vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

499 επισκέπτες, 2 χρήστες
dvelev, camber

Twitter

Αρώματα Egoist

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #90 στις: Δεκεμβρίου 21, 2016, 15:04 »
Χρωστάω review του White Castle οπότε αφού πλήρωσα τέλη κυκλοφορίας, ΔΕΗ, κλπ κλπ ας μην αφήσω χρωστούμενα για την νεα χρονιά.

Egoist No. 8 White Castle, 3mg, 60/40 PG/VG, Skyline RTA Air, 28awg SS316L, 2.5mm Coil, 0.6Ω, Cotton Bacon v2

Το άρωμα αγοράστηκε σαν Shake n Vape κατά την προσφιλή μου τακτική όπου υπάρχει αυτή η δυνατότητα. Από την αρχή είχα γράψει οτι δεν είναι κλώνος του Castle Long, το έχει γράψει και ο Τρύφωνας aka Cruiser79 που είναι και πιο σιγουράκι από εμένα. Ευτυχώς επιβεβιαώθηκαμε και οι 2. Το άρωμα ΔΕΝ είναι κλώνος του Castle Long. Είναι όμως πάρα πολύ κοντά στο Eliquid France - Supreme. Αν αντι για το καπνικό του Supreme βάλεις στην ίδια αναλογία (ίσως και λίγο παραπάνω) αμύγδαλο είμαι σίγουρος οτι θα φτιαξεις το άρωμα της Egoist. Το αμύγδαλο όταν το υγρό είναι άγουρο κάνει παρτυ. Βασικά μόνο κλινικά νεκρός δεν πρόκειται να καταλάβει το αμύγδαλο. Όσο περνουν οι μέρες καταλαγιάζει και το υγρό δένει πάρα πολύ ωραία. θα το περιέγραφα σαν Supreme με extra Ethyl Maltol - Cotton Candy και άλλα συναφή γλυκαντικά. ΄Εχει μπισκότο, έχει καρύδα και μετά από μέρες το αμύγαλο βγαίνει πλεον σαν υπόνοια Di Saronno - Amaretto. Η εκπνοή του είναι ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που έιπε ο Τρυφων: Supreme. Εξαιρετικό αποτέλεσμα και παραλλαγή του προαναφερόμενου υγρού, άξιο ADV, σίγουρα παρέα με καφέ. Θα το έφτιαχνα γύρω στο 12% σε 60/40 PG/VG βάση, ίσως και παρακάτω. Μερικοί μερικοί με βάσεις 70/30 PG/VG στο 10% χαλαρά.

Δεν πρόκειται να αντικαταστήσει το καθημερινό μου Jesus Juice, αλλά σίγουρα θα κερδίσει θέση σε ατμοποιητή για το rotation.

Αυτά και καλά μαγειρέματα

ΥΓ. Σε αντίθεση με το Supreme είναι πεντακάθαρο υγρό με νορμαλ επικαθήσεις στο βαμβάκι. Το άρωμα που αφήνει στο χώρο είναι εκπληκτικό και έχει WAF > 7
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 21, 2016, 15:13 από pugsang »

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #91 στις: Δεκεμβρίου 21, 2016, 15:21 »
WAF? WTF? :hmmm:


Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #92 στις: Δεκεμβρίου 21, 2016, 15:26 »
Τα έχουμε ξαναγράψει αυτά. Δεν με παρακολουθείς :))

WAF = Wife Acceptance Factor. Πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να είναι ΠΑΝΤΑ > 5 γιατί ως γνωστόν Happy Wife - Happy Life :))

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #93 στις: Δεκεμβρίου 21, 2016, 15:32 »
Το έχεις ξαναγράψει. Δεν το θυμόμουνα. Η ηλικία βλέπεις... :-[

Πολύ χάρηκα με το review γιατί περιγράφεις ένα υγρό απολύτως του γούστου μου (το οποίο ήδη ωριμάζει στο μπουκαλάκι του). Χάρηκα επίσης γιατί περιγράφεις ένα υγρό καθόλου του γούστου του BigSur (μαζί τα ψωνίσαμε τα white castle) και θα του το βουτήξω κανονικά! :laugh1:



Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #94 στις: Δεκεμβρίου 21, 2016, 15:35 »
Με το που το ατμισα να πω την αλήθεια, σκέφτηκα να μην γράψω το review μέχρι να καβατζώσω μερικά μπουκαλάκια άρωμα, γιατί λεω θα το διαβασει ο Σερλοκ και θα πάθουμε οτι και με τα Lemon Tart :))

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #95 στις: Δεκεμβρίου 21, 2016, 15:43 »
Δεν φταίω εγώ για την έλλειψη του lemon tart ρε παιδιά! Ένα έχω πάρει ο φουκαράς. Κιβωτιάκι... :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος Bill-Βασιλης

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #96 στις: Δεκεμβρίου 21, 2016, 16:41 »
Καλησπερα ,καποια κριτικη για το Νο 20 ( Apple tree) υπαρχει;;
Ειδα κατι για μηλοπιττες στην 3 σελιδα  αλλα για το συγκεκριμενο οχι
εκτος αν μου διεφυγε.Ευχαριστω!!!

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 602
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #97 στις: Δεκεμβρίου 21, 2016, 17:30 »
@ Serlok + pug , αν βαριεστε να κανετε review στα υγρα, ειμαστε και μεις εδω. Δωστε να δοκιμασουμε και το γραφουμε μετα !!!!! :))



Καλησπερα ,καποια κριτικη για το Νο 20 ( Apple tree) υπαρχει;;
Ειδα κατι για μηλοπιττες στην 3 σελιδα  αλλα για το συγκεκριμενο οχι
εκτος αν μου διεφυγε.Ευχαριστω!!!
@ Bill, το ατμιζω τωρα. Σε βαση 50/50, 9mg, αρραιωση 12-14%, για τα γουστα μου , αν σου αρεσει η μηλοπιτα με κανελλα, 
απλα τελειο !!!!!!


Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 21, 2016, 20:11 από e-spy »

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #98 στις: Δεκεμβρίου 21, 2016, 20:35 »
Ωραία. Apple Tree είναι η επόμενη αγορά! Για το White Castle δεν έχω γράψει ακόμα γιατί δεν έχω άδειο ατμοποιητή να το βάλω για δοκιμή. Το Σαββατοκύριακο...

Να πω μόνο κάτι για το Grand Reserve που μπορεί να ενδιαφέρει όσους το βρήκαν λίγο βαρετό. Το είχα γράψει και την προηγούμενη φορά πως αν κάτι μου έλειπε στο υγρό ήταν κάποια οξύτητα, κάποια σπιρτάδα. Ήταν τόσο flat το υγρό και χωρίς χτύπημα που με κούρασε από την δεύτερη μέρα και το παράτησα. Κάποια στιγμή είχα την έμπνευση να το ανακατέψω με RY double (φτιαγμένο DIY σε αραίωση 5% και στην νικοτίνη που ατμίζω). Τα ανέμειξα 50/50 και το αποτέλεσμα ήταν απρόσμενα καλό, δεδομένου ότι δεν είμαι και κανένας τρελός fan του RY. Φαίνεται πως το RY double του προσέθεσε κάτι το πικάντικο και πάντως σίγουρα του έδωσε και το πολυπόθητο για μένα χτύπημα. Λες να γίνομαι chef στα πίσω-πίσω;... :confused1:


Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #99 στις: Δεκεμβρίου 21, 2016, 20:53 »
Αναθέμά με πως το διάλεξα απο τα τόσα που είχε διαθέσιμα (τα καλά τα είχαν πάρει).
Και ανατωτιέμαι κιόλας, άρεσε σε κανέναν αυτό το Tantaroo?
Εγώ δεν δίστασα πάντως...το σούταρα με την μία.

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #100 στις: Δεκεμβρίου 22, 2016, 09:07 »
Δεν διαβάζουμε έτσι?

Πόσο λάθος μπορεί να κάνει ένας άνθρωπος? ;D

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 602
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #101 στις: Δεκεμβρίου 24, 2016, 11:51 »
Θεωρω την περιγραφη και αναλυση για τα υγρα egoist που εγραψε ο cruiser, πολυ αναλυτικη και κατατοπιστικη !

Μπραβο Τρυφωνα !  :thumpup:

@ Sherlock + pung, με πεισατε, παρηγγειλα τα : jesus, grand reserve και white castle για μαγειρεμα την ερχομενη εβδομαδα !

Καλες γιορτες με υγεια ευχομαι ! :)

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #102 στις: Δεκεμβρίου 24, 2016, 16:19 »
Έφτιαξα και εγώ το Jesus σε βάση Pink Mule (30PG/70VG). Αρχικά ένα 10μελο με 15% αραίωση και στη συνέχεια ένα 100μελο με 12% αραίωση, το υγρό ήρθε για να μείνει είναι απλά καταπληκτικό. Πήρε ήδη τη θέση του στον ένα Fodi και μαζί με το RY4 Double στον άλλο  και στον Doggy έγινε καθημερινό. Για τα δικά μου γούστα θεωρώ ότι αραίωση 10-12% είναι ιδανική, το 10μελο που έφτιαξα με 15% ήταν πολύ έντονο. Σίγουρα θα δοκιμάσω και άλλα της σειράς. 

Αποσυνδεδεμένος ksenia

  • **
  • 406
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #103 στις: Δεκεμβρίου 24, 2016, 18:57 »
καλησπερα κ χρονια πολλα!!τα μικρα τα μπουκαλακια των 6.90 ποσα μλ υγρου βγαζουν ξερετε?

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #104 στις: Δεκεμβρίου 24, 2016, 19:11 »
Ανάλογα με την αραίωση που προτιμάει ο καθένας Ξένια. Αν εγώ το αραιώσω με 10% άρωμα, θα μου βγάλει 60ml. Αν εσύ το αραιώσεις με 20% άρωμα, θα έχεις 30ml τελικού υγρού. Αλλά να ξέρεις πως αυτά τα μπουκαλάκια περιέχουν 6ml συμπυκνωμένου αρώματος ενώ τα μεγαλύτερα που κοστίζουν €13,90 περιέχουν 20ml! Αν ξέρεις ποια γεύση προτιμάς σαφώς σε συμφέρουν τα μεγαλύτερα μπουκαλάκια.  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171819 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276122 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15283 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9341 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42952 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35306 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558460 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182385 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 189 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9405 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364