vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

279 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, Lefty, Doubt

Twitter

Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2535 στις: Φεβρουαρίου 19, 2017, 00:50 »
Το Phillips όχι το πορτοκαλί αλλά το γαλάζιο. Το πορτοκαλί έχει και λάδι μέσα που δεν το θέλουμε.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk


Θα μου επιτρέψεις να "διαφωνήσω"   :)  ,αγαπητέ μου zalaros ,καθώς το "λαδι " είναι ιδικό στο συγκεκριμένο ΚΟΚΚΙΝΟ ,και ΔΕΝ δημιουργεί βραχυκύκλωμα ,ιδικά σέ τόσο χαμηλές τάσεις ,και εντάσεις .

Εκατοντάδες Push Bouton ,και μικροδιακόπτες ,αλλά και ποτενσιόμετρα με χρατσσσ κλπ εχω " επισκευάσει " με το συγκεκριμένο για πάνω απο 25 χρόνια χωρίς απολύτως κανένα πρόβλημα.
Το μπλέ ΟΝΤΩΣ είναι χωρίς λάδι ,και χρειάζεται όταν έχουμε να κάνουμε με κάποιους διακόπτες ,και τυχόν υπολείμματα γράσου ,και οτιδήποτε λιπαρό.
Το "λαδάκι " μαζί με τό καθαριστικό που περιέχει ,"δουλεύει "την επαφή ,και τήν συνεφέρει.
Και το R-10 ,το οποίο εχω κατά τύχη δίπλα μου τωρα ( εκανα κάτι παρόμοιο ,σε μπουτόν του ψηφιακού δέκτη μου,που είχε πρόβλημα ,και μόλις έστρωσε ),εμπεριέχει αυτό το "ΙΔΙΚΟ " λάδι.
Αν έχω χάσει κάπου επεισόδιο πάω πάσο ,αλλά αυτά όπως προείπα ,χρόνια τα δουλεύω ,και μόνο και εφ όσον έχω κάτι δοκιμάσει και λέει ,το Προτείνω .
Αν κάτι έχει αλλάξει στήν παραγωγή ,και στο τί κάνει το καθένα ,και είμαι ανενημέρωτος σορυ.
Τήν αγάπη μου ,καλή Κυριακή με υγεία και χαμόγελο.


Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2536 στις: Φεβρουαρίου 19, 2017, 01:45 »
Το λέω από την άποψη λάδι συν κάνα χνούδι από καμιά τσέπη ξανακολλαει το κουμπί κλπ κλπ κλπ ;) :D (την έχω πατήσει έτσι). Επίσης έχει και μία ακόμη ιδιότητα αυτό το λάδι, μυρίζει λίγο άσχημα.... Για αυτό προτιμώ αυτό χωρίς λάδι ή ισοπροπυλικη αλκοόλη για καθαρισμούς διακοπτων, μπουτον κλπ. Καλή Κυριακή και σε σένα :-D

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2537 στις: Φεβρουαρίου 19, 2017, 02:40 »
Εχεις δίκιο ,και γιά τα δύο που αναφέρεις,αν χρησιμοποιηθεί "ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ"

Εκεί ΝΑΙ μπορεί να τραβήξει χνούδια..ΣΩΣΤΟΣ :)

Αν όμως ανοιχτεί τότε η λύση για πολύ καιρό ειναι με τό λάδι,από τήν στιγμή που τα μπουτόν δέν έρχονται σε επαφή με εξωτερικούς παράγοντες.

Οπότε ΟΛΑ καλά.
Είναι πολύ όμορφο συναίσθημα ,να προσπαθούμε με "αγάπη " να λέμε κάτι πού θά μπορούσε να βοηθήσει σωστά .

Μακριά από εμάς οι δογματισμοί .

Καλό ξημέρωμα και σε εσένα φίλε μου zalaro ,
Ειλικρινά χάρηκα μιάς και είναι η πρώτη φορά που "συναντηθήκαμε " εστω και ετσι .


Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2538 στις: Φεβρουαρίου 19, 2017, 11:56 »
Ευχαριστώ για την βοήθεια σας nikosallos framefreeze atoner και zalaros.

χρησιμοπίησα πιστολάκι μαλλιών (με κρύο αέρα) για 1-2 λεπτά στα up/down buttons. τώρα δουλεύει κανονικά.
αν ανοίξω τις βίδες του μοδ λογικά θα χάσω την εγγύηση. τη επόμενη φορά όμως σίγουρα θα το ανοίξω και δεν θα ασχοληθώ με τον gearbest.

Αποσυνδεδεμένος jas09

  • **
  • 143
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2539 στις: Φεβρουαρίου 19, 2017, 11:58 »
... και θα ασχοληθώ με τον gearbest.
Ποιος είναι αυτός;

Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2540 στις: Φεβρουαρίου 19, 2017, 12:00 »
το κινέζικο e-shop (διόρθωσα το προηγούμενο ποστ)

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2541 στις: Φεβρουαρίου 19, 2017, 12:59 »
Να με συγχωρείς αδελφέ μου αλλα η gearbest σου εστειλε ενα αυθεντικό προιον οπως θα πάρεις απο ενα ελλ.μαγαζι.τωρα απο εκει κ πέρα εαν εχεις καποιο παραπονο ασχετα αν ειναι δικαιο η όχι αυτό θα είναι στην eleaf.
Απο gearbest αλλα κ τα υπολοιπα μεγάλα κινεζομαγαζα μονο θετικά έχω να πω.
Μάγκες μας εχουν κάνει αυτά κ οι κλώνοι τούς. Αλλιώς θα σας έλεγα εγω τι θα ηταν το ατμισμα στην Ελλάδα. 

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2542 στις: Φεβρουαρίου 19, 2017, 13:34 »
ούτε μετοχές να είχες....χαχαχαχαχα
εντάξει ας αποφεύγουμε τις υπερβολές :)

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2543 στις: Φεβρουαρίου 19, 2017, 14:10 »
Σοβαρα τώρα; Βγαλε κλώνους κ κινεζομαγαζα απο το παιχνίδι κ θα έβλεπες ενα vaping.gr συρρικνωμένο κ σε νήματα κ σε σχόλια. 
Ολοι οι ατμιστες που κατέχουν το διαδίκτυο ξεκινούν με ενα start kit κ μετά ολα περνουν το δρόμο τους προς Κίνα μεριά. 
Μπαίνουν σε εναν μπούσουλα οπου η αναμονή πλέον ειναι μέσα σε ενα πλάνο κ ελεγχόμενη κ πραττουν ανάλογα. 
Το νήμα του 2κ16 που εχει ξεχυλωσει οσαν κουβάρι τι μέγεθος έχει μπρος στον γνήσιο των 150 ευρω;εδώ γελάμε, η animoz έκανε κόσμο κ κοσμάκη να ασχοληθεί με τους επισκευασιμους,εεεε μαλλον ο κλώνος η 3f κ η fasttech.
Σορρυ που συνέχισα το off topic.

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2544 στις: Φεβρουαρίου 19, 2017, 14:15 »
...αν και κυριακή.... της παρασκευής το γάλα ....."

Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2545 στις: Φεβρουαρίου 19, 2017, 17:36 »
Καλησπέρα σε όλους. Οταν αλλάζω στον στο pico και βάζω τον cubis δεν τον αναγνωρίζει οταν βάζω Ναυτίλο δουλεύει κανονικά. Ταυτοχρόνως ο cubis δουλεύει σε ένα istic pico της eleaf μοντακι. Πως γίνεται αυτό?

lg gflex2


Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2546 στις: Φεβρουαρίου 19, 2017, 22:54 »
είναι θέμα επαφής...καθάρισε λίγο τους πόλους να δείς αν παίζει, αν δεν...τότε δεν κάνουν επαφή που σημαίνει πρέπει να ρυθμιστεί λίγο ο ένας πόλος.

Σοβαρα τώρα; Βγαλε κλώνους κ κινεζομαγαζα απο το παιχνίδι κ θα έβλεπες ενα vaping.gr συρρικνωμένο κ σε νήματα κ σε σχόλια.
Ολοι οι ατμιστες που κατέχουν το διαδίκτυο ξεκινούν με ενα start kit κ μετά ολα περνουν το δρόμο τους προς Κίνα μεριά.
Μπαίνουν σε εναν μπούσουλα οπου η αναμονή πλέον ειναι μέσα σε ενα πλάνο κ ελεγχόμενη κ πραττουν ανάλογα.
Το νήμα του 2κ16 που εχει ξεχυλωσει οσαν κουβάρι τι μέγεθος έχει μπρος στον γνήσιο των 150 ευρω;εδώ γελάμε, η animoz έκανε κόσμο κ κοσμάκη να ασχοληθεί με τους επισκευασιμους,εεεε μαλλον ο κλώνος η 3f κ η fasttech.
Σορρυ που συνέχισα το off topic.
επειδή έχουμε βγεί οφ τοπικ έτσι κι αλλιώς, απλά με 2 σειρές να σου πω τι εννοώ με το "υπερβολή",
...Πελάτες υπάρχουν όσο υπάρχουν εταιρείες και εταιρείες όσο υπάρχουν πελάτες....
Η σχέση είναι αμφίδρομη και αυτό δεν θα αλλάξει μέχρι το τέλος του κόσμου.
Η κάθε εταιρεία επενδύει σ' ένα κοινό κι αν δεν υπάρξει αυτή θα υπάρξει κάποια άλλη.
Αν δεν βγάζαν κλώνους οι κινέζοι, θα βγάζαν οι βιετναμέζοι..οι τούρκοι..οι έλληνες ...οι κογκολέζοι..
Απλά μου έκανε εντύπωση το σθένος της υπεράσπισης ενός καταστήματος όταν για ανάλογα μικροπροβλήματα έχουν ξεσκιστεί μαγαζιά, εδώ τοπικά, ακόμα και για το οτι δεν βάζουν καλύτερα δώρα στα πράγματα που αγοράζουμε.
Ξεσκίστηκε μαγαζί στον Κορυδαλλό για μοντάκι που ξέβαφε :)

Υποτελής σε κάθε είδους εταιρεία όποιος θέλει νιώθει :)
Αυτά με αγάπη

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 22, 2017, 13:23 από Cruiser79 »

Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2547 στις: Φεβρουαρίου 21, 2017, 14:35 »
καλησπερα παιδια θα ηθελα να μου δωσετε μια βοηθεια .Αγορασα το istick pico 75w μαζi με το nautilous mini.θα ηθελα μια βοηθεια στο σεταρισμα γιατι πρωτη φορα αγοραζω ηλεκτρονικο

Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2548 στις: Φεβρουαρίου 21, 2017, 14:38 »
το βαζεις σε power mode,δηλαδη ρυθμιζεις μονο τα βατ,και βαζεις βατ αναλογα την αντισταση σου :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2549 στις: Φεβρουαρίου 21, 2017, 14:47 »
Καλοσόρισες niko.

Λογικά όταν ανοίξεις το μοντάκι με τον ατμοποιητή επάνω, θα σου αναγράφει τα watt. Αν όχι, δές το βιβλιαράκι πώς γυρνάει σε power mode όπως έιπε και ο Αντώνης. Αν έχεις την 1.6 αντίσταση , ξεκίνα από 9-10 watt μέχρι να βρέις εκεί που σου αρέσει. Η αντίσταση σου επάνω λογικά γράφει από 3.2v έως 4.2. Όταν αυξάνεις τα watt ανεβαίνουν και τα βόλτ. Επειδή χρησημοποιώ τις 1.6, μέχρι και 12 watt είναι καλά, και ας λέει 4.6 volt. Για παραπάνω δεν στο προτέινω.

Πέρνα και από εδώ να σε γνωρίσουμε.

http://vaping.gr/index.php/topic,1888.0.html

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278616 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12894 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123775 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63971 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206627 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92988 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3918 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1146 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173140 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15603 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14317 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9670 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos