vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

530 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, panoskapa, Jorge, grag

Twitter

Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος m1chael

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #480 στις: Απριλίου 08, 2016, 00:40 »
Μα είναι τόσο στενό το κενό εκεί που δεν γίνεται να είναι τοποθετημένο μόνιμα το oring, πρέπει να το τοποθετείς κάθε φορά. Το oring βέβαια που έχει η συσκευασία είναι προβληματικό, όπως και τα orings του drip tip που για εμένα είναι και το σοβαρότερο του πρόβλημα... Αν βρεις κατάλληλα να τα αλλάξεις καθάρισες

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #481 στις: Απριλίου 08, 2016, 00:44 »
Τι να σου πω βρε Μάνο? Είναι ένα ερώτημα αν οι κλώνοι είναι ακριβώς ίδιοι. Όπως είπε κι ο postfire πιο πάνω, στον δικό του ήθελε αρκετή πίεση το τανκ για να κάτσει καλά, άρα χωρίς το oring και με πλήρες βίδωμα, μπορεί η πατούρα του τανκ να καλύπτει τον αρμό επαρκώς. Είναι όμως και το τανκ του pasgko ακριβώς σαν το δικό σου?
Τα γνωστά ερωτήματα στους κλώνους θα επανέρχονται ξανά και ξανά και όλο και κάποια λύση θα βρίσκεται. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #482 στις: Απριλίου 08, 2016, 00:51 »
Ε ρε σε τι προβληματισμούς μας βάζουν οι Κινέζοι βραδιάτικα :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #483 στις: Απριλίου 08, 2016, 01:06 »
Όσο θυμάμαι το νήμα με τον Κν4, Μάνο. Αμέτρητες συζητήσεις για κάθε ορινγκακι, που μάθαμε απ' έξω ποιος αριθμός αντιστοιχεί σε κάθε ένα από τα 41 κομμάτια. :wall:

Μα είναι τόσο στενό το κενό εκεί που δεν γίνεται να είναι τοποθετημένο μόνιμα το oring, πρέπει να το τοποθετείς κάθε φορά.

Τι εννοείς να το τοποθετείς κάθε φορά? Εγώ το έχω μόνιμα στη θέση του. Όταν ανοίγω τη βάση για να στήσω νέα αντίσταση, δεν το βγάζω.
Μόνο όταν ξεπλένω τον ατμο με σκέτο νερό στη βρύση, για ν' αλλάξω υγρό, βγάζω και ξεπλένω ξεχωριστά το ορινγκ, στεγνώνοντάς το αμέσως με χαρτάκι ώστε να μην χάσει τη φόρμα του και το ξανατοποθετώ.
Τη βάση τη λύνω μια φορά το μήνα και αν, για ψυχολογικούς λόγους. Δεν χρειάζεται ουσιαστικά λύσιμο.

Αποσυνδεδεμένος m1chael

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #484 στις: Απριλίου 08, 2016, 01:14 »
Γιώργο από την αρχή καθόταν στην θέση του σφιχτά; εμένα στην αρχή δεν καθόταν και αφού το πίεσα αρκετές φορές με το oring είναι μια χαρά. Δικό μου κόλλημα το αφαιρώ κάθε φορά που τον πλένω ;)

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #485 στις: Απριλίου 08, 2016, 01:20 »
Όσο θυμάμαι το νήμα με τον Κν4, Μάνο. Αμέτρητες συζητήσεις για κάθε ορινγκακι, που μάθαμε απ' έξω ποιος αριθμός αντιστοιχεί σε κάθε ένα από τα 41 κομμάτια. :wall:

Γι' αυτό εγώ δεν έμπλεξα ποτέ με τον KFv4. Είπαμε το έχουμε κάνει χόμπι αλλά αυτός αδελφέ μου ξεπέρασε κατά πολύ τον αριθμό κομματιών που η υπομονή μου και η όραση μου μπορούν πλέον να διαχειριστούν.  

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #486 στις: Απριλίου 08, 2016, 01:21 »
Στην αρχη ειχα γκρινιαξει για το ορινγκ που εφευγε ειδικα όταν γυριζα αναποδα ολο το ντεκ για να το βιδωσω σε γεματο τανκ. Πλεον δεν ξερω γιατι αλλα δεν φευγει  τοσο ευκολα.  :o 
Διαρροη, υπερτοροφοδοσια ή υποτροφοδοσια δεν είχα ποτέ. Κανα δυο φορες ξέχασα να κλεισω την καμπάνα και γέμισα υγρο. Παλι ουτε σταγόνα... Η γευση του ενώ στην αρχη δεν με τρέλανε, φτιάχνει μερα με την μερα, στήσιμο με το στήσιμο. Γενικά τον θεωρώ μια πολύ καλη και αξιόπιστη υλοποίηση (συγκρίνοντας τον με αλλους κλώνους και γνήσιους που εχω στην κατοχη μου και πολύ λιγο με τον γνήσιο cloud φίλου) , με τα εύσημα για τον σχεδιασμο να πρέπει να αποδίδονται στον κατασκευαστή του γνησίου. Σε καμία περιπτωση δεν θα μπορούσα να πω ότι ο κλωνος τουλάχιστον της fastteck που πήρα εγώ, δεν άξιζε τα λεφτα του.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #487 στις: Απριλίου 08, 2016, 01:33 »
Γιώργο από την αρχή καθόταν στην θέση του σφιχτά; εμένα στην αρχή δεν καθόταν και αφού το πίεσα αρκετές φορές με το oring είναι μια χαρά. Δικό μου κόλλημα το αφαιρώ κάθε φορά που τον πλένω ;)

Ναι, από την αρχή Μιχάλη, αλλά μιλάω για τον γνήσιο , τον κλώνο δεν τον έχω και δεν ξέρω. :dontknow:
Στο πλύσιμο καλά κάνεις και το αφαιρείς, είναι απαραίτητο και το κάνω κι εγώ όπως είπα.

Αποσυνδεδεμένος m1chael

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #488 στις: Απριλίου 08, 2016, 01:35 »
Στο βίντεο του κατασκευαστή είδα ότι αφαιρείται πολύ εύκολα πάντως... Θέλω να πω ότι μπορεί στον κλώνο να μην είναι σωστό ή σφιχτό το oring αλλά το κενό που υπάρχει για αυτό πρέπει να είναι λεπτό και για τον γνήσιο...Τουλάχιστον αυτό είδα... 

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #489 στις: Απριλίου 08, 2016, 02:03 »
Δεν νομιζω να ειναι τοσο δυσκολο να αντικατασταθει το oring της βασης... δεν ξερω αν ταιριαζει του γνησιου, αλλα οποιοδηποτε αλλο oring νομιζω θα κανει την δουλεια ετσι δεν ειναι;


Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #490 στις: Απριλίου 08, 2016, 02:09 »
Έτσι είναι... Αλλά με τι θα γκρινιάζαμε τόσες σελίδες χωρις να μας διαγράψουν τα ποστ?...:))

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #491 στις: Απριλίου 08, 2016, 02:20 »
 Χρηστο :D

Αλλαξτε το oring μπρε (22αρι δεν ειναι;) & ολα μελι μετα... O0

Αν το oring της βασης ειναι 22αρη...
Αυτα: https://www.fasttech.com/products/3023/10006430/2168000

Η αυτα: https://www.fasttech.com/products/3023/10006430/2168007
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 08, 2016, 02:28 από Tzenamo »

Αποσυνδεδεμένος hondasapien

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #492 στις: Απριλίου 08, 2016, 03:03 »
Ναι, από την αρχή Μιχάλη, αλλά μιλάω για τον γνήσιο , τον κλώνο δεν τον έχω και δεν ξέρω. :dontknow:
Στο πλύσιμο καλά κάνεις και το αφαιρείς, είναι απαραίτητο και το κάνω κι εγώ όπως είπα.

Ανήκεις και εσύ στην κλίκα Ribot ;;;;;;; :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος pasgko

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #493 στις: Απριλίου 08, 2016, 07:17 »
Καλημερα στην παρεα.Μετα την βραδινη τοποθετηση του ring δεν εχει βγαλει σταγονα.Τον αφησα ολη τη νυχτα πανω σε χαρτι κουζινας για να ειμαι σιγουρος και ολα καλα.Βεβαια με το oring θα εχω προβληματα μιας και ειναι λιγο μεγαλυτερο απο το καναλι.Ελπιζω με την πιεση του τανκ να στρωσει και να μην εχω θεματα,γιατι θελω να του δωσω μια ευκαιρια.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #494 στις: Απριλίου 08, 2016, 08:07 »
Φίλε pasgko  γενικά όλοι η ατμοποιητεσ έχουν μια βαθμίδα εκμάθησης άλλος πολύ και άλλος λίγο   που εκάστοτε κάτοχος και χρήστης πρεπει να προσαρμοστεί με των ατμό και όχι ο ατμό με των χρήστη...
στο θέμα διαρροές τώρα απο τις φωτογραφιες που εχεις ανεβάσει  διαπίστωσα οτι το βαμβάκι σου είναι παρα μα παρα πολύ λίγο κάνε μια προσπαθεια να  φτιάξεις  το βαμβάκι σου όπως εδώ     

το o-rink τις βάσης έχει σαν κύριο ρολο την  στεγανωσει   του ντεκ με τυχών διαρροές στο εσωτερικό τις βάσης πράγμα που δεν υφίσταται στων δικο μου και ακόμα και  σε πολλους αλλους  ατμό ακόμα και  σε γνήσιους που έχω δει σε φωτο να ποστάρουν κάποια  σεταπ ...μεγαλωσε λιγο το εσωτερικο του πυρηνα απο 2mm σε 2.5 mm και ανέβασε λίγο παραπανω σε υψος την αντίσταση σου 
ακόμα όμως και όλα αυτά να κανεις με επιτυχία υπάρχει και η πιθανότητα να προκαλείς υπέρ τροφοδοσία απο χαμηλά βατ πολύ κλειστή ρύθμιση αέρα και απο δυνατότερο τράβηγμα τζούρας  ..2 με 3 πραγματα είναι αν τα κανεις σωστα θα των ευχαριστηθεις στα μέγιστα ..

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172317 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276807 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15422 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14053 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43293 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35887 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559574 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182800 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10781 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364