vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

437 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, e-akapnos, vasim

Twitter

Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #510 στις: Απριλίου 20, 2016, 01:01 »
Δεύτερη ερώτηση που ίσως να έχει απαντηθεί ήδη. Έβγαλα το δακτυλίδι του airflow για το πρώτο καθάρισμα και όταν το εφάρμοσα ξανά είναι υπερβολικά χαλαρό με αποτέλεσμα να βγαίνει πολύ εύκολα. Να αλλάξω o-ring?
Τρίτη ερώτηση, η καμπάνα γυρίζει πολύ δύσκολα, σε προηγούμενα μηνύματα διάβασα ότι είχαν κι άλλοι το ίδιο πρόβλημα. Υπάρχει κάποια λύση?
Τέταρτη ερώτηση, ξυλώνεται εντελώς η βάση? Έχω αφαιρέσει τη βίδα του κεντρικού πόλου αλλά δεν μου φάνηκε να βγαίνει η βάση όπως στον γνήσιο.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #511 στις: Απριλίου 20, 2016, 01:10 »
Αν δεν σε ενοχλεί που είναι χαλαρό αστο όπως έχει αλλιώς αλλάζεις o-ring
Για την καμπάνα καλη λίπανση με υγρό στο o-ring  εναλλακτική λύση βρίσκεις ενα λίγο ποιο λεπτο και ησυχάζεις ..εγώ επειδή δεν έβρισκα o-ring υπέστη λείανση με ντουκοχαρτο 1500ρι και 2000 ..  η βαση λύνεται τελείως  δες εδώ στη φωτο


Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


spyros1

Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #512 στις: Απριλίου 20, 2016, 08:01 »
Καλό ατμιστος φίλε σπυρο

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημερα
Ευχαριστω πολυ φιλε Γιωργη.
Υγεια να εχουμε και θα ερθουν κι αλλα πολλα... :)

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

@spyros1 πώς τον έπλυνες? Τον άφησα σε χλιαρό νερό με υγρό πιάτων  6-7 ώρες αλλά ψιλο-μυρίζει ακόμα...

Καλημερα.
Σφουγκαρακι - οδοντοβουρτσα φιλε μου -υγρο πιατων και τριψημο.
Δεν ειναι χαλι να "μουλιασει"...
Εαν δεν τον πλυνεις καλα και σχολαστικα με τον τροπο που σου γραφω μονος του δεν καθαριζει.... :)
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 20, 2016, 08:12 από spyros1 »

Αποσυνδεδεμένος rozosmarios

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #513 στις: Απριλίου 20, 2016, 17:51 »
καλησπερα στα παιδια.Μπορειτε να με βοηθησετε.Με το steel τανκακι ολα καλα,μολις βαζω το διαφανες μου φευγει ολο το υγρο ποταμι,αδειαζει τελειως.Τι μπορει να κανω?εχω διαβασει ολα τα ποστ σας και εχω κι εγω μια καποια εμπειρια.Μαλλον πρεπει ναναι το ρινκακι

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #514 στις: Απριλίου 20, 2016, 18:10 »
το SS tank δεν το έχω δουλέψει ακόμα μονο το πλαστικό και χωρίς o-ring στη βαση και δεν έχω απόλυτος καμια διαρροή, κοίτα λίγο πανω το καπάκι αναπληρώσεις υγρού  μήπως και ευθυγραμμίζεται με τις τρύπες του τανκ, αν ναι παιρνει αέρα και χάνει την υπο πίεση ο θάλαμος μου έτυχε την αρχή και μονο, αυτό το θέμα το έλυσα γυρνώντας ανάποδα το καπάκι και ετσι οταν τερματίζει περνάει λίγο ποιο πέρα απο τις τρύπες αναπληρώσεις υγρού 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

spyros1

Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #515 στις: Απριλίου 20, 2016, 19:25 »
καλησπερα στα παιδια.Μπορειτε να με βοηθησετε.Με το steel τανκακι ολα καλα,μολις βαζω το διαφανες μου φευγει ολο το υγρο ποταμι,αδειαζει τελειως.Τι μπορει να κανω?εχω διαβασει ολα τα ποστ σας και εχω κι εγω μια καποια εμπειρια.Μαλλον πρεπει ναναι το ρινκακι
Καλησπέρα.
Eγώ να ξεκινήσω απο τα απλά...: Tην καμπάνα την έκλησες πριν γεμίσεις; :)

Αποσυνδεδεμένος rozosmarios

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #516 στις: Απριλίου 20, 2016, 19:38 »
αφου σου λεω μονο με το διαφανες μου το κανει,ασε που το ελυσα και καπου δεν εκανε επαφη ο πολος και μου εβγαζε short atomizer,εγω πιστευω οτι δε πατα καλα το διαφανες στο ο ρινκ,τι να πω ,θα ξαναπροσπαθησω αλλα οχι σημερα,2 μερες παιδευτηκα,πρωτη φορα με ατμο ,μουκανε τοσα σχεδια,ειναι πως θα σου κατσει.αν ειναι τελικα το oring της βασης ,ξερουμε αν κανει απο τον γνησιο

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
βεβαια ,εκλεισα την καμπανα και την εισαγωγη αερα,μα γι αυτο απορω γιατι εκανα τα παντα σωστα,μουτρεχε λες και ειχε υποπιεση να καταλαβεις ή απο καπου εχανε ,μου τη σπαει με το μεταλλικο γιατι δε βλεπεις ποσο υγρο εχει μεσα

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #517 στις: Απριλίου 20, 2016, 21:19 »
Καλημερα
Ευχαριστω πολυ φιλε Γιωργη.
Υγεια να εχουμε και θα ερθουν κι αλλα πολλα... :)

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Καλημερα.
Σφουγκαρακι - οδοντοβουρτσα φιλε μου -υγρο πιατων και τριψημο.
Δεν ειναι χαλι να "μουλιασει"...
Εαν δεν τον πλυνεις καλα και σχολαστικα με τον τροπο που σου γραφω μονος του δεν καθαριζει.... :)
Την ίδια τακτική ακολουθώ στο πλύσιμο αλλά αντι σφουγγαράκι και οδοντόβουρτσα έχω μικρά βουρτσάκια για το τρίψιμο. Μετά απ'αυτό μπαίνει για μούλιασμα.

Αποσυνδεδεμένος pasgko

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #518 στις: Απριλίου 20, 2016, 22:56 »
αφου σου λεω μονο με το διαφανες μου το κανει,ασε που το ελυσα και καπου δεν εκανε επαφη ο πολος και μου εβγαζε short atomizer,εγω πιστευω οτι δε πατα καλα το διαφανες στο ο ρινκ,τι να πω ,θα ξαναπροσπαθησω αλλα οχι σημερα,2 μερες παιδευτηκα,πρωτη φορα με ατμο ,μουκανε τοσα σχεδια,ειναι πως θα σου κατσει.αν ειναι τελικα το oring της βασης ,ξερουμε αν κανει απο τον γνησιο

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
βεβαια ,εκλεισα την καμπανα και την εισαγωγη αερα,μα γι αυτο απορω γιατι εκανα τα παντα σωστα,μουτρεχε λες και ειχε υποπιεση να καταλαβεις ή απο καπου εχανε ,μου τη σπαει με το μεταλλικο γιατι δε βλεπεις ποσο υγρο εχει μεσα
Και εγώ με το πλαστικό τανκ έχω θέμα διαρροών στα καλά καθούμενα. Πρέπει να έχει θέμα γιατί δεν πατάει καλά, ενώ με το ss όλα καλά.

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #519 στις: Απριλίου 20, 2016, 22:57 »
Παιδες σημερα περασα και πηρα το πλαστικο τανκ μαζι με τα ορινκ πακετακι.Ειδα ομως ορι δεν ωιδωνει μεχρι τερμα οπως του κλωνου.Αφηνει ενα μικρο κενο στο τελος με το δαχτιλιδι του αερα.Το εχει προσεξει κανεις;

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #520 στις: Απριλίου 20, 2016, 23:01 »
εγω παντως τον εβαλα στην ακρη ,,,δεν λεω οτι ειναι κακος ,απλα δεν ειναι για μενα αυτα 

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #521 στις: Απριλίου 20, 2016, 23:08 »
Δειτε μιπως ληπουν τα μικρα oring απο το πανω μερος τις αναπλυρωσης υγρου

Αποσυνδεδεμένος rozosmarios

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #522 στις: Απριλίου 21, 2016, 00:27 »
το γνησιο διαφανες πηρες μαζι με τα orink,κουμπωνουν συον κλωνο,εχεις διαρροες τωρα?

Αποσυνδεδεμένος tonyG.

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #523 στις: Απριλίου 21, 2016, 07:41 »
όταν βιδωνεται   τη καμπάνα πανω στη βαση και είναι στη μέση περιπου των σπειρωμάτων    χωρίς το τανκ απο πανω παιζει καθόλου η καμπάνα δεξια αριστερά  αν προσπαθήστε να την κουνισεται  η μένει σταθερή?

Sent from my MX4 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος rozosmarios

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #524 στις: Απριλίου 21, 2016, 17:42 »
παιδια εβγαλα τελειως το ορινκ της βασης και κουμπωνει μια χαρα το διαφανες τανκακι,καμμια διαρροη,βγαλτε το ,εφαρμοζει καλυτερα χωρις αυτο,στο μεταλλικο δεν το δοκιμασα χωρις,αλλα οταν το ειχε δεν ειχα διαρροη,παλι καλα γιατι ειχα σπαστει με το μεταλλικο,δεν εβλεπα τι γινοντανε μεσα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172391 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15442 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14086 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9429 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36011 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559764 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182860 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 223 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10918 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364