vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #435 στις: Απριλίου 05, 2016, 14:41 »
θα το χρησιμοποιήσω και το πλαστικό σε κάποια φάση 
τώρα τον έχω με το ατσάλινο και μου αρέσει έτσι όπως είναι
η καμπάνα μονο στο ξεκίνημα επειδή σφίγγει όταν κλείνω τελείως τα υγρά
μετά το πρώτο κλικ δεν έχω κανένα πρόβλημα κινείται με ευκολία από το drip tip

Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #436 στις: Απριλίου 05, 2016, 14:41 »
Παράθεση
Τώρα έγινε η ζημιά δεν μαζεύεται πια!!! Ο κλώνος θα πουλήσει τρελλα :) προβλήματα βγαλμένα από επιστημονική φαντασία περιττεύουν :)
Offtopic

Ζήτω λοιπόν στα λεφτά που θα βγάλει ο Κινέζος εργοστασιάρχης! Ζήτω που τα 15 λεπτά μεροκάματο του Κινέζου εργάτη θα πιάσουν τόπο!

Ζήτω στα λεφτά που θα χάσει ο τιποτένιος Ελληνας κατασκευαστής που είχε την έμπνευση, φήμες λένε οτι του ψόφησε και η κατσίκα :P

Ontopic

Ότι σε κρατάει μακριά από το αναλογικό καλό είναι , άτμιζε και άτμιζε και με clearomizer που λέει ο λόγος.

Το να σου λέει κάποιος όμως οτι το o-ring που ακουμπάει με το υγρό είναι ακατάλληλο για τη χρήση που το θέλουμε και να σου παραθέτει και ένα σωρό προβλήματα που βρήκε σε σχέση με το γνήσιο και το μόνο που έχεις να πεις είναι επιστημονική φαντασία και αυθαίρετα οτι περιττεύει κιόλας η συζήτηση εμένα με ξεπερνάει.

Αν για κάποιους τη δουλειά τους την κάνει χωρίς προβλήματα αυτό μόνο θετικό είναι, σημαίνει ότι καλές ιδέες και υλοποιήσεις φτιάχνονται ακόμη στην Ελλαδίτσα....

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #437 στις: Απριλίου 05, 2016, 14:46 »
βασικά μόλις τώρα γέμισα και είδα ότι στο γέμισμα δεν έχω αυτό το πρόβλημα τελικά
μονο όταν τον συναρμολογώ και βιδώνοντας το tank σφίγγει περισσότερο η καμπάνα και δυσκολεύει λίγο στο ξεκίνημα

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #438 στις: Απριλίου 05, 2016, 14:51 »
Μην αρχίσουμε πάλι τη μανούρα αυθεντικών και κλώνων.

:OnTopicPlease:

Πάντα ήθελα να το βάλω αυτό :laugh1:  Το είχα απωθημένο.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #439 στις: Απριλίου 05, 2016, 15:07 »
Φεύγω να παίξω κανένα τζόκερ :laugh1:

https://www.youtube.com/watch?v=7yHAIrKd1hM&feature=youtu.be
Μανο δες εδώ σε αυτό το βίντεο να καταλάβεις γιατί πράγμα μιλάω
 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #440 στις: Απριλίου 05, 2016, 15:19 »
Γιώργο είσαι φοβερός :respect:

Εντάξει δεν είχα δοκιμάσει να την ανοίξω έτσι την καμπάνα. Απλά όταν λέγατε ότι κολλάει η καμπάνα νόμιζα ότι σε εσάς δεν ξεβιδώνει με τίποτα ή με πολλή δυσκολία. Σε αυτό το επίπεδο ο τηλέμαχος μάλλον δεν έχει αντίπαλο

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #441 στις: Απριλίου 05, 2016, 15:28 »
τι καλά να έμπαινε το tank του τηλέμαχου με το δαχτυλίδι που έχει για γέμισμα θα ήταν τέλειο
το δοκίμασα αλλα δεν βιδώνει :'(
λες αν πούμε τον imeo να μας φτιάξει μερικά τανκακια? :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #442 στις: Απριλίου 05, 2016, 15:37 »
Τα κλασικά προβλήματα των κλώνων...o-rings :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #443 στις: Απριλίου 05, 2016, 15:50 »
Φίλε rexakos πράγματι τα o-rings είναι ένα κομμάτι των ατμοποιητών που συχνά δεν δίνεται μεγάλη σημασία ακόμα και από τους κατασκευαστές αυθεντικών, αλλά τελικά σε αυτά οφείλονται πολλά προβλήματα.
Το καλό είναι ότι με λίγο ψάξιμο και μικρό κόστος μπορείς να βρεις τα κατάλληλα και να τα αντικαταστήσεις.  

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #444 στις: Απριλίου 05, 2016, 16:16 »
Offtopic

Ζήτω λοιπόν στα λεφτά που θα βγάλει ο Κινέζος εργοστασιάρχης! Ζήτω που τα 15 λεπτά μεροκάματο του Κινέζου εργάτη θα πιάσουν τόπο!

Ζήτω στα λεφτά που θα χάσει ο τιποτένιος Ελληνας κατασκευαστής που είχε την έμπνευση, φήμες λένε οτι του ψόφησε και η κατσίκα :P

Ontopic

Ότι σε κρατάει μακριά από το αναλογικό καλό είναι , άτμιζε και άτμιζε και με clearomizer που λέει ο λόγος.

Το να σου λέει κάποιος όμως οτι το o-ring που ακουμπάει με το υγρό είναι ακατάλληλο για τη χρήση που το θέλουμε και να σου παραθέτει και ένα σωρό προβλήματα που βρήκε σε σχέση με το γνήσιο και το μόνο που έχεις να πεις είναι επιστημονική φαντασία και αυθαίρετα οτι περιττεύει κιόλας η συζήτηση εμένα με ξεπερνάει.

Αν για κάποιους τη δουλειά τους την κάνει χωρίς προβλήματα αυτό μόνο θετικό είναι, σημαίνει ότι καλές ιδέες και υλοποιήσεις φτιάχνονται ακόμη στην Ελλαδίτσα....
Βλέπω έκανες copy τη σελίδα απο εδω με οτι έγραψα, και το κοινωποιηςες σε αλλο φορουμ που δεν εχω γράψει ποτε!! Δηλωςες κιόλας οτι γελαςες πολυ στο e-kapnisma!!Συγνώμη που σας χαλάω το promotion αλλα δεν γίνεται να τον εχουν τόσα άτομα να ειναι ευχαριστημένοι και ένας να τον βρει εντελώς χάλια, δυο μαζι με σένα. Εγω δεν εχω κλίκες και δεν κάνω promo σε κανέναν....απ τα νεύρα σας όμως καρφώνεστε!!!

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #445 στις: Απριλίου 05, 2016, 16:25 »
Μανο δες εδώ σε αυτό το βίντεο να καταλάβεις γιατί πράγμα μιλάω
 

Γεωργιε Γεωργιε, αν εμενα για παραδειγμα ενας ατμοποιητης με ρυθμιση υγρων, γυριζε με το παραμικρο διχως να κραταω το mod η τον ατμοποιητη, τοτε θα ελεγα οτι κατι δεν παει καλα :hmmm:

Το σωστο (για μενα) ειναι να γινεται η οποια ρυθμιση των υγρων με μια μικρη φυσιολογικη αντισταση & οχι να γυριζει με το παραμικρο...

Μπορει να κανω & λαθος βεβαια διοτι δεν εχω τετοιου ειδους ατμοποιητες O0

* Σε θελουμε σε περισσοτερα video - ξεκινα παρουσιασεις :D

Αποσυνδεδεμένος m1chael

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #446 στις: Απριλίου 05, 2016, 16:31 »
Συμφωνώ σε αυτό, στον τηλέμαχι ώρες ώρες γυρίζει όπως τραβας και τζούρα... 

+1 Γιώργο θέλουμε τον τοπικό μας reviewer!!

Αποσυνδεδεμένος geomos

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #447 στις: Απριλίου 05, 2016, 16:46 »
Βλέπω έκανες copy τη σελίδα απο εδω με οτι έγραψα, και το κοινωποιηςες σε αλλο φορουμ που δεν εχω γράψει ποτε!! Δηλωςες κιόλας οτι γελαςες πολυ στο e-kapnisma!!Συγνώμη που σας χαλάω το promotion αλλα δεν γίνεται να τον εχουν τόσα άτομα να ειναι ευχαριστημένοι και ένας να τον βρει εντελώς χάλια, δυο μαζι με σένα. Εγω δεν εχω κλίκες και δεν κάνω promo σε κανέναν....απ τα νεύρα σας όμως καρφώνεστε!!!
Επειδή παρακολουθώ και τα 2 φόρουμ και με το ίδιο nickname είδα και εγώ το screenshot αναρτημενο στο τοπικ του γνησιου εκεί. Δεν έχω θέση για το αντικείμενο της συζήτησης γιατί δεν έχω στην κατοχή μου ούτε τον γνήσιο ούτε τον κλωνο αλλά δεν θεωρώ σωστό να ανεβάζει κανεις screenshot σε φόρουμ άσχετο από αυτό που έγινε η πρώτη συζήτηση.
Ακόμα και αν γράψω ότι είδα από κοντά εξωγήινους η ότι ο ego-t έχει καλύτερη γεύση από τον cloud one δεν θα ήθελα να μεταφερθεί αλλού συνοδευομενο από απαξιωτικα σχόλια, όχι τουλάχιστον αυτούσιο.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 05, 2016, 23:58 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #448 στις: Απριλίου 05, 2016, 17:01 »
Σε ευχαριστώ που το επιβεβαιώνεις.
Μάλιστα κατηγορήθηκα οτι κανω παραπληροφόρηση και προσπαθώ να κάνω το κόσμο να αγοραςει το κλώνο και οτι ειμαι άξιος της μοίρας μου αφου δεν καταλαβαίνω οτι ο κλώνος ειναι προβληματικός!!!! Απορώ που κατάλαβαν οτι προσπάθησα να προώθησω το κλώνο λες και περνω ποσοστά απο τη fastech. Καλυτερα να απευθυνθούν τα παιδιά στους Κίνεζους μήπως αποσύρουν τους κλώνους αφου τους ενοχλούν τοσο πολυ αντί να ξεσπάνε σε λάθος άτομα.


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #449 στις: Απριλίου 05, 2016, 17:03 »
Δεν ξερω αν το παρατηρησατε, αλλα ο κλωνος της ft εχει πια το λογοτυπο O0

https://www.fasttech.com/product/4422400

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172351 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277039 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14078 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9422 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43345 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 437 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35936 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559668 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182829 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 221 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10849 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364