vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

434 επισκέπτες, 8 χρήστες
vasim, dkostas, Sergios, Parolos, teo77, ThioVag, kyrgiannis, maprix

Twitter

Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods

Συνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #255 στις: Μαρτίου 30, 2016, 01:46 »
Σε κατανάλωση πως τα πάει ???????  Πλησιάζει τον Τηλέμαχο   >:( >:( 
Οπως τα λεει ο Γιωργος οχι δεν πλησιαζει τον Τηλεμαχο για μενα,κρατα αρκετη αποσταση πιστευω!

Διαθετει μικροτερα καναλια ο cloud,επισης σου δινει ελευθερια να κανεις πολλες δοκιμες,
αυτο εμενα με βολευει ωστε να δουλεψω με πιο ''γηινα''σεταρισματα(στεγνο ατμισμα,ψηλα συρματα και λιγα βατ).


Ολα αυτα θελουν να ασχοληθεις και να τον δουλεψεις τον ατμο για να δεις και τι σου ταιριαζει βεβαια! ;)

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
οταν ειναι βιδωμενη τερμα η καμπανα δεν κλεινουν τελειως τα λουκια η κανω λαθος?
Κλεινει η καμπανα σφραγιζουν τα υγρα δεν περναει τιποτα στην φυτιλοαντισταση σου.

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #256 στις: Μαρτίου 30, 2016, 03:50 »
@ teo77 Ολα αυτα ακούγονται πολυ καλα, αν τα δω και στη πράξη με βλέπω να ψινομαι και για τον original. Ο zest με τις 0,8 πρεπει να ειναι ο πιο σφιχτός εγω εχω τον zest που βγήκε μετα με 0.9 νομιζω άρα εσυ εχεις να κανεις και με πιο σφιχτή τζούρα στον phenomenon. αν σε ικανοποιεί σε ολα αύτα ο cloud παει να πει οτι θα τα πάω κι εγω πολυ καλα μαζι του!! Ανυπομονώ!!!


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος sakaplias100

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #257 στις: Μαρτίου 30, 2016, 12:11 »
τελικά παιδιά δουλεύει σαν τον γνήσιο ?? με ενδιαφέρει πάρα πολύ η αγορά του . για αυτόν που έχει η fastteck λέω . έχει λογότυπο πάνω?? κάποιος που έχει και τον γνήσιο και έχει κάνει δοκιμές ας μας ρίξει λίγο φως .  

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #258 στις: Μαρτίου 30, 2016, 12:28 »
παρελαβα ,τον επλυνα ,απροβληματιστος ,σκεφτομαι να χτυπησω και δευτερο
ουτε υπερτροφοδοσια ουτε μουρμπουλιθρες ,με κοψιμο εξω το βαμβακι στις ακρες δεν ακουγεται τιποτα ,το εκοψα στο ντεκ και ακουγοντε κατι σκασιματακια ,αρα μαλλον καπου στο ενδιαμεσο ειναι η λυση ,την εκανα μικρο με 30αρι συρμα,5 σπειρες ,2,5 αρα διατομη αν εχει να προτινει καποιος κατι σε στησιμο,αλλα τοσο ευκολο πρωτη φορα συναντω ειλικρινα ,ειδομεν τωρα ξεκινησανε να ερχοντε οποτε πιστευω σιγα σιγα θα βγουνε και στησιματα και ολα ..

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
τελικά παιδιά δουλεύει σαν τον γνήσιο ?? με ενδιαφέρει πάρα πολύ η αγορά του . για αυτόν που έχει η fastteck λέω . έχει λογότυπο πάνω?? κάποιος που έχει και τον γνήσιο και έχει κάνει δοκιμές ας μας ρίξει λίγο φως .  

της φαστ δεν εχει λογκο ,αλλα ειναι απλα αψογος φιλε ,δεν εχω δει τον οριτζιναλ αλλα στανταρ θα χτυπησω και δευτερο 

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #259 στις: Μαρτίου 30, 2016, 12:30 »
Θέλει διαφορετικά στησίματα ο κλώνος από τον γνήσιο? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #260 στις: Μαρτίου 30, 2016, 12:45 »
αν αναφερεσαι σε μενα ριμποτ ,δεν ειπα αυτο που υπονοεις ,απλα οπως και εσυ ξεκινησες αρχικα με πειραματισμους ετσι και εγω τωρα που τον εχω ,και πιστευω οτι και αυτο το νημα εδω θα ειναι ανεξαρτητο ,οπως και ο κλωνος του φαινομενον ,οπου ο καθενας θα εχει να προτινει κατι , το οριτζιναλ νημα του κλαουντ εχει αρκετες σελιδες ,οπως και τα μερικα βιντεο που κυκλοφορουνε δειχνουνε διαφορους τροπους πως το στηνει ο καθενας ,
απλα αυτες της ρητορικες απαντησεις ειναι κακο να τις πετας ,,,
εξυπνοι μπορουνε να γινουνε ολοι ,τωρα αν εχεις να προτινεις κατι καλος,αλλιως ασε να απαντησει καποιος που εχει να προτινει  ;)

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #261 στις: Μαρτίου 30, 2016, 12:56 »
Τι νομίζεις ότι υπονοώ δηλαδή? Η ερώτησή μου ήταν εύλογη από τη στιγμή που στο νήμα του γνήσιου υπάρχουν αρκετά προτεινόμενα στησίματα. Όσοι πήραν τον κλώνο από εκεί θα αντλήσουν ιδέες, αν θέλουν φυσικά, και στη συνέχεια θα ποστάρουν ότι έχουν δοκιμάσει.
Η ερώτηση και όχι απάντηση, δεν ήταν καθόλου ρητορική λοιπόν. Πού βλέπεις το κακό εσύ? :dontknow:

Συνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #262 στις: Μαρτίου 30, 2016, 13:00 »
@ teo77 Ολα αυτα ακούγονται πολυ καλα, αν τα δω και στη πράξη με βλέπω να ψινομαι και για τον original. Ο zest με τις 0,8 πρεπει να ειναι ο πιο σφιχτός εγω εχω τον zest που βγήκε μετα με 0.9 νομιζω άρα εσυ εχεις να κανεις και με πιο σφιχτή τζούρα στον phenomenon. αν σε ικανοποιεί σε ολα αύτα ο cloud παει να πει οτι θα τα πάω κι εγω πολυ καλα μαζι του!! Ανυπομονώ!!!


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
O 0.8 για μενα steve ειναι ενας στην τζουρα του και μεχρι στιγμης κανενας αλλος ατμο δεν την εχει πιασει,
ουτε ο cloud φυσικα μιας και ειναι πιο αερατος και δεν διαθετει την πιεση του 0.8 σε καμια περιπτωση.Οπως ουτε τη ροη αερα του φαινο εχει,για μενα φυσικα.

Ο cloud με ικανοποιει μεχρι στιγμης πολυ καλα σε αλλα επιπεδα αλλα  οχι στην σφιχτη τζουρα που θελω εγω,αλλωστε δεν τον πηρα με αυτη τη λογικη,μιας και τον ειχα δοκιμασει και ψηλο ηξερα τι να περιμενω.

Σιγουρα ο αυθεντικος ειναι πολυ καλη λυση μιας και ο κλωνος μπορει να ειναι και λιγο λαχειο! ;)
Και φυσικα ο κατασκευαστης ειναι αξιος συγχαρητηριων,με τετοια απροβληματιστη και ποιοτικη κατασκευη!

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #263 στις: Μαρτίου 30, 2016, 13:05 »
Τι νομίζεις ότι υπονοώ δηλαδή? Η ερώτησή μου ήταν εύλογη από τη στιγμή που στο νήμα του γνήσιου υπάρχουν αρκετά προτεινόμενα στησίματα. Όσοι πήραν τον κλώνο από εκεί θα αντλήσουν ιδέες, αν θέλουν φυσικά, και στη συνέχεια θα ποστάρουν ότι έχουν δοκιμάσει.
Η ερώτηση και όχι απάντηση, δεν ήταν καθόλου ρητορική λοιπόν. Πού βλέπεις το κακό εσύ? :dontknow:

οπως ειπες  Όσοι πήραν τον κλώνο από εκεί θα αντλήσουν ιδέες, αν θέλουν φυσικά, και στη συνέχεια θα ποστάρουν ότι έχουν δοκιμάσει...
το νημα του οριτζιναλ εχει 85 σελιδες ,οπως και εσυ στο νημα του φαινο απλα την στιγμη που ηθελες εκανες δεκα ερωτησεις πηρες της απαντησεις παρολο που υπηρχανε τα στησιματα 
και οι 200 σελιδες του νηματος ,,
εγω δεν βλεπω κατι κακο ,εσυ που βλεπεις το κακο της απαντησης μου αδερφε και απαντησες καταυτον τον τροπο ,που για μενα δεν ειναι ερωτηματικος απλα ισως λιγο ειρωνικος  ;)

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #264 στις: Μαρτίου 30, 2016, 13:12 »
Εσένα σου φάνηκε ειρωνικός αλλά για μένα ήταν απλά ερώτηση απορίας. Δε θα μαλώσουμε κιόλας γι' αυτό, πάμε παρακάτω. :yes:

Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #265 στις: Μαρτίου 30, 2016, 13:12 »
εστεισα σημερα.

ΠΑΝΑΓΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥ
τι πραμα ειν τουτο????  ;D

Αποσυνδεδεμένος MILGR

  • **
  • 137
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #266 στις: Μαρτίου 30, 2016, 13:14 »
Περιμένω από μέρα σε μέρα με σκάσατε!!!

Συνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #267 στις: Μαρτίου 30, 2016, 13:27 »
Ειρηνη υμιν παιδες,νομιζω καλοπροαιρετα ηταν τα σχολια του Ribot nasio ας ευχαριστηθουμε τον ατμο!
υπαρχουν πολλα στησιματακια στο νημα του αυθεντικου για ιδεες!οπως και στου γειτονα :))

Καθως εχει ανεβασει και ο Ribot με ribbon και διπλες για δοκιμες.
Εχει χωρο ο cloud να παιξεις,να τσεκαρεις βαμβακι,υψος αντιστασης,να δοκιμαστουν χοντρα-ψηλα συρματα και διατομες
και πολλα και διαφορα.

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #268 στις: Μαρτίου 30, 2016, 13:58 »
Teo διαβαζω διαβαζω εχω φτασει στην 50 ,και οφειλω να παραδεχτω οτι περα απο τις φωτο του Ribbot το μαξ των απαντησεων ειναι για το που θα τον βρουνε ,
απλα εχω δει καποιον που ανεβαζει το κατω μερος της αντιστασης πανω απο τις βιδες παιζει καλα εκει ?σε .90 ωμ επισεις πως παιζει ,,,προς το παρον ατμιζω ,αλλα δεν εχω δει γευση ,αρα παιζει η οτι πρπει να στρωσει ,γιατι καμενο δεν περνω ,γευση παιρνω μεν αλλα οχι αυτο που θα περιμενα ,παντως τιποτα ουτε γουργουρητα ,ουτε σκασιματα ,ουτε διαροες ,εχω εντυπωσιαστει ,και για αυτο ρωτησα και την γνωμη καποιων φιλων μηπως απλα κανω κατι λαθος και θελει μια ιδιαιτεροτητα για το μπαμ ,επισεις παιζω υγρο που ηθελε αραιωση στο 10% εγω το εχω φτιαξει στο 5 ισως φταιει και αυτο ,παντως ,αυτο που εχω να πω ειναι οτι δεν εχω ξανατυχει τετοιο ατμο περα απο το ερλκονιγκιν και που μου εκατσε απο το πρωτο στησιμο ,αν και ειναι εντελως διαφορετικη φιλοσοφια 

εντιτ ' ηθελε σηκωμα η αντισταση ,
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 30, 2016, 14:09 από nasios »

Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #269 στις: Μαρτίου 30, 2016, 14:00 »
Μία χαρά παιδί είναι ο ribot και βοηθάει κιόλας. :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277167 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14088 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9431 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43409 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36028 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559804 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182871 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10938 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364