vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

511 επισκέπτες, 4 χρήστες
john67, dkostas, panoskapa, Jorge

Twitter

Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #555 στις: Μαΐου 05, 2016, 20:53 »
και το τανκάκι με ντουκόχαρτο το έκανες;

Τον εκανα γνησιο  :laugh1: με λιγο ντουκοχαρτο 1000 και οδοντοκρεμα για το τανκακι ιδου τα αποτελεσματα.

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #556 στις: Μαΐου 05, 2016, 21:41 »
Μετά από 2 ευτυχισμένες εβδομάδες, πήρε μια μεγαλοπρεπή τούμπα πάνω στο Cuboid, προσγειώθηκε πλαγιομετωπικά με το επιστόμιο. Αποτελέσματα: 1. Έσπασε το πλαστικό τανκάκι στα κάτω πάσα, 2. Στράβωσε ελαφρώς η καμπάνα, 3. Στράβωσε το μέσα μέρος της βάσης με αποτέλεσμα να μην ανοίγει η βάση, 4. Άρπαξαν τα πάσα που βιδώνει το τανκ, με αποτέλεσμα να μην βιδώνει το SS τανκ.
Έφυγε παραγγελία για νέο από FT αλλά μου την έσπασε γιατί δούλευε υποδειγματικά χωρίς κανένα πρόβλημα.
Συμπέρασμα : το Cuboid μπορεί να βλάψει σοβαρά τον ατμοποιητή σας λόγω βάρους. :)) :)) :))
Υ.Γ. : Αν κάποιος συνατμιστής με όρεξη και γνώση θέλει να ασχοληθούμε μήπως και τον σώσουμε, θα ήμουν ευγνώμων. :angel:
εγω θα ελεγα οτι σου γλυτωσε το cuboid...

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #557 στις: Μαΐου 07, 2016, 16:11 »
Χρονια πολλα σε ολη τη κοινοτητα...

Επανερχομαι λοιπον μετα απο σχεδον 2 εβδομαδες καθημερινης χρησης του με πανω απο 60ml, θεωρω οτι πια μου δινει οτι καλυτερο...

εχει 'στρωσει' για τα καλα & απολυτως κανενα προβλημα σε τιποτα...

Μεσα στις γιορτες του Πασχα εγινε & η 2η πιο εμπεριστατωμενη συγκριση με τον γνησιο με ιδια αντισταση/βαμβακι/w/υγρο & η διαφορα; Απολυτως καμια...

Αν μου ελεγε καποιος οτι ο ενας (γνησιος) εχει 150 ευρω & ο αλλος (κλωνος) 23 & το τελικο αποτελεσμα θα ηταν το ιδιο, δυσκολα θα το πιστευα...

5 στα 5 αστερακια απο εμενα λοιπον γιατι καταφεραν οι Κινεζοι & εφτιαξαν εναν κλωνο 1-1 σε ολα του O0

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #558 στις: Μαΐου 07, 2016, 16:43 »
και εγώ τον χρησιμοποιώ καθημερινά και είναι απροβλημάτιστος
τώρα θέλω να κάτσω σήμερα και να κάνω το πλαστικό tank clear όπως πιο πάνω του Alexis7
είναι εύκολο η θέλει τρίψιμο με τις ώρες?
μονο οδοντόκρεμα χρειάζεται? τίποτα άλλο?
μέσα έξω θέλει τρίψιμο?

Αποσυνδεδεμένος akisazi

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #559 στις: Μαΐου 07, 2016, 22:15 »
Το θέμα είναι τι γίνεται με ανταλλακτικά τανκάκια .  :hmmm: :hmmm: :hmmm: :hmmm:και εννοείται φθηνά  :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος rivol

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξης
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #560 στις: Μαΐου 08, 2016, 11:21 »
Χρησιμοποιώ τον Cloud αλλά παράλληλα χρησιμοποιώ και τον Τηλέμαχο, μάλιστα εχω δυο Τηλέμαχους. Πρέπει να ομολογήσω ότι η τζούρα και η γεύση του Cloud σύμφωνα με τα δικά μου κριτήρια είναι ένα σκαλί ποιο κάτω. Η τζούρα του Cloud ακόμα και στο ποιο αεράτο υπολείπεται αυτής του Τηλέμαχου.

Χθες λοιπόν εκεί που έστηνα τον Cloud είδα ότι η τρύπα εισαγωγής αέρα του deck είναι μικρότερη από 2 χιλιοστά, αμέσως είδα ότι υπάρχει περιθώριο να μεγαλώσει και να γίνει 2 χιλιοστά και έτσι και έγινε. Το αποτέλεσμα ήταν να γίνει λίγο ποιο αεράτος  αλλά χάνοντας αλλο ένα σκαλοπάτι σε θέμα γεύσης.

Έχοντας πλάι-πλάι   τον Τηλέμαχο και τον Cloud προβληματιζόμουν γιατί ο δεύτερος έχασε σε γεύση μόλις έγινε ποιο αεράτος, τότε έπεσε το μάτι μου στο στενότερο drip-tip του Τηλέμαχου και αμέσως κατάλαβα ότι ίσως  ήταν αυτό το αίτιο της καλύτερης γεύσης του. Έβαλα λοιπόν το drip tip από τον δεύτερο Τηλέμαχο που εχω στον Cloud και πραγματικά η γεύση απογειώθηκε. Η τζούρα είναι όσο αεράτη την θέλω η γεύση επίσης και ο ατμός ωραίος δροσερός πυκνός  και δεν εμφανίζει το φαινόμενο να μαζεύει υγρό στο drip tip όπως στον Τηλέμαχο, ίσως σε αυτό να ευθύνεται η τρουλωτή καμπάνα του Cloud

Πήγα λοιπόν χθες στον Βασίλη και αγόρασα ένα Drip tip από Τηλέμαχο, το κόντυνα στο ίδιο ύψος με του Cloud και πραγματικά το αποτέλεσμα είναι καταπληκτικό.

Αποσυνδεδεμένος stroum

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #561 στις: Μαΐου 08, 2016, 14:09 »
Συμφωνώ απόλυτα. Καταρχήν, το drip tip που έρχεται με τον κλώνο είναι πλαστικό και όχι από teflon. Το είχα αντικαταστήσει με ένα από teflon με παρόμοια διάμετρο, αλλά διαβάζοντας το παραπάνω post, έβαλα ένα πάλι από teflon, αλλά αυτή τη φορά με στενότερη εσωτερική διάμετρο. Η γεύση ανέβηκε ένα σκαλοπάτι παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος kaklis

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #562 στις: Μαΐου 10, 2016, 23:35 »
Καλησπέρα σε όλους μόλις τον πήρα κι εγώ, πολύ καλή κατασκευή κ γενικά πολύ καλός σε όλα του

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Ποιο πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο στήσιμο για τον συγκεκριμένο ατμο;

Αποσυνδεδεμένος fafalos

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #563 στις: Μαΐου 11, 2016, 22:00 »
Θεωρητικά βεντάλια όπως προτείνει και ο κατασκευαστής στο σχετικό βίντεο.

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #564 στις: Μαΐου 12, 2016, 19:56 »
Μήπως ξέρει κανείς που μπορούμε να βρούμε βιδάκια και τι διαστάσεων είναι ? Στην διαδικασία, ο θεός να την κάνει, επισκευής μετά από την πτώση τον έσωσα αλλά κατέστρεψα την μία βίδα στην προσπάθεια.

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #565 στις: Μαΐου 12, 2016, 20:15 »
Στη συσκευασια, υπαρχει το σακουλακι με τα spare o-rings & 2 βιδες ακομα O0

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #566 στις: Μαΐου 12, 2016, 23:10 »
Στον δικό μου από FT δεν υπήρχαν έξτρα βίδες :(((

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #567 στις: Μαΐου 13, 2016, 14:04 »
καλησπερα,εχω παραλαβει τον κλαουντ απο φαστεκ,αλλα εχω ενα θεματακι..το ορινγκκ της βασεις δεν με αφηνει να βιδωσω το σωμα μεχρι κατω,το συναντησε κανεις αλλος; και τι εκανε;

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #568 στις: Μαΐου 13, 2016, 14:06 »
το βγάζεις χωρίς κανένα πρόβλημα..

« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 13, 2016, 14:13 από tasfot »

Αποσυνδεδεμένος Injen

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #569 στις: Μαΐου 13, 2016, 14:19 »
Θα ποσταρω εδώ μιας και φαίνεται πιο ενεργό το νήμα , λοιπόν :
Παιδιά στηνω τον cloud one v1 με ni200 αλλά το dna βαραει συνέχεια protection και το ατμισμα είναι υποτονικό , παρατήρησα ότι ζεσταίνεται πολύ ο ατμοποιητης και όσο τραβάω τόσο πιο έντονο είναι το protection, όταν τον πιάσω κρύο πυροβολαει , εδώ και 2 χρόνια στηνω με ni200 πρώτη φορά μου συμβαίνει, έχετε καμμία ιδέα ? Εγώ νομίζω ότι είναι επειδή είναι μικρός ο χώρος ατμοποιησης.
Καμμία ιδέα κανένας ?



Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172315 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276793 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15420 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14053 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35882 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182795 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10768 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364