vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

234 επισκέπτες, 6 χρήστες
antiklitos140, Eizomar, ramon, Milarepa, Xxristos, sakissalonika

Twitter

Κλώνοι του Doggystyle 2K16

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #975 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 01:55 »
Παρέλαβα πριν λίγες μέρες τον sxk. Δυστυχώς δεν μου άρεσε καθόλου. Είναι που είναι άβολο το γέμισμα από κάτω, στραβοβιδωνει και το τανκ και παλεύεις πόση ώρα για να τον κλείσεις. Ίσως ο sjmy να είναι καλύτερος. Σε απόδοση τώρα δεν πρόλαβα και πολλά γιατί τον παράτησα πολύ γρήγορα. Σίγουρα πάντως η τζούρα του είναι σφιχτή στο τέρμα ανοιχτό και αρκετά ζεστή. Επίσης δεν κατάφερα ποτέ να σφίξω τέρμα την καμπάνα με το πάνω δαχτυλίδι. Ξεσφιγγε ακόμη και αν γυρνούσα το ντριπακι. Μέχρι και γάντια μιας χρήσης χρησιμοποίησα για να το σφίξω τέρμα και ενώ φαινόταν πως δεν πάει άλλο, μετά από λίγο χαλάρωνε.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #976 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 01:58 »
ουτε το κουτακι δε θα ανοιξω μολις ερθει... :)) :)) :)) 

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #977 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 02:05 »
Ας κάνω και εγώ το μίνι συγκριτικό μου με μερικούς τσιγαρίσιους ανταγωνιστές του doggy (sjmy):

Από γεύση είναι κάποια σκαλιά κάτω από τον Phenomenon και τον Fodi ως προς την ανάλυση της γεύσης αλλά τα πηγαίνει ελαφρώς καλύτερα από τον kayfun lite+.

Από ποιότητα τζούρας και ντουμάνι τα πηγαίνει πολύ καλά, δεν είναι βέβαια τόσο ήσυχος όσο ο Phenomeno και ο Fodi αλλά το ντουμάνι του τον τοποθετεί σε πολύ καλή θέση πλησιάζοντας αυτό του Phenomenon.
Έχει όμως το κλασσικό σφύριγμα του kayfun lite+ κυρίως οταν κλείνει αρκετά ο αέρας.

Από στήσιμο είναι πρώτος και με διαφορά ως ο πιο εύκολος από όλους και με τεράστια ανοχή στο λάθος.
Μηδενικές διαρροές, σχεδόν ποτέ καμμένο.

Ως προς το γέμισμα έχουν γραφτεί πολλά.
Προσωπικά με δυσκολεύει και είναι το αδύνατό του σημείο (όπως και η λειτουργία του airflow μέχρι να πετύχεις τη σωστή ρύθμιση) που με έχουν κρατήσει λίγο από τον αγαπήσω ως καθημερινό μου.

Συμπερασματικά είναι ιδανικός για πρώτος επισκευάσιμος λόγω του εύκολου στησίματος, των μηδενικών διαρροών και της άνω του μέσου όρου συνολικής απόδοσης αλλά για τους περισσότερους από εμάς πιστεύω ότι θα αποδειχτεί απλώς ένας καλός και τίμιος τσιγαρίσιος ατμοποιητής.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 02, 2017, 02:18 από yian »

Αποσυνδεδεμένος Lycos

Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #978 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 09:23 »
Μόλις παρέλαβα απο animodz orings και τανκακια και μπορώ να επιβεβαιώσω ότι κάνουν κουτί πάνω στον κλώνο της sjmy.
Και ναι...  Πήρα και animodz drip tip :)

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9593
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #979 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 09:41 »
Προφανώς καλύτερης ποιότητας. Και προφανώς κάνουν και για τον SXK κλώνο.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #980 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 09:47 »
Εγώ θα προτιμούσα 5 κλωνοτανκ αντί για 1 αυθεντικό...  :tongue_smilie: 
Να έχω να σπάω.  :bye:

Αποσυνδεδεμένος perelevas

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #981 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 10:54 »
 Επίσης δεν κατάφερα ποτέ να σφίξω τέρμα την καμπάνα με το πάνω δαχτυλίδι. Ξεσφιγγε ακόμη και αν γυρνούσα το ντριπακι. Μέχρι και γάντια μιας χρήσης χρησιμοποίησα για να το σφίξω τέρμα και ενώ φαινόταν πως δεν πάει άλλο, μετά από λίγο χαλάρωνε.

Φιλε το κολπο που χρησιμοποιω εγω για να τον σφιξω ειναι το εξης και δουλευει πολυ καλα.Παρε ενα κερμα που να χωραει στο τανκ (εγω χρησιμοποιω των 20 λεπτων).Βαλτο στα ανοιγματα της καμπανας απο εκει που περνανε τα υγρα,με το αλλο χερι κρατα σταθερα το επανω δαχτυλιδι,γυρνα το κερμα και θα σφιξει.
Αξια του εικοσαλεπτου...ανεκτιμητη ;)

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #982 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 11:09 »
εγώ δεν μπορώ με τίποτα να ξεβιδώσω το tank χωρίς να βάλω κάτι στην τρυπα για κόντρα (για τον sjmy μιλάω)
δεν υπάρχει σύγκριση με phenomenon και cloud κατά την άποψη μου

Αποσυνδεδεμένος rivol

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξης
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #983 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 11:10 »
Εγώ με την σειρά μου θα τον χαρακτήριζα έναν τίμιο ατμοποιητη για αυτά που προσφέρει. 
Για μένα αυτό που μου αρέσει είναι η χωρητικοτητα των 3+ml για τόσο μικρό σε διαστάσεις ατμοποιητη. 

Αποσυνδεδεμένος redfantomas

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
  • υγεια κ@υλα κι επανασταση!!!
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #984 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 11:10 »
Φιλε το κολπο που χρησιμοποιω εγω για να τον σφιξω ειναι το εξης και δουλευει πολυ καλα.Παρε ενα κερμα που να χωραει στο τανκ (εγω χρησιμοποιω των 20 λεπτων).Βαλτο στα ανοιγματα της καμπανας απο εκει που περνανε τα υγρα,με το αλλο χερι κρατα σταθερα το επανω δαχτυλιδι,γυρνα το κερμα και θα σφιξει.
Αξια του εικοσαλεπτου...ανεκτιμητη ;)
:wall: :wall: :wall: Ή :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #985 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 11:44 »
Μην το σφίγγετε το τανκ όταν το κλείνετε. Με το που σταματάει να γυρνάει, αν σταματήσετε κι εσείς, μετά θα ξεβιδώνει εύκολα. Και μη φοβάστε για διαρροές, δεν έχει. Τουλάχιστον όλα αυτά συμβαίνουν στους δικούς μου κλώνους sjmy.

Εγώ που δεν είμαι "τσέισερ" σε τίποτα (ούτε κλάουντ ούτε τέιστ), τον καραγουστάρω. Βασικός με τη μια.
Επίσης άλλο ένα καλό τουτουνού είναι πως πλέον δεν κουβαλάω τον αυθεντικό cloud των 150€ και χέστηκα αν μου πέσει, φύγει απ το αυτοκίνητο σε καμιά στροφη, το ξεχάσω μέσα στο μαγιό μου και μπω στη θάλασσα κλπ κλπ  :))

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #986 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 11:48 »
Μόλις παρέλαβα απο animodz orings και τανκακια και μπορώ να επιβεβαιώσω ότι κάνουν κουτί πάνω στον κλώνο της sjmy. (Image removed from quote.)
Και ναι...  Πήρα και animodz drip tip :)

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
μας εφτιαξες,γιατι ενα αγχος μπορω να πω το ειχαμε χαχαχα

Συνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #987 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 12:11 »
εγώ δεν μπορώ με τίποτα να ξεβιδώσω το tank χωρίς να βάλω κάτι στην τρυπα για κόντρα (για τον sjmy μιλάω)
δεν υπάρχει σύγκριση με phenomenon και cloud κατά την άποψη μου
Γυρνα τον αναποδα, παρε ενα κομματι χαρτοπετσετα διπλωμενο μερικες φορες και πιασε τον απο τον πολο και ξεβιδωσε το. Εγω ετσι το κανω και ξεβιδωνει - βιδωνει μια χαρα το τανκ . Θελει λιγη δυναμη στην χαρτοπετσετα και γρηγορο γυρισμα και τελος, αυτο ειναι :)

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #988 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 12:14 »
εγώ δεν μπορώ με τίποτα να ξεβιδώσω το tank χωρίς να βάλω κάτι στην τρυπα για κόντρα (για τον sjmy μιλάω)

Εδώ είσαι https://www.fasttech.com/p/4374202  ;)

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #989 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 12:18 »
εγώ δεν μπορώ με τίποτα να ξεβιδώσω το tank χωρίς να βάλω κάτι στην τρυπα για κόντρα (για τον sjmy μιλάω)
δεν υπάρχει σύγκριση με phenomenon και cloud κατά την άποψη μου
μην αγχωνεσαι φιλε μου... ετοιμο σε εχω.

κ στην τελικη...........

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171350 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275262 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15195 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13919 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42654 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 379 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34766 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557414 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181855 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 158 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8967 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364