vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

282 επισκέπτες, 4 χρήστες
gigelis78, bloodlessz, dkostas, manoslykos

Twitter

Κλώνος του GEM by mark bugs

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνος του GEM by mark bugs
« Απάντηση #15 στις: Απριλίου 25, 2016, 17:59 »
μαλλον εχεις τις βιδουλες αναποδα, αυτη που εχει πιο χοντρο κεφαλι παει στον χαμηλο-αρνητικο πολο.

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Κλώνος του GEM by mark bugs
« Απάντηση #16 στις: Απριλίου 25, 2016, 18:08 »
τα ιδια μου βγαζει και χωρις συρμα 
τις βιδες τις εχω αλαξει και μεχρι προσφάτως δουλευε κανονικα ,μετα απο αλαγη στησιματος ξεκινησε να το κανει 

Απ: Κλώνος του GEM by mark bugs
« Απάντηση #17 στις: Απριλίου 25, 2016, 18:18 »
Για τσέκαρε και τον πόλο , κάποιοι κλώνοι έχουν θεματακι

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Κλώνος του GEM by mark bugs
« Απάντηση #18 στις: Απριλίου 25, 2016, 19:40 »
μα δεν ειχα θεμα απο την αρχη..ξαφνικα το εκανε στην αλαγη αντιστασης χωρις να ξεβιδωσω βιδα..

Απ: Κλώνος του GEM by mark bugs
« Απάντηση #19 στις: Απριλίου 25, 2016, 20:58 »
Τι άλλο να έχει γίνει δεν μπορώ να φανταστώ, μπας και έχει μπει μέσα το μονοτικο του ενός πόλου ;

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 25, 2016, 22:20 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνος του GEM by mark bugs
« Απάντηση #20 στις: Απριλίου 25, 2016, 21:54 »
Τον δικό μου v1 τον έχω αφήσει στην άκρη για λόγους που ανεφερα πριν αν θες σου στελνω το deck να δοκιμασεις,αν φταει η καμπάνα δεν σου συστηνω να στην στείλω γτ μάλλον έχει σκουριά βέβαια μπορεί να είναι και μηχανολαδο αν θες στα στελνω και τα δύο και βλέπεις που υπάρχει το θέμα και αν δουλεύει μεγια σου.

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνος του GEM by mark bugs
« Απάντηση #21 στις: Απριλίου 25, 2016, 22:08 »
Δυστυχώς  δεν είναι μηχανολαδο αλλα τα οξειδια του παλιομεταλλου που εβαλαν οι κινεζοι στο κλωνο....
Η καμπάνα είναι δυο κομμάτια απο διαφορετικο υλικο...
Κριμα γιατί η κατασκευή   και η λειτουργια του ειναι άψογη...  
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 26, 2016, 23:42 από BABIS1098 »

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Κλώνος του GEM by mark bugs
« Απάντηση #22 στις: Απριλίου 25, 2016, 22:25 »
ουτε και εγω και ειναι και ο δευτερος που κανει το ιδιο...το θεμα ειναι γιστι το κανει και χωρις συρματα στην εισοδο του ντεκ στην καμπανα αρα καπου βραχυκυκλωνει  , και γιατο το ντεκ εκτος σε ντραι μπερν δουλευει κανονικα..

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Τον δικό μου v1 τον έχω αφήσει στην άκρη για λόγους που ανεφερα πριν αν θες σου στελνω το deck να δοκιμασεις,αν φταει η καμπάνα δεν σου συστηνω να στην στείλω γτ μάλλον έχει σκουριά βέβαια μπορεί να είναι και μηχανολαδο αν θες στα στελνω και τα δύο και βλέπεις που υπάρχει το θέμα και αν δουλεύει μεγια σου.

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ειναι ο δευτερος που το κανει...που να δεις το μπανιο υπερηχων τι εβγαλε στο πρωυο καθαρισμα..δεν ξανασχολουμε ,οποιος θελει παρελκομενα τζαμακια βιδες ορινγκακια.τανκακια η ακομα καμπανα και ντεκ ας μου στειλει πμ

Αποσυνδεδεμένος Tolis RBA

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνος του GEM by mark bugs
« Απάντηση #23 στις: Απριλίου 26, 2016, 13:02 »
Ο χειρότερος κλώνος με διαφορά 3628800 :thumpdown:

Μετά από σχετικά λίγη χρήση δεν βιδώνει πλέον το κάτω μέρος.

Τον δικό μου τον έστειλα πίσω για αντικατάσταση γτ χάλασαν τα πάσα που βιδωνουν οι βίδες στο deck και ο δεύτερος που μου έστειλαν είναι ένα  χαλι μαύρο σκουριά στην καμπάνα λάθος ο ρίνγκ σχεδόν παντού και κλασικά κοντη βιδα 510.
Πως γίνεται η διαδικασία? Πληρώνεις εσύ τα μεταφορικά και πόσα είναι αυτά?

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνος του GEM by mark bugs
« Απάντηση #24 στις: Απριλίου 26, 2016, 14:11 »
Το ότι μαζεύει αρκετά υγρά εκεί που μπαίνει το drip tip είναι φυσιολογικό; Μετά από 2 ml θέλει καθάρισμα με χαρτοπετσέτα.
Edit: επίσης να πω ότι έχουν περάσει από τα χέρια μου δεκάδες ατμοποιητες την γεύση που μου δίνει ο gem δεν την φτάνει κανένας αλλος.

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 26, 2016, 14:20 από mamutsis »

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνος του GEM by mark bugs
« Απάντηση #25 στις: Απριλίου 27, 2016, 07:14 »
Στον φίλο που έχει πρόβλημα και του βγάζει no atomizer κατά 99 % φταίνε τα ποδαρακια από το σύρμα που κοβεις μάλλον έχεις αφήσει λίγο στην άκρη να προεξέχει όταν τα κοβεις και με το που βάζεις το deck στην καμπάνα θα βρίσκουν πλάγια και θα γίνεται βραχυκύκλωμα πράγμα το οποίο εξηγεί γτ δεν έχεις no atomizer στην dry burn βάση (μωλις το επαθα και σε θυμηθηκα @nasios )

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνος του GEM by mark bugs
« Απάντηση #26 στις: Απριλίου 30, 2016, 21:25 »
Μετά από υπεράνθρωπες προσπάθειες που έκανα να καθαρισω τον κλωνοgem από αυτό που ηλπιζα να ήταν μηχανολαδο και όχι σκουριά δεν τα κατάφερα (τελικά ήταν σκουριά) επικοινωνησα με την ft να βρεθεί λύση και ενώ στην αρχή μου πρότειναν 3 ευρώ refund (lol) τελικά δέχθηκαν να μου αντικαταστήσουν την αντικατάσταση και τους είπα να ελέγξουν αυτό που θα μου στείλουν να μην έχει σκουριά και κοντη βίδα 510 βέβαια δεν νομίζω να το κάνουν απλά την τρίτη φορά ελπιζω να είμαι πιο τυχερός στο τι θα παραλαβω.

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Κλώνος του GEM by mark bugs
« Απάντηση #27 στις: Απριλίου 30, 2016, 23:05 »
mamutsis μου το κανει και χωρις συρμα φιλε ,αν βαλω σκετη την βαση χωρις αντισταση εννοω μου βγαζει atomizer short,κατι βραχυκυκλωνει την βαση,μη΄λισα με φαστ μου ειπανε να μου στειλουνε βαση ,αλλα χαρα στο κουραγιο σου δεν ασχολουμε ξανα ,ηδη εχω και ενα αλλο θεμα ,με ενα μοντ που εδω και 46 μερες δεν εχει φτασει ,εχω απογοητευτει απο την φαστ ,μπορει να εχει καποια πολιτικη αλλα ελεος ,εχω μεινει με spares για 2 gem .....
αμα δεις τι εβγαλε στο μπανιο υπερυχων ,πρωτη φορα βλεπω τοση βρωμα σε πλυσιμο ατμοποιητη ,,,
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 30, 2016, 23:10 από nasios »

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνος του GEM by mark bugs
« Απάντηση #28 στις: Απριλίου 30, 2016, 23:29 »
Καταρχήν είμαι της άποψης που λέει ότι αν πληρωσω κάτι και είμαι εντός εγγύησης θα μου το φτιαξεις θες δεν θες αν χαλάσει οπότε εφόσον έχεις θέμα επικοινώνησε με την ft μέσω ticket πες το πρόβλημα σου στειλτο πίσω ( έξοδα δικά τους αν είσαι στο χρονικό περιθώριο που λένε) και στην τελική αφού δεν τον χρησιμοποιείς έτσι κι αλλιώς μιας και δεν λειτουργεί στείλτον πίσω να πάρεις αντικατάσταση (θα έχεις και κάτι να περιμένεις) σημασία έχει να καταφέρεις να ατμιζεις τον gem και πίστεψε με αξίζει ο ατιμος...

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Κλώνος του GEM by mark bugs
« Απάντηση #29 στις: Απριλίου 30, 2016, 23:40 »
οτι αξιζει το ξερω αλλιως δεν θα επερνα δευτερο ,αλλα απογοητευτικα το κανονισα να μου κανουνε ριφαουντ καποιο ποσο ,τεσπα

παντως ο κινεζος που εχει βαλει το ορινγκ στο εσωτερικο της καμπανας αξιζει αυξηση ,δεν παιζει να το βαλω με τιποτα 
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 01, 2016, 00:17 από nasios »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180324 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8271 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33897 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534616 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59709 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237229 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 551 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14038 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136091 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085169 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35312 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10102 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12