vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

267 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Doubt, Aoratix, Tem, Jorge, mathimatikos1966, soniram

Twitter

Κλώνοι του Taifun GT III

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #285 στις: Απριλίου 04, 2017, 11:08 »
εχω 6 τζαμακια για τον λογο αυτο :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

αρα δεν χαλαει λογο αρωματος?


επισης το monsoon δινει αναλογια 2-3 %

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #286 στις: Απριλίου 07, 2017, 00:41 »
το βαμβακι ποσο σας κραταει??
ειμαι σημερα στα 35ml και ειναι σαν να το εβαλα τωρα.
Βεβαια η αντισ. εχει λιγο μακα επανω της.
Και ολα αυτα στα 1,12ohm και στα 21 watt.
Εχω φτασει στα 55ml με το ιδιο βαμβακι και την ιδια αντισταση,το βαμβακι ειναι ακομα κατασπρο,ρουφαει κανονικοτατα και
η αντισταση οπως ηταν με λιγη μακα επανω της.
Απο την μια θελω να τα αλλαξω και τα δυο,απο την αλλη θελω να δω ποτε θα αλλαξει χρωμα το βαμβακι και ποτε
θα σταματασει να ρουφαει.
Τι λετε?να τα αλλαξω?Μηπως περνω μουργα μεσα μου?

Αποσυνδεδεμένος fds12

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #287 στις: Απριλίου 07, 2017, 15:20 »
Ε νομίζω οτι καιρός είναι να αλλάξεις και το βαμβάκι και το σύρμα, μην το παρατραβάμε κιόλας, δεν χρειάζεται να προκαλούμε την τύχη μας.
Εξάλλου είναι πανεύκολο, γρήγορο και φθηνό το στήσιμο του
Αν κάνεις και σκέτη βάση, μπορεί να σου κρατήσει και 100ml (θεωρώ τελικά ότι είναι θέμα καθαρά ποιότητας και στησίματος του ατμοποιητή )

Εγώ παρόλο που το βαμβάκι είναι ασπρο-διαφανές και το σύρμα καλό (σκούρο μεταλλικό μεν, χωρίς μάκα δε), το αλλάζω κάθε 30-40ml,

Έχω δε προσέξει οτι δεν λερώνει εύκολα. Πχ το πιο βρώμικο υγρό να κάνω, το βαμβάκι θα σκουρίνει, εάν του βάλω αμέσως μετά σκετή βάση το βαμβάκι γίνεται ξέξασπρο.

Πάντως μέχρι τώρα παρόλο που τούς έχω πιπίλα (2 τεμ) δεν έχω πάρει ποτέ καμένο υπερ ή υπο τροφοδοσία και δουλεύουν φουλ απροβλημάτιστα και τους δουλεύω από 20-27W ανάλογα το υγρό, βέβαια τις τρύπες υγρού τις έχω τον περισσότερο καιρό ορθάνοιχτες.

Αποσυνδεδεμένος spaka279

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #288 στις: Απριλίου 10, 2017, 14:46 »
Κάτοχος και γω εδώ και λίγες μέρες ενός κλώνου της  coppervape από αγγελία συμφορουμητη. Πολύ ευχαριστημένος από τον ατμόποιητη, πανεύκολο στήσιμο, διαρροές μέχρι τώρα μηδέν και γενικά σαν κατασκευή, πάσα, orings πολύ καλή δούλεια η coppervape. Στησιμο έχω δοκιμάσει ως τώρα 26ga σε 2.5mm 8σπεορες 1.02 ωμ 17w. Αν υπάρχει κάτι καλύτερο ας γράψει κάποιος (διάβασα και άλλα στησίματα ποιο πίσω απλά έχει περάσει καιρός και ίσως δουλεύετε κάτι άλλο τωρα).
Το μόνο που θα ήθελα να διορθώσω μιας και εχω συνηθίσει με kayfun lite, φόντι κτλ είναι το ύψος του. Είδα ότι υπάρχει και ο mini. Μπορώ από κάπου  α αγοράσω μόνο τζαμακι και καμπάνα να κοντινει λίγο; δε με πειράζει η μείωση της χωριτικοτητας.
Πάντως από δω και πέρα θα τον προτείνω σε νέους ατμιστες φίλους αντί του kfl +.
Ευχαριστω


Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #289 στις: Απριλίου 10, 2017, 16:19 »
Εχω τον mini και μου φαίνεται τεράστιος, φαντάζομαι τον κανονικό που εναι 7 εκατοστά!! Με 7 εκατοστά μπορεις να κάνεις παιδί, τι λέμε τωρα;

Αποσυνδεδεμένος docnot

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #290 στις: Απριλίου 11, 2017, 01:11 »
θελω να παρω τον μινι και ειμαι αναμεσα σε coppervape και sxk. υπαρχει καμια διαφορα?

Αποσυνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 482
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #291 στις: Απριλίου 12, 2017, 16:38 »
Καλησπέρα σας.

Έχω το κλώνο της Coppervape και πήρα και το original AFC peek αλλά δεν ταιριάζει με την κεντρική τρύπα της βάσης, δεν είναι αρκετά σφικτό, και αρκετές φορές όταν παίρνω τζούρα το αισθάνομαι να κινείται.

Εντάξει, έχει π.χ. 1 χιλιοστό μεγαλύτερη τρύπα ο κλώνος από τον πρωτότυπο.

Υπάρχει άλλο μαντζαφλαράκι άλλου ατμοποιητή που μπορεί να ταιριάζει καλύτερα;

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #292 στις: Απριλίου 12, 2017, 16:58 »
Καλησπέρα, διάβασα όλο το νήμα και θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος είναι κάτοχος του Coppervape GT III Mini από fasttech (https://www.fasttech.com/products/6537900).
Αφού οι υπόλοιποι κλώνοι έχουν θέμα με τα λαστιχάκια κτλ λέω να χτυπήσω αυτόν μπας και δουλέψει με την πρώτη.
Τι λέτε?

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #293 στις: Απριλίου 12, 2017, 17:38 »


Αμεσος αλλαξα ολα το λαστιχακια με τα γνησια που ειχα παρει απο Ελλαδα καθος εχει ενα θεμα με την
γεμιση των υγρων.(μαζι με το τοπ ανοιγουν και τα υγρα)
Δυστιχος ουτε με τα γνησια δεν εκανα δουλεια.
Βρηκα ομως τροπο να τον γεμιζω χωρις να εχω αυτο το θεμα.Απλα κραταω το ντριπ-τιπ σταθερο με το ενα χερι και με το αλλο ανοιγω το τοπ-καπ.


Αποσυνδεδεμένος fds12

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #294 στις: Απριλίου 12, 2017, 18:44 »
Με αυτόν της Coopervape δεν έχω κανένα απολύτως θέμα ούτε καν αυτό της καμπάνας και ούτε έχω αλλάξει λαστιχάκια, αν και έχω τα original για παν ενδεχόμενο (αγορά Φεβ ΄17 χρήση από 3/3/17)
Απλά θέλει πολύ σφιχτό σφίξιμο και λάδωμα ειδικά το λαστιχάκι της τάπας επάνω και της καμπάνας

Με της 3Fvape με τα λογότυπα είχα ένα θεματάκι, άλλαξα τα λαστιχάκια, πλέον δεν έχω άλλο θέμα πέραν αυτού που λέει ο dinos_74 επάνω

Για τον mini δεν ξέρω


Αποσυνδεδεμένος Paschal

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #295 στις: Απριλίου 12, 2017, 19:34 »
Σε μένα ο Coopervape είχε διαροές ότι στήσιμο και να του έκανα.Από τότε που άλλαξα τα λαστιχάκια με γνήσια ούτε σταγόνα.
Για το θέμα με τον αέρα,πήρα μια ανοξείδωτη βιδα 5 χιλ. και την τρύπησα στη μέση στα 2,2 χιλ.
Εβαλα τη βίδα στο τρυπάνι και με μια λίμα σιγά σιγά την ταίριαξα με την τρύπα του taifun.

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #296 στις: Απριλίου 12, 2017, 22:36 »
Καλησπέρα σας.

Έχω το κλώνο της Coppervape και πήρα και το original AFC peek αλλά δεν ταιριάζει με την κεντρική τρύπα της βάσης, δεν είναι αρκετά σφικτό, και αρκετές φορές όταν παίρνω τζούρα το αισθάνομαι να κινείται.

Εντάξει, έχει π.χ. 1 χιλιοστό μεγαλύτερη τρύπα ο κλώνος από τον πρωτότυπο.

Υπάρχει άλλο μαντζαφλαράκι άλλου ατμοποιητή που μπορεί να ταιριάζει καλύτερα;
Τα reducer απο τον Kayfun v5 !!! Ανοίγεις λίγο τα αυτάκια κ σφηνώνει στην τρύπα !!! Φυσικά αν θυμάμαι καλα εχουν διάμετρο απο 1.2 έως 1.8 κ όχι 2 όπως το γνήσιο !!!


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος PanCivi

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • I never told the truth so I can never tell a lie.
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #297 στις: Απριλίου 12, 2017, 22:42 »
Τίμιος.Μπορώ να πω δίνει το κάτι που έλειπε στη γεύση σε σχέση με τον άλλο κλώνο k v.5.
Θα πειραματιστώ με τα σύρματα και θα επανέλθω.Το μόνο που με χάλασε είναι οτι με το pico δεν ταιριάζουν αλλά  το περίμενα αφού είχε αναφερθεί.

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #298 στις: Απριλίου 12, 2017, 23:09 »
Της coppervape αλλα απο gearbest πηρα και εγω.Την πρωτη μερα ειχα θεμα με τα λαστιχακια στον πανω καπακι και καθε φορα που γεμιζα μου ξεβιδωνε και την καμπανα.Τα λαδωσα και την επομενη μερα εστρωσε ενω στην αρχη το προβλημα συνεχιζοταν.Σε γενικες γραμμες καλος κλωνος αλλα στον μηνα τον εδωσα διοτι δεν πηρα ποτε την γευση σε συγκεκριμενο υγρο που κανω εδω και χρονια οπως μου την δινει ο kayfun v4 (κλωνος).Εαν αλαζα συχνα αρωματα ισως να τον κραταγα.Σαν συμπερασμα επαιξα μαζι του για εναν μηνα χωρις προβληματα απλα μερικες φορες εβγαζε υγρασια κατω απο το δαχτυλιδι του αερα.Αλλες φορες ηταν θεοστεγνος.Καλα μεταλα και βιδωματα βουτυρο.

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #299 στις: Απριλίου 13, 2017, 12:17 »
Καλησπέρα, διάβασα όλο το νήμα και θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος είναι κάτοχος του Coppervape GT III Mini από fasttech (https://www.fasttech.com/products/6537900).
Αφού οι υπόλοιποι κλώνοι έχουν θέμα με τα λαστιχάκια κτλ λέω να χτυπήσω αυτόν μπας και δουλέψει με την πρώτη.
Τι λέτε?
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις αλλά ρωτάω συγκεκριμένα για τον mini... ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9153 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42571 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 366 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34647 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557269 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181778 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 144 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8862 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538524 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60545 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238912 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1644 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12