vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

210 επισκέπτες, 7 χρήστες
gfilip, gigelis78, Doubt, nightdream, dkostas, ahill2, camber

Twitter

Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)

Αποσυνδεδεμένος jimskeet2002

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2790 στις: Απριλίου 11, 2017, 18:13 »
Να πω την αληθεια εχω δοκιμασει απο φιλο ο οποιος το ειχε στα 30w και ηταν μια χαρα. βεβαια δν ξερω τι αντιαταση ειχε. Αλλα οπως κ να εχει αφου ερχεται με 0.3 θα δοκιμασω μ αυτη κ βλεπω. Με ψηνει η φαση ετσι κ. αλλιως για πνευμονικες τζουρες κ ντουμανια  ;D

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2791 στις: Απριλίου 12, 2017, 01:05 »
αλλοίμονο !
:))

Αποσυνδεδεμένος xatzo

Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2792 στις: Απριλίου 13, 2017, 00:25 »
sos  βοηθεια οποιος μπορει
εχω το πικο απο κινα αγορασμενο και τις τελευταιες μερες μ κανει το εξης παραλογο.
λειτουργει λες και ειναι συνεχει πατημενο το + δλδ δεν μπορω να ατμισω  αφου σε τσ πχ αλλαζει συνεχως τους βαθμους απο κελσιου σε φαρεναιτ τερμα κλπ.αλλα κολλαει στα 600 δλδ οντως λειτουργει σαν να ειναι συνεχεια πατημενο και αν το ξαναπατησω κανει παλι τον ιδιο κυκλο μεχρι να φτασει στο τερμα π χρειαζεται μοναδικο κλικ για να συνεχισει.
εχω βρει λυση για να σταματησει,τιναζω το μοντακι οπως τιναζουμε το νερο απο τα χερια .αλλα ξαναρχιζει το ιδιο σε ανυποπτο χρονο.δεν μ το κανει συνεχεια αλλα μπορει καποιες φορες μεσα στη μερα οποτε πρεπει να το λυσω αφου εινια εντελως ενοχλητικο.απο οτι καταλαβαινω κατι παιζει με την επαφη του κουμπιου +.ψιλοπιανουν τα χερια μου αλλα δεν εχω ειδικα εργαλεια.εχει κανεις καμια ιδεα για το πως να το φτιαξω?εχει τυχει σε κανεναν αλλο?αμα το ξεβιδωσω τι θα αντικρισω?αξιζει?παντως να το στειλω κινα δεν παιζει.για πειτε ιδεες και ευχαριστω :)
επανέρχομαι παλι με το ιδιο προβλημα.μου ειχατε πει torx t5/t6 ,επειδη ειχε φτιαξει δεν ασχοληθηκα να τα παρω ,αλλα απο χθες εχει κολλησει και  οσο και να το ταρακουναω δεν στρωνει.
το πηγα σε 1-2 ατμιστικα της γειτονιας αλλα μ ειπαν να τους το αφησω και δεν ηθελα γιατι μ φαινεται κριμα να μ το χρεωσουν αυτο το πραγμα,δεν αξιζει.
που να το παω να μ κανουν μπαμ τη δουλεια? σε τι μαγαζι λετε να το παω ακριβως.
η εναλλακτικα το κατσαβιδακι αυτο σε τι ειδους μαγαζι θα το βρω?δεν εχω προσβαση σε μεγαλα τυπου πρακτικερ.
ειδα και αυτο για το τι θα αντικρυσω,δεν ειμαι και σιγουρος αλλα αμα ειναι εμφανες το αιτιο θα το διορθωσω

Αποσυνδεδεμένος Volpad

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
  • ♠○•• ○♣☻☺○
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2793 στις: Απριλίου 13, 2017, 01:11 »
Φίλε αυτά τα κατσαβιδάκια, λέγονται torx. Πήγαινε σε χρωματοπωλεία ή σε μαγαζιά που πουλάνε ανταλακτικά κινητών κλπ.

Δέν είναι τόσο σπάνια.

Αποσυνδεδεμένος xatzo

Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2794 στις: Απριλίου 13, 2017, 01:18 »
profanws ,apla den xerw ti eidous synoikiaka poulane katsabidia genika

Παρακαλούμε μην γράφετε Greeklish
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 13, 2017, 08:59 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Volpad

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
  • ♠○•• ○♣☻☺○
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2795 στις: Απριλίου 13, 2017, 01:25 »
Χρωματοπωλεία.

Εκεί που πουλάνε κόλλες, λουκέτα, χρώματα, βερνίκια, βίδες και καρφιά, μικρά εργαλεία και λοιπά τέτοια.

Σε ποιά περιοχή είσαι μπάς και μπορείς κανένας απο κοντά να σου πεί?

Αποσυνδεδεμένος xatzo

Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2796 στις: Απριλίου 13, 2017, 01:30 »
goudh eimai alla ok katalaba kai xerw p exei merika tetoia.thanks :)

Παρακαλούμε μην γράφετε Greeklish
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 13, 2017, 09:00 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος xatzo

Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2797 στις: Απριλίου 13, 2017, 17:21 »
πηγα σημερα σε διαφορα κλειδαραδικα και χρωματοπωλεια ,και σε ενα ηλεκτρονικων ειδων αλλα δεν βρηκα πουθενα torx t5/t6.μονο ενας ειχε ενα σετ αλλα στα 25 ευρω.τελικα πηρα ενα σετ απο ενα μαγαζι με κινεζιες ,με μικρα αλλα δεν εφαρμοζουν
επειδη δεν εχω αλλο μοντ και ουσιαστικα μ εχει αχρηστευτει επιτρεψτε μ να ζητησω αν μενει κανεις σχετικα κοντα (γουδη και περιξ) και εχει διαθεση και χρονο να του το παω να το δει.ευχαριστω :)

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2798 στις: Απριλίου 13, 2017, 17:25 »
practiker θα βρεις Τ6
το Τ5 ειναι πιο δυσκολο

Αποσυνδεδεμένος xatzo

Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2799 στις: Απριλίου 13, 2017, 17:44 »
σορυ ξεχασα να πω.ενας κλειδαρας ειχε τ6 αλλα δεν εφαρμοζε στο κατω καπακι.ειχατε πει οτι ισως γινεται και με τ6 με προσοχη αλλα ο ιδιος δεν μπορουσε .και οπτικα βλεπω οτι οι πανω βιδες ειναι ελαφρως μεγαλυτερες.επισης αφου βγει το καπακι εχει αλλες 2 βιδες για τ5 απο οσο καταλαβα

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2800 στις: Απριλίου 13, 2017, 17:52 »
πηγα σημερα σε διαφορα κλειδαραδικα και χρωματοπωλεια ,και σε ενα ηλεκτρονικων ειδων αλλα δεν βρηκα πουθενα torx t5/t6.μονο ενας ειχε ενα σετ αλλα στα 25 ευρω.τελικα πηρα ενα σετ απο ενα μαγαζι με κινεζιες ,με μικρα αλλα δεν εφαρμοζουν
επειδη δεν εχω αλλο μοντ και ουσιαστικα μ εχει αχρηστευτει επιτρεψτε μ να ζητησω αν μενει κανεις σχετικα κοντα (γουδη και περιξ) και εχει διαθεση και χρονο να του το παω να το δει.ευχαριστω :)
για κανε μια βολτα στον χαραλαμποπουλο ειναι χρωματοπωλειο απεναντι απο το ηρωων στου ζωγραφου,η στην μικρας ασιας πριν βγεις στην ξενιας εχει ενα μαγαζακι με εργαλεια

Αποσυνδεδεμένος Volpad

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
  • ♠○•• ○♣☻☺○
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2801 στις: Απριλίου 13, 2017, 17:54 »
Η τ5 είναι η τ5ς. Να δοκιμάσεις πριν αγοράσεις να δεις πως κάνει ακριβώς.
Δεν πρέπει να έχει καθόλου κενό.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος xatzo

Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2802 στις: Απριλίου 13, 2017, 18:12 »
για κανε μια βολτα στον χαραλαμποπουλο ειναι χρωματοπωλειο απεναντι απο το ηρωων στου ζωγραφου,η στην μικρας ασιας πριν βγεις στην ξενιας εχει ενα μαγαζακι με εργαλεια
σε αυτο στην μικρας ασιας πηγα αλλα ηταν κλειστο.θα παω και απο παπαγου να δω τι παιζει .
ευχαριστω

εντιτ:παντως μια σχετικη ανασφαλεια εχω και για το πως θα το επιδιορθωσω αφου το ανοιξω.θα ειναι πασιφανες το αιτιο λετε?
αμα βοηθαει καθολου το κουμπι - (δουλευει) εχει στο πατημα εναν μεταλλικο αποηχο
ενω το + (κολλημενο) παραγει  αμβλυ ηχο

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

βρηκα κατσαβιδι και το ελυσα αλλα το προβλημα παραμενει .δεν βλεπω κατι να το δημιουργει προσωπικα,αλλα απεκλεισα την περιπτωση να το δημιουργουν τα πλαστικα κουμπακια καθως και χωρις αυτα το προβλημα υπαρχει.σπρει επαφων δεν εχω αλλα θεωρειτε οτι θα ελυνε το θεμα?
εβγαλα και μερικες φοτο αλλα δεν τις βρισκω βοηθητικες.μηπως μ ξεφευγει κατι..
http://imgur.com/a/XC1CL
καμια ιδεα?ειμαι με το μισο ποδι στο περιπτερο για καπνο :))

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

τελευταιο απντειτ και σορυ π το κουρασα λιγο το θεμα :)) εν τελει μετα απο απογοητευση εγινα λιγο πιο επιθετικος με ενα κατσαβιδακι και τριβοντας την πισω οψη του κουμπιου που δεν ειχα οπτικη εμφανιστηκε ενα συρματακι να προεξεχει π μαλλον καπου εκανε επαφη και δημιουργουσε το προβλημα .πανω στη κουραση εβαλα τα +,- αναποδα βεβαια :)) αλλα δουλευει και παλι
ευχαριστω οσους βοηθησαν να στε καλα
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 13, 2017, 22:17 από gipsy »

Αποσυνδεδεμένος rouli726

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2803 στις: Απριλίου 18, 2017, 13:15 »
το πηρα το πηρα το πηρα το πηρα.... ;) ;D :D :thumpup:
ειμαι τοοοοσο ενθουσιασμενη!
ειναι το πρωτο μου μοντακι κ προσπαθω να συγκρατηθω χαχαχαχα
το "ζευγαρωσα" με εναν ναυτιλο 2 και μεχρι στιγμης ειμαι πολυ ευχαριστημενη.
προς το παρον δουλευει με την καθαλ 0,75 που ερχεται μαζι με τον ναυτιλο και παιζω στα 18-20 βατ(στα 20 μου αρεσει περισσοτερο η γευση), ετσι κι αλλιως δεν με πολυ ενδιαφερουν τα ντουμανια!
εν καιρω θα δω περισσοτερα :)

υ.γ. καλε ποσο μικρο ειναι το μοντ!το περιμενα διπλασιο σε μεγεθος! :o


UPDATE: πρεπει να του κανω upgrade?
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 18, 2017, 22:39 από rouli726 »

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2804 στις: Απριλίου 19, 2017, 03:28 »
καλοριζικο,τιμιο μοντακι ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123632 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:15
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 24 12766 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:16
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278494 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63889 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206501 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92936 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3896 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1126 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173008 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14278 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9639 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos