vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

512 επισκέπτες, 7 χρήστες
camber, dkostas, kurtz, zamploutos, Jorge, vasim, Sergios

Twitter

Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #390 στις: Απριλίου 01, 2016, 22:17 »
Ναι δεν εχω θεμα να το τοποθετησω, εχετε δοκιμάσει ομως να ξεβιδώσετε με γεματο τανκ για πρόσβαση στο ντεκ? μετα για να ξαναβιδωσεις γυρνώντας ανάποδα το ντεκ κάνεις τάμα να μην φυγει...

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #391 στις: Απριλίου 01, 2016, 22:20 »
Iσχυει! :))
Ειδικα με το ss τανκ που εβγαλα βαση ειχε φυγει απο την θεση του :wall:


Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #392 στις: Απριλίου 01, 2016, 22:26 »
χρήστο εγώ δεν έβαλα κανένα ο-ring στην βάση και δυο μέρες τώρα διαρροές δεν έχω
δούλεψε τον χωρίς και στην πορεία αν έχεις διαρροές το ξαναβλέπεις

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #393 στις: Απριλίου 01, 2016, 22:58 »
Με φάγατε με το κανθαλ βάλε και θα δεις βάλε και θα δεις ίδια πως δεν βλέπω χαχαχα
Κανθαλ 0.30 άγνωστης ταυτότητας
6 σπείρες
1.21 ωμ

Χμμ ηντα περιμένετε καλυμεντο Χμμ μια ολια παραπάνω γεύση μου έδωσε στο τριμπεκα πάλι καλά αλλά έχω την αίσθηση ότι από ώρα σε ώρα θα πάρω καμιά τζούρα και θα καρβουνιασο ααα έβγαλα και το o-rink τις βάσης και διαρροή μηδέν ηντα διαολο έπαθε το πρωί και συρωνε ένας θεός κατέχει μέχρι εδα καλά τα πάει ανε γύριζε και η καμπάνα σόικα θα ήταν όλα καλά

Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος akisazi

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #394 στις: Απριλίου 01, 2016, 23:24 »
Παιδιά με το επάνω καπάκι τι γίνεται βιδώνει στο τέρμα και τερματίζει στις τρύπες, συμβαίνει σε όλους αυτό το πρόβλημα ???????? και αν ναι, μηπως με αλλαγή στο τανκ μπορεί και να πέφτει σε άλλο σημείο ????????
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 01, 2016, 23:32 από akisazi »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #395 στις: Απριλίου 01, 2016, 23:32 »
Αν τερμάτιζε στις τρύπες θα ήταν το πρόβλημα.. ;)

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #396 στις: Απριλίου 01, 2016, 23:33 »
Για να δουμε πόσοι έχουν το ίδιο  θέμα ? Η μήπως είμαι ο μοναδικός   

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος akisazi

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #397 στις: Απριλίου 01, 2016, 23:35 »
Στον γιώργο μανιαδάκη όπως λέει πέφτει τέρμα βιδωμένο στις τρύπες, εκτός και δεν έχω καταλάβει κάτι  :eyesplash:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Για να δουμε πόσοι έχουν το ίδιο  θέμα ? Η μήπως είμαι ο μοναδικός  

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μήπως με άλλο τανκ λύνεται το πρόβλημα, δεν νομίζω τα σπειρώματα να γίνονται πάντα με αρχή το ίδιο σημείο ειδικά στα τάνκ  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος m1chael

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #398 στις: Απριλίου 01, 2016, 23:38 »
Όπως έγραψα παραπάνω το ίδιο συμβαίνει και σε μένα με το πολυκαρβονικό τανκ, με το μεταλλικό δεν πρόσεξα κάτι παρόμοιο αλλά δεν είμαι και σίγουρος. 
Η λύση είναι απλή το γυρνάς ανάποδα και το πρόβλημα λύθηκε... Ως προς το γυάλισμα που έγραψε ο Γιώργος, όντως η μια πλευρά είναι γυαλισμένη, και η άλλη όχι.. Εγώ τον έτριψα οπότε το ίδιο μου κάνει  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #399 στις: Απριλίου 01, 2016, 23:45 »
παιδια εγω τον χρησιμοποιω δυο μερες τωρα και ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος απο τον cloud χωρις διαρροες και με ωραια γευση..
το στησιμο που του κανω ειναι 0,35 κανθαλ σε 2,5 διαμετρο αντισταση 1,05 σε μηχανικο μοντ..

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #400 στις: Απριλίου 02, 2016, 03:57 »
Ίσως με ή χωρίς το ο-ρινγκ το τανκ να κάθεται πιο ψηλά ή πιο χαμηλά, να αφαιρείται ή να προστίθεται δηλαδή διαθέσιμο σπείρωμα για το καπάκι ώστε να μην τερματίζει ακριβώς πάνω στις τρύπες.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #401 στις: Απριλίου 02, 2016, 05:39 »
Το oring του deck βρίσκεται εκεί απλά και μόνο για να υπάρχει μια έξτρα μόνωση στο κενό που υπάρχει ανάμεσα στο κάτω και στο πάνω μέρος της βάσης, δεν έρχεται καν σε επαφή με το τανκ όταν αυτό βιδώσει πάνω της δηλαδή. Αρκεί να βιδώσετε το τανκ στη βάση χωρίς να βάλετε την καμπάνα και να κοιτάξετε μέσα απ'την πάνω τρύπα του τανκ για να το διαπιστώσετε και οι ίδιοι. ;)

Αποσυνδεδεμένος Paschal

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #402 στις: Απριλίου 02, 2016, 09:03 »
Εχω τον κλώνο από fasttech 3 μέρες.Ενώ φαινόταν καθαρός η μυρωδιά της λαδίλας υπήρχε.Τον έβαλα σε σόδα,μετά τον έβρασα με απορυπαντικό πιάτων και τελικό σταδιο βράσιμο με βότκα.Η γεύση υποτονοκή στην αρχή αλλά δείχνει σημάδια βελτίωσης.Τον έχω στημένο με κάνθαλ 0,4 απο το γερμανό σε 2,5 πυρήνα 6- 7 σπέιρες,κολλημένες μεταξύ τους, 0,8 ωμ στα 17,5 βατ.Υγρό έχω βάλει το afterwork συνταγή του Κώστα με 50% επιπλέον άρωμα απο την προτεινόμενη δοσολογία.Το αποδίδει αρκετά καλά συγκρινόμενος με αυτόν :  4043300
Σαν κατασκευή δένουν όλα τα κομάτια πάρα πολύ καλά,η καμπάνα δουλεύει άψογα και οι τρύπες αναπλήρωσης του υγρού στο βίδωμα του καπακιού κάθονται ένα εκατοστό μετά τις τρύπες του τανκ.
Πιστεύω ότι θέλει το χρόνο του μέχρι να αποδώσει τα μέγιστα,αν κρίνω απο τον κλωνοτηλέμαχο  που έχω και πήρε καιρό μέχρι να στρώσει.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #403 στις: Απριλίου 02, 2016, 09:04 »
Μακη απο χθες βράδυ των δουλεύω χωρίς το o-rink τις βάσης και δεν έχω δει καμια διαρροή
Στο θέμα αυτό στων κλώνο διαπίστωσα οτι το o-rink  μπορεί να μην υπάρχει εγκοπή στη βαση για να φωλιάζει  αλλά το συγκρατεί η εσωτερική πατούρα  του τανκ  πολύ ελάχιστα με αποτέλεσμα να μην φεύγει απο την θέση του για την οποία υποτιθέμενη μόνωση ..αυτό το διαπίστωσα αρχικά όταν βιδωνα το πλαστικό τανκ μαζί με το o-rink αν βιδωνα γρήγορα το μασουσε και το σήκωνε πάνω και βγάζοντας την καμπάνα έβαλα ενα ψιλό κατσαβίδι και διαπίστωσα οτι είναι σταθερό χωρίς να μπορεί να μετακινηθεί  για να μην υπάρχει αυτό το θέμα  για οποιους θέλουν και το o-rink για περισσότερη σιγουριά χρειαζεται αργό σφίξιμο στο τανκ για να το πιασει  ομοιόμορφα   ..
Αρα και η 2 πρωτες διαρροές που είχα ηταν απο το πανω καπάκι αναπληρώσεις υγρού που όταν έκλεινε στο τέρμα ηταν ανοιχτές η τρύπες τροφοδοσίας υγρού με αποτέλεσμα να χάνει τα υγρά ..την πρωτη διαρροή έριξαν το φταίξιμο στο o-rink και στην 2ρη φορά διαπίστωσα με λύπη το όλο θέμα  ..
παντα ήμουν υπομονετικός ιδικά στις αγορες μου  και μετα απο 11 μηνες σαν ατμιστης είναι και η πρωτη προ παραγγελία που έχω κανει παντα περίμενα να πέραση ενα διαστημα να βγουν τα όσα προβλήματα μπορεί να υπάρξουν και μετα αγόραζα εκ του ασφαλούς   ..

Τα τυχών ψιλό θέματακια που βρίσκουμε  καλό θα ηταν να τα λέμε εδώ στο νήμα και να μην λέμε έλα μωρέ και τι έγινε που δεν γυρνάει καλά η καμπάνα σιγά το πράγμα   και  ίσως μπορέσουμε και βρούμε κάποια λύση και ακόμα βοηθούνται και ατμιστες που τυχών θέλουν να αγοράσουν 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Paschal

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #404 στις: Απριλίου 02, 2016, 09:17 »
Στον δικό μου κάθεται μια χαρά το O-ring.Πρώτα το βάζω στη βάση και μετά βιδώνω το τανκ και όσες φορές έχω ξεβιδώσει το τανκ για έλεγχο στησήματος αυτό παραμένει πάνω στη βάση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172299 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276733 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15419 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14052 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9415 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35851 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559502 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182775 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10734 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364