vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #810 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2016, 15:58 »
αλιμονο ρε Γιωργο καποιος σαν εσενα να χρειαζεται
να αποδεικνυει τα λεγομενα του με φωτο. :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #811 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2016, 16:04 »
Φιλε κωστα η φωτο ανεβηκε για  μερικους δύσπιστους που ισως δεν με ξερουν .!!! :thumbsup_move_1:

Αποσυνδεδεμένος john 7

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #812 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2016, 16:51 »
Παιδία παρέλαβα σήμερα και εγώ από φαστεκ.το ορινγκ που έχει στιν κάτω μεριά του ντεκ να το βάλω η όχι και πόσο να ανοίξω τα υγρά 

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #813 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2016, 17:02 »
Παιδία παρέλαβα σήμερα και εγώ από φαστεκ.το ορινγκ που έχει στιν κάτω μεριά του ντεκ να το βάλω η όχι και πόσο να ανοίξω τα υγρά
Τώρα και 5 μήνες δεν έχω βάλει ποτέ το Oring στο κάτω μέρος τις βάσης και δεν είχα καμιά διαρροή.!
Η όποιες διαρροές έχετε   οφείλονται σε λάθος τοποθέτηση στο βαμβάκι , και στις τρύπες αναπληρώσεις υγρού που τυχαίνει να ευθυγραμμίζονται με του τανκ και μένουν ανοιχτές.!!
Αν το σεταπ σου ειναι καλο και συγκεκριμενα λεω για το βαμβακι, οσο και να ανοιξης την καμπανα δεν εχει θεμα ..!!! ανοιξε αρχικα 2 στροφες και βλεπεις

Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #814 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2016, 17:13 »
Εμενα ειναι τοσο σφιχτο το ορινγκ πανω στο λαιμο που για να ανοιξω τα υγρα το πιανω με πενσα,με το χερι δεν γυριζει με την καμια..τι να πω ελπιζω να στρωσει.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #815 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2016, 17:22 »
δυστυχώς φίλε μου όσο καιρός και να περάσει σχεδόν το ίδιο παραμένει . :angry_orange:
εκτός και αν αφαιρέσεις τελείως το Oring που γυρνάει βουτυράτα :idiot1:


Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 02, 2016, 10:50 από jeke04 »

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #816 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2016, 17:24 »
και στους τρεις που αγόρασα ήταν πολύ σφιχτό στην αρχή
στον πρώτο χαλάρωσε γρήγορα στον δεύτερο άργησε και όταν τελικά χαλάρωσε έσπασε κιόλας και στον τρίτο δεν έμπαινε καν
η πλακα είναι ότι τα ανταλλακτικά πλαστικά tank που αγόρασα όλα αφήνουν την καμπάνα να γυρίσει πιο εύκολα από αυτά που ήταν μέσα στο αρχικό πακέτο του cloud

Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #817 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2016, 17:25 »
Ααα μαλιστα τοσο καλα....σκεφτηκα να το βγαλω τελειως αλλα εχω το κακο οτι τα μοντακια μου μπαινουν οπως να ναι μεσα στο τσαντακι μεσης που εχω οποτε το φοβαμαι για διαροες.Μπορει να το δοκιμασω παντως να το βγαλω.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #818 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2016, 17:33 »

η πλακα είναι ότι τα ανταλλακτικά πλαστικά tank που αγόρασα όλα αφήνουν την καμπάνα να γυρίσει πιο εύκολα από αυτά που ήταν μέσα στο αρχικό πακέτο του cloud

Φιλε Κωστα εχω τανγκακι εφεδρικο απο φαστεκ και δεν το εχω βαλει ακομα :eyesplash: ..χιχιχι για να κανω μια να δουμε .!!!

Ααα μαλιστα τοσο καλα....σκεφτηκα να το βγαλω τελειως αλλα εχω το κακο οτι τα μοντακια μου μπαινουν οπως να ναι μεσα στο τσαντακι μεσης που εχω οποτε το φοβαμαι για διαροες.Μπορει να το δοκιμασω παντως να το βγαλω.


τωρα και μιση ωρα των εχω  αναποδα χωρις το Oring και δεν εχει ουτε καν υχνος απο υγρασια..  

Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #819 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2016, 17:36 »
Μια δοκιμη θα με πεισει και μενα Γιωργο.Επισης εχω και γω ενα spare tank απο ft και απο αυτα που λετε μαλλον θα το βαλω μπας και δουμε προκοπη.

Αποσυνδεδεμένος john 7

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #820 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2016, 17:49 »
Τελικα το έβαλα το ορινγκ  τον εστήσα με 32αρι σύρμα κολλητές σπιρες στο 1,5 όμ.αλλά δεν γυρνάει άνετα η ρύθμιση υγρών.και από γεύση μέτρια πράγματα τουλάχιστον δεν έχω διαρροές

Αποσυνδεδεμένος Ποντικός

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #821 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2016, 18:39 »
Απο γεύση και εγω δεν εχω καταφέρει πολλά . Δεν ξέρω τι φταίει . Στησίματα απο 1-1,6 ohm . Δεν ειναι αυτο που λένε οι περισσότεροι . :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #822 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2016, 19:06 »
Tελικα με χιλια ζορια το εβαλα το ρινγκ του ντεκ.Βεβαια δεν ξερω αν εχει κατση η εχει φύγει μιας και χρησιμοποιώ το μεταλλικο τανκ,επειδη το πλαστικο το εσπασα!.Οι διαρροες δειχνουν να εχουν ελαχιστοποιηθη,η γευση ομως παραμενη υποτονικη. Ηθελα να ρωτησω.Οι κάτοχοι του αυθεντικου που εχουν  και τον κλώνο βλεπουν διαφορές στην γευση προς το καλύτερο?

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #823 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2016, 19:40 »
Kαι εμενα το οριγκακι δεν καθοταν καλα στην αρχη,
αλλα το εχω βαλει εδω και καιρο με τον εξης τροπο.

Βαλτο απαλα και επειτα πιεσε το με ενα καταβιδακι να κατσει οσω πιο καλα γινεται,
μετα διαβρεχεις με βαση το οριγκακι και κλεινεις τον ατμο με το μεταλλικο τανκ,
τον αφηνεις και τον δουλευεις επισης ετσι για λιγες μερες.

Μετα απο σχετικη χρηση  καθεται μονο του στην στρογγυλη εγκοπη.

Αλλα παντα διαβρεχεις καλα και ποτε δεν το αφηνεις ωρα στο νερο οταν θες να καθαρισεις τον ατμο,για να μην σου φουσκωσει.

Ενα συντομο πλυσιματακι και αμεσως καθαρισμα και παλι στην θεση του.

Αν θες το δοκιμαζεις και αναφερεις τυχον βελτιωση.


Παντως κατι που μου ερχεται στο μυαλο τωρα που εχει να κανει γενικα στην κατασκευη του Cloud οχι μονο του κλωνου,
δεν μου καθεται πολυ καλα αυτο με το οριγκακι εκει που βρισκεται κατασκευαστικα και ειναι σε επαφη με το υγρο :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #824 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2016, 20:14 »
παιδια εγω δεν το βαζω καθολου εδω και τρεις μερες και δεν εχω δει δακρυ απο υγρο 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172388 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277128 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15442 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14086 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9429 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43388 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36000 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559756 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182857 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 223 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10910 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364