vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ποιον επισκευασιμο με τανκ για πνευμονικες;

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο με τανκ για πνευμονικες;
« Απάντηση #15 στις: Μαρτίου 11, 2016, 01:02 »
Δηλαδή ο Goblin mini v2 δε μας κάνει? Αναφέρθηκε κάπου και δεν το είδα? :dontknow:
Γεμίζει και απο πάνω...και έχει και ελαφρά μεγαλύτερο deck απο τον πρώτο. Και κάνεις και διπλές και μονές αντιστάσεις...
Θα συμφωνήσω και εγω για τον Billow v2 που αναφέρθηκε, τον nano, έχει γίνει ο βασικός μου ατμοποιητής και είναι αρκετά πιο πάνω σε γεύση απο subtank mini που ήταν ο πρώτος μου επισκευάσιμος. Ήμουν μεταξύ αυτού και goblin mini, αλλά με χάλασε και εμένα το γέμισμα απο κάτω με βιδάκι.
Μάλιστα ψάχνοντας τότε και ρωτώντας, άλλοι είπαν οτι ο ένας έδινε καλύτερη γεύση και άλλοι ο άλλος. Μόνο μείον του Billow η δυνατότητα για διπλές αντιστάσεις μόνο.

Αποσυνδεδεμένος Tasosp

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο με τανκ για πνευμονικες;
« Απάντηση #16 στις: Μαρτίου 11, 2016, 01:08 »
(Αντωνης) Ο Bellus ειχε διαρροες μονο οταν δεν ηξερα να τον στηνω... Τωρα ειτε μονη ειτε διπλη δεν εχω ποτε... 


(dalai) Ποσα ml κανεις την ημερα και σε ποσα mg ?    Τα ντουμανια θες ? το χτυπημα ? την γευση  ? 

Αποσυνδεδεμένος dalai

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο με τανκ για πνευμονικες;
« Απάντηση #17 στις: Μαρτίου 11, 2016, 01:27 »
Ντουμανια (ευκολη ροη αερα) και γευση φυσικα  με την λογικη μην τραβαμε καμενα λαδια
Ως σημειο αναφορας εχω τον klf+ που θεωρω οτι εχει αριστη γευση .Μην κρινετε αν οντως εχει ή δεν εχει καλη γευση ο kfl+  .Απλα  εχετε το σαν σημειο αναφορας. Οποτε αν η αποδοση γευσης κυμεται σε αυτα τα επιπεδα θα ειμαι πολυ ευχαριστιμενος.

Αποσυνδεδεμένος Tasosp

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο με τανκ για πνευμονικες;
« Απάντηση #18 στις: Μαρτίου 11, 2016, 02:11 »
Kfl+ γνησιο 12+ μηνες και απο την ωρα που πηρα τον Bellus στην υπογα ο Kayfun :-\  Γουστα ειναι αυτα αλλαζουν  :happy_roll_01:
``Καμενα λαδια``υγρο που βρηκες ? :tongue_smilie: :tongue_smilie:    



Αποσυνδεδεμένος alexq

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο με τανκ για πνευμονικες;
« Απάντηση #19 στις: Μαρτίου 11, 2016, 12:18 »
Και αυτος δειχνει πολλα υποσχομενος Sigelei Moonshot

Αποσυνδεδεμένος Αsimos

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο με τανκ για πνευμονικες;
« Απάντηση #20 στις: Μαρτίου 11, 2016, 13:23 »
Παιδια το ψαχνω εδω και βδομαδες. Εδω δεν βρηκα καποιο αλλο νημα που να ασχολητε με αυτο το θεμα.
Αυτη τη στιγμη  τεινω προς το goblin mini  γιατι
Εχει τανκ  (οποτε δεν ειναι dripping που λογω δουλειας δεν θα μπορουσα να ατμιζω )
Εχει μεγαλες τρυπες εισοδου αερα ,και ετσι μπορω να κανω πνευμονικες
Εχει καλη τιμη
Εχει καλη αποδωση αρωματος
Να τονισω οτι δεν το εχω δοκιμασει.Απλα αναμεταδιδω τα  reviews
To μονο και συμαντικο αρνητικο ,ειναι αυτη η απιθανη βιδα που σκεφτικαν για επαναγεμιση
Οποτε το ερωτημα μου ειναι : μπορω με καποιον αλλο ατμοποιητη να εχω ολα τα θετικα (πνευμονικες-τανκ-γευση-τιμη) και να μην εχω το αρνητικο του goblim μινι(γεμισμα) ?
Υπαρχει καποιος συνατμιστης που το εχει καταφερει αυτο ? Θα με βοηθουσε η γνωμη σας

δεν ειμαι αυτου του στυλ ατμιστης και δεν μπορω να σου πρωτεινω κατι......απλα σου αναφερω οτι γνωστος μου πριν 2μηνες πηρε τον  goblin mini και ειχε πολλα προβληματα με διαρροες....πριν λιγες μερες τον αντικατεστησε με τον  orchid σε κλωνο και ειναι πολυ ευχαριστημενος απο οτι μου ειπε,αλλα ειναι μονο για διπλες αντιστασεις  αν δεν κανω λαθος.και γεμιζει και αυτος με βιδα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 11, 2016, 18:32 από Αsimos »

Αποσυνδεδεμένος dalai

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο με τανκ για πνευμονικες;
« Απάντηση #21 στις: Μαρτίου 11, 2016, 21:39 »
Για να το κλεισω το θεμα, θα παω σε Billow V2 .
Θα μεταφερω τις εντυπωσεις μου συντομα


Αποσυνδεδεμένος prevezano

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο με τανκ για πνευμονικες;
« Απάντηση #22 στις: Μαρτίου 12, 2016, 02:25 »
Περίμενε μερικές μέρες. ..βγαίνει ο v3

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος dalai

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο με τανκ για πνευμονικες;
« Απάντηση #23 στις: Μαρτίου 12, 2016, 16:51 »
Λογικα κλωνο θα παρω...Οποτε ο κλωνος απο τον V3  θα αργησει ακομη περισσοτερο.
Ετσι κ'αλλιως σε κανα μηνα θα παρω και τιποτε αλλο .Ασε να χουμε δικαιολογια :)

Αποσυνδεδεμένος kostas1177

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο με τανκ για πνευμονικες;
« Απάντηση #24 στις: Μαρτίου 14, 2016, 13:11 »
Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά. Έχω ένα cloud one τον οποίο τον έχω βασικό για τσιγαρίσιες.
Θέλω να αντικαταστήσω τον lemo drop που έχω σαν πιο ανοιχτό, αλλά ψάχνω κάτι για πιο πνευμονικές σε τανκάτο.
Είμαι ανάμεσα στους παρακάτω.

griffin rta.

obs-crius v3

ud goblin mini v2

billow v2 nano ehpro




Ποιον να επιλέξω μπορεί να βοηθήσει κάποιος;; Υπάρχει κάποια καλύτερη επιλογή σε αυτά τα χρήματα;;

Αποσυνδεδεμένος alexq

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο με τανκ για πνευμονικες;
« Απάντηση #25 στις: Μαρτίου 14, 2016, 13:25 »
Griffin 25 RTA με top airflow (καινουργιος μπορει να πρεπει να περιμενεις λιγο)
Vaporesso Gemini RTA 

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Ποιον επισκευασιμο με τανκ για πνευμονικες;
« Απάντηση #26 στις: Μαρτίου 14, 2016, 16:45 »
Ότι είπε ο alexq . :thumpup:

Αν δεν μπορείς να περιμένεις καθόλου και πας για αγορά από Ελλάδα πάρε τον Griffin όπως κυκλοφορεί τώρα αλλά να ξέρεις ότι αν σου αρέσει (που λογικά θα σου αρέσει) θα καταλήξεις να παίρνεις και τον 25...  :))

Αποσυνδεδεμένος kostas1177

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο με τανκ για πνευμονικες;
« Απάντηση #27 στις: Μαρτίου 14, 2016, 17:19 »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. 
Απλά δεν θέλω 25αρι. Μέχρι 23 το πολύ. Μάλλον για Griffin θα παω. Σε ποιο ελληνικό κατάστημα είναι πιο φθηνός με έκπτωση?

Αποσυνδεδεμένος Sotis76

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο με τανκ για πνευμονικες;
« Απάντηση #28 στις: Μαρτίου 14, 2016, 17:29 »
καλησπέρα είμαι καινούριος στο η.τ και αν γίνεται θα ήθελα λίγη βοήθεια . ξεκίνησα πριν από 2 μήνες περίπου με μπαταρία istick mini και ατμποποιητη έναν απλό της aspire τώρα πήρα την i stick 40 watt tc και έχω έναν ατμοποιητη gs air 2  και έναν icube16 θα ήθελα να πάρω έναν καλύτερο άλλα λόγο στενότητας οικονομικής δεν ξέρω τι αν μπορεί κάποιος ας πει κατι

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Ποιον επισκευασιμο με τανκ για πνευμονικες;
« Απάντηση #29 στις: Μαρτίου 14, 2016, 17:31 »
@kostas1177 κοίταξα σε όλα τα καταστήματα που αναφέρεται ότι κάνουν έκπτωση στο φόρουμ και δεν τον βρήκα πουθενά. Τον έχουν οι e-smokers στα 46 ευρώ και το atmostation στα 45... Από e-smokers παίρνεις 1 ευρώ και κάτι πίσω για την επόμενη αγορά άρα στην ουσία βγαίνει το ίδιο...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8460 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180863 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34095 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537175 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59994 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237988 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 616 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16222 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136240 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085505 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35551 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10403 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12