vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #315 στις: Μαρτίου 31, 2016, 19:14 »
Στεγνό "δώσιμο".

Ο Μιχάλης με έχει ταράξει στα μηνύματα απ'το μεσημέρι που έφυγε απ'το σπίτι, μηνύματα τύπου "ω ρε φίλε τι είναι αυτό το πράγμα", "μλκ μου έχω απογειωθεί μιλάμε" και κάτι άλλα τέτοια συναφή αλλά δεν κάνει να γράφω κακές λέξεις εδώ, κάτι για "φλιπάρει" λέει, "μολότωφ" και τέτοια. Κάποιος να του τον πάρει απ'τα χέρια βρεεεε! :laugh1:

Περισσότερο όμως γράφω για τις δικές μου σκέψεις τώρα παιδιά, πραγματικά έχω μπει σε μεγάλο σκεπτικό λούκι αυτή τη στιγμή με τους κινέζους. Είμαι λάτρης των γνήσιων πραγμάτων μη σκεπτόμενος το κόστος, απλούστατα θα αγοράσω μόνο αυτά που μπορώ. Επίσης χαίρομαι να στηρίζω δικούς μας ανθρώπους, πολλές φορές εξάλλου μπορούν να δημιουργηθούν και σχέσεις που αξίζουν περισσότερα από 120 ευρώ.. χωρίς να σημαίνει ότι έχω και τις τεράστιες παρτίδες με τον Παναγιώτη αυτό. Αλλά είχα μαζί του μια επικοινωνία που για εμένα άξιζε πολλά, γι'αυτό κι αυτές εδώ οι γραμμές. Ο άνθρωπος έβγαλε ένα απίθανο κομμάτι κι αυτό δεν αλλάζει. Κι ευτυχώς για όλους μας αυτό το κομμάτι κατάφερε να γίνει πιο προσιτό για περισσότερο κόσμο. Έμεινα κάγκελο με αυτό που είδα σήμερα και την τιμή που αγοράστηκε. Τρελή αλλαγή στη θέση της τραμπάλας, τα πάνω κάτω μιλάμε.

Δεν θέλω να συνεχίσω στα πελάγη των σκέψεων που κάνω, θα μπερδευτεί κόσμος. Άσε που θα με πείτε και τρελό. Το ρεζουμέ είναι ότι σήμερα είδα ένα πράγμα των 20 ευρώ που με ελάχιστες διαφορές από το γνήσιο απέδωσε σχεδόν τα ίδια. Με ελάχιστα πιο σφιχτή τη τζούρα και με μια πρόσθετη γεύση μετάλλου που γρήγορα έφευγε τζούρα με τη τζούρα, ε τα ίδια λέμε.
Εγώ αν δεν είχα κανέναν αυτή τη στιγμή πάλι τον γνήσιο θα επιδίωκα να πάρω πρώτο κι ας έκανα το σκ@τό μου παξιμάδι Κυθήρων. Αλλά επειδή η δυνατότητα δεν υπάρχει για όλους πάρτε άφοβα το κλωνάρι παιδιά. Και μόνο για τη δοκιμή του, ακόμα κι αν δεν ταιριάξει καθόλου στα γούστα σας, χαλάλι το 20άρι.


Όσο για τον Μίχαλο πολύ το χάρηκα, ααααχχχχ! 1-0 φιλαράκι!
Να τον ακούς τον Μάκη όταν μιλάει για σωστούς ατμοποιητές και να μην του λες μπιχλιμπίδια για subohmers των 70 βατ..! Γουελκάμ του δε τέιστυ εξπίριενς ατ δε βέιπινγκ χόμπυ σερ..! :D

Αποσυνδεδεμένος m1chael

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #316 στις: Μαρτίου 31, 2016, 19:18 »
Χαχαχα  
Η γεύση πάντως όσο περνάει η ώρα απογειώνεται, νομίζω ότι η λίγο πιο σφιχτή τζούρα που έχει λόγω αστοχίας ή ευστοχίας για άλλους, του  δίνει επιπλέον γεύση. Με λίγα λόγια εξαιρετικός :)

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #317 στις: Μαρτίου 31, 2016, 19:28 »
Να μην τα ξαναλέμε.. Εκει κατω που είστε έχετε το καλύτερο φάρμακο για καθάρισμα. Το βραδάκι ολο σε ένα ποτηράκι ρακι χωρις πλαστικά και ορινγκακια. :)) 

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #318 στις: Μαρτίου 31, 2016, 19:37 »
 8) Καλησπέρα στην παρέα !!!
Εαν έχετε παραλάβει και απο πού ?? Fasttech ή 3fvape ??
Μια επιπλέον παρουσίαση δεν θα εβλαπτε κανένα μας !!!
Ισα ισα θα βοηθούσε και πολλούς απο εμάς !! :respect:


Αποσυνδεδεμένος m1chael

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #319 στις: Μαρτίου 31, 2016, 19:40 »
fasttech, άλλοι έχουν παραγγείλει από 3fvape και άλλοι από focalecig...
Τόσα είπαμε, αν θες μας ρωτάς για περισσότερες πληροφορίες ;)

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #320 στις: Μαρτίου 31, 2016, 19:43 »
Χωρίς να θέλω να γίνομαι φορτικός απλά θα ηθελα να παρουσιασετε και τυχόν διαφορες τους (δλδ fastTech  & 3fVape εστω με φωτογραφίες τους ) :-[

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #321 στις: Μαρτίου 31, 2016, 19:50 »
Προς το παρών γνωρίζουμε ότι αυτός από FT είναι καλός. Νομίζω πως από 3fvape δεν έχει παραλάβει ακόμα κανείς. Άρα αναμένουμε κάποιον να παραλάβει και από 3fvape για να δούμε. Αν δεν κάνω λάθος για τον φίλο Μανιαδάκη χτυπάει η καμπάνα :D 

Αποσυνδεδεμένος m1chael

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #322 στις: Μαρτίου 31, 2016, 19:53 »
Έχω την αίσθηση ότι είναι ολόιδιοι πάντως με διαφορά τα λογότυπα που απουσιάζουν από της fasttech, δεν νομίζω 3 διαφορετικά εργοστάσια να έφτιαξαν 3 διαφορετικούς κλώνους την ίδια χρονική στιγμή

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #323 στις: Μαρτίου 31, 2016, 19:54 »
Nαί για τον σύντετκνο χτυπάει η καμπάνα !!!!από οτι εχει πεί αυριο θα παραλάβει καΙ ΑΥΤΟς !!! Τωρα να μου πεις πρωταπριλιατικα και θα πάρουμε αλήθειες ??? χαχαχα ίδωμεν !!! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #324 στις: Μαρτίου 31, 2016, 19:56 »
Χαχαχα  
Η γεύση πάντως όσο περνάει η ώρα απογειώνεται, νομίζω ότι η λίγο πιο σφιχτή τζούρα που έχει λόγω αστοχίας ή ευστοχίας για άλλους, του  δίνει επιπλέον γεύση. Με λίγα λόγια εξαιρετικός :)

μιχαλακη δεν μας δινεις και μια ιδεα για σεταπ ?

Αποσυνδεδεμένος m1chael

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #325 στις: Μαρτίου 31, 2016, 19:59 »
Εγώ τώρα ατμίζω με kanthal 0.35 mm σε 2,5mm πυρήνα, 0,9 Ω περίπου...
Το coil σηκωμένο έτσι ώστε το κάτω μέρος του να είναι στην ίδια ευθεία περίπου με την κορυφή των βιδών. Είχα βάλει φωτογραφία σε προηγούμενο ποστ. Στα 12-13 watt είναι πολύ καλό για τα γούστα μου. 
Και η καμπάνα 5 μισές στροφές... 

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #326 στις: Μαρτίου 31, 2016, 20:07 »
Να κάνω μια χαζή ερώτηση? Βλέπω πως όλοι και στον γνήσιο και στον κλώνο μετράτε τις στροφές ανοίγματος της καμπάνας με μισές στροφές. Υπάρχει κάποιος λόγος? Έχει κάποια ένδειξη ο άτμο που διευκολύνει στην αναγνώριση της μισής στροφής?

Αποσυνδεδεμένος m1chael

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #327 στις: Μαρτίου 31, 2016, 20:11 »
Ναι! Έχει δύο εγκοπές στην βάση του drip tip, οπότε όπως γυρνάς κάθε φορά που βλέπεις την επόμενη είναι μισή στροφή ;)

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #328 στις: Μαρτίου 31, 2016, 20:19 »
Οι όποιες εγκοπές φαίνονται πεντακάθαρα στην φωτο με τις καμπάνες των δύο ατμοποιητών. ;)

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #329 στις: Μαρτίου 31, 2016, 20:20 »
με δικιά σας ευθύνη όμως αν το κάνετε, είναι πράγματι σφιχτός ο θετικός πόλος αλλά δεν είναι κολλημένος σε μένα τουλάχιστον, εγώ τον γύρισα στα ίσια του πριν λίγο και είναι μια χαρά τώρα.
απλά για το αισθητικό του πράγματος το έκανα όχι ότι άλλαξε τίποτα, δεν μου αρέσουν τα ανάποδα πράγματα :tongue_smilie:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172346 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277021 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14077 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43339 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 437 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35929 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559652 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182817 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 220 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10841 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364