vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

516 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, camber, Jorge, JohnDag, white varadero, azografos, giorgos1999, manoslykos

Twitter

Ποιον επισκευασιμο με τανκ για πνευμονικες;

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ποιον επισκευασιμο με τανκ για πνευμονικες;
« Απάντηση #30 στις: Μαρτίου 15, 2016, 03:37 »
καλησπέρα είμαι καινούριος στο η.τ και αν γίνεται θα ήθελα λίγη βοήθεια . ξεκίνησα πριν από 2 μήνες περίπου με μπαταρία istick mini και ατμποποιητη έναν απλό της aspire τώρα πήρα την i stick 40 watt tc και έχω έναν ατμοποιητη gs air 2  και έναν icube16 θα ήθελα να πάρω έναν καλύτερο άλλα λόγο στενότητας οικονομικής δεν ξέρω τι αν μπορεί κάποιος ας πει κατι
Αν μπορεις να περιμενεις κανα μηνα, παρε απο ξενα σαιτ, μιδη τιμη θα σου βγει. Δες ,gearbest , fasttech
Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά. Έχω ένα cloud one τον οποίο τον έχω βασικό για τσιγαρίσιες.
Θέλω να αντικαταστήσω τον lemo drop που έχω σαν πιο ανοιχτό, αλλά ψάχνω κάτι για πιο πνευμονικές σε τανκάτο.
Είμαι ανάμεσα στους παρακάτω.

griffin rta.

obs-crius v3

ud goblin mini v2

billow v2 nano ehpro




Ποιον να επιλέξω μπορεί να βοηθήσει κάποιος;; Υπάρχει κάποια καλύτερη επιλογή σε αυτά τα χρήματα;;


Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο με τανκ για πνευμονικες;
« Απάντηση #31 στις: Μαρτίου 15, 2016, 08:35 »
Φίλε @sotis76 καλύτερα να ξεκινήσεις με κάτι απλό πχ subtank mini και να παίξεις με την επισκευασιμη κεφαλή μέχρι να έχεις μια Α εμπειρία .οι ατμοποιητες που αναφέρουν τα παιδιά στις προηγούμενες σελίδες είναι για όταν θα έχεις την Α εμπειρία και θα θέλεις να κάνεις το επόμενο βήμα .είναι κάπως πιο πολύπλοκοι με ιδιαίτεροτητες. Συμβουλή μου είναι αμα θελεις και πιο οικονομικά βρες τον subtank από καμιά αγγελία ή αλλιώς πάρε τον toptank από εξωτερικό .Αυτά που σου λέω είναι προσωπική γνώμη και όχι κανόνας .πήγαινε και σε ένα κατάστημα να δοκιμάσεις και εσύ αποφασίζεις :)

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Ποιον επισκευασιμο με τανκ για πνευμονικες;
« Απάντηση #32 στις: Μαρτίου 15, 2016, 10:07 »
obs-crius v3

ud goblin mini v2
tvf4 mini  με την επισκευασιμη
θα τολμουσα να πω και τον avocado απο  geekvape
οπως και τον griffin  απο την ιδια εταιρεια

Αποσυνδεδεμένος armada11

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο με τανκ για πνευμονικες;
« Απάντηση #33 στις: Μαρτίου 15, 2016, 10:20 »
Καλημέρα εχω τον tvf4 mini και των δουλεύω μόνο μετην επισκευασιμη, αλλα ψήνομαι για επισκευασιμο αερατο ατμοποιητη για πνευμονικές τζούρες.
Ποιον μου προτείνεται ωστε μα παρω καλύτερη γευση απο αυτον που έχω.

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Ποιον επισκευασιμο με τανκ για πνευμονικες;
« Απάντηση #34 στις: Μαρτίου 15, 2016, 10:58 »
@armada11
Το βασικότερο είναι το πόσο άμεσα θες τον νέο σου άτμο! Μιλάμε για αγορά άμεση από ελληνικό κατάστημα ή έχεις την υπομονή να περιμένεις κάποιο καιρό για να ψωνίσεις από Κίνα?
Αν έχεις υπομονή θα σου πρότεινα τον Griffin 25 https://www.fasttech.com/products/4423201 . Αν δεν την έχεις μπορείς να πάρεις το μοντέλο του Griffin που κυκλοφορεί ήδη και στην ελληνική αγορά http://www.e-smokers.gr/shop/atomizers/griffin/  . Αυτό έχω και με ικανοποιεί πολύ αλλά θα πάρω και τον 25 γιατί έχει μεγαλύτερο τάνκ, περισσότερο air flow (και top airflow) και ακόμα καλύτερη ροή υγρού.  ;D

Αποσυνδεδεμένος armada11

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο με τανκ για πνευμονικες;
« Απάντηση #35 στις: Μαρτίου 15, 2016, 15:52 »
Ξέχασα να πω για mod έχω τον evic vtc που για τον mini ειναι οριακος, ο Griffin 25 μήπως ειναι τεράστιος επάνω του. Υπομονή εχω τα αλλα απο το fasttech τα πήρα

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο με τανκ για πνευμονικες;
« Απάντηση #36 στις: Μαρτίου 15, 2016, 16:48 »
Ναι o 25ρης θα προεξεχει αρκετα στο vtc...o 22ρης Griffin σκεψου καθεται ακριβως στο vtc mini

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Ποιον επισκευασιμο με τανκ για πνευμονικες;
« Απάντηση #37 στις: Μαρτίου 15, 2016, 23:19 »
Έχεις δίκιο για το vtc mini o 25 είναι κτήνος! Ίσως είναι καλύτερη η επιλογή του Gemini αντί του Griffin. Στη θεωρία είναι ένα κλικ καλύτερος. Ίδια βάση, μεγαλύτερες τρύπες ροής υγρού και top airflow χωρίς να χρειάζεται να το αγοράσεις έξτρα. Προφανώς και ο Griffin είναι σίγουρα καλή επιλογή. Αυτόν χρησιμοποιώ όλη μέρα από τότε που τον πήρα.  :idiot1:
Όποιον και να διαλέξεις παράπονο δε νομίζω να χεις! ;D

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Ποιον επισκευασιμο με τανκ για πνευμονικες;
« Απάντηση #38 στις: Μαρτίου 15, 2016, 23:22 »
να ριξω και τον Cthulhu V2 στο τραπεζι με πολυ αερατη τζουρα, γευστικος (αποτι λενε) με velocity deck και με απλη στο πακετο ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 15, 2016, 23:30 από antonelos »

Απ: Ποιον επισκευασιμο με τανκ για πνευμονικες;
« Απάντηση #39 στις: Μαρτίου 15, 2016, 23:25 »
το top airflow κανει μεγαλη την διαφορα και σε τι???

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Ποιον επισκευασιμο με τανκ για πνευμονικες;
« Απάντηση #40 στις: Μαρτίου 17, 2016, 20:17 »
top airflow θεωρητικά οταν η αντίσταση αερίζεται και από πάνω και απο κατω (σε μερικους ατμο και απο τα πλαγια gemini, griffin)δινει περισσότερη γεύση και ατμο

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Ποιον επισκευασιμο με τανκ για πνευμονικες;
« Απάντηση #41 στις: Μαρτίου 30, 2016, 15:07 »
καλησπερα παιδια..μπενω στο θεμα γτ καιγω αερατους κανω μονο και εχω να σας πω αν και οχι ειδικος οτι για μενα πολυ καλος και μονιμα βιδωμενος στο μοντακι μου ειναι ο λεμο 2.με χοντρο συρμα δουλευει αψογα δινει τρελα ντουμανια και πολυ γευση και αρκετα φθηνος σχετικα..επισης οταν θελω να τρελανω κοσμο η ετσι μονος μου χαλαρα κουμπωνω μπιλοου β2 νανο και το παω αλλου..πολυ καλος επισης!!!ελπιζω να βοηθησα λιγακι

Αποσυνδεδεμένος BlaCkMamba

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
  • VTC+Pico, CloudOne V3, Kayfun L+, Vaporesso Gemini
Απ: Ποιον επισκευασιμο με τανκ για πνευμονικες;
« Απάντηση #42 στις: Μαρτίου 31, 2016, 14:22 »
Καλησπέρα στην παρεα.
Ξερουμε αν εφερε κανενα ελληνικο μαγαζι τον Gemini?
Ειμαι αναμεσα σε Gemini και μαυρο Griffin (δεν ξερω πως τα παει το μαυρο χρωμα του απο αντοχη).
Επισης καποιοι λενε οτι ο πολος του Gemini ειναι ψηλος και δεν εφαπτεται στο βιδωμα με καποια modakia.
Ξερει κανεις αν μπαινει πανω στο Evic VTC καλά ή υπάρχει κενο μεταξυ mod και atomiser.
Δεν μπορω να καταλαβω ποιος εχει καλυτερη αποδοση μιας και δεν μπορω να τους δοκιμασω και τους 2.
Ο Gemini ειναι απλα μια copia του Griffin με top airflow (βγαλαν και οι Geekvape top cap με ρυθμιση αερα)
To top airflow του Gemini κανει δουλεια ή χανεις παραπανω γευση με αυτο?
Για βοηθηστε μπας και κατασταλαξω γιατι σπαω το κεφαλι μου κατι μερες τωρα ποιον να παρω και ποιος μου αρεσει καλυτερα στο ματι.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 31, 2016, 14:30 από Skrillex »

Αποσυνδεδεμένος ioan

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο με τανκ για πνευμονικες;
« Απάντηση #43 στις: Αυγούστου 22, 2016, 02:34 »
Γεια χαρα σε ολους.
Ειμαι σε αναζητηση αερατου ατμοποιητη. Τα χαρακτηριστικα που θελω να εχει ειναι τα εξης:
-deck μονης αντιστασης (αν υπαρχει δυνατοτητα και για διπλη θα ηταν θετικο)
-ευκολο στησιμο, γεμισμα, λυσιμο τανκ
-χωρητικοτητα 3ml και πανω
-οχι παρα πολυ μεγαλος σε υψος και διαμετρο
-ανετο deck για χρηση clapton
Υπαρχουν προτασεις?
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 22, 2016, 02:48 από ioan »

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180525 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8303 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33939 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536067 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59759 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237350 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 575 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15506 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136106 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085278 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35377 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10210 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12