vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

386 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, Jorge

Twitter

Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #375 στις: Απριλίου 01, 2016, 18:02 »
φιλε Γιωργο ,εχω κανει πανω απο δεκα τανκακια ,το εχω ξεβιδωσει ποσες δεν θυμαμαι ,ορινγκακι δεν εχω βαλει κατω ,αλλα υγρα δεν εχω παρει ειλικρινα καθολου ,ειδικα με το που βρηκα και σε πιο υψος θελω την αντισταση ,φτου φτου απροβληματιστος ,και ειχα κουραστει με τον φαινο ,μια και επαιρνα συνεχεια τα υγρα στα χερια και εκει ξερω οτι εφταιγε το στησιμο μου 

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #376 στις: Απριλίου 01, 2016, 19:07 »
Φίλε nasios ευχαριστώ για την απάντηση σίγουρα στην επόμενη αναπληρώσει υγρού θα το βγάλω να δω τι παίζει γιατί μόλις ξανά έβαλα υγρό διαφορετικό αυτή την φορά black honey + craham cracker  και το παιζει θαυμάσια τι στο καλό δεν χωνεύει  τα Τριμπε κοϊδες  υγρά ..σε γενικές γραμμές είναι ο μοναδικος που είχα διαρροή αλλά ήταν καθαρά  απο λάθος  δικο μου και δεν έχει να κανει με την όλοι λειτουργικότητα του   
Αυτό που ξέχασα να πω και στα προηγούμενα ποστ είναι οτι η τζούρα του με τέρμα ανοιχτή την ρύθμιση είναι όπως του τηλεμαχου V2 plus ..

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος m1chael

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #377 στις: Απριλίου 01, 2016, 19:28 »
Και η 2ρη οφειλόταν απο το πανω καπάκι που όταν το εσφιξα απλα έγινε  ευθυγράμμιση με τις τρύπες αναπληρώσεις εδώ θεωρώ οτι είναι κατασκευαστική αστοχία  γιατί αν περάσω τισ τρύπες δεν ανοίγει μονο με γάντια και αν μείνω πίσω απο αυτές είναι πολύ χαλαρό

Γιώργο προφανώς και είναι αστοχία, εκεί που τερματίζει βρισκει τις τρύπες το καπάκι... Γύρισε το ανάποδα και θα κάνεις δουλειά.. ;)

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #378 στις: Απριλίου 01, 2016, 20:00 »
Αφού εχεις  καταλάβει οτι είμαι σε τέτοια θέματα ιδικά  διάολος  ψαχνω και την παραμικρη λεπτομέρεια το γύρισα απο την άλλοι μεριά και οντως δεν έρχεται  ακριβως πανω στις τρύπες παει ελάχιστα ποιο πίσω αλλα το θεμα εκτος του οτι απο την κάτω μεριά υπάρχει και κάτι σαν πατουρα απο την εσωτερική μεριά  μάλλον για το o-rink χαχαχα κινεζια στα μεγαλια τις υπάρχει και το αισθητικό κομάτι οτι απο τι μια είναι γυαλισμένο και απο την άλλοι όχι 
εδώ δες είναι η κάτω μεριά
και σε αυτήν εδώ η πανω η διαφορές είναι ορατές

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #379 στις: Απριλίου 01, 2016, 20:05 »
ενα πουλακι μου ειπε οτι δεν του καθεται η συννεφουλα αχαχαχαχααχ


φημες λενε οτι μετα απο οδηγιες το παιρνει πισω σιγα σιγα ,,,

τελικα μετα απο μαθηματα του εκατσε η συννεφουλα !!!

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #380 στις: Απριλίου 01, 2016, 20:35 »
Ε να τέτοια κάνεις και χάνω ευκαιρίες :wall:..
Και είχα μια ελπίδα ότι αύριο θα τον έβλεπα αγγελία,να πάω να τον τσιμπήσω απευθείας και τον έχω και δίπλα ::).

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #381 στις: Απριλίου 01, 2016, 20:47 »
Βρε παλιόπαιδο για εμένα είναι τα παραπανω σχόλια εεε?  Δινω πολλες ευκαιριες εως να βάλω Χ  σε κάτι εδώ έχω των calix V2 τώρα και 2 μηνες και χωρίς προβλήματα απλα και οτι σεταπ και να του κάνω παίρνω υποδεέστερη γεύση για τα γούστα μου και δεν των έχω δώσει   

άντε και μια φωτο για να μήν ξεχνιομαστε

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #382 στις: Απριλίου 01, 2016, 20:51 »
οχι ρε Γιωργακη ,για τον χρηστο 520 ,εκανε ενα σχολιο πριν απο κατι σελιδες ,απλα μιλαμε και στο τσατ μαζι ειχε το προβλημα της πλυμμηρας,του ειπα πως τον στηνω και ηρεμησε ,αμα θες να σου πω και εσενα δεν εχεις κατι να χασεις  ;)

ενταξει ο καλιξ δεν ειναι και κατι δυσκολο  :-[ ειδικα ο 2 ,ο ενα που εχυνε απο κατω ναι ..

Αποσυνδεδεμένος giorgosss

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #383 στις: Απριλίου 01, 2016, 20:51 »
Γιωργη να τον κανουμε ανταλλαγη με ενα κλωνο-καυφουνη ?  ::) ;D

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #384 στις: Απριλίου 01, 2016, 20:54 »
Όχι Γιώργο είναι για έναν φίλο απο εδώ απο την Ρόδο,αλλά και εσένα αν το ξανασκεφτείς για τον calix εδώ είμαι εγώ :laugh1:..αφού στα είπα και στο pm.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Α εντάξει απάντησε ο nasios

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #385 στις: Απριλίου 01, 2016, 21:01 »
Ναι θυμάμαι οτι μου το είχες πει  και κάποια στιγμη πρεπει να κάνω μια εκκαθάριση σε οτι δεν χρησημοποιείται ποια  και αυτό θα γίνει μονο απο εδώ απο το φόρουμ σε  αγγελία και όποιος σταθεί τυχερός 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #386 στις: Απριλίου 01, 2016, 21:12 »
Γιώργο φιλε εσυ δεν θα τα βάλεις σε αγγελία. Σε πληστηριασμο θα βάλεις και οποιος δωσει τα πιο πολλά. :thumpup:  (Όλα σένια και με λογότυπο)
Ρε μαστορια αυτό το ριμαδοορινγκ πανω στην βαση δεν μου εφαρμόζει με αποτέλεσμα να μην εχω σωστη πρόσβαση στο ντεκ γιατί αν το γυρίσω να το ξαναβιδωσω φεύγει από την θεση του. Δυο ερωτήσεις 1 Χρειάζεται? 2 στον γνήσιο τόσο χαλαρο είναι?

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #387 στις: Απριλίου 01, 2016, 21:12 »
Γεωργιε ασε τους Calix & βαλε λιγο κανθαλακι στον συννεφουλη να δεις τι γευση θα παρεις... αντε στα οπλα & αστα λογια :fight_shot_bandana:

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #388 στις: Απριλίου 01, 2016, 21:25 »
Γιώργο φιλε εσυ δεν θα τα βάλεις σε αγγελία. Σε πληστηριασμο θα βάλεις και οποιος δωσει τα πιο πολλά. :thumpup:  (Όλα σένια και με λογότυπο)
Ρε μαστορια αυτό το ριμαδοορινγκ πανω στην βαση δεν μου εφαρμόζει με αποτέλεσμα να μην εχω σωστη πρόσβαση στο ντεκ γιατί αν το γυρίσω να το ξαναβιδωσω φεύγει από την θεση του. Δυο ερωτήσεις 1 Χρειάζεται? 2 στον γνήσιο τόσο χαλαρο είναι?
Εγώ νομίζω ότι χρειάζεται,γιατί και το τανκακι απο την μέσα μεριά έχει πατούρα για αυτόν τον λόγο.
Βέβαια να πω την αλήθεια δεν το έχω βγάλει για να ξέρω.Μόνο με δοκιμή θα μάθεις 100%.
Όσο για το αν εφαρμόζει στον γνήσιο,ναι δεν είχα ποτέ θέμα.Διαβρεξέτο λίγο πριν το βάλεις και πάτα το
να κάτσει.Μην φανταστείς όμως ότι βεντουζάρει.Ίσα ίσα που μένει στην θέση του.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #389 στις: Απριλίου 01, 2016, 22:11 »
chzamp αυτο το oring και εγω το ειχα απορια!

Εχω δοκιμασει χωρις με το ss και το clear δεν ειχα θεμα διαρροων,ομως με το ss νομιζω οτι ειναι χρειαζεται αλλα δεν καθεται καλα,οποτε διαβρεξα με υγρο οπως αναφερει και ο φιλος και επειτα το πιεσα οσω μπορουσα να κατσει.

Λογο του οτι εχουν πατουρα τα τανκ για το oring υποθετω πως καλο ειναι να υπαρχει.Τωρα που ειναι με το ss το εχω βαλει και μεχρι στιγμης δεν την εχει κοπανησει.

Κατασκευαστικα παντως δεν μου πολυ αρεσει η θεση που πρεπει να καθεται το oring.

Και συμφωνω με τον Γιωργο Μ οτι η ρυθμιση υγρων και η αναπληρωση στον Τηλεμαχο παιζει πολυ πιο ανετα απο τον
cloud για μενα.

Εχω και την αλλη απορια,spare που θα βρουμε οταν και εαν βγαλει η FT ή απο  καταστημα εγχωριο που μου ειναι αγνωστο εαν υπαρχει αποθεμα.Αnyway!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277328 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15457 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14097 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43482 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559959 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182936 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 225 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 11073 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364