vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

203 επισκέπτες, 3 χρήστες
stsoulos, Mimhsdr, camber

Twitter

Κλώνοι του Doggystyle 2K16

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #960 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 00:17 »
Από γεύση λέω κι εγώ, για την οποία με καθετί καινούριο που βγαίνει, γράφονται τρελά πράγματα. Όλο ανεβαίνει, ανεβαίνει κι έχει φτάσει σε μυθικά επίπεδα και μετά διαβάζουμε "χμμ... ναι μωρέ, ο Εβίβα τη δίνει πιο καθαρή, το Φαινόμενο πιο γεμάτη, ο Ταϊφούν πιο έτσι, ο Ιάτυ πιο αλλιώς" κι αναρωτιέσαι, μα καλά ρε παιδιά, αυτοί είναι 2,3,4 χρόνων...
Τελικά, τα σκαλοπάτια της γεύσης δεν απέχουν τόσο πολύ το ένα από το άλλο, όπως αρχικά περιγράφονται, ούτα τα άλματα της γεύσης είναι τόσο μεγάλα όσο φαίνονται αρχικά. Εγώ πιστεύω ότι έχουν βγει περισσότεροι πλέον καλοί στη γεύση ατμοποιητές από το παρελθόν και η δυσκολία να διακρίνεις τις διαφορές αυξήθηκε και περιπλέκεται και από άλλα χαρακτηριστικά που δυσχεραίνουν την ξεκάθαρη κρίση. Έχει γίνει τόσο αλόγιστη η χρήση του όρου "γευσάρα" που κάθε μήνα αισθανόμαστε ότι ατμίζουμε με κανα θυμιατό πια και ψάχνουμε κάτι καινούριο!
Δες για παράδειγμα και τα υπέροχα συγκριτικά του JoeBar, σε όλους 10 βάζει στη γεύση :laugh1:
Οψόμεθα λοιπόν και μ' αυτόν.
Γιώργο καλή χρονιά φιλέ με υγεία..Ελπίζω να μην τον περιμένεις με αγωνία γιατί θα απογοητευτείς :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #961 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 00:17 »
Δεν εχεις αδικο αν κ θα λεγα οτι η γευση ειναι λιγο υπερεκτημημενη αν σκεφτεις οτι τουλαχιστον αυτοι που ασχολουμαστε με το DIY σιγουρα δεν φτιαχνουμε ολοι τα ιδια υγρα που συνεπως εχουμε κ διαφορετικη γευση σε οτι φτιαχνουμε οπως κ στα στησιματα μας.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #962 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 00:23 »
εν ετη 2017 ατμοποιητης που γεμιζει με τοση δυσκολια ειναι για το ραφι.
εκανα την μλκια κ τον παραγγειλα πριν απο λιγο απο ft, χωρις να εχω διαβασει πολλα πολλα.
ας προσεχα! :wall:

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #963 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 00:25 »
Ε σιγα,αλλος ενας ατμο στο συρταρι κ μειον 15ε

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #964 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 00:36 »
Ατμιζω δύο χρονια με kfl+ και ενω με ικανοποιει η τζούρα του και το χτύπημα του,βρίσκω την γεύση κάπως υποτονική..
Με τον doggy θα εχω την ιδια τζουρα και χτυπημα,αλλα και καλύτερη γεύση ή να στραφω σε άλλον ατμοποιητη;
Επειδή οι βασικοί μου ατμοποιητές είναι Kayfun (3.1ES,KL+,KV5)και έχω και τον SJMY(doggystyle),σε καπνικά θεωρώ ότι οι kayfun παίζουν μόνοι τους και ειδικά για μένα ο 3.1ES. Ο doggy είναι για πιο σύνθετα υγρά και τα αποδίδει πολύ καλά. Πιστεύω ότι εκεί που χάνει σε ανάλυση ο kayfun κερδίζει ο doggy.Κατά τα άλλα για μένα το γέμισμα είναι πανεύκολο(μιας και δεν χρειάζεται καν να σφίξεις το τανκ απλά να τερματίσει),διαρροή δεν είδα όπως και αν τον έστησα, ποσότητα και ποιότητα ατμού πολύ καλή, χτύπημα στα επίπεδα του kayfun,στήσιμο και με το ένα χέρι που λέει ο λόγος. Με λίγα λόγια και καλά μια από τις πιο τίμιες αγορές που έχω κάνει και γι΄αυτό το λόγο έχω παραγγείλει άλλους δύο.
Καλή Χρονιά να έχουμε :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 02, 2017, 00:45 από ambient »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #965 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 00:37 »
Γιώργο καλή χρονιά φιλέ με υγεία..Ελπίζω να μην τον περιμένεις με αγωνία γιατί θα απογοητευτείς :)) :)) :))
Επίσης Γιώργο, καλή χρονιά να έχουμε. Έκανα μια δοκιμή από τον Αντώνη κι άλλες δυο από δυο άλλους και ήρθα στα ίσα μου. Αργεί κι η παραλαβή οπότε έχω άλλα σοβαρότερα θέματα να αγωνιώ. Άλλωστε έχω έτοιμο τον Σέρλοκ που περιμένει να μου τον βουτήξει. :laugh1:
@Athan
συμφωνώ και μ' αυτό που είπες για τα υγρά, αν και εκεί υπάρχουν και τα έτοιμα για να κάνεις τις συγκρίσεις με ασφάλεια. Το στήσιμο, αν μιλάμε για έμπειρο "στήστη", αργά ή γρήγορα το βρίσκεις, δεν είναι πρόβλημα.
@drum
ούτε στο γέμισμα βρίσκεις άκρη σαν κριτήριο. Για μένα το πιο εύκολο γέμισμα, χωρίς να βγάλω ατμο και χωρίς να αφαιρέσω κανένα κομμάτι, παραμένει στο Φαινόμενο, με ένα απλό ξεκούμπωμα του τανκ, γέμισμα και ξανακούμπωμα. Άλλοι ακόμη ψάχνονται για τα πιο κατάλληλα orings. Χάος!
Άντε και καλή χρονιά σε όλη την παρέα του φόρουμ. :party_beer_01:

Αποσυνδεδεμένος Vagglan

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #966 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 00:44 »
εν ετη 2017 ατμοποιητης που γεμιζει με τοση δυσκολια ειναι για το ραφι.
εκανα την μλκια κ τον παραγγειλα πριν απο λιγο απο ft, χωρις να εχω διαβασει πολλα πολλα.
ας προσεχα! :wall:
Οτι λεει ο Ribot πιο πανω για τον φαινομενον ισχυει και εδω,ξεβιδωμα,γεμισμα και βιδωμα,ετσι απλα
Απλα τον ξεβιδωνεις τελειως.
Μην απογοητευεσαι.


Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #967 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 00:46 »
δε διαφωνω. ετσι γεμιζω κι εγω τον φαινο. ανετα πολυ.
απλα μου καθησε στραβα μολις ειδα οτι θελει ξεβιδωμα για να γεμισεις.
αντε τωρα να οδηγεις για παραδειγμα...  τεσπα..
μετα απο 8 χρονια στο σπορ, εβαλα αυτογκολ... :thumpdown:

Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #968 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 00:47 »
Προσωπικα ελπιζω να με κάνει να βάλω τον kayfun στο συρταρι ,γιατι στην προσπάθειά μου να τον αντικαταστήσω με κάποιον καλύτερο,εντέλει στο συρτάρι κατέληξαν οι kayfun 4 και οι orchid 6 που αγορασα

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #969 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 00:51 »
Κ γω αν κ καυφουνακιας με τον 4αρη δεν τα βρηκα,αλλα ο 5αρης κ ο λαιτ ειναι απο τους καθημερινους μου με εξαιρεση τον φαινομενο που μπηκε τσοντα τελευταια.Για να δουμε αυριο τελικα που θα τον παρω ποιος θα κανει διαλειμμα :)

Αποσυνδεδεμένος Dhmfot

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #970 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 00:55 »
Οτι λεει ο Ribot πιο πανω για τον φαινομενον ισχυει και εδω,ξεβιδωμα,γεμισμα και βιδωμα,ετσι απλα
Απλα τον ξεβιδωνεις τελειως.
Μην απογοητευεσαι.
Συγνωμη αλλα εγω για να τον γεμισω ξεβιδωνω ταυτοχρονα και τανκακι και καμπανα, αλλιως θα παρεις τα υγρα στο χερι. Πρεπει δηλαδη να συντονισεις τα δυο σπειρωματα. Ο φαινομενο δεν χρειαζεται να ξεβιδωσεις την καμπανα, τραβας μονο το τανακι γιατι ειναι κουμπωτό.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #971 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 00:58 »
Από γεύση λέω κι εγώ, για την οποία με καθετί καινούριο που βγαίνει, γράφονται τρελά πράγματα. Όλο ανεβαίνει, ανεβαίνει κι έχει φτάσει σε μυθικά επίπεδα και μετά διαβάζουμε "χμμ... ναι μωρέ, ο Εβίβα τη δίνει πιο καθαρή, το Φαινόμενο πιο γεμάτη, ο Ταϊφούν πιο έτσι, ο Ιάτυ πιο αλλιώς" κι αναρωτιέσαι, μα καλά ρε παιδιά, αυτοί είναι 2,3,4 χρόνων...
Τελικά, τα σκαλοπάτια της γεύσης δεν απέχουν τόσο πολύ το ένα από το άλλο, όπως αρχικά περιγράφονται, ούτα τα άλματα της γεύσης είναι τόσο μεγάλα όσο φαίνονται αρχικά. Εγώ πιστεύω ότι έχουν βγει περισσότεροι πλέον καλοί στη γεύση ατμοποιητές από το παρελθόν και η δυσκολία να διακρίνεις τις διαφορές αυξήθηκε και περιπλέκεται και από άλλα χαρακτηριστικά που δυσχεραίνουν την ξεκάθαρη κρίση. Έχει γίνει τόσο αλόγιστη η χρήση του όρου "γευσάρα" που κάθε μήνα αισθανόμαστε ότι ατμίζουμε με κανα θυμιατό πια και ψάχνουμε κάτι καινούριο!
Δες για παράδειγμα και τα υπέροχα συγκριτικά του JoeBar, σε όλους 10 βάζει στη γεύση :laugh1:
Οψόμεθα λοιπόν και μ' αυτόν.
[justify]Καλή χρονιά σε όλους! Υγεία, αγάπη κι ευτυχία παντού.[/justify]

[justify]@Ribot, καλή χρονιά. Μία σφήνα θα κάνω, και θα πρέπει να με ανεχτείτε για λίγο, διότι με έβαλες στο παράδειγμά σου. Η γεύση είναι πάντα το ζητούμενο και δεν πιστεύω να διαφωνείς. / Τον συγκεκριμένο ατμοποιητή δεν τον έχω, ούτε σε γνήσιο ούτε σε κλώνο. / Όταν βγαίνει ένας νέος επισκευάσιμος, λογικό είναι να υπάρχει κι ο ανάλογος ενθουσιασμός, όπως επίσης, η ανταπόκριση των ατμιστών δείχνει και τα πρώτα συμπεράσματα, των υπερβολών ή όχι. Τώρα. Αν ανέβουμε στα πιο πάνω σκαλοπάτια, δεν δυσκολεύουν τα πράγματα, όμως αυξάνονται τα δεκάρια. Βρες μου 1 σημείο όπου π.χ. θεοποίησα κάποιον επισκευάσιμο και στο τέλος να έκανα τον Κινέζο. Π.χ. πάντα αναφέρω την πιο καθαρή γεύση τού Eviva, ακόμα κι όταν όλοι με κυνηγούν (π.χ. από τις πρώτες μέρες του Skyline). Ξέρεις πολύ καλά (αν έχει τύχει να με διαβάσεις) πως δεν χαϊδεύω ούτε ρίχνω τουφεκιές στο αέρα. [/justify]

[justify]Θα σου αφήσω έναν αστείο γρίφο: Είπα στο νήμα τού In'Sane πως όντως, είναι καλύτερος τού Richelieu. Αν έτυχε να τους δοκιμάσεις, ξέρεις πως μιλάμε για υψηλή ποιότητα ατμίσματος κι όχι “γευσάρα” ή “μπαμ και μπουμ οι κουμπουριές”. Επέλεξα έναν άλλο, στο ίδιο κόστος, και γνωρίζοντας πως είναι πιο κάτω στη γεύση. Ποιος είναι και γιατί; Θα τους έβαζες δεκάρια ή όχι; (αν δεν τους έχεις δοκιμάσει ή δεν μπορείς να μαντέψεις, τότενες αγνόησε όλα τα παραπάνω).[/justify]

Αποσυνδεδεμένος Vagglan

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #972 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 01:02 »
Συγνωμη αλλα εγω για να τον γεμισω ξεβιδωνω ταυτοχρονα και τανκακι και καμπανα, αλλιως θα παρεις τα υγρα στο χερι. Πρεπει δηλαδη να συντονισεις τα δυο σπειρωματα. Ο φαινομενο δεν χρειαζεται να ξεβιδωσεις την καμπανα, τραβας μονο το τανακι γιατι ειναι κουμπωτό.
Εννοειται τανκακι μαζι με καμπανα,δεν χρειαζεται να τα συγχρονισεις ομως,ξεβιδωνοντας το τανκακι παιρνει και την καμπανα μαζι.
Απλα οταν βιδωνεις μην ζοριζεις.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #973 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 01:11 »
Μα δεν ήταν μομφή για σένα η αναφορά μου καλέ μου Τζο. Ανέφερα το παράδειγμά σου, ακριβώς για να δείξω το δυσδιάκριτο της υπόθεσης γεύση, λέγοντας κι εγώ ότι τον τελευταίο 1-1,5 χρόνο είναι πολλοί οι καλοί ατμοποιητές που ικανοποιούν με τη γεύση που προσφέρουν.
Την αποθέωση και τη "γευσάρα" δεν την απέδωσα σε σένα, αλλά μιλώντας γενικότερα, διαβάζοντας για γευσάρα από goblin μεχρι hurricane, από cleito μέχρι hadaly και και και...

Όσο για το γρίφο, δυστυχώς δεν έχω απάντηση γιατί δεν έχω δοκιμάσει κανέναν από τους δύο. :dontknow:
Γενικά πάντως αυτό που έχω να πω περί γεύσης είναι πως αυτό που έχω πάρει από nextgen, nextiny και nextasis δεν το έχω πάρει από κανένα που έχω ή έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #974 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 01:22 »
[justify]@Ribot, το ξέρω πως δεν ήταν μομφή για μένα, απλώς μπήκα να βγάλω τυχόν λεκέδες. Εγώ δεν θα πω μέχρι πού είναι οι δικές μου κορυφές, θα πω όμως τι με κουράζει. Με κουράζει η αόριστη μπαρούφα (όχι εσύ, γενικά μιλάω), “έχω τόσους, έχω τόσα, τον έχω τόσο”. [/justify]

[justify][έκλεισε το εκτός θέμα μου. Συγγνώμη για τα παράσιτα].[/justify]

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171374 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15206 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13932 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9243 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42678 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 381 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34809 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181872 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9003 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364