vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

67 επισκέπτες, 7 χρήστες
teo77, lounik, Jorge, manoslykos, grag, ThioVag, infernity

Twitter

Εργοστασιακοί ατμοποιητές (με έτοιμες κεφαλές) για τσιγαρίσιες - σφιχτές τζούρες

Αποσυνδεδεμένος takis_k

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα σε όλες και όλους,
καινούργιος στον ατμό, το παλεύω από το καλοκαίρι με ένα Aspire Plato (που με ταλαιπωρούσε όμως διαρκώς με διαρροές, spitback, δύσκολο γέμισμα κλπ), εδώ και 2 μήνες κατάφερα να κόψω εντελώς το τσιγάρο και παίζω προσωρινά με κάτι μικρά με μαγνητικές κεφαλές (Nexvap και Vaporesso Drizzle) αλλά χρειάζομαι επειγόντως μια κανονική συσκευή. 
Αγόρασα χτες ένα Joyetech EVIC VTC MINI 75W σε προσφορά και τώρα αναζητώ ατμοποιητή (με έτοιμες κεφαλές, για τσιγαρίσια χρήση και να γεμίζει εύκολα από πάνω). Διαβάζοντας ό,τι βρίσκω, εδώ και αλλού, τείνω να καταλήξω στον Ud Mesmer ή στον Smok Brit Mini Flavor (παρότι η μικρή τους χωρητικότητα δεν με ενθουσιάζει). Υπάρχει μήπως κάποια άποψη για επιλογή ανάμεσά τους - ή και για κάποιον τρίτο; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων - και πρέπει να πω ότι με έχετε ήδη βοηθήσει ΠΑΡΑ πολύ με τις αναρτήσεις σας.

Αποσυνδεδεμένος goran

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Υπάρχει μήπως κάποια άποψη για επιλογή ανάμεσά τους - ή και για κάποιον τρίτο; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων - και πρέπει να πω ότι με έχετε ήδη βοηθήσει ΠΑΡΑ πολύ με τις αναρτήσεις σας.
Εγώ θα σου πρότεινα τον ναυτίλο, αν και δεν γεμίζει από πάνω. Σφιχτές τζούρες, πολύ καλή απόδοση γεύσης και εδώ και ένα χρόνο που τον χρησιμοποιώ, από τότε που έκοψα το κανονικό τσιγάρο, κανένα πρόβλημα δεν είχα, εγγύηση.
Επίσης πολύ καλός είναι και αυτός:  https://www.fasttech.com/products/3870800 
αλλά και αυτός γεμίζει από κάτω και έχει μικρότερη χωρητικότητα, 3,5ml.

Αποσυνδεδεμένος chris 66

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα σε όλες και όλους,
καινούργιος στον ατμό, το παλεύω από το καλοκαίρι με ένα Aspire Plato (που με ταλαιπωρούσε όμως διαρκώς με διαρροές, spitback, δύσκολο γέμισμα κλπ), εδώ και 2 μήνες κατάφερα να κόψω εντελώς το τσιγάρο και παίζω προσωρινά με κάτι μικρά με μαγνητικές κεφαλές (Nexvap και Vaporesso Drizzle) αλλά χρειάζομαι επειγόντως μια κανονική συσκευή.
Αγόρασα χτες ένα Joyetech EVIC VTC MINI 75W σε προσφορά και τώρα αναζητώ ατμοποιητή (με έτοιμες κεφαλές, για τσιγαρίσια χρήση και να γεμίζει εύκολα από πάνω). Διαβάζοντας ό,τι βρίσκω, εδώ και αλλού, τείνω να καταλήξω στον Ud Mesmer ή στον Smok Brit Mini Flavor (παρότι η μικρή τους χωρητικότητα δεν με ενθουσιάζει). Υπάρχει μήπως κάποια άποψη για επιλογή ανάμεσά τους - ή και για κάποιον τρίτο; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων - και πρέπει να πω ότι με έχετε ήδη βοηθήσει ΠΑΡΑ πολύ με τις αναρτήσεις σας.
Aspire Triton 2
Joyetech Cubis Pro

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Ο Cubis είναι τσιγαρίσιος?

  Takis Και εγώ ναυτίλο θα σου πρότεινα , αλλά αν ζαχαρώνεις έναν από τους δύο( δεν έχω κανέναν) Θα διάλεγα τον mesmer.

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
https://www.fasttech.com/category/3006/clearomizers-tanks?sort=r&keywords=nautilus+2
προπαραγγελιες δεχονται οπως επισης κ πληρωμη με paypal που δεν ειχαν τα aspire προιοντα.
http://www.3fvape.com/clearomizer/13556-authentic-aspire-nautilus-2-tank-atomizer-clearomizer-black-aluminum-glass-2ml-07-ohm-22mm-diameter.html?search_query=nautilus+2&results=71
ο πρωτος ηταν ο ορισμος του τσιγαρισιου αυτος για να δουμε.
στην ιδια τιμη με τον παλιο τον εχουν τα κινεζομαγαζα.
παντως απο παρουσιαση που εχω δει δειχνει πανευκολος στην αλλαγη αντιστασης κ γεμισμα προστατευμενο το γυαλι κ εχει μια φλαντζα γομαρακι στο κατω μερος του γυαλιου.οποτε διαρροες εαν κ εφοσον θα εχει θα ειναι μοναχα απο τον αερα σε περιπτωση υπερτροφοδοσιας.
επισης οι τρυπες του αερα δειχνου  να εχουν μεγαλο ευρος απο αερα καργα ολες μαζι μεχρι την μικρουλα την οποια αφηνεις κ μιση εαν θες.

Αποσυνδεδεμένος Mousis

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Εγω προτεινω
1.Nautilus ( τον πρωτο ή τον 2ο που βγηκε προσφατα). Εχω τον πρωτο nautilus .. Αυτο που θελω ειναι ακριβως...  ;D ;D :D και ολοι μου ελεγαν για αυτον,. τελικα επιβεβαιωθηκαν :thumpup: :thumpup:
2.Κabuki ( δεν τον εχω ακομα, τον εχω παργγειλει.) :hmmm:Ελπιζω να βγει καλος.

Τον cubis τον έχω δοκιμάσει δεν μαρεσει, γιατι ειναι αερατος.
Τον mesmer, δεν τον εχω δοκιμασει, αλλα μου μοιαζει με τον cubis, αρα αερατος...

Απο οτι εχω καταλαβει μονο η Aspire βγαζει τσιγαρισιους..  Οι υπολοιπες βγαζουν αερατους.

Βεβαια, εαν δεν δοκμασει καποιος δεν μπορει να ξερει. Επισης περι ορέξως...  

Edit:

τον aspire vivi nova τον έχει δοκιμάσει κανεις? 


« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 14, 2017, 21:30 από Mousis »

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
τον aspire vivi nova τον έχει δοκιμάσει κανεις?
Ο vivi nova ήταν καλό και τίμιο εργαλείο για την εποχή του αλλά αν δεις και το βίντεο που πόσταρες είναι πέντε χρονών και αυτό στο άτμισμα κάνει τον vivinova αρχαίο! Υπάρχουν πολύ καλύτερες επιλογές σήμερα και τις ανέφερες στην αρχή του ποστ σου: Ναυτίλος και Kabuki (και φυσικά τρίτον μίνι που παίρνει τις ίδιες κεφαλές)! 
ΥΓ. Υπάρχει και ο άγνωστος x που δεν είναι άλλος από τον ναυτίλο 2 που δεν έχω δοκιμάσει και δεν πρόκειται γιατί τα έχω φτιάξει με το φαινόμενο... :)

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Δεν κατάλαβα δηλαδή!
Καταρχήν δεν είναι 5 χρόνων, είναι 4μιση.
Με αυτόν ξεκίνησα, στην έκδοση mini για την ακρίβεια.
Μπορώ να απαντήσω σε οποιαδήποτε ερώτηση.


Βέβαια η ερώτηση δεν αφορά αυτόν του βίντεου με τα φιτίλια απέξω και την αντίσταση από πάνω πόσα χρόνια πίσω με πήγες, αλλά τον άλλο με τα βαμπάκια μέσα και την αντίσταση από κάτω.



Και ευτυχώς δηλαδή, γιατί που να θυμάμαι τώρα...

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Θίχτηκε ο ερωτευμένος!  :laugh1:

Εντάξει, δεν είναι γριά η vivi nova σου. Είναι μια καλοστεκούμενη μεσόκοπη κυρία (στην οποία εγώ θα όφειλα να δώσω τη θέση μου στο τρόλεϊ)...

Άσε τώρα τον άνθρωπο να πάρει έναν kabuki της προκοπής να βρει την υγειά του! 

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Με παρεξήγησες!

Είδα κάτι που γνώριζα και καταλάβαινα, γιαυτό πετάχτηκα.
3 χρόνια έχει να μου συμβεί.
Ο άνθρωπος να πάρει ότι θέλει.

Θυμάσαι τους παππούδες στο θεωρείο, στο Muppet Show;
Α να γεια σου.

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Review για τον Nautilus 2 από τον Todd


2 mello3.....ενας 2ml ενας 4ml στραβωσαν και οι 2....αισχος....στραβωσε η βαση και χανει λαδια απο παντου....

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος monegaskos

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
  • ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΔΕΙ ΤΙ ΚΡΥΒΕΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗΝ ΣΤΡΟΦΗ
ΠΗΡΑ ΕΝΑΝ ASPIRE K3 (1.8 Ω) ΓΙΑ ΠΙΟ ΤΣΙΓΑΡΙΣΙΕΣ (ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ) ΚΑΙ ΣΑΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΦΕΔΡΙΚΟ ... ΜΗΝ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ.

ΣΕ ΤΙ WATT ΝΑ ΤΟΝ ΔΟΥΛΕΥΩ?


Από το συντονισμό:
Παρακαλούμε: Όχι ολόκληρα μηνύματα με κεφαλαία. Ένα εύκολο εργαλείο μετατροπής, είναι το Melobytes.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 24, 2017, 01:45 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος apollwnas21

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάλτε να πιούμε...

Ξεκίνα από 9watt εως 12 το πολύ για μένα.
Κάπου εκεί ανάμεσα θα βρείς που σε ικανοποιεί.

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
πολυ νεος στο ατμισμα, εχω ξεκινησει με Nautilus mini και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. ωραια τσιγαρισια τζουρα. θα χτυπησω και τον nautilus 2 εχει καλες κριτικες

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 198 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20766 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281508 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207938 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65956 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174635 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312898 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124829 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93599 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4209 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix