vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

404 επισκέπτες, 7 χρήστες
axilleaspro, Sergios, dkostas, Jorge, panoskapa, Milarepa, camber

Twitter

Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος pasgko

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #495 στις: Απριλίου 08, 2016, 08:54 »
Φιλε Γιωργο σε ευχαριστω για τις συμβουλες.Οπως εγραψα και σε προηγουμενο post παντα στριβω σε 2,4 πυρηνα και απλωνω το βαμβακι βενταλια σαν τη φωτο σου.Χθες εβαλα ελαχιστο βαμβακι γιατι ειχα συνεχεια διαρροες χωρις το o ring.Σημερα ολα ειναι ενταξει μεχρι στιγμης.Τον δουλευω στα 17watts ,0.62ωμ και παρατηρω πως η ρυθμιση του αερα δεν αλλαζει ιδιαιτερα ακομη και αν την ανοιξω τελειως.Μου αρεσει η τσιγαρισια τζουρα και κλεινω αρκετα τον αερα.
Οπως πολυ σωστα εγραψες θελει το χρονο του.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #496 στις: Απριλίου 08, 2016, 09:19 »
Αν κοιτάξεις και δεις στα αρχικά μου ποστ γράφω οτι είχα και εγώ  2 συνεχόμενες διαρροές που αρχικά  στην πρωτη νόμιζα οτι οφειλόταν στην μη τοποθέτηση του o-rink τις βάσης  στην δεύτερη συνεχόμενη διαρροή παρατηρώντας καλυτερα διαπίστωσα με τα λύπης οτι στο πανω καπάκι απο την γυαλιστερή μεριά που έπρεπε να είναι η τρύπες τις ροδέλας στο κλείσιμο ευθυγραμμίζεται με του τανκ με αποτέλεσμα να χάνει την υποπίεση ο εσωτερικός θάλαμος υγρού και την αυτόματη συνεχόμενη διαρροή φυσικά σε εμένα όλα αυτά συνέβησαν χωρίς καν να πάρω ουτε μια τζουρα   .... το πρόβλημα αυτό το έλυσα γυρνώντας το απλα ανάποδα και ας χάνει κάπως σε θέμα αισθητικής στο πλαστικό τανκ  δεν κανει μπαμ αλλά στο Ss τανκ είναι σαν τη μύγα μες το γάλα ..οσο αφορα το o-rink τις βάσης το έχω αφαίρεση  απο τοτε που ανακάλυψα των αίτιο του προβλήματος  και δεν έχω ξανά δει ουτε έστω ενα δάκρυ και δεν μιλάω απο την ροδέλα ρύθμισης αέρα αλλά στο εσωτερικό τις βάσης ..λιγοι παρατηρητικότητα χρειαζεται και πολύ ψυχραιμία σε όποιο θέμα και να προκύψει πάντα   βρίσκεται η κατάλληλη λύση ..   

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος akisazi

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #497 στις: Απριλίου 10, 2016, 23:50 »
Και από fasttech με λογότυπο για τους ενδιαφερόμενους

Αποσυνδεδεμένος zisis85

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #498 στις: Απριλίου 13, 2016, 23:55 »
επειδή σκέφτομαι να πάρω τον παραγγείλω το oring της βάσης είναι 20mm?

Αποσυνδεδεμένος tonyG.

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #499 στις: Απριλίου 14, 2016, 00:06 »
εμένα μου ήρθε σήμερα δοκιμασα  το oring που είχε μαζί στα ανταλλακτικά αλλά δεν καθόταν καλά δοκίμασα ενα απο pico κλώνο που έχω και έκατσε γάντι ουτε δικο του να ηταν!!  νομιζω είναι λίγο πιο μικρο και    πιο λεπτο απο το δικο του. στο θέμα πρωτο στήσιμο μάλλον πολύ βαμβάκι και πλημμύρα    έκοψα λίγο και όλα μια χαρά.  ατμός πολύ πυκνός και ωραίος σαν αίσθηση  στο στόμα. απο γεύση δεν τρελάθηκα  ο pico κλώνος που έχω έχει καλύτερη με το ίδιο υγρό  που πήρα σαν μέτρο σύγκρισης. δοκίμασα με 0,35 σύρμα 5στροφες σε 3mm  αξονακι  μου βγήκε  0.99 ohm. για πείτε ρε παιδιά κάνα άλλο setup να δοκίμασω για γεύση οι πιο  παλιοί.

Sent from my MX4 using Tapatalk

Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #500 στις: Απριλίου 14, 2016, 20:33 »
Κατά τη γνώμη μου το oring είναι απαραίτητο. Επίσης πιστεύω ότι χρειάζεται περισσότερο βαμβάκι, να απλώνει πάνω στο ντεκ, οπότε κάνε πηνίο στα 2,5mm και ίσως(γιατί δεν με διευκολύνει η φωτο να καταλάβω) να ανεβάσεις λίγο την αντίσταση, ώστε να πέφτει το βαμβάκι κάπως πιο κάθετα προς τα κάτω.
Το oring βρέξτο με υγρό και πάτα το να κάτσει μ' ένα λεπτό κατσαβιδάκι ή οδοντογλυφίδα καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #501 στις: Απριλίου 18, 2016, 18:06 »
Παιδια που μπορουμε να βρουμε τανκακι πλαστικο για τον cloud απο Ελλαδα;

Αποσυνδεδεμένος tonyG.

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #502 στις: Απριλίου 18, 2016, 19:40 »
μη μου πεις οτι σου κοπηκε στα πασα στο πανω καπακι που κλεινει τις τρυπες αναπληρωσης  σαν και εμενα...  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #503 στις: Απριλίου 18, 2016, 20:21 »
Οχι ρε φιλε μη με τρομαζεις.Απλα να εχω καβα θελω

Αποσυνδεδεμένος Paschal

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #504 στις: Απριλίου 18, 2016, 20:38 »
μη μου πεις οτι σου κοπηκε στα πασα στο πανω καπακι που κλεινει τις τρυπες αναπληρωσης  σαν και εμενα...  :laugh1:
Και σε μένα εκεί κόπηκε,πάλι καλά που έχει και μεταλλικό τανκακι.

Αποσυνδεδεμένος tonyG.

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #505 στις: Απριλίου 18, 2016, 21:10 »
μαλλον εχουμε θεμα με το πλαστικο του κλωνου. το atmorama πρεπει να εχει ανταλλακτικο.

spyros1

Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #506 στις: Απριλίου 19, 2016, 19:24 »
Kαλησπέρα σε όλη την παρέα του κλώνου.
Από σήμερα το μεσημέρι και'γω στην παρέα σας...
Από fasttech χωρίς λογότυπο, άψογος σε όλα του.(κανένα θέμα με τον τερματισμό στο επάνω καπάκι σε σχέση με τις βίδες...)
Πρώτο στήσιμο και με την πρώτη πολύ καλο αυτο που δίνει...
Χωρίς κανένα μα κανένα απολύτος θέμα...:bye: :)  :D

YΠ : Για τον φίλο μου που προτίμησε να μην χαλάσει το μεσημερι του προκειμένου να τον παραλάβει :
Όοοποτε θα βρώ χρόνο θα σου φέρω και τον δικό σου...  (Για να μάθεις όταν έχουμε δουλειές να μην κοιμάσε...) :)  :)) :)) :))
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 20, 2016, 08:09 από spyros1 »

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #507 στις: Απριλίου 19, 2016, 21:16 »
Καλό ατμιστος φίλε σπυρο

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #508 στις: Απριλίου 19, 2016, 21:37 »
@spyros1 πώς τον έπλυνες? Τον άφησα σε χλιαρό νερό με υγρό πιάτων  6-7 ώρες αλλά ψιλο-μυρίζει ακόμα...

Αποσυνδεδεμένος perelevas

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #509 στις: Απριλίου 19, 2016, 21:51 »
Τον παρέλαβα σήμερα από φασττεκ. Αφού τον έπλυνα καλά με απορυπαντικο πιάτων και οδοντοβουρτσα, Μετά τον έβρασα σε βότκα (stoli παρακαλώ ),όπως είχα κάνει και με τον κλωνομαχο και καθάρισε πολύ καλά. Δεν μυρίζει τίποτα. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172353 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277043 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14078 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9423 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43348 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 437 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35937 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559673 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182830 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 221 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10854 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364