi f2(αυθεντικος αυτος αλλα ειναι φθηνος σαν κλωνος) για να παιζω μιας αξιζει χωρις να κοστιζει.
το εχω ξανακανει αλλα να ευχαριστησω τα παιδια που με οδηγησαν στον doggy ειδικα τον pugsang σαν 1ο επισκευασιμο,μπορει να περασε 1,5 εβδομαδα να ευχαριστιέμαι ατμισμα αλλα πλεον 10/10 τον γλενταω κ επισημα.
τωρα πλεον το μονο που με απασχολει ειναι το πως θα βρω την αγαπημενη μου βαση flavor art αφου δεν εδωσα σημασια την ωρα που επεφτε μακελωμα πανελλαδικα στις ατμιστικες βασεις.την βλεπω να τελειωνει κ με ανχονει.    

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1082 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 23:26 »
Φίλε Μάκη διόρθωσε με για να δώ αν σε κατάλαβα. Μιλάς για τον SXK και εννοείς ότι λίμαρες αυτό που δείχνω στην παρακάω εικόνα με βέλος ? ομως εκεί έχει εσωτερικό σπέιρωμα δεν υπάρχει φόβος ? και αυτό το πρόβλημα υπάρχει σε όλους τους κλώνους γιατί εγώ περιμένω να μουρθει ο SJMY ξέρει κανείς ?
Ναι καλέ μου φίλε σε εκείνο το σημείο που βιδώνει το επίχρυσο βιδάκι, εκεί που δείχνεις με το βελάκι.
Έχει εσωτερικό σπείρωμα για να βιδώνει το επίχρυσο βιδάκι, αλλά θέλει λίγο και ελαφρό λιμάρισμα μισό χιλιοστό περίπου (όσο κενό αφήνει μεταξύ της βάσης του ατμοποιητή και του μοντ.
Το εσωτερικό πάσο δεν παθαίνει τίποτα.
Αν δεν πιάνουν τα χέρια σου δεν σου συνιστώ να το κάνεις.
Θέλει μέτρημα πριν αρχίσεις με παχύμετρο και κάθε τόσο μετράς το μήκος του για να μην το λιμάρεις παραπάνω.
Θέλει υπομονή με σταθερές κυκλικές κινήσεις και λεπτή λίμα.
Στο τέλος πέρασμα με ντουκόχαρτο 800άρι για να γίνει τέλειο.
Εμένα δεν μου πήρε πάνω από 5 λεπτά.
Τώρα κάθεται άψογα σε όλα τα μοντάκια.
Την επίχρυση βίδα την άλλαξα με μία SS  Μ 2 Χ 3, είναι σαν αυτές που έχει στα ποστ για να σφίγγεις το σύρμα της αντίστασης ο Φαινόμενο.
Το ίδιο θεματάκι διαπιστώσαμε με τον Δημήτρη (Ambient) και στον κλώνο της SJMY, αλλά ο Δημήτρης έλυσε το πρόβλημα βάζοντας μια ασημένια φλαντζούλα από αυτές που δίνει η Ecig.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1083 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 00:39 »
Την επίχρυση βίδα την άλλαξα με μία SS  Μ 2 Χ 3, είναι σαν αυτές που έχει στα ποστ για να σφίγγεις το σύρμα της αντίστασης ο Φαινόμενο.
Αυτές λες Μάκη? Γιατί της είχα πάρει κι εγώ για το Φαινο, αλλά δεν τις χρειάστηκα ποτέ και υπάρχουν ήδη. Κάνουν και για τον sjmy που περιμένω από 3f δηλαδή, σε περίπτωση που έχω κι εγώ θέμα με μακρύ πόλο?

Αποσυνδεδεμένος ciumel

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1084 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 00:50 »
σημερα παρελαβα κι εγω απο 3fVape,το μονο που με προβληματισε(το γεμισμα θα το συνηθισω:))ειναι ο <<ζεστος>>του ατμος(για το γουστο μου παντα)..
σ ολα τα αλλα ειναι super:thumpup:
εστησα σε 0,35 kanthal,2.5 διαμετρος coil,microcoil,1 Ωμ .
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 04, 2017, 01:03 από ciumel »

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1085 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 02:17 »
Μου κινήσατε την περιέργεια με τόσα καλά λόγια για τον ατμο αλλά αν έχει θέμα με ζεστό ατμό δεν είναι για μένα. Τι ισχύει τελικά; Εχει ή δεν έχει ζεστό ατμό;


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1086 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 02:25 »
Αυτές λες Μάκη? Γιατί της είχα πάρει κι εγώ για το Φαινο, αλλά δεν τις χρειάστηκα ποτέ και υπάρχουν ήδη. Κάνουν και για τον sjmy που περιμένω από 3f δηλαδή, σε περίπτωση που έχω κι εγώ θέμα με μακρύ πόλο?
Nαι αυτές λέω. Και γω τις πήρα για τον φαινόμενο και μια χαρά κάνουν.
Πιστεύω θα ταιριάσουν και στον SJMY, γιατί όχι;
Δεν χάνεις τίποτα να τις δοκιμάσεις αφού τις έχεις.
Pempis δεν υπάρχει θέμα με ζεστό ατμό. Εγώ τώρα που τον ατμίζω δεν είναι ούτε χλιαρός, μάλλον κρύος θα έλεγα.
Παίζει ρόλο βέβαια και το στήσιμο.
Τώρα αν του βάλεις κλάπτον και του δώσεις 40 Watt μάλλον θα σου δώσει ζεστό ατμό.
Αλλά νομίζω με σύρματα έως 0,32mm και μέχρι 16 watt δεν υπάρχει τέτοιο θέμα.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1087 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 02:27 »
@Pempis

Για μένα προσωπικά, όχι, δεν έχει ζεστό ατμό.
Εξαρτάται όμως από διάφορες παραμέτρους: κυρίως την αντίστασή σου, τα watt, ακόμα και το drip tip που χρησιμοποιείς.

Εγώ με αντίσταση 1,5Ω στα 14 watt, όχι ζεστό αλλά ούτε καν χλιαρό ατμό δεν παίρνω.

Αποσυνδεδεμένος Dhmfot

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1088 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 03:37 »
Εμενα μου φέρνει πρός τό ζεστό πάντως (για τον sxk γράφω). Με 28αρι κανθαλ 1.2ωμ στα 14 βατ.
Αν τον γείρω μάλιστα ατμιζοντας μου φέρνει καί ζεστό υγρό. Τον έχω με το επιστόμιο πού έρχεται
Περιμένω καί από 3fv εδώ καί 38 μέρες τόν άλλο που παραγγέλθηκε πρώτος μήπως καί τά πάμε καλύτερα 
Καί στήν φίλη μου πού τής τόν έδωσα νά ατμισει, δεν έκανε πάνω από 5 τζουρες, τής φάνηκε πολύ ζεστός ο ατμός σέ σχέση μέ τόν ναυτίλο πού έχει

Αποσυνδεδεμένος st2anger

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1089 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 07:08 »
Εμενα αντιθετως ο sxk καθολου ζεστο ατμο με kanthal 28ga  και 1,4ohm και με το μαμα drip tip

Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1090 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 08:12 »
σε καποια στησιματα μου εφερνε και εμενα   ζεστο ατμο .αλλα οχι σε ενοχλητικο επιπεδο.παιζοντας με τα βατ ομως  στα 11 με 12 και με ενα επιστομιο οχι τοσο κοντο και μεταλλικο οπως της μαμας.ο ατμος ειναι εως κρυος.τωρα για το υγρο που σου βγαλε. πρεπει να φταιει κατι μεταξυ βιδωματος καμπανας επανω δαχτυλιδιου και oring.και μενα οι αντιστασεις μου κυμαινονται απο 1 εως 1.5 συνηθως.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9591
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1091 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 08:40 »
Συνδυασμός πολλών παραγόντων θα έλεγα. Διατομής σύρματος, τύπου σύρματος, αντίστασης, λειτουργίας με ή χωρίς έλεγχο θερμοκρασίας, ρύθμισης της τιμής watt.  Όλα αυτά παίζουν ρόλο στο πόσο ψυχρός , χλιαρός ή θερμός θα είναι ο παραγόμενος ατμός. Για παράδειγμα με σύρμα Kanthal και αντίσταση από 1.5 έως 1.8 ohm είναι περίπου αναμενόμενο ότι θα πάρουμε λιγότερο θερμό ατμό. Το ίδιο αποτέλεσμα όμως μπορεί να πάρουμε και με σύρμα SS με αντίσταση 0,7-0.8 ohm σε λειτουργία ελέγχου θερμοκρασίας, με ρύθμιση σχετικά χαμηλών τιμών θερμοκρασίας και watt. Aκόμα βέβαια και η συσκευή-mod που χρησιμοποιούμε μπορεί να παίζει καθοριστικό ρόλο.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1092 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 09:10 »
Ο ατμός σε εμένα με το στήσιμο που πόσταρα μερικές απαντησεις πιο πριν, είναι κάπως ζεστός για τα γούστα μου. Παίζω όμως στα 18 βαττ. Με το ντριπτιπάκι που έχω πάνω του και φαίνεται στη φωτό, μετατρέπεται σε αποδεκτά ζεστός. Επίσης ΔΕΝ μου φέρνει υγρό στο στόμα γιατί έχει φαρδιά τρύπα. Μαζευει, αλλά δεν μου έρχεται. Τον τινάζω σα θερμόμετρο που και που "και βάφω τις κουρτίνες στο χρώμα που μισούσε" (η συμβία μου). :tongue_smilie:  :bye:

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1093 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 09:27 »
τωρα πλεον το μονο που με απασχολει ειναι το πως θα βρω την αγαπημενη μου βαση flavor art αφου δεν εδωσα σημασια την ωρα που επεφτε μακελωμα πανελλαδικα στις ατμιστικες βασεις.την βλεπω να τελειωνει κ με ανχονει.    
Aν και off topic, απλά επειδή το έχεις αναφέρει τουλάχιστον δυο φορές ότι δεν βρίσκεις την αγαπημένη σου, ίσως δεν έχεις κοιτάξει εδώ, εδώ, εδώ και σε άλλα sites επίσης. Ή αν έχεις πάρει τηλ σε όλους αυτούς και σου είπαν πως δεν υπάρχει παρ' όλο που δείχνει διαθέσιμη. 

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1094 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 09:46 »
Οχι κανενας.
Off topic τελος.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1448 171238 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:10
από Ελένη Π
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15159 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13895 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 373 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34676 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557364 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181844 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 154 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8885 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538618 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas