vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

511 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, lemon78, tibolaso, maprix, noe, tsiv, bloodlessz, george kotsopoulos

Twitter

Αρώματα Egoist

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #225 στις: Φεβρουαρίου 22, 2017, 13:28 »
Ωπα κατσε το χασαμε λιγο Θεμη. Αν ρωτας για το RY4-U ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Castle Long αλλα ουτε Grandmaster. Απλα είναι RY4 με την χαρακτηιστική μυρωδιά του Grandmaster.

Μαλλον τα εχω μπερδέψει και σου απάντησα για το Jesus Juice που δεν έχει καμμια σχεση με παστουρμαδες κλπ. Το σταμάτω εδώ γιατί θα μου την ξαναπεί ο e-spy για τις μυρωδιες

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #226 στις: Φεβρουαρίου 22, 2017, 13:33 »
Ούτε τόνα, ούτε τ άλλο.
Ένα σχετικά ευχάριστο ημίγλυκο υγράκι με κυρίαρχη τη γεύση του φουντουκιού.
Το pistachio δεν με τρέλανε. Η γεύση του δεν είναι φιστικιού Αιγίνης αλλά φιστικιού παγωτού με ελαφρώς "fake" αίσθηση.
Όποιος θέλει ξηρό έντονο RY άρωμα ας δοκιμάσει το RY-WHORE.
Φίλος που το βρίσκουμε αυτό, φενετε ενδιαφέρον και έχει άριστες κριτικές.Για το (rt whore) ρωτάω

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #227 στις: Φεβρουαρίου 22, 2017, 13:39 »
Ωπα κατσε το χασαμε λιγο Θεμη. Αν ρωτας για το RY4-U ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Castle Long αλλα ουτε Grandmaster. Απλα είναι RY4 με την χαρακτηιστική μυρωδιά του Grandmaster.

Μαλλον τα εχω μπερδέψει και σου απάντησα για το Jesus Juice που δεν έχει καμμια σχεση με παστουρμαδες κλπ. Το σταμάτω εδώ γιατί θα μου την ξαναπεί ο e-spy για τις μυρωδιες
Nαι , κάπου έγινε μπέρδεμα μάλλον. Για το Jesus Juice ρώτησα.

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #228 στις: Φεβρουαρίου 22, 2017, 13:44 »
Το Jesus λοιπον αφού το βρήκαμε είναι εξαιρετικότατη φουντουκόπαστα γλυκιά και τρομερή. Αξίζει να το δοκιμάσεις έστω και σαν Shake n Vape αν δεν θες να φτιαξεις πολύ και με τον φόβο να χάσεις χρήματα και το σημαντικότερο βάση

Φίλος που το βρίσκουμε αυτό, φενετε ενδιαφέρον και έχει άριστες κριτικές.Για το (rt whore) ρωτάω
https://www.chefsflavours.co.uk/chefsvapour-concentrates/3412-ry-whore.html


συγχώνευση συνεχόμενων
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 22, 2017, 17:16 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #229 στις: Φεβρουαρίου 22, 2017, 13:45 »
Το Jesus λοιπον αφού το βρήκαμε είναι εξαιρετικότατη φουντουκόπαστα γλυκιά και τρομερή. Αξίζει να το δοκιμάσεις έστω και σαν Shake n Vape αν δεν θες να φτιαξεις πολύ και με τον φόβο να χάσεις χρήματα και το σημαντικότερο βάση
Άβυσσος η γεύση...Tο φουντούκι, τώρα που το λες το βρίσκω . Aτμίζω σε doggy. Πιο έντονα μου έρχεται η βανίλια και ένα οινοπνευματώδες, μάλλον το bourbon.  :))

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #230 στις: Φεβρουαρίου 22, 2017, 13:58 »
Στον Doggy αυτό που παίρνω από το Jesus είναι κατά την εισπνοή φουντούκι και φιστίκι μαζί χωρίς να διαχωρίζονται και κατά την εκπνοή μόνο το φιστίκι, η κρεμώδεις υφή του υγρού πάει περίπατο.  ΣΕ dripper NarDa και στον Fodi διακρίνω φουντούκι κατά την εισπνοή και κατά την εκπνοή φιστίκι έχοντας ταυτόχρονα την αίσθηση της κρέμας γάλατος με την βανίλια που μένει μαζί του ως επίγευση. Γενικά ο Doggy δεν τα πάει καθόλου καλά με το συγκεκριμένο υγρό, μάλιστα η γεύση είναι υποτονική ως προς το άρωμα. Το Jesus το έχω φτιαγμένο σε βάση 30/70VG Pink Mule 6άρα νικοτίνη και σε ποσοστό αραίωσης 12%.

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #231 στις: Φεβρουαρίου 22, 2017, 14:00 »
Προσωπικά με τετοια αναλογία PG/VG θα το έφτιαχνα στο 18% για να παίζει σε τανκατο. Τα δικά μου Egoist με 60/40 PG/VG τα φτιάχνω στο 16%

Πλούσια και κιμπάρικα.

Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #232 στις: Φεβρουαρίου 22, 2017, 14:08 »
Άντε να προσθέσω κι εγώ με τη σειρά μου ότι το Jesus στον doggy μου βγάζει μία απλούστερη ξυροκαρπίλα που παραπέμπει κατά κάποιον τρόπο σε καπνικό, ενώ στον cloud η κρεμώδης υφή έρχεται σαφέστατα στην επιφάνεια. ( Δεν έφτανε το δικό του νήμα, τώρα θα γράφουμε και στα άλλα για τον μουσούδη )

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #233 στις: Φεβρουαρίου 22, 2017, 14:39 »
Κι εγώ που ατμίζω το jesus και σας διαβάζω συγχρόνως, αναρωτιέμαι αν μιλάμε για το ίδιο υγρό! Ξέρω βέβαια πως διαθέτω μυστήριους γευστικούς κάλυκες μιας και είμαι από τους λίγους σ' αυτό το φόρουμ που απεχθάνομαι τόσο το Tribeca όσο και το Castle Long, αλλά φουντούκια, φιστίκια, κρέμα γάλακτος, bourbon; Που είναι όλα αυτά ρε παιδιά; Για να ξαναδιαβάσω το ταμπελάκι, μπας και όντως ατμίζω τίποτα άλλο... :laugh1:


Θέμη, αγόρασε το άφοβα. Υπάρχουν τρεις τουλάχιστον εδώ που, αν δεν σου αρέσει, θα σε απαλλάξουν χωρίς πολλά-πολλά... :yes:


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #234 στις: Φεβρουαρίου 22, 2017, 15:01 »
Θα το πάρω σίγουρα  :yes: :yes:
Και επειδή μπερδεύτηκα λίγο.....τελικά έχει αυτή τη γνώριμη μυρωδιά παστουρμά ?

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #235 στις: Φεβρουαρίου 22, 2017, 15:03 »
Όχι παστουρμά προς Θεού! Εκτός κι αν το 'χω χάσει τελείως... :laugh1:

ΥΓ. Άφοβα επίσης μπορείς να δοκιμάσεις και το white castle. Εδώ είμαι εγώ!  :yes:


Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #236 στις: Φεβρουαρίου 22, 2017, 15:03 »
ΟΧΙ

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #237 στις: Φεβρουαρίου 22, 2017, 15:04 »
Δεν σε αδικώ Sherlock, κι εγώ την δεύτερη μέρα στον Doggy, τίποτις ξεχωριστό δεν κατάλαβα. Μονάχα έναν αχταρμά αποροσδιορίστου γεύσεως. Για μένα αυτό το Shake 'n Vape που λέει η εταιρεία, μετονομάζεται απευθείας σε Κλάϊν Μάϊν. Θα το δοκιμάσω στο δεκαπενθήμερο, και βεβαίως θα ακολουθήσω ότι και οι φίλοι, δοκιμή και σε πιο γευσάτο ατμοποιητή.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #238 στις: Φεβρουαρίου 22, 2017, 15:07 »
Παντως το bourbon που βρήκε η Μαρία Νεφέλη όντως δεν αναφέρεται πουθενά, ούτε και στην περιγραφή του Τρύφωνα.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #239 στις: Φεβρουαρίου 22, 2017, 15:09 »
Γιώργο, για μένα μπορεί να είναι αχταρμάς αλλά είναι ωραίος αχταρμάς! Πάντως ποτέ δεν το ατμίζω (σε κλωνοφαινόμενο το ατμίζω) αν δεν το αφήσω να ωριμάσει καμιά δεκαριά μέρες κι ας λένε ότι θέλουν!  :yes:

Και συμφωνώ για το bourbon. Μαρία Νεφέλη να κοιτάξεις καλύτερα τα μπουκαλάκια σου!  :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171753 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275726 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15267 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13979 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9316 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42859 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557996 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9307 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364