vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

228 επισκέπτες, 3 χρήστες
stsoulos, Mimhsdr, camber

Twitter

Κλώνοι του Doggystyle 2K16

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1065 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 13:12 »
Γιώργο έχεις δίκιο, το εύρος δεν ήταν σωστή λέξη. Διορθώνω: Σε αυτή την τιμή (των ~€10).
Όπως είπα και παραπάνω, θεωρώ πως ο V3 είναι ο καλύτερος κλώνος που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή.
Ας ελπίσουμε ετούτος να είναι ακόμη καλύτερος, αρκεί να έρθει κάποια στιγμή γιατί τον έχω παραγγείλει από την black friday και κοντεύουμε big friday...

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1066 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 14:01 »
Lemontart δοκίμασε κανείς στο SMJY να μας πει αν αντέχει το τανκάκι;

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1067 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 14:04 »
Εγώ έβαλα το γεμάτο μπουκαλάκι του lemon tart δίπλα στον ατμοποιητή και τώρα κάπου κρύφτηκε αυτός. Τον ψάχνω!  :))

Αποσυνδεδεμένος redfantomas

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
  • υγεια κ@υλα κι επανασταση!!!
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1068 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 14:14 »
Γιώργο έχεις δίκιο, το εύρος δεν ήταν σωστή λέξη. Διορθώνω: Σε αυτή την τιμή (των ~€10).
Όπως είπα και παραπάνω, θεωρώ πως ο V3 είναι ο καλύτερος κλώνος που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή.
Ας ελπίσουμε ετούτος να είναι ακόμη καλύτερος, αρκεί να έρθει κάποια στιγμή γιατί τον έχω παραγγείλει από την black friday και κοντεύουμε big friday...
ποιος ειναι ο v3?

Αποσυνδεδεμένος fear22

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
  • To Be - To Know - To Understand
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1069 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 14:19 »
Lemontart δοκίμασε κανείς στο SMJY να μας πει αν αντέχει το τανκάκι;
Εχω κανει γυρω στα 20μλ lemon tart με γυαλισμενο το τανκακι κανενα προβλημα !!!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9593
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1070 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 14:50 »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1071 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 17:39 »


Εδώ αστόχησες Μάκη. Τον cloud τον άνοιγες έτσι, για να τον στήσεις μια φορά στις 3 μέρες, όχι για να τον γεμίσεις 3 φορές σε μία μέρα. Έχει μεγάλη διαφορά.
Με γνώμονα ότι εγώ στον cloud αφαιρούσα κάθε μέρα το τανκ (είτε για καθάρισμα, είτε για έλεγχο στο βαμβάκι ) μάλλον ήξερα τι έλεγα, αν κάποιος όμως γεμίζει τον doggy 3 και 4 φορές τη μέρα τότε ναι, μάλλον αστόχησα. Δεν τον εχω ακόμα τον doggy στα χέρια (κι άντε να δούμε πότε θα έρθει δηλαδή.. ) οπότε ίσως βιάστηκα να απαντήσω. Όμως πέρασα μεγάλο διάστημα με αβοκάντο 22 που έπινε το υγρό σαν νεράκι και ήθελα μυτοτσίμπιδο για να αφαιρώ το κεραμικό κάθε φορά που ήθελε αναπλήρωση. Άντεξα.. ;)

Φυσικά και δεν θα ισχύει για όλους αυτό αλλά... άσε να τον πάρω στα χέρια, να δω με τι ρυθμο το πίνει το υγρό και τα ξαναλέμε τότε. Ας μην ληφθεί υπόψιν η παραπάνω παρέμβασή μου. :)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9593
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1072 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 18:05 »
Άποψή μου είναι ότι δεν έχει μεγάλη κατανάλωση. Εν τω μεταξύ η αναπλήρωση είναι θέμα δευτερολέπτων, οπότε ελάχιστο ρόλο παίζει αν κάποιος καταναλώνει 3 ή 15 ml την ημέρα.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1073 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 18:31 »
Όλα μια συνήθεια είναι. ;)

Εγώ που είμαι συνηθισμένος να γεμίζω από κάτω με Φαινόμενο και Kayfvn Lite + μου φαίνεται παιχνιδάκι.

Τον γεμίζω σε δευτερόλεπτα.

Το ότι αποτελείται μόνο από 4 κομμάτια είναι μεγάλο πλεονέκτημα.

Το μόνο θεματάκι που βρήκα είναι ο ελάχιστα πιο μακρύς κονέκτορας 510.

Αυτό τελικά το θεματάκι του μακριού πόλου λύθηκε πανεύκολα με λύσιμο του ατμοποιητή και λίγο λιμάρισμα του εσωτερικού κεντρικού πιν του 510 (αυτό που πάνω του βιδώνει η "επίχρυση" βίδα).

Αυτό λιμαρίστηκε με προσοχή μισό χιλιοστό περίπου, όσο ήταν και το κενό που άφηνε και αλλάζοντας και την επίχρυση βίδα με μία καλύτερη SS έγινε άψογος.

Τώρα πλέον δεν υπάρχει κενό και κάθεται μια χαρά σε όλα τα μοντάκια μου.

Στην φωτό φαίνεται με το βελάκι το κομμάτι που βγαίνει όταν ξεβιδώσουμε το επίχρυσο βιδάκι του 510.

Αυτό το κομμάτι λιμάρισα λίγο στο κάτω του μέρος, εκεί δηλαδή που βιδώνει το επίχρυσο βιδάκι.


Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1074 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 18:33 »
Εκτός του KF Mini V3, ποιος σε αυτό το εύρος τιμής δουλεύει απροβλημάτιστα??
Εκτός από Kf Mini v3 που είπες εσύ και τους Τηλέμαχους που είπε ο Γιώργος, θα προσθέσω και τον cloud one. Μανι μανι βρήκαμε 3.

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1075 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 19:18 »
Φίλε Μάκη διόρθωσε με για να δώ αν σε κατάλαβα. Μιλάς για τον SXK και εννοείς ότι λίμαρες αυτό που δείχνω στην παρακάω εικόνα με βέλος ? ομως εκεί έχει εσωτερικό σπέιρωμα δεν υπάρχει φόβος ? και αυτό το πρόβλημα υπάρχει σε όλους τους κλώνους γιατί εγώ περιμένω να μουρθει ο SJMY ξέρει κανείς ?

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1076 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 19:23 »
Ναι και στον δικό μου SJMY υπάρχει ένα μικρό κενό ..

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1077 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 19:26 »
Εκτός από Kf Mini v3 που είπες εσύ και τους Τηλέμαχους που είπε ο Γιώργος, θα προσθέσω και τον cloud one. Μανι μανι βρήκαμε 3.

Είπαμε να δουλεύει απροβλημάτιστα, δεν τάπαμε όλα όμως. Επειδή τους έχω και τους 3, επέτρεψέ μου να σχολιάσω:

1) Τηλέμαχος: Γεύση μετριότατη, χτύπημα ανελέητο. Από τους αρχικούς κατόχους, ενδιαφέρον θα είχε πόσοι τον χρησιμοποιούν ακόμη ως βασικό,
2) Cloudone: Καθόλου απροβλημάτιστος. Τα πλαστικά τανκ είναι όλα για πέταμα, με αποτέλεσμα διαρροές. Εκνευριστικότατη αναπλήρωση υγρού, ιδίως αν έχεις σταγονόμετρα με χοντρή άκρη όπως εγώ. Από γεύση, τζούρα & ομορφιά τέλειος βέβαια, μακάρι ο doggy να τον πλησιάζει.
3) V3: 19mm και πολύ ψηλός για τα γούστα μου. Μικρή χωρητικότητα. Από γεύση ανάμεσα στους άλλους 2 πιο κοντά στον cloud όμως.

Αν το μόνο πρόβλημα του doggy είναι το ξεβίδωμα για αναπλήρωση και στα άλλα τα βρούμε, τότε εκτοπίζει τους V3 από το pico και γίνεται ο καθημερινός μου εκτός σπιτιού...

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1078 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 19:35 »
Φίλε Μάκη διόρθωσε με για να δώ αν σε κατάλαβα. Μιλάς για τον SXK και εννοείς ότι λίμαρες αυτό που δείχνω στην παρακάω εικόνα με βέλος ? ομως εκεί έχει εσωτερικό σπέιρωμα δεν υπάρχει φόβος ? και αυτό το πρόβλημα υπάρχει σε όλους τους κλώνους γιατί εγώ περιμένω να μουρθει ο SJMY ξέρει κανείς ?

Στο δικο μου κλωνο sjmy δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τον πόλο 510 :nope: .

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1079 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 20:56 »
Είπαμε να δουλεύει απροβλημάτιστα, δεν τάπαμε όλα όμως. Επειδή τους έχω και τους 3, επέτρεψέ μου να σχολιάσω:

1) Τηλέμαχος: Γεύση μετριότατη, χτύπημα ανελέητο. Από τους αρχικούς κατόχους, ενδιαφέρον θα είχε πόσοι τον χρησιμοποιούν ακόμη ως βασικό,
2) Cloudone: Καθόλου απροβλημάτιστος. Τα πλαστικά τανκ είναι όλα για πέταμα, με αποτέλεσμα διαρροές. Εκνευριστικότατη αναπλήρωση υγρού, ιδίως αν έχεις σταγονόμετρα με χοντρή άκρη όπως εγώ. Από γεύση, τζούρα & ομορφιά τέλειος βέβαια, μακάρι ο doggy να τον πλησιάζει.
3) V3: 19mm και πολύ ψηλός για τα γούστα μου. Μικρή χωρητικότητα. Από γεύση ανάμεσα στους άλλους 2 πιο κοντά στον cloud όμως.

Αν το μόνο πρόβλημα του doggy είναι το ξεβίδωμα για αναπλήρωση και στα άλλα τα βρούμε, τότε εκτοπίζει τους V3 από το pico και γίνεται ο καθημερινός μου εκτός σπιτιού...

Επειδή βγήκαμε εκτός θέματος, να απαντήσω απλά και σταματάω.
1) Η μετρια γεύση είναι υποκειμενική, εγώ τον βρίσκω μια χαρά. Αλλά και πάλι, δεν αναιρεί ότι λειτουργεί απροβληματιστα.
2) Προσωπικά δεν έχω σπάσει ούτε ένα τανκακι. Είχα φοβηθεί με αυτά που διάβαζα και πήρα άλλο ένα καβατζα. Εδώ και μήνες στο ντουλάπι είναι και περιμένει. :)) Στο γέμισμα, ακόμα και με σταγονομετρο με πιπετα μια χαρά γεμίζει, λίγο προσοχή και υπομονή θέλει.
3) Η εμφάνιση δεν είναι ελάττωμα. Επίσης τα 2ml χωρητικότητα σε κάποιους μπορεί να τους βγάζουν 3 μέρες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171374 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15206 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13932 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9243 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42678 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 381 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34809 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181872 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9005 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364