vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

503 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, treloneritis, kostas...

Twitter

Αρώματα Egoist

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #120 στις: Δεκεμβρίου 24, 2016, 22:08 »
όχι. ούτε καν το έχω δοκιμάσει ακόμα. για το καπάκι κάτι ρώτησα... από σπόντα έπεσε στα χέρια μου, δωράκι είπαμε

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

γι αυτό το πράγμα ρώτησα , πως γεμίζει (αν γεμίζει ) ατμοποίησης από αυτό...

Πρόσθεσα εδώ την δεύτερη φώτο σου Γιώργο
Εχεις κάνει ένα λαθάκι Γιώργο. Το "άσπρο-διάφανο καπάκι" (δεν ξέρω τι χρώμα ήταν σε σένα) που έχεις αφαιρέσει στη φωτό δεν το βγάζουμε αλλά το γυρίζουμε λίγο να ανεβεί και έτσι ανοίγει η ροή για να γεμίσουμε τον ατμό!! Το κάνω με το 120αρι "μπουκαλάκι" που έχει ίδιο "καπάκι".
Κλειστό Καπάκι
post img
Ανοιχτό Καπάκι
how to capture screen

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #121 στις: Δεκεμβρίου 24, 2016, 22:14 »
Απαλή custard κατι σαν spirits dun lucas  με λίγη παραπανω γλύκα.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #122 στις: Δεκεμβρίου 24, 2016, 22:29 »
Moodivin & Κώστα: Λάθος μου που δεν το προσδιόρισα, εννοούσα για γνωστές κλωνοσυνταγές από Ελληνικές εταιρίες που κανουν ήδη re-bottled πωλήσεις και τους ειναι πολύ πιο ευκολο.

όχι και εγώ την ίδια απορία με εσένα εκφράζω
απλά δεν το έγραψα σωστά
πιστεύω πως δεν είναι δύσκολο να κάνουν πολλά από τα gourmet υγρά σε οικονομικές συσκευασίες όπως η follow the white rabbit
απλά για κάποιο λόγο που και εγώ δεν καταλαβαίνω δεν το κάνουν

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #123 στις: Δεκεμβρίου 24, 2016, 22:44 »
Ένας (και ίσως ο κυριότερος) λόγος που δεν το κάνουν είναι ότι αυτή την περίοδο το κράτος σκίζει τις επιχειρήσεις! Οπότε ποιος τολμάει να ξεκινήσει κάτι όταν ξέρει ότι θα δουλεύει για να ταΐζει το κράτος και θα του μένουν ψίχουλα (αν του μένουν κι αυτά)?? 

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #124 στις: Δεκεμβρίου 24, 2016, 23:17 »
Modivin: Δεν πιστευω ότι ειναι χαζοί/τεμπέληδες/άχρηστοι, αυτός ειναι και ο λόγος που αναρωτιέμαι. Οσο για το αν κάποιοι εχουν επιχειρήσει ή όχι, μην το δενεις και κομπο ότι δεν.. Δεν πιστευω να νομιζεις ότι θα κάνω ραπόρτο τι δουλεια κάνω, αν και κάποιοι μπορει να το εχουν καταλάβει προσπαθω να μην φανεί. Moodivin & Κώστα: Λάθος μου που δεν το προσδιόρισα, εννοούσα για γνωστές κλωνοσυνταγές από Ελληνικές εταιρίες που κανουν ήδη re-bottled πωλήσεις και τους ειναι πολύ πιο ευκολο. Vanilla custard δεν ξερω, εχω δικες μου εύκολες συνταγές σε αυτό που δεν τις αλλάζω με τίποτα.

Ούτε ραπόρτο θέλω, ούτε αναφέρθηκα σε εσένα προσωπικά. Το point μου ήταν ότι δεν φτάνει μια καλή ιδέα για να στήσεις επιχείρηση, και το ελληνικό κράτος αντί να βοηθήσει νέες επιχειρήσεις, τις τιμωρεί που τόλμησαν. Και πολλοί δεν το λαμβάνουν υπόψιν τους αυτό όταν αναρωτιούνται γιατί να πληρώνουμε τους ξένους για κάτι που μπορούμε να φτιάξουμε και εδώ.

Edit: ότι είπε ο από πάνω ακριβώς  :)

Επίσης, τώρα κατάλαβα τι ακριβώς ρώτησες. Λάθος κατάλαβα, σόρρυ (όσα έγραψα από πάνω ισχύουν βέβαια  :tongue_smilie:).

Δεν είναι το ίδιο να μεταγγίζεις από ένα μεγάλο μπουκάλι σε ένα μικρότερο και να το πουλάς, με το να κάθεσαι να μαγειρεύεις υγρά. Εκτός από γνώσεις και χρόνο, θέλει και εγκαταστάσεις και προδιαγραφές. Δεν είναι απλό πράγμα. Μάλλον καλύτερα να μην αρχίσουν να ξεπετάγονται τέτοιες προσπάθειες που δεν καλύπτουν 5 προδιαγραφές.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 24, 2016, 23:23 από modivin »

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #125 στις: Δεκεμβρίου 24, 2016, 23:24 »
αφού αυτή είναι i δουλειά τους
υγρά παρασκευάζουν
δεν λέμε να ξεκινήσει κάποιος σήμερα στα καλά καθούμενα να φτιάξει εργοστάσιο
μιλάμε για αυτούς που έχουν τις υποδομές και κάνουν αυτή τι δουλειά
αν πάλι είναι τόσο δύσκολο τι να πω
άσε να τα αγοράζουμε από έξω

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #126 στις: Δεκεμβρίου 24, 2016, 23:28 »
Κοίτα, τώρα και εδώ και μήνες, δεν είναι αγορά αυτή για να κάνεις ανοίγματα. Πολλές προσπάθειες πάγωσαν, άλλες δεν ξεκίνησαν γιατί κανείς δεν επενδύει αν δεν είναι σίγουρος σε 3 μήνες αν θα μπορεί να πουλήσει αυτά που φτιάχνει. Κάτσε να σταθεροποιηθεί η αγορά και η νομοθεσία και θα δούμε τι θα βγει.

Για να μην πω πόσο off topic είμαστε  :))

Αποσυνδεδεμένος giorgosss

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #127 στις: Δεκεμβρίου 24, 2016, 23:35 »
Εχεις κάνει ένα λαθάκι Γιώργο. Το "άσπρο-διάφανο καπάκι" (δεν ξέρω τι χρώμα ήταν σε σένα) που έχεις αφαιρέσει στη φωτό δεν το βγάζουμε αλλά το γυρίζουμε λίγο να ανεβεί και έτσι ανοίγει η ροή για να γεμίσουμε τον ατμό!! Το κάνω με το 120αρι "μπουκαλάκι" που έχει ίδιο "καπάκι".
Κλειστό Καπάκι
post img
Ανοιχτό Καπάκι
how to capture screen


είπαμε οτι είμαι απο χωριό οπότε τα λάθη συγχωρούνται.. :))
σωστά το λες. έχει αυτό το χοντροκομμένο  καπάκι, το οποίο μόλις το ανοίξω λίγο και γίνει Ανοιχτό Καπάκι  (οπως στη φωτο σου), μόλις το ακουμπήσω στη πολύ μικρή τρύπα αναπλήρωσης του Καυφουνη μου και πιέσω λίγο για αναπλήρωση, τσααααφ γίνεται κλειστό καπακι ...
Καλή χρονιά να έχουμε και μακάρι όλα μας τα προβλήματα να είναι τόσο σοβαρά όσο αυτό...


Διόρθωση παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 25, 2016, 00:09 από gipsy »

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #128 στις: Δεκεμβρίου 27, 2016, 22:35 »
Grand Reserve,
Φοβερο υγρο και αυτο, ωριμανση πανω απο μηνα το ειχα και καπου στο 11%


Θα τολμουσα να πω οτι μου θυμιζει καπως το Grandmaster στο πιο αλμυρο/πικαντικο του.

Προηγουμενο egoist ηταν το lemon ice cream οπου και αυτο για καποιο λογο δε με χαλασε, μου αρεσε, ατμιζοταν μια χαρα και ευκολα, δε με κουρασε καθολου.

Στο συρταρι περιμενουν white castle, godfather και jesus juice να παρουν σειρα να ανεβουν στον αναδευτηρα.

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 602
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #129 στις: Ιανουαρίου 05, 2017, 07:45 »
Να πω και γω τις εντυπωσεις μου, μετα απο μια εβδομαδα μαγειρεματος των αρωματων egoist :
μαγειρεψα σε μουλαροβασεις 50/50, 9 mg και αρραιωση στο 12%.
Τα αρωματα, wizzardbacco, billy the kid, white castle και apple tree θα τα χαρακτηριζα all day vape, το grand reserve μου εβγαλε μια σπιρταδα οποτε θα το εβαζα για βραδινες εξοδους με ποτακι !!!!
Κατα τη γνωμη ειναι πολυ καλα αρωματα !!! Αναμονη δοκιμης και στα υπολοιπα.
Να πω στον pugsang οτι περασαν τα WAF τεστς επιτυχως και εχω πλεον HW και HL ( pug εγραψες !! )  :respect:
Αυτα απο μενα, καλη χρονια με υγεια και καλα ατμισματα . ;)

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #130 στις: Ιανουαρίου 05, 2017, 08:40 »
Τυχεροι ολοι σας με το WAF σας ζηλευω.

Τα δικα μου υγρα, οτι και να βαλω να ατμισω, κατα ενα περιεργο τροπο μυριζουν ποδαριλα.

:offtopictelos:

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #131 στις: Ιανουαρίου 05, 2017, 09:11 »
Να πω και γω τις εντυπωσεις μου, μετα απο μια εβδομαδα μαγειρεματος των αρωματων egoist :
μαγειρεψα σε μουλαροβασεις 50/50, 9 mg και αρραιωση στο 12%.
Τα αρωματα, wizzardbacco, billy the kid, white castle και apple tree θα τα χαρακτηριζα all day vape, το grand reserve μου εβγαλε μια σπιρταδα οποτε θα το εβαζα για βραδινες εξοδους με ποτακι !!!!
Κατα τη γνωμη ειναι πολυ καλα αρωματα !!! Αναμονη δοκιμης και στα υπολοιπα.
Να πω στον pugsang οτι περασαν τα WAF τεστς επιτυχως και εχω πλεον HW και HL ( pug εγραψες !! )  :respect:
Αυτα απο μενα, καλη χρονια με υγεια και καλα ατμισματα . ;)
Για το apple tree, το Νο 20 αν δεν κάνω λάθος, δεν έχω διαβάσει άλλη κριτική (εκτός αν μου ξέφυγε). Υπερτερεί το μήλο ή θυμίζει μηλόπιτα?

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #132 στις: Ιανουαρίου 05, 2017, 09:13 »
Τυχεροι ολοι σας με το WAF σας ζηλευω.

Τα δικα μου υγρα, οτι και να βαλω να ατμισω, κατα ενα περιεργο τροπο μυριζουν ποδαριλα.

:offtopictelos:
Σε νοιωθω...συμπασχουμε...

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 602
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #133 στις: Ιανουαρίου 05, 2017, 10:26 »
@ ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ, καλη σου μερα και καλη χρονια με υγεια !!! Αν κοιταξεις σε προηγουμενα ποστς, εχει γινει συζυτηση για το apple tree της egoist. Εμενα μου εβγαλε καλη μηλοπιτα με κανελα και καραμελα στην εκπνοη .  :)

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #134 στις: Ιανουαρίου 06, 2017, 23:20 »
White Castle


Short Version:  :baby: :baby: :baby:

Long Version: Το έβαλα πρώτα στον dripper μου και έκανα 3-4 τζούρες. Κατάλαβα. Πριν προλάβει να στεγνώσει το βαμβάκι, είχα γεμίσει ένα κλωνοφαινόμενο και από εκείνη την στιγμή δεν το έχω αφήσει από το χέρι μου. Μόνιμο υγρό; Εντελώς!

Όταν κάνω δοκιμές υγρών προσπαθώ να κάνω ακριβώς το αντίθετο από αυτό που κάνει ο Τρύφωνας (όχι ότι θα μπορούσα να κάνω το ίδιο, αλλά λέμε τώρα...). Αντί να αγωνίζομαι να ξεχωρίσω τις γεύσεις μία-μία, προσπαθώ να ξεχάσω την όποια περιγραφή ή review έχω διαβάσει και συγκεντρώνομαι για να διακρίνω μία κυρίαρχη και ενιαία όσο το δυνατόν γεύση που να είναι αυτό το υγρό, μόνο. Συνήθως αυτό δεν είναι εφικτό γιατί ορισμένα συστατικά στα υγρά είναι τόσο έντονα και συγχρόνως οικεία που ξεχωρίζουν θες δε θες. Στο Supreme η καρύδα, στο Milf’s Milk η φράουλα, στο lemon tart η ζαμπονοτυρόπιτα, κλπ. Στο White Castle αυτό έγινε από μόνο του! Μία γεύση και ανάθεμα αν διακρίνω κανένα από τα συστατικά που γράφει ο κατασκευαστής ή ο Τρύφωνας ή πιο πρόσφατα ο pugsang. Είναι βέβαιο ότι δεν έχω και τον πιο αναλυτικό και ευαίσθητο ουρανίσκο, αλλά τίποτα; Ούτε καρύδα, ούτε αμύγδαλα, ούτε βανίλια, ούτε κάποιο οινοπνευματώδες; Μου φαίνεται περίεργο αλλά δεν με χαλάει και ιδιαιτέρως αφού το υγρό το βρίσκω υπέροχο με αυτή την ακαθόριστη γεύση αχταρμά που τελικά είναι εντελώς ενιαία και μοναδική (στον δικό μου ουρανίσκο, για να ξηγούμαστε). Και φυσικά συμφωνώ απολύτως πως το υγρό δεν πλησιάζει καθόλου στο CastleLong. Δεν μου θυμίζει όμως ούτε και το Supreme. Ποιον να πιστέψετε; Τους άλλους δύο...
                                                                                                                                 
Next up: Godfather (όταν βρω άδειο ατμοποιητή – τι κακό είναι αυτό; )



ΥΓ. Δυόμισι στα τρία! Καθόλου άσχημα, έτσι; Τρία αρώματα Egoist έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής, τα δύο (Jesus και White Castle) έχουν γίνει ήδη βασικά μου (με δικό τους αποκλειστικό ατμοποιητή) και το τρίτο (Grand Reserve) είναι σε μόνιμο rotation. Πολύ του γούστου μου τελικά αυτή η εταιρία... :yes:

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 07, 2017, 00:06 από cpbaroque »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171798 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275954 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15279 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13983 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9333 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42911 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35232 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558242 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182320 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9369 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364