vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)

Αποσυνδεδεμένος SGACE

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #180 στις: Απριλίου 11, 2016, 17:00 »
Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #181 στις: Απριλίου 12, 2016, 00:22 »
Μιας που με τρώει και πρέπει να το πω, μίλησα σήμερα τηλεφωνικά με την eCig σχετικά με το τι γίνεται με το pico και γιατί έχει άλλο brand name, επίσης ανέφερα οτι κάποιοι έχουν κάνει παραγγελία το istick pico γιατί έτσι το παρουσίαζε το site και μετά άλλαξε το όνομα.
Μου επιβεβαίωσαν πως ουδέ ποτέ είχε αρχικά όνομα στο site τους istick pico αλλά πάντα είχαν το όνομα e-box (σε αυτό έχω μια αμφιβολία)
Επίσης μου επιβεβαίωσαν πως έκαναν την παραγγελία με άλλο name για να μπορούν να πουλούν φθηνά χωρίς να υπόκεινται στο MAP (αχ αυτό το MAP ποιος είναι αυτός ο MAP…)
αναφέροντας επίσης πως είχαν την σκέψη να κάνουν ένα δικό τους brand για να μπορούν να ξεχωρίζουν σε κάτι (βαδίζουν στα βήματα της nobacco)

 
Τους ρώτησα για scratch and check και είπαν πως δεν υπάρχει κάτι τέτοιο και όποιος αμφιβάλει για τη γνησιότητα του μπορεί να στείλει επίσημα email στην eleaf να τους το επιβεβαιώσει η eleaf ότι παράγονται για λογαριασμό τους (ποιος θα στείλει email ε;ε;)

 
Θα έχουν το full support και η τιμή θα παραμείνει στα 28 ευρώ ακόμα και μετά την διάθεση τους.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #182 στις: Απριλίου 12, 2016, 00:42 »
Και πολυ καλα εκανες :thumpup: Με την ευκαιρια δεν τους ρωτησες αν το σκεφτηκαν πολυ για να το ονομασουν "e-box";  :o Σωστοι, καλοι, χρυσοι αλλα κατι πιο ευφανταστο ρε παιδια! Το ειπα και γω γιατι με ετρωγε :))

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #183 στις: Απριλίου 12, 2016, 01:04 »
Ας μην πάμε για νέο γύρο συζητήσεων και υποθέσεων
Τι άτμιζε ο νονός όταν βρήκε το όνομα;
Πώς έλεγαν οι γιαγιάδες παλιά; "Καλό παιδί νάναι..." Να το προσαρμόσουμε; "καλά ν' ατμίζει και με τέτοια τιμή ας τον λένε και φτου σκόρδα μας!".


Ο αλχημιστής μας έδωσε την πληροφορία για την οποία κάναμε 3 σελίδες υποθέσεις τηλεφωνώντας στην εταιρία. Το ΜΑΡ σημαίνει Minimum Advertised Price, δηλαδή η ελάχιστη τιμή πώλησης που ανακοινώνει κάθε κατάστημα. (ας μην αρχίσουμε νέο γύρο συζητήσεων για το ποια είναι η ΜΑΡ του πικο και αν πουλάει κάτω από αυτήν η ecig συγκριτικά με τα χ,ψ,ω κινεζομάγαζα)


Σίγουρα σε κάποιους θα συνεχίσει να μην αρέσει αυτή η πολιτική, αλλά και πάλι είναι κάτι που από ένα σημείο και πέρα αφορά μόνο το νήμα του εισαγωγέα
(ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΗ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΙΚΗ ΥΠΟΔΕΙΞΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΜΑΤΑΚΑΝΕΙ. ΕΞ ΑΠ ΑΝΕΚΑΘΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΡΩΤΑ ΤΟ ΟΦΦ ΤΟΥ ΤΟΠΙΚ!!!)  ;)

Αποσυνδεδεμένος akisazi

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #184 στις: Απριλίου 12, 2016, 01:15 »
Για σταθείτε ρε παιδιά. Εδώ η ecig μας λέει για ειδική τιμή λόγω προπαραγγελίας στο site 
Η ΕΙΔΙΚΗ ΤΙΜΗ ΙΣΧΥΕΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΕΣ
και στον alxhmisths είπε ότι Θα έχουν το full support και η τιμή θα παραμείνει στα 28 ευρώ ακόμα και μετά την διάθεση τους.
Θα τρελαθούμε ώρα που είναι  :idiot1: :idiot1: ποιός δουλεύει ποιόν ??????. Δηλαδή αν όντως είναι έτσι μας τα πήρε η εν λόγω εταιρία με το γάντι προκαταβολικά και τρέξαμε να το πάρουμε μη δήθεν και καλά χάσουμε την τιμή  :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #185 στις: Απριλίου 12, 2016, 01:18 »
Petra εδώ σε έχω..








Eκ της PETRA: To αναμένω ΔΩΡΑΚΙ τυλιγμένο στο ταχυδρομείο της γειτονιάς μου. Δεκτό και σε κοκκινάκι με χρυσουλί το πανέμορφο logo!  :))
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 12, 2016, 02:04 από petra »

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #186 στις: Απριλίου 12, 2016, 02:37 »
Για σταθείτε ρε παιδιά. Εδώ η ecig μας λέει για ειδική τιμή λόγω προπαραγγελίας στο site Η ΕΙΔΙΚΗ ΤΙΜΗ ΙΣΧΥΕΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΕΣ και στον alxhmisths είπε ότι Θα έχουν το full support και η τιμή θα παραμείνει στα 28 ευρώ ακόμα και μετά την διάθεση τους. Θα τρελαθούμε ώρα που είναι :idiot1: :idiot1: ποιός δουλεύει ποιόν ??????. Δηλαδή αν όντως είναι έτσι μας τα πήρε η εν λόγω εταιρία με το γάντι προκαταβολικά και τρέξαμε να το πάρουμε μη δήθεν και καλά χάσουμε την τιμή :wall: :wall:
Ακόμα και αν δεν ισχύει η τιμή η αμέσως επόμενη είναι στα 35 ευρώ, δλδ μας έκαναν ένα δωράκι στα 7 ευρώ, μικρή η διαφορά, ακόμα και αν μείνει η τιμή στα 28 ευρώ, ναι μας τα πήρε όπως κάνει το 90% των e shop.
Σου βγάζει ένα προϊόν σε προσφορά, στο εμφανίζει στοκ και μετά στην ίδια τιμή για επιβράβευση σε όσους δεν το πρόλαβαν.

Γνωριζει κανεις αν αυριο θα ειναι διαθεσιμο? Στο site της ecig λεει 12-15 απριλιου


Και αυτό το ρώτησα και μου απάντησαν πως θα παραλάβουν ένα μεγάλο όγκο αύριο και τα επόμενα 14 του μήνα.
Επίσης έχουν αγχωθεί και αυτοί μη τους κρεμάσει ο προμηθευτής και φοβούνται το ξύλο... :lotpot:


Αλλά ναι, το E-box σαν name είναι μεγάλη αποτυχία το σκόρδα μου κάνει καλύτερο....!

Αποσυνδεδεμένος Tolis RBA

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #187 στις: Απριλίου 12, 2016, 12:21 »
Από την ως τώρα επαφή μου με την ecig μου φαίνονται επαγγελματίες και ότι ήρθαν για να μείνουν στο χώρο και όχι για να κάνουν αρπαχτή(μου αλλάξανε επιτόπου i-stick 30 με χαλαρό κουμπί κ.τ.λ).

Βέβαια θα ήθελα να υπάρχει και scratch and check, είναι αυτό είναι δυνατό στο re-branding?

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #188 στις: Απριλίου 12, 2016, 15:14 »
Περιεχόμενα συσκευασίας:
  • 1 x EBox Pico 75W (Η μπαταρία δεν περιλαμβάνεται)
  • 1 χ Καλώδιο USB
  • 1 x Οδηγίες χρήσης
Αυτά απο το site της ecig

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #189 στις: Απριλίου 12, 2016, 19:14 »
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,7992.msg987240.html#msg987240
Για να τελειώνει η ιστορία...

Huawei & Tapatalk



Διόρθωση σνδέσμου
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 12, 2016, 21:16 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #190 στις: Απριλίου 12, 2016, 23:25 »
Aν εξακολουθησει τελικα και το εχει €28.66 η e cig και μετα την προπωληση δεν υπαρχει περιπτωση κανενας να παρει από fasttech η αλλα Κινεζικα μαγαζια ,αν  ανεβασει  την τιμη θα προτιμησουν αρκετοι την αγορα από Κινα.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #191 στις: Απριλίου 12, 2016, 23:33 »
Αυτό το διαπίστωσες μετά από έρευνα που έκανες σε όλους τους έλληνες ατμιστές;  :idiot1: :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #192 στις: Απριλίου 12, 2016, 23:45 »

Spy με συγχωρείς αλλά ξέρεις δεν κρατιέμαι και τα λέω, αλλά για συντονιστής νομίζω είσαι πάρα πολύ ειρωνικός.
Μια υπόθεση έκανε...

Αποσυνδεδεμένος tengu

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΑΡΙΟΣ
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #193 στις: Απριλίου 12, 2016, 23:54 »
Για πλακα το ειπε ρε παιδια..... :)

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #194 στις: Απριλίου 12, 2016, 23:55 »
Η ecig ουσιaστικά από σήμερα σταματησε την έκπτωση..... Ολοι μας σπρώχνουν, όλo και πεισσότερο, για τις αγορές μας ,προς τα κινέζικα e-shops...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123602 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:15
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 24 12746 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:16
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278465 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63879 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206483 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92927 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3893 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172994 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15562 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14273 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9635 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos