vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

214 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, Sergios, Milarepa, Xxristos, Kouros17, demaker

Twitter

Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)

Αποσυνδεδεμένος V_For_Variemai

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2445 στις: Φεβρουαρίου 04, 2017, 15:17 »
καλο ειναι να παρεις ενα μικρο πινελακι να ριξεις πανω λιγο οινοπνευμα μετα να το ψιλοστεγνωσεις να εχει οινοπνευμα μεν αλλα να μην κολυμπαει :)) και με το πινελακι σου σιγα σιγα να κανεις τα κουμπια που θες και το αφηνεις να στεγνωσει προσοχη στις τριχες του πινελου φευγουν :tongue_smilie: δεν προτεινω να το βυθησεις ολοκληρο γιατι αν παθει ζημια θα κλαις τα λεφτα :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: και τελος παντα με δικια σου ευθυνη!

Αποσυνδεδεμένος yorwos81

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2446 στις: Φεβρουαρίου 04, 2017, 15:18 »
Τα κουμπια λογικα δε βγαινουν αν τα τραβηξω ε ?

Αποσυνδεδεμένος V_For_Variemai

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2447 στις: Φεβρουαρίου 04, 2017, 15:19 »
οχι αν δεν θες να το χαλασεις :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2448 στις: Φεβρουαρίου 04, 2017, 15:22 »
Η λοσιόν έχει και λεμόνι και δεν ξέρω αν είναι πολύ καλή ιδέα. Εγώ έριξα στο κουμπί fire φαρμακευτικό οινόπνευμα κατευθείαν από το μπουκαλάκι χωρίς να βυθίσω τίποτα πουθενά...

Αποσυνδεδεμένος V_For_Variemai

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2449 στις: Φεβρουαρίου 04, 2017, 15:24 »
δεν θα εχεις προβλημα αντιθετα θα μυριζει και υπεροχο αρωμα απο το λεμονακι :)) :)) :)) :)) :))


Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 06, 2017, 00:12 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2450 στις: Φεβρουαρίου 04, 2017, 16:29 »
Εφ'οσον ΔΕΝ το ανοίξεις ,η διαδικασία που περιέγραψε ο V_For_Variemai , ΑΛΛΑ με καθαρό οινόπνευμα ,χωρίς χαμομήλια ,λεμονιά κλπ ( το καθαρο φαρμακευτικό ΔΕΝ εμπεριέχει ) ,διότι ναι μέν αλλά.
Με τα πρόσθετα ,μπορεί αν εισχωρήσουν στα Μπουτόν ( μικροδιακόπτες ) να δημιουργήσουν σιγά σιγά πρόβλημα ,όπως και το οινόπνευμα φυσικά..Μπορεί να καθαρίσει η επαφή ,αλλά να "λιώσει" ,το πλαστικό του μπουτόν ,και να κωλύσει ο διακόπτης.
Εξωτερικά Οκ δεν ειναι τόσο μεγάλος ο κίνδυνος ζημιάς.

Ακόμα καλλίτερο απόλυτα ασφαλές ,και για χίλιες δυο δουλειές ,ειναι αυτά στίς φωτό ( λέγονται spray επαφών η' ποτενσιόμετρων ) ,ενα φφφσσστττ ,στον διακόπτη ,μερικά πατήματα ( ιδικά αν το ανοίξει κάποιος και εχει πρόσβαση εσωτερικά ,(το mod εννοώ οχι τον διακόπτη ) ,και γίνετε σαν καινούργιος ,για αρκετό καιρό.

Δοκιμασμένα επαγγελματικά για χρόνια τα συγκεκριμένα .
Μια φορα τα αγοράζεις ,για χρόνια το έχεις και σε ΣΩΖΕΙ!

Οτι εργασία κάνει κάποιος με καθαρό οινόπνευμα ,καλό ειναι να προσέχει ,να ΜΗΝ πάει σε οτιδήποτε πλαστικό τζαμάκι .
Μπορεί απο το να το θολώσει ,μέχρι να το λιώσει ,ανάλογα το υλικό .
Γενικά δοκιμάζουμε αν δεν μπορούμε να καθαρίσουμε με κάποιο ιδικό χημικό ,με μία π.χ μπατονέτα διαβρεγμένη ,σε μία μικρή επιφάνεια του Υλικού που θέλουμε να καθαρίσουμε ,πρώτα.


Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2451 στις: Φεβρουαρίου 04, 2017, 17:10 »
Τα παλιά χρόνια για να καθαρίσουμε το provari το καναμε φραπεδιέρα βάζοντας κάποιο υγρό το οποίο στεγνώνοντας δεν αφήνει καθόλου κατάλοιπα. Το όνομα μου διαφεύγει ένεκα της ηλικίας και της ταλαιπωρίας από την ίωση

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2452 στις: Φεβρουαρίου 04, 2017, 17:16 »
ισοπροπυλικη αλκοολη.    :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2453 στις: Φεβρουαρίου 04, 2017, 17:21 »
Ακριβώς!!!! Μόλις έκανα αναζήτηση καιτο βρήκα. Πλάκα πλάκα σκέφτομαι να ρίξω λίγο στο fire γιατί μου κάνει κόλπα τελευταία

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 06, 2017, 00:11 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2454 στις: Φεβρουαρίου 04, 2017, 17:43 »
Οκ αυτά που έβαλα ,και τα πουλάνε ολα τα μαγαζιά με ηλεκτρονικά ανταλλακτικά ,αλλά και τα μαγαζιά με ηλεκτρικά συνήθως ,εχει το μπουκάλι περι τα 8 ευρο ,αλλά θα το έχετε χρόνιαααααααα ,θα σας λύσει τα χέρια σε χίλιες δύο εργασίες ,ειναι τέλειο για προβληματικά ποτενσιόμετρα Ηχου ,κουμπιά τηλεχειριστηρίων ,διακόπτες ,δεν δημιουργούν Βραχυκύκλωμα ,ΔΕΝ λιώνουν στα Σίγουρα τά πλαστικά μέρη ,κλπ κλπ κλπ ( θα μπορούσα να γράφω ώρες για την χρησιμότητά τους )  ,δεν ειναι καλύτερο ,από τους πειραματισμούς.?.

Και εγώ χρησιμοποιώ οτι εχω ,οταν δεν έχω με προσοχή ,αλλά καλό ειναι οταν υπάρχει η δυνατότητα ,να χρησιμοποιούμε το πρέπων ,για κάθε εργασία.

Ειδάλλως δέν θα υπήρχαν πάνω απο 100 ( οκ τυχαίο ) ,διαφορετικά Spray , για Ηλεκτρονικούς ,και εργασίες πάνω σε ηλεκτρονικά κυκλώματα ,επαφές ,κλπ.

Συγνώμη αν σας κούρασα ,καλό βραδάκι να έχουμε με υγεία και χαμόγελο.

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2455 στις: Φεβρουαρίου 04, 2017, 19:20 »
Σαφέστατα αυτά που αναφέρεις ενδείκνυνται. Εγω απλά ανέφερα τι έκαναν  κάποιοι, κάποτε ως μια εναλλακτική λύση

Αποσυνδεδεμένος yorwos81

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2456 στις: Φεβρουαρίου 04, 2017, 20:30 »
Toυ εβγαλα τα ματια , θελει αναγκαστικα σπρευ τωρα ναι

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2457 στις: Φεβρουαρίου 04, 2017, 20:52 »
Αγγελέ μου :) ,( και πολλές καλησπέρες ) η ισοπροπυλική αλκοόλη ( η' 2-προπανόλη ),είναι ενα πάρααα πολύ καλό προιόν ,για την δουλειά που εχει να επιτελέσει ,αν κάποιος την αγοράσει σε λιτρο ,είναι και φτηνή ( περι τα 9 ευρο) ( καλό ειναι να την βάζεις σε μπουκαλάκια των 100 -250 γιατι εξατμίζετε εύκολα ,και αναφλέγετε ακόμα ποιό εύκολα ).

Αν ειναι αυτή :Ισοπροπυλική αλκοόλη 99,9% καθαρότητα.  Τοτε ειναι
Ιδανική για χρήση σε μπανιέρα υπερήχων.
Καθαρίζει αποτελεσματικά πλακέτες, κινητά τηλέφωνα, φακούς καμερών, κ.α.
Μπορεί να χρησιμοποιηθεί και ως απολυμαντικό επιφανειών π.χ. πληκτρολόγια, ποντίκια, (Δοκιμάστε πρώτα σε μία μικρή επιφάνεια μήπως ξεβάφει)
Το προϊόν απευθύνετε σε επαγγελματίες, θα πρέπει να το χρησιμοποιείτε σε καλά αεριζόμενο χώρο χωρίς πηγές ανάφλεξης και πάντα με τις κατάλληλες προφυλάξεις.

Αλλά εχει πολλά " κόλπα" μπορεί ,και ΠΡΕΠΕΙ να αραιωθεί ,με WIFI νερο π.χ για να καθαρίσουμε φακούς ,ή να απολυμάνουμε διάφορες επιφάνειες , αλλά δέν ενδείκνυται ,για Push Button ,klp.( τά ποσοστα αραίωσης είναι ανάλογα τής δουλειάς που θέλει κάποιος να επιτελέσει ) .

Αυτά που έβαλα περιέχουν και "λάδι " και ειναι άπαιχτα ,για αυτά που προανέφερα.
Και αν έγραψα οτι έγραψα ειναι γιατί μην νομίζεις έχω λιώσει διακόπτεςςςς εγώ ,και εχουν φρακάρει......

Οκ το offtopiciasa και  εδώ ( λέξη εεε? ο CP θα φρικάρει :) ) ,αλλά ο σκοπός μου ήταν μόνο για να προστατεύσω ,άτομα που τυχόν δεν γνωρίζουν ,από πατάτες που έκανα και εγώ παλιά ,εεε και επειδή χρόνια και μερικά ζαμάνια τα χρησιμοποιώ ,οπότε έχω άποψη για τα συγκεκριμένα ( τα Spray ).
Αν δεν θέλουμε να αφήνει "λάδι " υπάρχει το μπλέ ,αλλά δεν ειναι γιά ποτενσιόμετρα ,και Push Button το σωστό.
Αυτααααα .

Την αγάπη μου ,και εύχομαι την συμπάθεια σας αν σας κούρασα  !

Καλό βράδυ φίλοι μου.

Edit : Πριν αλέκτωρ λαλήσει τρείς..................

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2458 στις: Φεβρουαρίου 04, 2017, 21:51 »
τα σπρευ που λεει ο ΑΤΟ, ειναι το ιδανικο.
η ισοπροπυλικη αλκοολη βεβαια, εχει δουλευτει απο τους αρχαιους, κ χρησιμοποιειτε ακομα, με προσοχη.

Αποσυνδεδεμένος teokar

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2459 στις: Φεβρουαρίου 05, 2017, 04:32 »
χαιρετω το forum,εχω το pico περιπου 10 μερες και περα απο το θεματακι πτωσης των watt και την λαθος μετρηση αντιστασης δεν εχω καποιο προβλημα. Θελω να μπω στο tcr ομως ενω μπαινω στο mode με την ecr της eleaf μετα απο ενα fire με γυρναει σε wattage mode,δεν ειναι ss αυτο το συρμα? τι βηματα πρεπει να ακολουθησω,ευχαριστω πολυ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 24 12717 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:16
από Chris66
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 978 123546 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:59
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63857 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92915 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3891 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172977 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15555 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9631 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos