vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

501 επισκέπτες, 2 χρήστες
dkostas, bloodlessz

Twitter

Αρώματα Egoist

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #135 στις: Ιανουαρίου 06, 2017, 23:34 »
Μαζί σου σε όλα.
Η εταιρία αυτή έχει εξαιρετικά αρώματα τουλάχιστον για τα γούστα μου. Επίσης για να είμαστε δίκαιοι πρέπει να πω ότι οι επιμέρους γεύσεις βγήκαν με το υγρό άγουρο. Μετά την ωρίμανση είναι αυτό ακριβώς που λέει ο αγαπητός Σερλοκ: Μια τέλεια, ενιαία μίξη, που αποδίδει τέλεια καθημερινά. Ο skyline έχει ποτίσει από το White castle.

Περιμένω με αγωνία την ετυμηγορία για τον Νονό αφού είναι το επόμενο που ήμουν έτοιμος να αγοράσω και δεν αξιώθηκα λόγω εορτών.

Sent from my OnePlusOne

Υ. Γ. Το grand reserve είναι πιο βραδινό υγρό, παίζει και με ποτάκι ιδίως με ντριπερ εν αντιθεση με το White castle & Jesus juice που είναι πιο ημερήσια.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 06, 2017, 23:57 από pugsang »

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #136 στις: Ιανουαρίου 06, 2017, 23:36 »
στο lemon tart η ζαμπονοτυρόπιτα, κλπ.
:laugh1:    :laugh1:    :laugh1: :lotpot: :lotpot: :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #137 στις: Ιανουαρίου 06, 2017, 23:53 »
Παρών κι εγώ με skyline και white castle εδώ και μέρες μέσα στο τανκ, απόλαυση που βγήκε τελικά από την συνταγή που πέτυχε η εταιρεία καταφέρνοντας να ομογενοποιήσει τόσο ομαλά τα αρώματα και σε τέτοια ισορροπία που δεν κουράζει κανένα από αυτά. Μάλιστα το πήρα σε shake and vape μπουκάλι θέλοντας να το δοκιμάσω πριν πάω στο 20μελο αλλά μετά από 6-7 μέρες ωρίμανσης (την επόμενη μέρα δεν ήταν τόσο "έτοιμο" θα έλεγα ) με έπεισε. Βάσεις έχω μπόλικες, πάμε λοιπόν και στο σκέτο άρωμα με κλειστά τα μάτια!

Έχω τρελαθεί να βρω και το Jesus juice (λάτρης του Sweet prudence ) αλλά όποτε έρχεται στο κατάστημα που τα ψωνίζω φεύγει σε χρόνο dt, θέλω να το δοκιμάσω σαν μανιακός αλλά δεν μου κάθεται το άτιμο. Πάνω από 6 επισκέψεις στο κατάστημα και το χάνω στο παρά πέντε που λένε, τώρα περιμένω την επόμενη παραλαβή σε καμιά βδομάδα μου είπαν.. άντε να δούμε.

Έπρεπε να τα κερδίσω στον κοκκινο-διαγωνισμό, μου άξιζαν.! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #138 στις: Ιανουαρίου 07, 2017, 00:17 »
Μάκη το sweet prudence είναι και δικό μου παλιό αγαπημένο αλλά ποτέ δεν μου πέρασε από το μυαλό πως το jesus (νέο αγαπημένο) του μοιάζει. Το SP εμένα μου κάνει για πολύ γλυκιά και απαλή κρέμα με μια μάλλον διακριτική νότα κάποιου ξινού, ενώ το jesus έχει κάτι το καπνιστό με γλυκύτητα μεν αλλά πάντως σαφώς λιγότερη. :dontknow:

Να το πάρεις το υγρό. Κι αν δεν το βρεις, θα μου πεις να στο στείλω εγώ. Έχω στοκάρει μπόλικα βλέπεις στο δωμάτιο του γιου μου. Τον γιο μου τον έστειλα φαντάρο γιατί δεν χώραγε πια...


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #139 στις: Ιανουαρίου 07, 2017, 00:27 »
Κάπου διάβασα ότι του μοιάζει αρκετά, ώστε δεν ισχύει ε; Έτσι τουλάχιστον δεν θα το περιμένω τόσο παθιασμένα αλλά σίγουρα δεν θα το βγάλω κι από το μυαλό αν δεν το δοκιμάσω κάποια στιγμή. Φυσικά και δεν θα σου πάρω το υγρό σου κύριος! Στην ανάγκη θα το παραγγείλω από κάποιο κατάστημα που θα το έχει διαθέσιμο αν ο "δικός μου" εδώ στην Κρήτη το καθυστερήσει αρκετά. Εννοείται βέβαια ότι υπέρ-ευχαριστώ για την προσφορά σου, εμείς οι ατμιστάδες τείνουμε να γίνουμε καλύτεροι από τους μηχανόβιους στην αλληλεγγύη!

Καλή θητεία στο παλικάρι σου! :) :)

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #140 στις: Ιανουαρίου 07, 2017, 00:53 »
Makis206 εγω το είχα γράψει για sweet prudence, αλλά ειχα γράψει και για κάλτσα που επέπλεε στη μοτοροηλ.
Νταξ γουστα είναι αυτά. :)) ::)

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #141 στις: Ιανουαρίου 07, 2017, 01:02 »
Καλά ποιος απαράδεκτος πήγε και πέταξε την κάλτσα μέσα στο θεϊκό sweet prudence μου ε;;; :laugh1:

Ας έρθει με το καλό και βλέπουμε αν και οι προσδοκίες μου προσγειώθηκαν λιγάκι απόψε, κανείς δεν χάνει δοκιμάζοντας όμως.. :)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #142 στις: Ιανουαρίου 08, 2017, 12:39 »
Ανάμεσα στη σειρά Egoist Shake’n Vape των 6 ml και τη σειρά Egoist των 20 ml υπάρχει κάποια ουσιαστική διαφορά ή μήπως πρόκειται απλά για την ίδια ακριβώς συγκέντρωση αρώματος σε διαφορετική ποσότητα/συσκευασία ?

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 602
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #143 στις: Ιανουαρίου 08, 2017, 13:39 »
Tem , επειδη εχω παρει και τις 2 συσκευασιες, δεν καταλαβα ουσιαστικη διαφορα στη γευση των υγρων.
Διαφορετικη συσκευασια για αμεσο μαγειρεμα στην shake' n vape εκδοση.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #144 στις: Ιανουαρίου 08, 2017, 13:48 »
Επομένως αν βάλουμε 6 ml Egoist σε ένα μπουκαλάκι των 30 ml έχουμε ουσιαστικά Egoist Shake’n Vape.

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 602
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #145 στις: Ιανουαρίου 08, 2017, 16:39 »
Ναι μεν αλλα.... τι εννοω :
Στο 1o shake' n vape που πηρα ( billy the kid ), o κατασκευαστης συστηνει 20 % αρραιωση, το οποιο για τα δικα μου γουστα. βγηκε πολυ δυνατο. Στα επομενα αφηνω 3,6-3,8 ml αρωματος και μετα προσθετω τη βαση.
Αν η αρραιωση 20 % σου ταιριαζει, ναι εχεις egoist shake'n vape  :)


ΥΓ : δεν θελω να κανω τον προφεσορα στην αναμιξη υγρων, απλα λεω τη δικια μου εμπειρια !

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #146 στις: Ιανουαρίου 08, 2017, 18:03 »
και μενα στην αρχη το bill the kid βγηκε πολυ δυνατο οταν στα  6ml αρωματος προσθεσα  τα υπολοιπα βαση..οποτε το εφτασα στα 50ml βαση και αρωμα μαζι...και μετα απο δεκα μερες ειναι αρκετα ωραιο..

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #147 στις: Ιανουαρίου 08, 2017, 20:29 »
Όντως η αναλογία που προτείνει ο κατασκευαστής δίνει πάρα πολύ έντονη γεύση στο υγρό (έχει ξαναγραφτεί αρκετές φορές).
Ακόμα και για αυτούς που τους αρέσουν οι πολύ έντονες γεύσεις μια αναλογία αρώματος στο 14-15% είναι υπεραρκετή.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #148 στις: Ιανουαρίου 08, 2017, 21:04 »

Ναι μεν αλλα.... τι εννοω :
Στο 1o shake' n vape που πηρα ( billy the kid ), o κατασκευαστης συστηνει 20 % αρραιωση, το οποιο για τα δικα μου γουστα. βγηκε πολυ δυνατο. Στα επομενα αφηνω 3,6-3,8 ml αρωματος και μετα προσθετω τη βαση.
Αν η αρραιωση 20 % σου ταιριαζει, ναι εχεις egoist shake'n vape  :)


ΥΓ : δεν θελω να κανω τον προφεσορα στην αναμιξη υγρων, απλα λεω τη δικια μου εμπειρια !
Έτσι ακριβώς είναι. Στη σειρά Shake'n Vape ωστόσο υπάρχει η λογική ότι στα 6ml αρώματος προσθέτεις 24 ml βάσης ώστε να πάρεις ένα υγρό 30ml.

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #149 στις: Ιανουαρίου 08, 2017, 22:04 »
Εγώ πάλι έχω την εντύπωση ότι τα Shake n vape είναι το άρωμα προ ωριμασμενο τύπου Kostas44 separate steeping μέσα σε PG ώστε με την προσθήκη βάσης να είναι έτοιμο προς άτμισμα. Μια ερώτηση στη μαμά εταιρεία θα μας λύσει τις απορίες

Sent from my OnePlusOne


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171841 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276227 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13991 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9345 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42973 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 411 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35336 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558571 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9428 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364