vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος JOHNLFC66

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1200 στις: Φεβρουαρίου 08, 2017, 13:17 »
Το συγκεκριμένο o-ring το είχα αφαιρέσει απ το πλαστικό τανκ και δεν είχα πρόβλημα. Χθες το έβαλα κάποια στιγμή στο SS, αλλά το βρήκα ολόκληρο μέσα στο τανκ, όταν άνοιξα τα τσεκάρω την αντίσταση. Παίζει να έχει και προβληματάκι το συγκεκριμένο τανκ, γιατί δε βιδωνει αβασανιστα πάνω στη βάση. Δε μπορεί με τα δύο πλαστικά να μην έχω το παραμικρό πρόβλημα και τώρα να σκουπιζω όλη την ώρα!! Τον απεσυρα για λίγο, μέχρι να μου έρθουν τα νέα τανκ κι ανεσυρα τον δεύτερο φαινόμενο.

Edit: τώρα που είδα την φωτογραφία του Κωτσου , είμαι σίγουρος ότι έχει πρόβλημα. Όταν  βιδωνει τέρμα, αφήνει ένα μικρό κενό με τη βάση.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 08, 2017, 13:29 από JOHNLFC66 »

Αποσυνδεδεμένος Dhmfot

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1201 στις: Φεβρουαρίου 08, 2017, 13:21 »
Δεν ξέρω ψήνουν άσχημα για τον κλώνο cloud αλλά η απλότητα του ντογκι με εκπλήσσει. Οπότε μάλλον θα καταλήξω εκεί. Μιλάω για τον sjmy. Μου την σπάει που πρέπει να γυρνάω την καμπάνα και τα σχόλια για τα χαλαρά rings με αποθαρρύνουν.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
O cloud ειναι ενας απο τους αγαπημενους μου, εχω παρει 2 κοματια απο fasttech. Εχω και τους δυο doggy, αλλα δεν μου καθησαν καλά λογω του πολύ ζεστου ατμού. Πριν μια βδομαδα πηρα τον digiflavor siren 22. Ιδιας φιλοσοφιας με τον doggy αλλα με γιαλινο τανκ, λιγο ποιο αερατος και απο τους δύο, αλλα η θεμοκρασια του ατμού υπό του μηδενος, ο ποιο κρυος ατμός απο ολους τους ατμοποιητές που εχω, και βελουδινος οπως του cloud.

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1202 στις: Φεβρουαρίου 08, 2017, 13:26 »
Κι εγώ τον δικό μου τιμωρία τον έχω στο ντουλάπι...είσαστε και μακριά μου γμτ οι cloudaκηδες....να ναι καλά οι μουσούδηδες μου  :tongue_2:
Παντως όλα είναι θέμα στησίματος στον cloud νομίζω, με παιδεύει αλλά είναι ο καλύτερος ο άτιμος  :D (το σωσα kotso?)

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1203 στις: Φεβρουαρίου 08, 2017, 13:27 »
στην αρχή έπιασα το τηγάνι αλλα το έσωσες
όλα καλά

Αποσυνδεδεμένος Dhmfot

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1204 στις: Φεβρουαρίου 08, 2017, 13:29 »
ποτε δεν έχω βάλει oring εκεί μέσα
ποτε δεν είχα διαρροή
αυτά και τα 2 είναι στημένα και με υγρό εδώ και μέρες
δεν στάζουν ούτε για πλακα
μπορεί όμως να ήμουν τυχερός και να έπεσα σε καλά κομμάτια


(Image removed from quote.)

Για το πλαστικό τανκ να μην χρειάζεται το o-ring το καταλαβαίνω, αλλά το SS μου να μην αφήνει κενό ανάμεσα στα σπειρώματα μου φαίνετε παράξενο.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1205 στις: Φεβρουαρίου 08, 2017, 13:40 »
δεν μπορώ να καταλάβω τι σχέση έχει εκείνο το oring με το tank
εγώ τα ss τα χρησιμοποιώ περιστασιακά και πιο πολύ χρησιμοποιώ τα πλαστικά όμως οποτε και να τα έβαλα διαρροή δεν είχα
δυο φίλοι χρησιμοποιούν αποκλειστικά το ss και oring δεν έχουν μέσα στο deck
τα δουλεύουν μήνες έτσι και διαρροές δεν έχουν

Αποσυνδεδεμένος Dhmfot

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1206 στις: Φεβρουαρίου 08, 2017, 13:59 »
Αυτό το o-ring βρισκεται αναμεσα στο τανκ και την βαση και εμποδιζει τα υγρά να πανε στα σπειρωματα και να περασουν μεσα από αυτά.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1207 στις: Φεβρουαρίου 08, 2017, 14:08 »
δεν υπάρχει τέτοιο oring στον cloud

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1208 στις: Φεβρουαρίου 08, 2017, 14:10 »
Κατ' αρχήν να πώ ότι ο Cloud είναι ο αγαπημένος μου ατμοποιητής, για τα δικά μου γούστα, τον προτιμώ και από τον Doggy για την καλύτερη γεύση του, το εύκολο γεμισμα του και τον βελούδινο ατμό του....
Το AFC δεν λειτουργεί σωστά γιατί υπάρχει σφάλμα σχεδιασμού (τουλάχιστον στον κλώνο, στο γνήσιο δεν ξέρω).... όταν η τρύπα στο κέντρο είναι 2 χιλιοστά και στη βάση το οβάλ είναι 1.5 Χ 5 (περίπου, δεν το μέτρησα) και μάλιστα διπλό, είναι προφανές ότι το εμβαδόν της τρύπας του AFC είναι πολλαπλάσιο της κεντρικής τρύπας, και επειδή ο αέρας εξαρτάται από την ελάχιστη διατομή έχουμε προφανή αναντιστοιχία διατομών AFC-τρυπας. Το αποτέλεσμα είναι το AFC να λειτουργεί μόνο σε ένα πολύ μικρό εύρος από το κλειστό μέχρι 1-2 χιλιοστά ανοιχτό, από εκεί και πέρα δεν αλλάζει τίποτα γιατί ο περιοριστικός παράγοντας είναι μόνο η κεντρική τρύπα.
Προσωπικα δεν με ενοχλεί καθόλου γιατί ο αέρας του είναι όπως ακριβώς μου αρέσει.....

Αποσυνδεδεμένος babis1993

  • **
  • 398
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν κόψουμε την νικοτίνη δν μπορουν να μας αγγίξουν
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1209 στις: Φεβρουαρίου 08, 2017, 14:24 »
Με κάνατε πάλι να μην μπορώ να αποφασίσω τι θ βάλω στο καλάθι. Πφφφφ. Ωραία θα το θέσω απλά. Είμαι φαν του kl+ και του ναυτίλου. Ψάχνω έναν ακόμα επισκευάσιμο στο ίδιο επίπεδο υπερβολικά σφιχτης τζουράς κ χτυπήματος. Πείτε μ τι ν κάνω.

Sent from my Le X820 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ako

  • ***
  • 831
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1210 στις: Φεβρουαρίου 08, 2017, 14:31 »
phenomenon lite  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1211 στις: Φεβρουαρίου 08, 2017, 14:34 »
τον cloud πάρε
έχει και ατσάλινο tank
κλείνουν και τα υγρά
γεμίζει και από πάνω

ο άλλος είναι σκέτη φασαρία
άσε που το βραδυ γαβγίζει και δεν αφήνει κανέναν να κοιμηθεί

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1212 στις: Φεβρουαρίου 08, 2017, 14:36 »
και εγω ψηφίζω Cloud.... αλλά κι ο σκύλος... τι ψυχή έχει? ένα δεκάρικο... παρ'τον για δεύτερο....

ΥΓ: και το ατσάλινο τανκ είναι σημαντικό... έπεσε? έσπασε! δεν υπάρχει σωτηρία....  τσακ! τσιμπάς το ατσάλινο τανκ και κάνεις την δουλειά σου.....

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1213 στις: Φεβρουαρίου 08, 2017, 14:51 »
Μιας και δεν έχω τον αυθεντικό έριξα μια ματιά στα βίντεο παρουσίασης και σε φωτογραφίες και φαίνεται πως υπάρχει ένα ορινγκ που κάθεται εκεί που βιδώνει το ντεκ στην βάση (βλ. φωτό). Στον κλώνο που έχω δεν υπάρχει αυτό το ορινγκ και με το πλαστικό τανκ δεν είχα ποτέ διαρροή. Με το ss τανκ έχω δακρύσματα από την εισαγωγή αέρα και άρα πιθανολογώ πως ευθύνεται η έλλειψη αυτού του ορινγκ. Μάλλον θα παραγγείλω ένα σετ ορινγκ του αυθεντικού να δοκιμάσω αν εκεί οφείλεται η διαρροή μιας και δεν μπόρεσα να βρω δικό μου ορινγκ που να ταιριάζει.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 08, 2017, 14:56 από mankar72 »

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1214 στις: Φεβρουαρίου 08, 2017, 14:56 »
Tα δάκρυα με το μεταλλικό αδερφέ, στο ορινγκ αυτό οφείλονται. Και στον γνήσιο και σε 2 κλώνους που έχω δεν παίζει μεταλλικό χωρίς αυτό. Στον ένα κλώνο το θέλει και στο πλαστικό τανκ το ορινγκ. Αν κατά τύχη έχεις κανα τηλέμαχο v2+ ή τα ορινγκς του, δοκίμασε αυτό του AFC. Στον δικό μου κλώνο μου έκατσε κουτί.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172335 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276994 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14073 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9419 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43316 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 437 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35910 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559621 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182809 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 217 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10815 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364