vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

GG Cybrillion [Προεπισκόπηση]

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: GG Cybrillion [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #60 στις: Ιουνίου 23, 2016, 12:43 »
Συμφωνώ κι εγώ με την άποψή σου Χρήστο όμως αυτό που καταλαβαίνω απ' τα γραφόμενα του Στέλιου, είναι ότι υπάρχει διαθεσιμότητα απ' τον κατασκευαστή αλλά δεν υπάρχει ενδιαφέρον από τα καταστήματα να το διαθέσουν στη λιανική!
Αυτό μου προκαλεί μεγάλη εντύπωση, μιλώντας για έναν απ' τους πιο φημισμένους κατασκευαστές.
Δεν μπορεί την ευθύνη όμως να την έχουν μόνο τα μαγαζιά, κάπου θα φταίει κι ο κατασκευαστής.
Αυτό λέει η λογική τουλάχιστον.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: GG Cybrillion [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #61 στις: Ιουνίου 23, 2016, 13:33 »
@steliosss:
Κι εδώ έχω ξαναμπεί και σε όλα (ναι ΟΛΑ) ανεξαιρέτως τα νήματα του φόρουμ. Ακόμα και τα κλειδωμένα.
Μάλλον δεν έχω διαβάσει όλα τα μηνύματα ένα προς ένα, αλλά έχω διαβάσει τα περισσότερα από ΟΛΑ τα νήματα (ναι ΟΛΑ).
Εσύ;
Ρωτάω διότι από τα τελευταία 300 μηνύματά σου (από το... 2013 έως σήμερα) στο φόρουμ,
τα 250 αφορούν αποκλειστικά προϊόντα GG, και τα υπόλοιπα 50 είναι σε 2-3 άλλα νήματα.
Πιο πίσω δεν πήγα. Βαρέθηκα. Οι υπόλοιποι δεν ξέρω. Αν βαρέθηκαν.

Και τώρα που το ξεκαθαρίσαμε αυτό, ας τοποθετηθώ και σε μερικά πράγματα ακόμα:
α) Όταν λες ότι "αυτό το φόρουμ κάποτε έσβηνε τα offtopic όλα και όχι επιλεκτικά"
εννοείς κάτι σαν κι αυτό; Διότι εγώ ακόμα εκεί το βλέπω, δεν είναι σβησμένο...

β) Στα φόρα (όλου του πλανήτη, όχι μόνο αυτό εδώ) ακόμα και τα offtopic είναι μέσα στο παιχνίδι.
Κοινότητα ατμιστών είμαστε. Όχι η νομοπαρασκευαστική επιτροπή της Βουλής.
Δεν χάλασε ο κόσμος αν γελάσουμε και λίγο.
Ούτε θα χάσει ο ΙΜΕΟ τους πελάτες του αν εγώ κάνω και λίγο χιούμορ. Έχει εσάς. Μια χαρά δουλειά κάνετε.

γ) Όσο για τους "ορισμένους" που "spamάρουν τα GG" είναι λογικό να σκέφτεσαι έτσι
αν ΔΕΝ περνάς καμιά βόλτα που και πού και σε κάποια από τα υπόλοιπα 13.941 topics του φόρουμ να δεις τί γίνεται εκεί.
(το νούμερο ΔΕΝ το έβγαλα από το μυαλό μου).

δ) Στο σημείο αυτό θα ήθελα απλά να παραθέσω το παρακάτω, και όπως λες κι εσύ "Ο νοών νοείτω!!!"
(με τρία θαυμαστικά για να κάνει μπούγιο...)

Συγνώμη κιόλας, αλλά δεν είμαστε υποχρεωμένοι να ευλογήσουμε τα γένια οποιουδήποτε κατασκευαστή μόνο και μόνο επειδή είναι Ελληνας. 
Tη γνώμη μας λέμε και μάλιστα οι παλιοί που έχουμε δει πολλά και έχουμε λόγους να ξέρουμε πόσο σημαντικό είναι να υπάρχουν καλές ΚΑΙ ασφαλείς συσκευές, μόνο όφελος δεν έχουμε να εκφράσουμε τις επιφυλάξεις μας. 

Αλλά, νήματα προσκυνήματος δεν υπάρχουν σ΄αυτό το φόρουμ. 
Εδώ και μέρες που βγήκε το eleaf, οι μισοί που γράφουν έπεσαν να το φάνε. Πολύ καλά κάνουν. Διάλογος + διαφωνία + επιχειρήματα = εποικοδομητική συζήτηση. 

(... ... ...) 

Αραγε γιατί μόνο σε ενός κατασκευαστή τα νήματα, αν γράψει κάποιος κάτι αρνητικό ή εκφράσει επιφύλαξη, θα δεχτεί πολλές "τσιμπιές;" 

Ελεος πια!!! Σ΄αυτό το φόρουμ ο καθένας είναι ελεύθερος να πει τη γνώμη του με επιχειρήματα και δεν θα γίνουν ανεκτές επιθέσεις εναντίον των μελών που το κάνουν. Αντεπιχειρήματα ναι! Αλλά ειρωνείες και υπονοούμενα ότι έχει θέματα με τον κατασκευαστή ή τα προιόντα του ή οτιδήποτε άλλο, σταματούν στο προηγούμενο ποστ. 

Τα υπόλοιπα δεν θα τα σχολιάσω. Μια χαρά το κάνουν οι αποπάνω κύριοι και καλύτερα από μένα.

Τέλος θέλω να διευκρινήσω πως δεν έχω απολύτως τίποτα προσωπικό με σένα. Δεν σε γνωρίζω άλλωστε.
Επίσης δεν είμαι ο αρμόδιος να αποφασίσω για το αν ο ρόλος σου στο φόρουμ είναι αποδεκτός ή όχι.
Υπάρχει Διαχειριστής γι αυτό, και μια χαρά κάνει τη δουλειά του. Εφόσον είσαι εδώ το αποδέχομαι και πάω παρακάτω.

Μην θεωρείς όμως ότι αν δεν ξαναποστάρεις θα "μας" κάνεις καμία χάρη.
Κανείς δεν σου ζήτησε κάτι τέτοιο, κι εμένα προσωπικά μου θυμίζει λίγο και το:
"Μπαμπά, ή θα μου αγοράσεις το παιχνίδι που θέλω ή θα κρατήσω την αναπνοή μου μέχρι να σκάσω!:NevraKlama:

Ε λοιπόν, γνώμη μου είναι πως δεν θα σκάσεις. Και μια χαρά θα ξαναποστάρεις.
Για τους ίδιους ακριβώς λόγους που ποστάρεις και τόσο καιρό.

Από την άλλη θα μου πεις, ποιός είμαι εγώ για να ξέρω;;;  ;)

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Cybrillion [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #62 στις: Ιουνίου 23, 2016, 13:39 »
Υποθετικά λοιπόν ???????
Ο αντιπρόσωπος δεν θέλει να στοκάρει σε GG προϊόντα, επομένως όταν του δόθηκε η αντιπροσώπευση των προϊόντων GG δεν έγινε καλή συμφωνία ή και δεν τηρήθηκε η συμφωνία με τον κατασκευαστή για λόγους που γνωρίζουν οι ίδιοι. Σε κάθε περίπτωση ο κατασκευαστής μπορεί να διορθώσει αυτή την κατάσταση για το καλό των καταναλωτών (και το δικό του).
Μιλάω πάντα υποθετικά και κυρίως δεν είμαι ειδικός, αλλά τα πράγματα ήταν πολύ καλύτερα με τον προηγούμενο αντιπρόσωπο.
Αυτά......

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Cybrillion [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #63 στις: Ιουνίου 23, 2016, 16:58 »
Εγώ σκέφτομαι πως αν ήμουν κατάστημα θα το σκεφτόμουν πολύ να γίνω αντιπρόσωπος κάποιου κατασκευαστή που θα μου δώσει χ προιόντα, θα τα πουλήσω σε πολύ λίγο χρόνο και μετά για μήνες θα πρέπει να εξηγώ σε όλους γιατί δεν έχω ανταλλακτικά να τους δώσω.

Ο νοών νοείτω!!!! (χα τέσσερα θαυμαστικά, κέρδισα)

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Cybrillion [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #64 στις: Ιουνίου 23, 2016, 17:24 »
Κατάλαβα που το πας και μάλλον έχεις δίκιο. Αφού να σκεφτείς ο Dr Antismoke αντι να στοκάρει εάν τον πάρεις τηλέφωνο και του ζητήσεις ανταλλακτικά σε μία εβδομάδα τα έχεις (τα παραγγέλνει άμεσα από το σπίτι του κατασκευαστή) αλλά από στοκ τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: GG Cybrillion [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #65 στις: Ιουνίου 23, 2016, 18:25 »
^^ Έτσι ακριβώς, εγώ τηλεφωνικά παράγγειλα 6-7 ανταλλακτικά για Τηλέμαχο, (πουθενά στο site του) και σε 5-6 εργάσιμες μέρες τα είχα. Τώρα για το ποιος είναι φάουλ, αν είναι ο DrAntismoke ή ο GG δεν ξέρω. 

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: GG Cybrillion [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #66 στις: Ιουνίου 23, 2016, 18:32 »
τα παραγγέλνει άμεσα από το σπίτι του κατασκευαστή
Αυτές είναι fast track επιχειρήσεις!
Όχι οι αηδίες που μας υπόσχονται οι κυβερνήσεις...  :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Cybrillion [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #67 στις: Ιουνίου 24, 2016, 01:15 »
Δε ξερω τι γινεται με τα υπολοιπα ανταλλακτικα  -γιατι οσες φορες χρειαστηκε το τελευταιο διαστημα, παρηγγειλα απο τον Ισπανο και τον Ιταλο πωλητη- γνωριζω πολυ καλα ομως και το καταθετω, τι εχει γινει στην περιπτωση μου, με τον X1 και το Cybrillion.
Λοιπον. Τελειωσε η συνεργασια με το Βασιλη και καπακι βγαινει ο X1. Τον βλεπω στον Antismoke, πληρωνω με paypal και μου'ρχεται δυο μερες μετα και μου ζητα ο κουριερ την αντικαταβολη!!!!!  (5 θαυμαστικα.)
Επεσε το σχετικο μπινελικι στο τηλεφωνο  -γιατι ο κουριερ τον πηρε μαζι του,γιατι τον ειχε χρεωμενο ο ανθρωπος- και τον παρελαβα ξανα την επομενη, αφου οπως και να το κανουμε, καταλαβαν!
Παραλληλα κι αφου τους εξηγησα τι καναμε με το Βασιλη, οταν καναμε προκρατηση, μπηκα αναμονη εδω και εναμισο μηνα, για Cybrillion. Και ss και ορειχαλκο.
Εκτοτε τηλεφωνω ανα βδομαδα περιπου  -τεσταρουμε και τα κινητα, αν ισχυουν οι αριθμοι(!)-  και εχει ο θεος! 
Το εχει ο Θεος, ας ληφθει και με τις δυο εννοιες!  Οντως εχει ο Θεος. Το τσεκαρα απο φιλους στο facebook.

 

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: GG Cybrillion [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #68 στις: Ιουνίου 24, 2016, 01:46 »
Φίλε stelioss αν ακούς διάβασε το από πάνω ποστ και εξήγησε στο Απόστολο που θα σας βρει αν θέλει.... Σεβασμός ρε παιδιά, σεβασμός!!

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Cybrillion [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #69 στις: Ιουνίου 24, 2016, 02:01 »
Φιλε Χρήστο σ'ευχαριστω πολυ, για το ενδιαφερον.
Υπαρχει ήδη μια ανταλλαγη αποψεων στο ecf.  Θα βρεθει ακρη. Σ'ευχαριστω παντως!

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: GG Cybrillion [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #70 στις: Ιουνίου 24, 2016, 02:11 »
Ρε Απόστολε, ειλικρινά το σχόλιο μου δεν ήταν μόνο για σένα ...

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: GG Cybrillion [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #71 στις: Ιουνίου 27, 2016, 16:34 »

Τα μοντάκια είναι στο σπίτι του Ιμέο και περιμένουν να τα πάρει κάποιος να τα πουλήσει στους Έλληνες... όπως και πολλά spare parts βιδάκια κτλ.

Ο νοών νοείτω!!!


Εφ' όσον υπάρχουν μοντάκια, στο site γιατί τα έχει όλα out of stock και θέλει προ παραγγελία?

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: GG Cybrillion [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #72 στις: Ιουνίου 27, 2016, 16:41 »
Γιατί το κατάστημα, προφανώς δεν στοκάρει. Το παραγγέλνεις και στο στέλνει σε κάποιες μέρες, είναι η λογική εξήγηση.

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: GG Cybrillion [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #73 στις: Ιουνίου 29, 2016, 10:46 »

Απ: GG Cybrillion [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #74 στις: Ιουλίου 02, 2016, 14:13 »
Καψουρα!!!

Στάλθηκε από το SM-N915FY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92829 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3851 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1089 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172815 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278228 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14219 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9599 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43866 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 497 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix