vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

525 επισκέπτες, 5 χρήστες
Chris66, dkostas, panoskapa, Jorge, grag

Twitter

Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1215 στις: Φεβρουαρίου 08, 2017, 15:00 »
Βρε παιδιά, o cloud σε ρύθμιση φούλ αέρα υπερβαίνει το Φαινόμενο; Και αν ναι πόσο; Βλέπω ότι o doggy στο 1/3 έχει τον αέρα του Φαινόμενου σε όλες τις τρύπες. Ετούτος στο τέρμα που τον τοποθετείτε;
Μπάμπη, Θα συμφωνήσω με τον Slammer.

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1216 στις: Φεβρουαρίου 08, 2017, 15:21 »
Σχεδόν διπλό αέρα από φαινόμενο λαιτ, τα 2/3 του τηλέμαχου V2+, στο επίπεδα του κλειστού ντεκ του Skyline. Αυτά με τα δικά μου στησίματα στους γνήσιους. Ο ένας κλώνος από FT είναι ίδιος με τον γνήσιο σε άερα, ο άλλος πάλι από FT είναι ελαφρώς πιο σφιχτός.

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1217 στις: Φεβρουαρίου 08, 2017, 15:22 »
O αέρας είναι σε επίπεδα KFL.... από 0 δηλαδή μέχρι KFL+, αντε ενα τικ παραπάνω.... ισα να μη μπαίνουν τα μάγουλα μέσα....
(τωρα αν έγινα κατανοητός....  :laugh1:)

Αποσυνδεδεμένος babis1993

  • **
  • 398
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν κόψουμε την νικοτίνη δν μπορουν να μας αγγίξουν
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1218 στις: Φεβρουαρίου 08, 2017, 15:42 »
Δηλαδή ο σκύλος είναι πιο αερατος από cloud. Ε εντάξει έφυγε παραγγελία από 3f για cloud. Μακρυά από αεριδες.δεν τους μπορω

Sent from my Le X820 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1219 στις: Φεβρουαρίου 08, 2017, 15:43 »
Μιας και δεν έχω τον αυθεντικό έριξα μια ματιά στα βίντεο παρουσίασης και σε φωτογραφίες και φαίνεται πως υπάρχει ένα ορινγκ που κάθεται εκεί που βιδώνει το ντεκ στην βάση (βλ. φωτό). Στον κλώνο που έχω δεν υπάρχει αυτό το ορινγκ και με το πλαστικό τανκ δεν είχα ποτέ διαρροή. Με το ss τανκ έχω δακρύσματα από την εισαγωγή αέρα και άρα πιθανολογώ πως ευθύνεται η έλλειψη αυτού του ορινγκ. Μάλλον θα παραγγείλω ένα σετ ορινγκ του αυθεντικού να δοκιμάσω αν εκεί οφείλεται η διαρροή μιας και δεν μπόρεσα να βρω δικό μου ορινγκ που να ταιριάζει.
αυτό το oring είναι τοποθετημένο εκεί για να στεγανοποιεί το σπείρωμα που υπάρχει ακριβώς από κάτω του
δεν έχει καμια σχέση με το tank και δεν έρχεται σε επαφή με αυτό
απλά και στον original αλλα και στον κλώνο (στις περισσότερες περιπτώσεις) δεν χάνει από εκεί κάτω και αυτό το καθιστά αχρείαστο

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1220 στις: Φεβρουαρίου 08, 2017, 15:59 »
Δηλαδή ο σκύλος είναι πιο αερατος από cloud. Ε εντάξει έφυγε παραγγελία από 3f για cloud. Μακρυά από αεριδες.δεν τους μπορω

Sent from my Le X820 using Tapatalk
και οι δύο γίνονται όσο σφιχτοί θέλεις..... και παίζουν και καλά στα "σφιχτά" (γιατί, κι άλλοι σφίγγουν αλλά ουσιαστικά δεν παίζουν)

Αποσυνδεδεμένος Dhmfot

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1221 στις: Φεβρουαρίου 08, 2017, 16:49 »
δεν υπάρχει τέτοιο oring στον cloud
Αυτο τι oring βρισκεται μεταξυ tank και ntek. Εχει φωλιά και στα δύο για να παταει. Εμποδιζει τα υγρα να φυγουν στην εξωτερική πλευρά και απο εκει στα σπειρωματα. Στο πλαστικό μπορει να μην εχεις διαρροές αλλα στο μεταλικό θα εχεις. Εναι σαν να βιδωνεις εναν μεταλικό σωληνα νερου χωρις να βαζεις στα σπειρωματα καναβι ή τεφλον.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1222 στις: Φεβρουαρίου 08, 2017, 16:52 »

συγγνώμη φίλε μου αλλα το βλέπεις αυτό το oring να βρίσκετε μεταξύ του tank και του ntek?
αν ναι τότε κάτι έχουν πάθει τα ματια μου
το ότι τον δουλεύουμε έτσι για μήνες χωρίς διαρροές δεν σου κάνει εντύπωση?

Αποσυνδεδεμένος Dhmfot

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1223 στις: Φεβρουαρίου 08, 2017, 17:05 »
ΑΚριβως αυτό βλεπω. Αν το βγαλεις και το βαλεις στο ντεκ το ιδιο ειναι. Θα δεις οτι εχει πατουρα στο ντεκ. Αλλα οπως βλεπεις στην φωτο ειναι λιγο μικροτερο αποσο πρεπει.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1224 στις: Φεβρουαρίου 08, 2017, 17:33 »
αυτό το oring βρίσκετε εκεί για να στεγανοποιεί το πάνω κομμάτι του ntek που βιδώνει πάνω στην βάση



Αποσυνδεδεμένος Dhmfot

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1225 στις: Φεβρουαρίου 08, 2017, 17:51 »
Μπορει να κανει και αυτή την δουλεια, αλλα αυτό το κανει με την βοηθεια του τανκ που το παταει πανω στο ντεκ. Αν εκανε αυτή την δουλεια χωρις το τανκ, πως και μπορει και βγαινει χωρις να ξεβιδωσεις την βαση?

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1226 στις: Φεβρουαρίου 08, 2017, 17:59 »
επειδή ο κατασκευαστής έχει κάνει μια πατούρα εκεί πάνω για να κάθεται το oring και να σφραγίζει εκείνα τα δυο κομμάτια στην πιο πάνω φωτό
είναι λάθος αυτή η θέση και είναι ο πρώτος ατμό που έχει τόσο άκυρη θέση για oring αλλα έτσι την έκανε τι να κάνουμε τώρα?
το tank δεν το πατάει αυτό το oring
ούτε καν το ακουμπάει
δεν ξέρω τι άλλο να σου πω 
κανε όπως καταλαβαίνεις :bye:

Αποσυνδεδεμένος Dhmfot

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1227 στις: Φεβρουαρίου 08, 2017, 18:07 »
Αν δεν το ακουμπαει πως στεκεται στη θεση του και δεν κολυμπαει στο υγρό?
Την επομενη φορά που θα σφιξω το τανκ στη βαση και δεν το πατησει καλά το oring θα στο βγαλω φωτογραφια πως περναει μεσα στο υγρό.
Δηλαδή μου λες οτι θες να στεγανοποιησεις δυό επιφανειες και βαζεις το στεγανωτικο οχι μεταξύ των επιφανειων, αλλα απεξω και περιμενεις να στεγανωσει και να μεινει εκει το υλικό χωρις την εφαρμογή καμιας δυναμης επανω του? :WhatHeMeans:

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1228 στις: Φεβρουαρίου 08, 2017, 18:17 »
Νομίζω ότι έχετε και οι δύο δίκιο, όμως τo oring πρακτικά δεν παίζει κανένα ρόλο....
Δεν ξέρω για ποιό σκοπό το έβαλε ο κατασκευαστής, υποθέτω για να στεγανοποιεί το τανκ, όπως λέει ο Dhmfot, μου φαίνεται πιο λογικό... λαμβάνοντας υπόψη και τη πατούρα του τανκ.

Ο ΚΛΩΝΟΠΟΙΟΣ όμως κάτι έχασε.... :laugh1: ... έκανε το λούκι μικρότερο μεταξύ των δύο σπειρωμάτων της βάσης (ίσως του ξέφυγε η διάμετρος του σπειρώματος που δένει τα δυο κομμάτια της βάσης), που όμως εκεί δεν παίζει κανενα ρόλο αφού δεν υπάρχει τίποτα να το πατάει, ίσως το τανκ να το βρίσκει ελαφρά, όμως σίγουρα δεν το πατάει σωστά για να λειτουργήσει ως στεγάνωση. Ουτε φυσικά στεγανώνει το σπείρωμα των δύο τεμαχίων της βάσης με την απλή τοποθέτηση του εκεί. 

Δεν εχω τον γνήσιο για να τον συγκρίνω, οπότε όλα αυτά είναι υποθέσεις...

Στον δικό μου, όσο καιρό το είχα, πολλές φορές σηκωνόταν χωρίς λόγο είτε ενα τμήμα του ή και ολόκληρο και το έβλεπα από το πλάι του τανκ, μεχρι που το έβγαλα και όντως δεν έχω ποτέ διαρροές.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 08, 2017, 18:26 από slammer »

Αποσυνδεδεμένος Dhmfot

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1229 στις: Φεβρουαρίου 08, 2017, 18:25 »
Το παταει το τανκ, γιαυτο το βλεπεις και σηκωνετε μεσα στο τανκ. Ειναι λιγο ποιο μικρο σε διατομή αποσο πρεπει  ή δεν ειναι καλης ποιοτητας και δεν αντεχει την πιεση που δημιουργει το τανκ οταν το πατει.
Με το πλαστικό 90% δεν εχεις διαροές, ισως καποιο μικρο νοτισμα. Δες τον doggy που ο ενας κλωνος εχει oring μεταξυ τανκ και βασης και ο αλλος δεν εχει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172319 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276811 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15422 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14053 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43294 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35887 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559576 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182800 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10781 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364