vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

425 επισκέπτες, 6 χρήστες
zamploutos, giorgosp, camber, Jorge, Milarepa, laniel

Twitter

Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1350 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 13:19 »
Πρέπει να την δω στο σπίτι αυτή την λεπτομέρεια Ribot δεν τον έχω μαζί μου σήμερα.Θα τσεκάρω και θα ενημερώσω το νήμα.
Προς το παρόν έχει μπει μια "φλάτζα" στο σχήμα του δαχτυλιδιού απο σελιλόζα στον γνήσιο μήπως και είναι αυτό το πρόβλημα...
Στεγνά προς το παρόν...

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1351 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 13:37 »
Το ιδιο ειναι και στον γνησιο Γιωργο.Και εμενα μου εκανε εντυπωση το τειχακι,αν δεν υπηρχε θα ειχε καλυτερη τροφοδοσια η οχι?

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1352 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 13:54 »
[justify][member=13664]Ribot[/member], καλημέρα. Αν θέλεις τη γνώμη μου, μην το φας το μέταλλο στα κανάλια, έτσι είναι και στον γνήσιο, όπως λέει παραπάνω και ο φίλος Σταύρος 63. Αν το κάνεις πιστεύω πως μετά θα θέλεις μπουρνούζι και βατραχοπέδιλα. Τώρα ατμίζω με τον v3 (2η μέρα, ίδιο στήσιμο, 1.35Ω, kanthal 0.28mm, 7 σπείρες, 10W), και κανένα παρατράγουδο από υγρασίες ή τις όποιες διαρροές. [/justify]

[justify]Σημ. Ξέχασα να πω, του έχω 2mm πυρήνα και ελάχιστο βαμβάκι. Κανένα πρόβλημα διαρροών, (και παίζω με την τροφοδοσία σαν παλαβός, 2, 3, 5 στροφές, και ξανά μανά).[/justify]

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1353 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 14:01 »
Αν δεν υπήρχε το τειχάκι Σταύρο, το υγρό θα σταματούσε στο βαμβάκι όπως στον ν1 με τον οποίο δεν είχα κανένα πρόβλημα. Βέβαια εκεί είχαμε ένα κανάλι εκατέρωθεν και όχι 3, οπότε μάλλον θα είχαμε πλημμύρες, αλλά μήπως δεν έχουμε? (στον γνήσιο)
Στο δικό μου κλώνο όμως η τροφοδοσία είναι προβληματική κι επειδή είναι κλώνος θα του βάλω χέρι σίγουρα.
Στον γνήσιο πάντως, ο Κυριάκος λέει ότι μια στροφή η καμπάνα(δύο μισές) είναι υπεραρκετή για να τροφοδοτεί σωστά, χωρίς διαρροή.

Τζο, εσύ έχεις τον γνήσιο, που όπως είπα είναι διαφορετικά χαραγμένα τα κανάλια. Επίσης δεν είπα για διαρροές αλλά για κακή τροφοδοσία και καμμένα.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1354 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 14:07 »
[justify]Ναι, Ribot, κατάλαβα τι λες, όμως ειλικρινά, πίστεψέ με, ισχύει απόλυτα κι εδώ ό,τι είχες πει σε ανύποπτο χρόνο, (θέλει τα χέρια να τον έχουν δουλέψει). Στον v3, κακή τροφοδοσία (χέρι χέρι με κουφές διαρροές), είχα και στον γνήσιο, (αν δεν προσέξω έχω και τώρα και αύριο και μεθαύριο), πιστεύω δηλ. απόλυτα πως δεν φταίει ο κλώνος, γι' αυτό επιμένω πως θα είναι κακή επιλογή να του βάλεις χέρι. [/justify]

[justify]Σημ. Ωπ, αυτό που είπες (ξανά) μου ξέφυγε, δηλ. πως έχει διαφορετικό σχεδιασμό στα κανάλια ο κλώνος. Εδώ συγγνώμη, πρέπει να κάνω λίγο πίσω. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1355 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 14:28 »
Τα πιο σημαντικά σου ξεφεύγουν ρε μάστορα! :laugh1: Είναι τελείως διαφορετικά τα κανάλια τροφοδοσίας γνήσιου-κλώνου λέμε, οπότε οποιαδήποτε απόπειρα σύγκρισης πέφτει εξ ορισμού στο κενό.
Το μέταλλο θα το φάω πάντως, αλλά όχι και στα 6 κανάλια, μόνο στα δύο μεσαία. Θεωρώ ότι γνωρίζω τόσο καλά τον cloud που το πρόβλημά μου σίγουρα δεν είναι το στήσιμό του και τα χούγια του.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1356 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 14:33 »
Βρε κάθαρμα Ribot, εγώ στάθηκα στα βασικά..., στο πόσο όμορφος είμαι και στα τειχάκια.  ;D

(ναι, βρε συ, την υποσημείωση τι την έβαλες, ασφαλώς, τα δουλεμένα χέρια στον Cloud δεν ήταν τα δικά μου)

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1357 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 20:00 »
Λοιπόν όπως είπε και ο συνονόματος και το βάθος στα λούκια και το σκαλοπατάκι ίδιο είναι.Ελάχιστα πιο χοντρή είναι η ροδέλα του κλώνου και του την έδωσα μήπως και σωθεί η κατάσταση.Η ροδέλα του γνήσιου φαίνεται να κάνει λίγο μεγαλύτερο κενό στον κλώνο .Για να δούμε...

Αποσυνδεδεμένος dimspy

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
  • https://secure.avaaz.org/campaign/el/free_ahed
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1358 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 20:17 »
στον κλωνο ειχα στην αρχη προβλημα με την τροφοδοσια ..... ειδα βιντεακια με στησιματα του γνησιου ...τα εφαρμοσα κατα γραμμα κ η αποτυχια ηταν το μονο αποτελεσμα....εν τελει παρατησα το συμμαζεμα του βαμβακιου που προτεινετε κ εβαλα πολυ να πιανει ολο τον χωρο της βασης  ...αφρατο κ ομορφο ...το στρωνω ομοιομορφα με το δαχτυλο  γυρω γυρω κ πανω στα λουκια ....απο τοτε δεν εχω καθολου προβλημα τροφοδοσιας κ καψουλιου....στα γεμισματα μονο καποιεσ φορεσ κ αμα ΄΄παλιωσει΄΄ το βαμβακωμα΄΄ εχω ελαχιστη διαρροη . 

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1359 στις: Νοεμβρίου 24, 2017, 09:21 »
ισως κ απο πανω απο την ταπα να εχει θεμα.
την εχω πατησει σε εναν V1. δεν παταγε σωστα.
Λοιπόν γατόνι μου έπεσες μέσα. :respect_hat:
Το πρόβλημα του γνήσιου ήταν το σιδερένιο δαχτυλίδι επάνω.Μέχρι χθες που πουλήθηκε και είχε το δαχτυλίδι του απροβλημάτιστου κλώνου μου δεν έβγαλε σταγόνα και λειτουργούσε άψογα.Του γνήσιου άφηνε ενα ελάχιστο κενό που μόνο με μεγενθυντικό φακό το έβλεπες αλλά ήταν αρκετό για να μπαίνει αέρας προφανώς...
Οπότε τσεκάρετε και τα σιδερένια δαχτυλίδια αν κάνουν καλή επαφή σε κλώνο και original όσοι έχετε συχνές διαρροές. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Sniaf

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1360 στις: Φεβρουαρίου 04, 2018, 17:26 »
έπεσε στα χέρια μου και εμένα παίδες ο v3 . παίζω 3 εβδομάδες και δεν έχω ούτε διαρροές ούτε τίποτα ! αν και είμαι fun πνευμονικού παίζω λίγο πριν μπει συρτάρι η καμία αγγελία  :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος vasmak

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1361 στις: Φεβρουαρίου 19, 2018, 12:13 »
Ο v3 ηταν ο τελευταιος ατμοποιητης που πηρα πριν κλεισουν οι πυλες της ανατολης, ωραιος κλωνος αλλα...πολυ αερας για τα δικα μου γουστα, τον δουλεψα λιγο αλλα μετα κατεληξε συρταρι.
Που και που τον εβγαζα τον ξαναδοκιμαζα με διαφορετικα στησιματα ,επιστομια αλλα δεν.....
Διαβασα στο νημα του αυθεντικου οτι βγηκαν mtl pins και σκεφτηκα ας του δωσω μια ευκαιρια ακομα...τα πηρα, με λιγη δυσκολια μπηκαν.
Το αποτελεσμα ειναι οτι εδω και 3 μερες δεν εχω βαλει αλλο ατμο πανω στο μοντ, η τζουρα θυμιζει v1 και η γευση εχει βελτιωθει !!!!!!! :D

Αποσυνδεδεμένος TasmanR

  • **
  • 137
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1362 στις: Μαρτίου 08, 2018, 21:59 »
Tην μεταλική ροδέλα που βιδώνει πάνω στο τανκ που την βρίσκουμε ρε παιδιά?

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1363 στις: Μαρτίου 08, 2018, 22:36 »
Αν μιλάς για "κλώνου" πουθενά εκτός αν κάποιος έχει διαλύσει τον ατμοποιητή και του έχει ξεμείνει η ροδέλα. :))
Αν μιλάς για γνήσιο (και είσαι διατεθειμένος να πληρώσεις γύρω στο 15αρι) ο κατασκευαστής έχει μαγαζί κάπου στο σύνταγμα (Καραγιώργη νομίζω). Αν κάποιος θυμάται διεύθυνση ας ενημερώσει. 

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1364 στις: Μαρτίου 09, 2018, 00:56 »
vape it καραγεωργη σερβιας 7 ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172419 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277200 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14088 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43422 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559828 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182878 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10968 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364