vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος dimitrisd

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1335 στις: Οκτωβρίου 27, 2017, 14:06 »
καλημερα....εχω θεματακι με την τροφοδοσια στον v3....εχω αρκετα συχνα dry burns....εχω δοκιμασει με λιγο βαμακι με λιγο περισσοτερο κ με πολυ βαμβακι ...σε ολες τισ περιπτωσεις σε απανωτεσ τζουρες εχω θεμα....εχω την εντυπωση οτι τα καναλια δεν τροφοδοτουν καλα....εκτος κ αν κανω κατι αθος ...εχει κανεις καμμια ιδεα
Το ίδιο και γω. Με τον 1 κανένα πρόβλημα

Αποσυνδεδεμένος vasmak

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1336 στις: Οκτωβρίου 30, 2017, 12:12 »
Μετα απο ενα μηνα+ χωρις ιχνος ζωης σημερα ηρθε και ο δικος μου !!! :D
Καλο πλυσιμο  και πρωτες εντυπωσεις, επιτελους η καμπανα γυρναει χωρις πενσα οπως στον v1 αν και τα σπειρωματα της δεν ειναι τοσο βουτηρο οπως του v1.
Η ρυθμιση του αερα με στοπ αλλα αν τον βιδωσεις καλα σε πικο δεν γυρναει , πρεπει να ξεβιδωσεις λιγο για να ρυθμισεις.
Το αυλακι που συγκρατει το βαμβακι παρα πολυ χρησιμο, πρωτο στησιμο με κανθαλ 32αρι 1ωμ.
Με τερμα ανοιχτο αερα...πολυ αερατος για τα δικα μου γουστα μου θυμισε hussar με το 2,5 πιν, τον εκλεισα στο κατω απο το μισο και εκει καπως τα βρηκαμε.
Απο γευση καλη αν και θελει δοκιμες ακομα.
Το επιστομιο θυμιζει μπουρι της σομπας και το αλλαξα με ενα απο skyline και σαν να εγινε ενα κλικ πιο καλος, αλλα ακομα ειναι νωρις για συμπερασματα.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1337 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 00:25 »
καλημερα....εχω θεματακι με την τροφοδοσια στον v3....εχω αρκετα συχνα dry burns....εχω δοκιμασει με λιγο βαμακι με λιγο περισσοτερο κ με πολυ βαμβακι ...σε ολες τισ περιπτωσεις σε απανωτεσ τζουρες εχω θεμα....εχω την εντυπωση οτι τα καναλια δεν τροφοδοτουν καλα....εκτος κ αν κανω κατι αθος ...εχει κανεις καμμια ιδεα
Επιβεβαιώνω, κάτι δεν πάει καλά με τον κλώνο της 3FV που έχω εδώ και μια εβδομάδα. Βασικά ήθελα μόνο το ντεκ του ν3 για να το προσαρμόσω στον γνήσιο ν1 που έχω και ίσως και την καμπάνα που είναι πιο ανοιχτή στον ν3. Το πάντρεμα πέτυχε αλλά η συμβίωση δεν εξελίσσεται ομαλά. Έχω κι εγώ συχνά dry burns, αλλά καθόλου διαρροές, όπως έχει αναφερθεί για τον γνήσιο.
Οι κινέζοι έχουν κάνει την πατάτα τους βέβαια στην αντιγραφή. Τα κανάλια τροφοδοσίας είναι όλα στο ίδιο μήκος, σε αντίθεση με τον γνήσιο που είναι χαραγμένα ασύμμετρα μεταξύ τους. Αυτό σίγουρα παίζει ρόλο στην τροφοδοσία και γενικά ο κλώνος είναι πολύ μέτρια αντιγραφή και στα σπειρώματα και στα λογότυπα αλλά και στη γεύση. Μόνο η βαθειά, smooth και πλούσια τζούρα θυμίζει cloudone. Αν τον είχα δει από κοντά πριν, σε κάποιον συνατμιστή ή σε κατάστημα, δε θα τον είχα παραγγείλει.

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1338 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 10:10 »
Εγώ είχα dry hits και στον γνήσιο V3. Όσο και να το πολέμησα, δεν κατάφερα να τον ισιώσω ( άσε που είναι πολύ αεράτος για τα δεδομένα μου ). Μάλλον δεν ήταν για τα δικά μου χέρια... V1 και πάλι V1. 😊

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1339 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 10:38 »
Eμένα το καημενάκι το κλωναράκι μου απο την 3fvape ούτε στάζει ,ούτε dry hit μου σκάει,smooth τζουρίτσα και άνετη για τα δικά μου δεδομένα,γεύση μια χαρά και γενικά τίμια συμβίωση εδώ και 2 βδομάδες ...
Και μου έρχεται το παιδί που σου έλεγα [member=13664]Ribot[/member] απο την δουλειά σήμερα που του έστησα τον γνήσιο v3 και τίγκα στην διαρροή χωρίς λόγο :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:
Βαμβάκι μια χαρά φουσκωμένο,κλειστά υγρά,γεμίζουμε,ανοίγουμε υγρά 4-5 στροφές...τραβάει μερικές τζούρες και ξεκινάμε συζήτηση περι δουλειάς...
Μετά απο μερικά λεπτά,πάει να πιάσει το mod του...λούτσα :NevraKlama: :NevraKlama: :NevraKlama:

Ήταν και η τελευταία του,αγγελία θα μπει πάλι...Τώρα κατάλαβα γιατί σε μια βδομάδα απο τα 150 ευρώ τον έβλεπες μεταχείρω 90 και γενικά δεν περπάτησε ο συγκεκριμένος.Είναι να σου κάτσει το κομμάτι μάλλον :'(

Αποσυνδεδεμένος dimgoua

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1340 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 10:47 »
Και εγώ ρε παιδιά πρόβλημα κανένα με τoν δικό μου απο gear

Στάλθηκε από το LG-H440n μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1341 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 11:03 »
Eμένα το καημενάκι το κλωναράκι μου απο την 3fvape ούτε στάζει ,ούτε dry hit μου σκάει,smooth τζουρίτσα και άνετη για τα δικά μου δεδομένα,γεύση μια χαρά και γενικά τίμια συμβίωση εδώ και 2 βδομάδες ...
Και μου έρχεται το παιδί που σου έλεγα [member=13664]Ribot[/member] απο την δουλειά σήμερα που του έστησα τον γνήσιο v3 και τίγκα στην διαρροή χωρίς λόγο :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:
Βαμβάκι μια χαρά φουσκωμένο,κλειστά υγρά,γεμίζουμε,ανοίγουμε υγρά 4-5 στροφές...τραβάει μερικές τζούρες και ξεκινάμε συζήτηση περι δουλειάς...
Μετά απο μερικά λεπτά,πάει να πιάσει το mod του...λούτσα :NevraKlama: :NevraKlama: :NevraKlama:

Ήταν και η τελευταία του,αγγελία θα μπει πάλι...Τώρα κατάλαβα γιατί σε μια βδομάδα απο τα 150 ευρώ τον έβλεπες μεταχείρω 90 και γενικά δεν περπάτησε ο συγκεκριμένος.Είναι να σου κάτσει το κομμάτι μάλλον :'(
να σε ρωτησω κατι απο περιεργεια περισσοτερο, κ επειδη εισαι "καλος".
τον εψαξες καθολου? εννοω ορινγκ κτλ.  τι στα διαλα να μη  καθεται καλα, κ να πηγαινει ποταμι?

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1342 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 11:13 »
2 φορές του άλλαξα τα oring μία με τα γνήσια της δερμάτινης συσκευασίας και μια με ορινκγ απο κασετίνα της FT με το ίδιο αποτέλεσμα πάλι...Τα έλεγα και στον Ribot μήπως και με βοηθήσει κάπου γιατί πραγματικά έχω βρει τον μπελά μου με τον συγκεκριμένο.
Το κακό είναι οτι εγώ του πρότεινα τον συγκεκριμένο άτμο διαβάζοντας αυτό το νήμα  :( ,ποτέ δεν ήμουν κάτοχος cloud αλλά είχαν περάσει απο τα χέρια μου και οι 2 προηγούμενοι για δοκιμή και δεν είχα κάποιο θέμα ποτέ μου

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1343 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 11:17 »
περιεργο πολυ. καπου τραβαει αερα, κ ξερναει.
δεν τον εχω κιολας να χαζευα τι μπορει να φταιει.
τους προκατοχους του παντως που ειχα, επαιζαν απροβληματιστα.

κανα κρακ στο "τζαμακι" μη ορατο?

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1344 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 11:23 »
Και εγώ έλεγα μήπως και έχει φαγωθεί καμία σπείρα απο το πολυκαρβουνικό και περνάει αέρας αλλά και με το frosted που είχε μέσα η συσκευασία τα ίδια κάνει.
Κάτι με την συμπίεση στην καμπάνα θα έλεγα οτι φταίει και στην αρχή με γέμισμα ανάποδα που είχα πει και στο joe το είχαμε λύσει...αλλά μετά απο μερικές μέρες τα ίδια.
Μπορεί βέβαια να τρώγονται οι σπείρες απο το πολυκαρβουνικό με την χρήση και δεν το παίρνουμε χαμπάρι...τι να πω..

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1345 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 11:25 »
ισως κ απο πανω απο την ταπα να εχει θεμα.
την εχω πατησει σε εναν V1. δεν παταγε σωστα.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1346 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 11:29 »
Πωωωωω,τι είπες τώρα...Το μόνο που δεν μου πήγε το μυαλό να τσεκάρω :eyesplash:  :respect:



Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1347 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 11:37 »
κοιτα το κ εκει. μηπως εχει στραβωκατσει το ορινγκακι. :)

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1348 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 12:21 »
Τα ορινγκ τα έχω βγάλει βάλει και τσεκάρει όλα πολλές φορές μια χαρά είναι.
Το μεταλικό δαχτυλίδι έχει μια ελαφρά κλίση προς τα πάνω που φαίνεται μόνο με μεγεθυντικό φακό.Μιλάμε για χιλιοστό και αν...
Αν είναι αυτό το πρόβλημα πραγματικά θα πηδηχτώ απο το παράθυρο :wall:

Θα έρθει μετά την δουλειά απο το σπίτι να τα αλλάξουμε με του κλώνου γιατί δεν έχω τον κλώνο μου μαζί σήμερα να το τεστάρουμε και αυτό...

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1349 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 13:02 »
Ρε σεις, μη γράφετε για τον γνήσιο στο νήμα του κλώνου και μπερδεύεται ο κόσμος. Οι διαρροές αναφέρθηκαν στον γνήσιο, στον κλώνο δεν είδα κάτι σχετικό. Εδώ μιλάμε για dry hits (εκ παραδρομής έγραψα "burns" νωρίτερα).
Ρε συ Σταύρο, επειδή δε θυμάμαι, εκτός από τη διαφορά στα κανάλια, το "σκάψιμο" στο ντεκ για το βαμβάκι, είναι ακριβώς το ίδιο μεταξύ γνήσιου-κλώνου? Στον κλώνο όπως ανεβαίνει το υγρό πρέπει να υπερπηδήσει το τειχάκι για να πέσει μέσα στη φωλιά του βαμβακιού. Έτσι είναι και στο γνήσιο? Εγώ πάντως με ένα dremel θα "φάω" το μεσαίο κανάλι ψηλά, ώστε το υγρό να βρέχει άμεσα το ντεκ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172411 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14088 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43414 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559813 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182874 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10948 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364