vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

408 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, Sergios, camber, Ποντικός, panoskapa, Jorge

Twitter

Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος panosmgr

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #525 στις: Απριλίου 21, 2016, 18:48 »
Παρελαβα χθες απο Fasttech...

Ελειπε ομως αυτο... (ναι σιγουρα δεν υπηρχε μεσα :angry_orange: εκτος κι αν ειναι αορατο)



Εδω φωτο απο αυτο που παρελαβα...


Εκτος απο το ticket που θα ανοιξω και θα περιμεεεεεενω... εχουμε καμια αλλη λυση/προταση για αντικατασταση πιο αμεσα??

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #526 στις: Απριλίου 21, 2016, 19:07 »
βγάλε οριζόντια photo να μπορούμε να δούμε και πιο αριστερά και δεξιά μήπως είναι εκεί διπλα :laugh1:

χωρίς αυτό μονο σαν dripper μπορείς να τον χρησιμοποίησης έτσι για να τον δοκιμάσεις
αναγκαστικά θα περιμένεις να σου στείλουν για να τον ατμισεις σωστά

Αποσυνδεδεμένος panosmgr

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #527 στις: Απριλίου 21, 2016, 19:11 »
Ουτε διπλα ειναι, ουτε παραδιπλα, ουτε και στην τσαντα του ταχυδρομου (μη σου πω οτι σκεφτηκα να ψαξω και εκει ;D )
Τι να πω....
Δεν εχουμε ελληνικο καταστημα που πουλαει spare parts για τον cloud??

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #528 στις: Απριλίου 21, 2016, 19:15 »
Σήμερα παρέλαβα και εγώ από FT. Όλα άψογα από μηχανικής πλευράς, βιδώματα, σπειρώματα κλπ. Οι τρύπες τερματίζουν εκεί που πρέπει, το ορινγκ στην καμπάνα θέλει "λάδωμα" για να δουλέψει σωστά. Στην βάση του τανκ δεν έβαλα ορινγκ και μέχρι στιγμής δεν έχω διαρροή με το πλαστικό. Στήθηκε πρόχειρα στα 0,80Ω με ατσάλι σε έλεγχο θερμοκρασίας στους 200οC.
Λίγο πιο μπελαλίδικο το στήσιμο του βαμβακιόυ από τον μάχο. Με τέρμα ανοιχτό τον αέρα πιο σφιχτός από τον μάχο εμφανώς. Με DIY Smoke και στους δυο πέρνω παρόμοια γεύση, με τον μάχο(ίδιο στήσιμο) να υπερτερεί στα πρίμα και τον κλαουντ στα μπάσα.
Άντε γειά μας :cigar: :cigar: :cigar:

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #529 στις: Απριλίου 21, 2016, 19:15 »
Ουτε διπλα ειναι, ουτε παραδιπλα, ουτε και στην τσαντα του ταχυδρομου (μη σου πω οτι σκεφτηκα να ψαξω και εκει ;D )
Τι να πω....
Δεν εχουμε ελληνικο καταστημα που πουλαει spare parts για τον cloud??
νομίζω μέσο facebook μπορείς να βρείς τον έλληνα κατασκευαστή και να αγοράσεις λογικά πουλάει
δεν έχω δει σε κάποιο site να πουλάνε spares για cloud
ρώτα στο νήμα του αυθεντικού αλλα μην τους πεις πως έχεις τον κλώνο γιατί... :fight_fryingpan:

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #530 στις: Απριλίου 21, 2016, 19:33 »
Λογικα σε λιγο καιρο αν περιμενεις θα υπαρχουν spare parts & στο site της ft O0

Αποσυνδεδεμένος panosmgr

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #531 στις: Απριλίου 21, 2016, 19:57 »
Το θεμα ειναι να μην περιμενω... γιατι ειναι σα να εχω τον cloud αλλα στην ουσια να μην το εχω...  >:(

Δε βλεπω ομως να μπορω να κανω και αλλιως.. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #532 στις: Απριλίου 21, 2016, 20:01 »
Δεν μπορεις Πανο να κανεις & διαφορετικα... ενημερωσε με ticket την ft για το κομματι που λειπει, αλλα θα περιμενεις πανω απο 1 μηνα για να στο στειλουν η αν χρειαστει να τους στειλεις πισω πρωτα ολο τον ατμοποιητη για να στον κανουν αντικατασταση...

Επικοινωνησε μαζι τους & ριξε ενημερωση O0

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #533 στις: Απριλίου 21, 2016, 20:55 »
Το θεμα ειναι να μην περιμενω... γιατι ειναι σα να εχω τον cloud αλλα στην ουσια να μην το εχω...  >:(

Δε βλεπω ομως να μπορω να κανω και αλλιως.. :hmmm:
Σου εστειλα πμ

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #534 στις: Απριλίου 21, 2016, 21:11 »
Με το πλαστικό εχω διαροες , δοκιμαςα διαφορά αλλα παλι ειχα διαροες. Το μεταλλικό θα το δοκιμασω αύριο.Θέμα βαμβακιού Δεν νομιζω να ειναι ειδα φωτογραφίες και ενα βίντεο και το έβαλα ετςι. Έβαλα το oring της βάσης , έβαλα τα δυο μικρά orings στις τρύπες αναπλήρωσης υγρού. Γεμίζω με κλειστή καμπάνα και μετα ανοίγω  μιάμιση στροφή. Ε δεν νομιζω να φταίει κατι στο στήσιμο μετα απο τον phenomenon που στεινω τοσο καιρό!!! Δειχνει να ειναι βιδωμένο σφιχτά το τανκακι αλλα οι διαροες συνεχίζονταν.Απο γευςη πολυ καλός αν βρω τι παίζει με τις διαροες θα ειναι μια χαρα.


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #535 στις: Απριλίου 21, 2016, 21:20 »
@Steve35
Δοκίμασε μετά το γέμισμα να τον γυρίσεις ανάποδα και να ανοίξεις την καμπάνα. Εμένα το συγκεκριμένο με γλύτωσε από δάκρυα υγρού τόσο στον τηλέμαχο όσο και σε αυτόν.
Επίσης τσέκαρε μήπως οι τρύπες αναπλήρωσης του καπακίου ευθυγραμμίζονται με του τανκ όταν σφίγγεις μετά το γέμισμα.Αν ναι γύρνα το ανάποδα και βίδωσε με την ματ πλευρά επάνω.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 21, 2016, 21:29 από Νικόλας Λογγινιδης »

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #536 στις: Απριλίου 21, 2016, 21:55 »
Το πρώτο που λες θα το δοκιμασω μήπως λειτουργήσει
Το εχω βάλει και ανάποδα το πάνω καπάκι χωρίς επιτυχία οποτε δεν ήταν απο κει οποτε θα δοκιμασω να τον γυρνάω ανάποδα και να ανοίγω τη καμπάνα! Ευχαριστώ :)


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #537 στις: Απριλίου 21, 2016, 22:14 »
έχει κανένας τον tube και τον cloud να δοκιμάσει μήπως ταιριάζει το tank από τον ένα στον άλλο?
γενικότερα κάποιο tank που να ταιριάζει στον cloud?

Αποσυνδεδεμένος MILGR

  • **
  • 137
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #538 στις: Απριλίου 22, 2016, 11:34 »
Tube atomizer  δεν ταιριάζει το tank με του cloud

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #539 στις: Απριλίου 22, 2016, 18:57 »
Δεν μας εχετε πει, τα βιδακια του κλωνου ειτε απο ft ειτε απο fvape ειναι απο ss η κατασταση μαιμουδεξ; O0

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172347 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277023 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14077 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43339 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 437 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35929 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559653 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182819 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 220 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10842 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364