vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

509 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, camber, zamploutos, Jorge, Sergios

Twitter

Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος rozosmarios

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #540 στις: Απριλίου 22, 2016, 20:14 »
Το πρώτο που λες θα το δοκιμασω μήπως λειτουργήσει
Το εχω βάλει και ανάποδα το πάνω καπάκι χωρίς επιτυχία οποτε δεν ήταν απο κει οποτε θα δοκιμασω να τον γυρνάω ανάποδα και να ανοίγω τη καμπάνα! Ευχαριστώ :)


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
βγαλε τελειως το ορινκ της βασης και κουμπωσε το διαφανες τανκακι ,αυτο το προβλημα ειχα κι εγω και μολις το εβγαλα λυθηκε.Μετα κλεισε την καμπανα και τον αερα,γεμισε απο πανω,κλεισε τις τρυπες αναπληρωσης υγρου,ανοιξε τον αερα,ξεβιδωσε την καμπανα 2 στροφες πληρης και εισαι ετοιμος

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #541 στις: Απριλίου 23, 2016, 17:03 »
Άλλαξα βαμβάκι έβαλα λιγο περισοτερο να ποίανει καλα απο άκρη σε άκρη και σταμάτησαν οι διαροες η μπορει να έκανα λάθος εγω και γέμιζα με ανοιχτό το airflow αυτο δεν το ειχα προσέξει ομολογώ. Απο γευςη δεν εχω παράπονο αλλα νομιζω κανει λιγο περισοτερη κατανάλωση υγρού σε σύγκριση με το phenomenon. Την αντιςταςη την εχω σηκώσει κατι περισοτερο απο 1,5mm και εχω ανοίξει 2,5 στροφές τη καμπάνα  σε 60vg υγρο...ειναι καλα η θελει πιο λίγες στροφές άνοιγμα;


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Tolis RBA

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #542 στις: Απριλίου 26, 2016, 11:33 »
Άλλος ένας Ελληνικός ατμοποιητής(από Κίνα :))) που με εντυπωσιάζει!

Ο ατμός του είναι πλούσιος και παχύς, κρέμα, μου αρέσει πιο πολύ από τη βελούδινη που έχει το Φαινόμενο. Βέβαια ο Phenomenon έχει κατά τη γνώμη μου μεγαλύτερη ανάλυση των αρωμάτων ιδιαίτερα στα γλυκά, αλλά αυτή την κρεμώδη υφή του Cloud δεν την φτάνει, ούτε και το χτύπημά του.
Σε χτύπημα δε, κανείς από τους παραπάνω δεν φτάνει τον Τηλέμαχο ο οποίος όμως έχει αυξημένη κατανάλωση καθώς και πιο τραχύ ατμό. Κανένας επίσης δεν τονίζει τόσο τα καπνικά-ξηροκαρπικά τύπου Soho-Tribeca και κάποια άλλα όσο ο Τηλέμαχος, ο οποίος όμως υστερεί στα γλυκοφρουτένια.
Εδώ, και συγκεκριμένα στα φρουτένια και διάφορα περίεργα δροσιστικά, τα πάει καλά ο Calix(έχει και γυαλί :thumpup:), ο οποίος όμως δεν έχει τόσο βελούδινο ή κρεμώδης ατμό.
Σας βοήθησα?
Εγώ μπερδεύτηκα ακόμα περισσότερο, προσπαθώ να διαλέξω έναν ακόμα αυθεντικό για να αγοράσω (μόνο τον Calix έχω) αλλά δεν με βλέπω να αποφασίζω, θα μείνω με τους κλώνους και βλέπω στην πορεία ποιον τελικά θα χρησιμοποιώ περισσότερο :)

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #543 στις: Απριλίου 26, 2016, 12:11 »
@TolisRBA Το ίδιο ακριβώς τρίλημμα έχω και εγω φίλε Τόλη με Τηλέμαχο, Κλαουντ και Φαινόμενο. Τον Κάλιξ δεν τον έβαλα στο παιχνίδι (ακόμα).
Για τον Κλάουντ πάντως νομίζω ότι ούτε ο συγχωρεμένος ο Ουμπέρτο Εκο δεν θα περιέγραφε την τζούρα του καλύτερα από εσένα :respect:

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #544 στις: Απριλίου 26, 2016, 17:08 »
Αντε να πω και εγω την αποψη μου.Τηλεμαχος και castle long πανε πακετο(βγαζει ολα τα αρωματα του).Κλαουντ και after8 smoke(πιο πολυ πεθενεις).Φαινομενο νομιζω παει με ολα εγω το κανω με 13th django

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #545 στις: Απριλίου 26, 2016, 19:14 »
Οι βιδες του deck ειναι 'παραμυθενιες' η απο ss ρε αδερφια; O0

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #546 στις: Απριλίου 26, 2016, 21:06 »
Παιδες τον εχει τριψει κανεις με γυαλοχαρτο να τον κανει ματ οπως τον γνησιο;Και αν ναι,πως γινετε,πετυχενει η ειναι χαλια;

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #548 στις: Απριλίου 27, 2016, 14:26 »
Το λοιπον, παρελαβα & τον δικο μου CloudOne το πρωι (απο 3fvape)...

Με λογοτυπο κανονικα στο πλαι + τον (& καλα σειριακο μοναδικο αριθμο στον 510 πολο)

Μετα το γνωστο καθιερωμενο μπανακι των τριων χεριων, κατεληξε στο τελος σκετος με ξυδακι - ξεπλυμα καλο - καθαρισμα & βουρ για δοκιμη...

* Να πω οτι εμενα το καπακι βιδωνει κανονικα με το πλαστικο tank & δεν ευθυγραμμιζεται στις τρυπες των υγρων - Ολα αλφα
* Δεν αφαιρεσα κανενα απο τα 2 κεντρικα orings (της βασης & του airflow) - Καμια απολυτως διαρροη
* Κλεισιμο airflows & υγρων - γεμισμα απο πανω - κλεισιμο του top cap - γυρισμα αναποδα - ανοιγμα airflows & υγρων - επαναφορα στα ισα του & προχωραμε...

Αντισταση με το γνωστο μου kanthal 0.25 μου βγηκε 1.8ohm - στα 11/12w + το καθημερινο μου DIY

Full ανοικτα τα air flows ατμισα τουλαχιστον για 10 λεπτα επιτηδες για να 'λουσει' καλα καλα το υγρο ολα τα μεταλλικα μερη/σπειρωματα/orings...

* Ειναι για πνευμονικες κυριως ο CloudOne οχι ομως 'Αμερικανικου' τυπου... τον εφερα σε τσιγαρισια τζουρα με σχεδον κλειστες τις τρυπες του αερα & εκει μου εδωσε αυτο που ειχα ατμισει πριν λιγο καιρο με τον γνησιο...

Παρα πολυ καλο - βελουδικο ατμισμα... χωρις στρακαστρουκες/χωρις υπο-υπερτροφοδοσιες & με εφαμιλλη γευση με τον γνησιο...

Δεν θελω να πω περισσοτερα, αλλα νομιζω οτι σε αυτη την τιμη ο κλωνος (τουλαχιστον αυτος που εχω στα χερια μου) ειναι εξαιρετικη περιπτωση & με εξαιρετικα σπειρωματα...

Δεν ξερω αν ετυχε μονο στο συντροφο (Μανιαδακη) ενα κακο κομματι, η μπορει & σε καποιους αλλους, αλλα εως τωρα με σχεδον 5.5ml χρησης ολα ειναι O0

Θα επανελθω μολις ολοκληρωσω καμια 20αρια - 30αρια ml για περισσοτερα...

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #549 στις: Απριλίου 27, 2016, 19:27 »
Τον εκανα γνησιο  :laugh1: με λιγο ντουκοχαρτο 1000 και οδοντοκρεμα για το τανκακι ιδου τα αποτελεσματα.

Αποσυνδεδεμένος stroum

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #550 στις: Απριλίου 28, 2016, 15:30 »
Χθές το απόγευμα, μετά από πολυ ( αλλά μιλάμε ΠΟΛΥ) πλύσιμο, αποφάσισα να στήσω τον CloudOne. Αυτή ήταν  και η οωτη μου επαφή με εργοστασιακούς, στριψιμο αντίστασης κλπ. Δεν είναι καθόλου, μα καθόλου τόσο ευκολο όσο φαίνεται στα διαφορα video, ούτε το να στρίψεις αντίσταση, ούτε το να την τοποθετήσεις στην βαση κλπ. Η πρώτη αντίσταση πήγε ένα περίπατο μέχρι το καλάθι, η δεύτερη βγήκε ψιλοανθρώπινη, 1,25 Ohm και μπηκε η βάση πάνω στο αναστημένο και με καινούργια πλακέτα istck 40 ( είναι και οι μέρες τέτοιες).

Τέλος πάντων, αφού κάποια στιγμή τα έστησα όλα, κοίταξα λυπημένα τον κόπο  μου και σκέφτηκα, άμα δουλέψει αυτό, εμένα να με  γ...

Και όμως, όχι απλά δούλεψε, αλλά με έστειλε στον παράδεισο. Τώρα κατάλαβα τη διαφορά με τους εργοστασιακούς. 

Δεν μου παρουσίασε κανένα από τα προβλήματα που διάβασα παραπάνω. Η τζούρα που δίνει σε μένα είναι καθαρά τσιγαρίσια. Είναι ο απλός, ταπεινός  κλώνος από την fasttech, χωρίς λογότυπο. Από χθές μέχρι τώρα, δεν το έχω βγάλει από πάνω. Δεν έχω διαρροές, υπερ/υπο τροφοδοσίες ούτε κάποιο άλλο πρόβλημα. Είναι αθόρυβος με πολύ ωραία αίσθηση τού ατμού.

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #551 στις: Απριλίου 28, 2016, 15:53 »
Πηραμε δυο,εναν εγω,και εναν ο Spyros1 (μελος του φορουμ) απο fasttech.Και οι 2 δουλευουν ρολοι,φοβερος ατμ/της με πυκνο.και πλουσιο ντουμανι,καλη γευση,ευκολος,χωρις παρατραγουδα,ολα κουμπωνουν και βιδωνουν τελεια,τους εχουμε λιωσει σε χρηση.Αφοβα παιδες,ειναι καλη και τιμια αγορα. ;)

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #552 στις: Απριλίου 28, 2016, 23:11 »
Τον έχω εδώ και 2 βδομάδες (νομίζω). Δεν έχω καθόλου χρόνο να ασχοληθώ με tests,
στησίματα κτλ, απλά κάνω ένα normal στήσιμο 28άρι kanthal, 2.5 άξονας, 5 σπείρες,
βαμβάκι KGD βεντάλια σε όλο το deck, γεμίζω, ανοίγω μερικές στροφές τη καμπάνα
και ατμίζω. Γεύση/χτύπημα/παραγωγη ατμού σε μενθολο-υγρά Umami που ατμίζω,
όλα σε παραπάνω από ικανοποιητικά επίπεδα. Κανά δάκρυ αν έχω σπάνια είτε παίρνω
καμιά πιο δυνατή τζούρα, είτε ανεβάζω για λίγο W, είτε -απλά- σκουπίζω.

Είναι ο μόνος ατμοποιητής -μαζί με τον Phenomenon- που τα βρήκα από την πρώτη μέρα.
(με το Τηλέμαχο έφαγα 2 μήνες+ testing/troubleshouting, δοκιμών -με πέθανε- και τελικά
τον πούλησα. Την τζούρα που κάνω σε Phenomenon/Cloud One και νιώθω τέλεια, ε όταν
την έκανα σε Τηλέμαχο ένιωθα χάλια. Έπρεπε να ανεβάσω ένταση τζούρας για να αποδώσει,
κάτι που ήταν μη-επιθυμητό)

...κάποιες εκφράσεις που μου έχουν μείνει από -γενικά review του-  PBusardo είναι:
...A STELLAR VAPE... | ...OUTSTANDING VAPE FOLKS...
Έ, αυτό ακριβώς αισθάνθηκα και συνεχίζω να αισθάνομαι με τον Cloud One.

Η αίσθηση που σου δίνει για MTL είναι out of this world.

Αποσυνδεδεμένος fafalos

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #553 στις: Μαΐου 05, 2016, 00:01 »
Μου ήρθε πριν τις γιορτές μαζί με ενός φίλου. 

Αρνητικά:
  • Το δαχτυλίδι για το airwflow είναι πολύ πολύ χαλαρό και μπορεί να αλλάξει και κατά λάθος στον έναν από τους δύο ατμοποιητές. 
  • Σε σχέση με το hurricane κλώνο υστερεί σε γεύση και βγάζει λιγότερες νότες. Επίσης λιγότερο χτύπημα.
  • Χρειάζεται χαρτοπετσετούλα να σκουπίζεις το τανκ κατά το γέμισμα με γυάλινα σταγονόμετρα ή χοντρότερες μύτες στα μπουκαλάκια.
  • Κάποιες φορές είναι βάσανο να ανοιγοκλείνεις την τροφοδοσία υγρού για να γεμίσεις υγρό, κάποιες φορές γυρίζει μόνο το επιστόμιο και πονάνε τα δάχτυλα αν πρέπει να το πιάσω από το μεταλικό, τις περισσότερες φορές όμως γυρίζει εύκολα. Επίσης αυτή η κίνηση ή για να βάλεις το επιστόμιο προϋποθέτει πλυμένα χέρια.
  • Δεν είμαι σίγουρος για την ποιότητα του πλαστικού τανκ.
Θετικά:
  • Απαλός, πλούσιος, πυκνός ατμός και αθόρυβος. Τσιγαρίσιες και ΝΤΟΥΜΑΝΙ. ΟΛΑ τα άλλα. 

:thumpup:


Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #554 στις: Μαΐου 05, 2016, 19:55 »
Μετά από 2 ευτυχισμένες εβδομάδες, πήρε μια μεγαλοπρεπή τούμπα πάνω στο Cuboid, προσγειώθηκε πλαγιομετωπικά με το επιστόμιο. Αποτελέσματα: 1. Έσπασε το πλαστικό τανκάκι στα κάτω πάσα, 2. Στράβωσε ελαφρώς η καμπάνα, 3. Στράβωσε το μέσα μέρος της βάσης με αποτέλεσμα να μην ανοίγει η βάση, 4. Άρπαξαν τα πάσα που βιδώνει το τανκ, με αποτέλεσμα να μην βιδώνει το SS τανκ.
Έφυγε παραγγελία για νέο από FT αλλά μου την έσπασε γιατί δούλευε υποδειγματικά χωρίς κανένα πρόβλημα.
Συμπέρασμα : το Cuboid μπορεί να βλάψει σοβαρά τον ατμοποιητή σας λόγω βάρους. :)) :)) :))
Υ.Γ. : Αν κάποιος συνατμιστής με όρεξη και γνώση θέλει να ασχοληθούμε μήπως και τον σώσουμε, θα ήμουν ευγνώμων. :angel:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172303 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276745 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15419 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14052 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9416 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43268 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35859 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559518 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182780 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10742 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364