vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

287 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, manoslykos, radios, Buliwyf, Lobotomizer, Ducati.Jimakos, antre

Twitter

Αρώματα DIY by Eco Vape

Αποσυνδεδεμένος Toniacine

  • *
  • 54
  • Φύλο: Γυναίκα
Αρώματα DIY by Eco Vape
« στις: Ιουλίου 25, 2016, 23:31 »
Η εταιρία eco vape κυκλοφόρησε τις γνωστές τις γεύσεις και σε συμπυκνωμένα αρώματα diy.
Η πρώτη μας δοκιμή λοιπόν είναι το milfs milk.
Το άρωμα είναι σε δεκάμελο πλαστικό μπουκαλάκι και η προτεινόμενη αραίωση του από την εταιρία είναι από 15%-20%. Εμείς το φτιάξαμε ως εξής:
10 ml άρωμα και προσθέσαμε 55 ml βάση nic master 80%vg-20%pg 9mg νικοτίνη, οπότε είχαμε συνολικά 65ml έτοιμου υγρού.
Η εταιρία προτείνει 5-7 ημέρες ωρίμανση.
Σήμερα (ημέρα 5η) το ανοίξαμε και δοκιμάζουμε. 
Οι εντυπώσεις μου:
Πολύ ωραίο το άρωμα του όπου μυρίζοντάς το με παραπέμπει σε απαλή φράουλα. 
Δοκιμάζω σε gstank ατμοποιητή με αντίσταση 1,4-1,6 και η πρώτη γεύση που έρχεται είναι η γεύση από ζεστό παχύ γάλα, αρωματισμένο με λίγη φράουλα και ίσως μια σπιρτάδα από μπισκότο. Πολύ μεστό υγρό, γεμάτο που για μένα σίγουρα ταιριάζει με τον καφέ, ατμίζεται και μόνο του και για αρκετές ώρες. Αν και είναι κάπως γλυκό δε θα το έλεγα καθόλου κουραστικό. Μια καλή εναλλαγή μετά από το στάνταρ καπνικό.

Αποσυνδεδεμένος to_theio_tragi

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα DIY by Eco Vape
« Απάντηση #1 στις: Ιουλίου 26, 2016, 00:11 »
Ας γράψω κι εγώ τις εντυπώσεις μου απο το υγρο...
Εξοπλισμος: e-leaf istick TC40W Gs tank 1.5ohm
Πρωτη εντύπωση με το που ξεσφραγισα το μπουκάλι του έτοιμου πλεον υγρού ηταν η γλυκιά γεύση της φράουλας μαζί με κάτι που της χάριζε μια κρεμώδη υφή στην μυρωδιά...γεμισα τον ατμοποιητή και ξεκίνησα το άτμισμα.
Το πρωτο που ήρθε κατευθείαν σαν γεύση ήταν το γάλα. Ενα γάλα ζεστό και κρεμώδες και όχι παγωμένο του μιλκσεικ είναι η αλήθεια ,αλλά το ίδιο γευομουν και απο τα έτοιμα υγρά της εταιρείας.Μετα το πρωτο μλ  τα πραγματα αρχισαν να μπαίνουν στην σωστη τους θέση και το υγρό να αποκαλύπτει όλα του τα αρώματα.
Πρώτη έκανε την εμφάνιση της η φράουλα,γλυκιά και κρεμώδης, με ανεπαίσθητα στοιχεια οξύτητας και στην συνέχεια το μπισκοτο ήρθε και στρογγυλεψε την ολη επιγευση του υγρού. Διανύοντας το δεύτερο μλ η φράουλα στρογγυλοκάθισε σε μια εξαιρετική ισορροπία γλυκού και όξινου προφίλ και το μπισκοτο έδωσε σώμα και βάθος στο υγρό που σε συνδυασμό με την υψηλη VG κανει τον ατμό πραγματικά απολαυστικό...
Η δε ανάδειξη αυτή των αρωμάτων έστειλε την γαλατίλα τόσο πίσω στο γευστικό προφίλ του υγρού όσο ακριβώς για να μας θυμίζει οτι πρόκειται για ενα μιλκσεικ η κάτι παρόμοιο που εριεχει και γάλα.
Το υγρό χαρακτηρίζεται σίγουρα γλυκό αλλά σε καμία περιπτωση λιγωτικο και ατμιζεται άνετα ολοήμερο.
Την αραίωση που πετυχαμε θα την χαρακτηρισω πολύ καλή προς γευστική οπότε κάποιος που θέλει λιγοτερο άρωμα ας κινηθεί στο 15-16% .
Δεν θα το είχα πρωτη επιλογή για τον καφέ ή το ξύπνημα μιας αγχωτικής μέρας αλλά για χαλαρές εξόδους και περιπάτους,παραλία,την απόλαυση μιας καλής ταινίας...

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα DIY by Eco Vape
« Απάντηση #2 στις: Ιουλίου 26, 2016, 00:14 »
Τρέχουν τα σάλια!!!!!!

Στάλθηκε από το HUAWEI GRA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα DIY by Eco Vape
« Απάντηση #3 στις: Ιουλίου 26, 2016, 00:24 »
Από που ψωνίζουμε βρε παιδιά; :D

Αποσυνδεδεμένος Toniacine

  • *
  • 54
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αρώματα DIY by Eco Vape
« Απάντηση #4 στις: Ιουλίου 26, 2016, 00:25 »
Φοβερό.. πάει :baby: :delicious2: !!

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450

Αποσυνδεδεμένος Toniacine

  • *
  • 54
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αρώματα DIY by Eco Vape
« Απάντηση #6 στις: Ιουλίου 26, 2016, 00:28 »
Μάκη.. atomizer.gr

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Teo.. αν ρωτάς το κατα πόσο μοιάζει στο έτοιμο υγρό, εγώ δεν το χω κάνει. Το τραγί όμως μου λέει πως ναι. Σίγουρα αξίζει. Πολύ πολύ καλό. 

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Αρώματα DIY by Eco Vape
« Απάντηση #7 στις: Ιουλίου 26, 2016, 00:38 »
Το συμπαθές κινηματογραφικό ζευγάρι (με τα ωραία avatars και τα υπέροχα nicks) μας άνοιξε την όρεξη βραδιάτικο... :thumpup:



« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 28, 2016, 11:49 από cpbaroque »

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Αρώματα DIY by Eco Vape
« Απάντηση #8 στις: Ιουλίου 26, 2016, 00:42 »
Ουτε εγω  εχω δοκιμασει το ετοιμο Τοnia οποτε δεν με ενιδαφερει η συγκριση  με το ετοιμο,

μου αρκει να βγαζει ωραια φραουλα και να μην ειναι εντονο το γαλα.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα DIY by Eco Vape
« Απάντηση #9 στις: Ιουλίου 26, 2016, 01:02 »
Για μένα το γάλα στο έτοιμο ήταν αρκετά έντονο, τα έχω πει στο νήμα των ετοιμων υγρών. Γάλα συμπυκνωμενο και ζεσταμενο μέσα σε παλιό μπρικι που μάλιστα έχει "αρπάξει" λίγη από τη μυρωδιά του μεταλλου. Και φράουλα φυσικά (πολύ ωραία και ξινούτσικη κατ εμε) αλλά και λίγο από μπισκότο τύπου "Μιράντας" που αναλαμβάνει να δέσει το γάλα με το φρούτο, απίθανος συνδυασμός σας ιδέα και υλοποίηση. Μόλις άρχισα να συνηθίζω τη γαλατιλα αυτή η γεύση μου έγινε σταθμός.!

Σίγουρο ότι δεν θα αρέσει σε όλους, για αρκετούς όμως θα γίνει τρελό πιπίλι.. :laugh1:

Επίσης για το συγκεκριμένο ειδικά θα έλεγα να μην κρεμεστε και τόσο στις περιγραφές, ναι μεν πέφτουν μέσα και δεν χρειάζεται να αναζητήσετε τις γεύσεις που αναφέρονται μέσα στο υγρό, δοκιμάζοντας το όμως είναι και ο τρόπος να αποφασίσετε αν σας κάνει τελικά η οχι. Για μένα ήταν ένα υγρό αποκάλυψη, δεν θα το αγόραζα ποτέ αν μου έλεγαν για "γάλα από μπρικι" σε ατμό. Άπαπα..
Κι όμως απο τις πρώτες τζουρες έγινε έρωτας το άτιμο. :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 26, 2016, 01:08 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος Toniacine

  • *
  • 54
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αρώματα DIY by Eco Vape
« Απάντηση #10 στις: Ιουλίου 26, 2016, 01:12 »
Η φράουλα είναι πολύ ωραία αλλά αυτό είναι κάτι εντελώς υποκειμενικό. Εμένα για παράδειγμα μ αρέσει το ότι δε μου θυμίζει σιρόπι και ότι δεν υπερισχύει μέσα στο άρωμα. Το γάλα σίγουρα και είναι αισθητό μιας και αυτός είναι ο σκοπός του συγκεκριμένου αρώματος. 
Μετά μεγάλο ρόλο παίζουν και οι παράγοντες του ατμοποιητή, της βάσης που θα χρησιμοποιήσεις και της αραίωσης που θα κάνεις. Εγώ σίγουρα θα σου πρότεινα εάν είσαι επιφυλακτικός αν έχεις τη δυνατότητα να το δοκιμάσεις σε κάποιο μαγαζί που πουλάει τα ίδια υγρά και το έχει σε δοκιμαστικό και μετά να παραγγείλεις το άρωμα εφόσον σου αρέσει.

Αποσυνδεδεμένος to_theio_tragi

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα DIY by Eco Vape
« Απάντηση #11 στις: Ιουλίου 26, 2016, 01:30 »
Για μένα το γάλα στο έτοιμο ήταν αρκετά έντονο, τα έχω πει στο νήμα των ετοιμων υγρών. Γάλα συμπυκνωμενο και ζεσταμενο μέσα σε παλιό μπρικι που μάλιστα έχει "αρπάξει" λίγη από τη μυρωδιά του μεταλλου. Και φράουλα φυσικά (πολύ ωραία και ξινούτσικη κατ εμε) αλλά και λίγο από μπισκότο τύπου "Μιράντας" που αναλαμβάνει να δέσει το γάλα με το φρούτο, απίθανος συνδυασμός σας ιδέα και υλοποίηση. Μόλις άρχισα να συνηθίζω τη γαλατιλα αυτή η γεύση μου έγινε σταθμός

Μάκη όταν με ρώτησε η Τονια πως αντιλαμβάνομαι το μπισκοτο αυτό ακριβως που περιγραφεις της είπα ,σαν μπισκότο Μιράντα...θα δουμε πως θα εξελιχθεί και όσο ωριμαζει ...

@cpbaroque  κι εσύ δεν πας πίσω απο avatar ... Θεός ο sherlock!!

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Αρώματα DIY by Eco Vape
« Απάντηση #12 στις: Ιουλίου 26, 2016, 23:47 »
Πληροφοριακά και για όσους βολεύονται με το κέντρο της Αθήνας, σήμερα που πήγα στο zerobacco είδα πως έχει φέρει τα αρώματα (παρόλο που δεν τα έχει ακόμα ανεβάσει στο site του). Δεν αγόρασα κανένα γιατί έχω ακόμα αδοκίμαστα αρώματα και έτοιμα υγρά αγορασμένα σχεδόν απ' τα Χριστούγεννα.
Τώρα βέβαια που είμαι σπίτι και ξαναδιαβάζω το νήμα, μετανιώνω λίγο... :(




Αποσυνδεδεμένος to_theio_tragi

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα DIY by Eco Vape
« Απάντηση #13 στις: Ιουλίου 27, 2016, 00:14 »
Τι να κανεις,αμα δεν κανεις και λιγο κράτει μιλάμε τα φράγκα φεύγουν για πλάκα...

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
UPDATE:Μετα απο 19 μλ εγώ και 12μλ η Τόνια, συνεχόμενα χωρίς αλλαγή υγρού (τρελή πιπίλα το υγρό) να πω απλως πως η συμπεριφορά του δεν άλλαξε,η φράουλα είναι το πρώτο βιολί και η γαλατίλα λόγω και συνήθειας υποχώρησε λιιιγο ακόμα...
Απολαυστικό και καθόλου κουραστικο το υγρό, έχει ενα υπέροχο διάφανο σαμπανιζέ χρωμα και μέχρι στιγμής δείχνει πολύ φιλικό με τις αντιστάσεις.

Συμπέρασμα: Απο την στιγμη που σου αρέσουν τέτοια υγρά κι έχοντας βρει το φθηνότερο έτοιμο της εταιρειας στα 12€ τα 30μλ ενω με 5,5€ το άρωμα φτιαχνεις 60μλ (ή και λίγο παραπάνω) σίγουρα αξίζει...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 27, 2016, 11:56 από to_theio_tragi »

Αποσυνδεδεμένος NobodyRankXV

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα DIY by Eco Vape
« Απάντηση #14 στις: Αυγούστου 07, 2016, 23:27 »
Στο milfsmilk Την φράουλα ή το μπισκότο δεν τα νιώθω και τόσο πιο πολυ το γάλα , το milkman το χει δοκιμάσει κανεις ;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 15 8167 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 25, 2024, 21:40
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33844 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534448 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59667 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237112 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 522 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14010 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136063 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085004 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35267 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9993 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478621 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy