vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

279 επισκέπτες, 9 χρήστες
stratoz, dkostas, camber, tasos1976, manoslykos, kyrgiannis, Tazz, Nikrom, sakissalonika

Twitter

Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #45 στις: Μαρτίου 08, 2016, 11:23 »
Εχω και κλωνους και αυθεντικους. Δεν ειμαι ουτε υπερ ουτε κατα του ενος η' του αλλου. Καθε επιλογη εχει τα υπερ και τα κατα.
Με εκνευριζουν ομως γενικοτητες του τυπου "ειναι κλεφτες!!!!" απο τη μια (λες και σε υποχρεωσε κανενας να τον πληρωσεις), η' το "κανενας κλωνος δεν δουλευει τοσο καλα οσο το πρωτοτυπο" (λες και αυτος που το λεει εχει δοκιμασει ολα τα πρωτοτυπα και ολους τους κλωνους. Εγω εχω κλωνο που δουλευει καλυτερα απο το πρωτοτυπο,  :dontknow: και κλωνο που ειχε αριστες κριτικες που τον πεταξα μετα απο τρεις μερες και αφου ειχα δοκιμασει καθε περιπτωση βελτιωσης)

Οσο για το παραλληλισμο υψηλης ωρολογοποιιας και ατμο... ας το εκλαβουμε ως ανεκδοτο :D

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #46 στις: Μαρτίου 08, 2016, 11:27 »
Εμενα αυτο που με χαλαει στην ολη υποθεση , ειναι το οτι μαλωνουμε για ξενα χωραφια.......

Οποιος θελει τον κλωνο βρε παλικαρια , ας παρει τον κλωνο.
Οποιος θελει τον αυθεντικο , ας παρει τον αυθεντικο.

Ουτε κουμαντο θα κανω εγω (και οποιος αλλος φυσικα ) στην τσεπη του καθενος , ουτε μπορει καποιος να μου πει να παρω ή οχι τον κλωνο ή τον αυθεντικο.

Ο καθενας απο εμας εχει τα δικα του πιστευω , εχει τις δικες του αποψεις και πρατει βαζοντας προτεραιοτητες που αφορουν τον ιδιο .....
Και ο κλωνος υπαρχει και ο αυθεντικος .
Ο καθενας διαλεγει αυτο που θελει και τελος.......

μα δεν βλεπω καποιον να λεει κατι αλλο ,απλα το θεμα εχει ξεφυγει για το αν ο κινεζος εχει κανει συμφωνια με τον κατασκευαστη ,που εμενα δεν με απασχολει ...
ηθελα κλαουντ ,δεν μπορω λογω ανεργιας να παρω τον οριτζιναλ ,τωρα αν οι  οιπολοιποι δεν εχουνε τι να κανουνε και θελουνε να σηκωσουνε τα μυνηματα τους δικο τους θεμα ,

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #47 στις: Μαρτίου 08, 2016, 12:52 »
μονο τον κλωνο βλεπω.τον αυθεντικο?  :confused1:


Αμα θελεις , βρησκεις....

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #48 στις: Μαρτίου 08, 2016, 12:58 »
Αν το βλεπεις σαν καταναλωτικο προιον δεν παει ετσι.  Αν το βλεπεις σαν συλλογη γραμματοσημων, επενδυση η' δεν ξερω τι αλλο... Ο.Κ.
Πρακτικες περιορισμενης παραγωγης, και κατα συνεπεια ελλειψης, ειναι στο χερι του καθε κατασκευαστη, που σταθμιζει τα υπερ και τα κατα μιας τετοιας πρακτικης. Στο χερι του καθε καταναλωτη ομως ειναι να τις κρινει και να πραττει αναλογως...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 08, 2016, 13:08 από DIMTH »

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #49 στις: Μαρτίου 08, 2016, 13:04 »

Αμα θελεις , βρησκεις....

μεχρι προχτες κανεις δεν εβρισκε ,,η το κρατουσε κρυφο χαχαχαχα

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #50 στις: Μαρτίου 08, 2016, 13:08 »
Αρα ισχυουν αυτα που λεγονταν για κλικες ;;;
Γιατι ειχε γινει θεμα παλαιοτερα ;

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #51 στις: Μαρτίου 08, 2016, 13:15 »
Πήγα από esmokeguru να πάρω vcc και με την ευκαιρία κι ένα τανκάκι για τον Τηλέμαχο. Διάλογος:
- Πες μου ότι θέλεις 22άρι, γιατί 23άρι δεν υπάρχει.Κι από τα 22άρια μόνο αυτό με τον αετό.
-22άρι θέλω και με τον αετό, ωραίο είναι.
-Κρατάμε κάποια για τους Έλληνες, δεν τα ανεβάζουμε στο site γιατί πέφτουν οι ξένοι κι εξαφανίζονται.
Απορία: έχει κλίκα ο Βασίλης? Και τώρα που πήρα τανκάκι, σημαίνει ότι ανήκω κι εγώ στην κλίκα? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #52 στις: Μαρτίου 08, 2016, 13:23 »
στην περιπτωση του C1 μαλλον το αντιθετο φαινεται οτι γινεται...δινει μονο εξω! 

Οταν παιρνουμε τηλ να ρωτησουμε για διαθεσιμοτητα γελανε, οι τελευταιες πληροφοριες ελεγαν για τελη Φεβ, αρχες Μαρτιου και ξαφνικα εμφανιζεται ο κλωνος.... 

τι να πω δεν ξερω....


Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #53 στις: Μαρτίου 08, 2016, 13:32 »
Αρα ισχυουν αυτα που λεγονταν για κλικες ;;;
Γιατι ειχε γινει θεμα παλαιοτερα ;

εγω δεν μιλησα για κλικες ,απλα καποιοι εχουνε ακρες και βρισκουνε κατι ποιο ευκολα  8)

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Πήγα από esmokeguru να πάρω vcc και με την ευκαιρία κι ένα τανκάκι για τον Τηλέμαχο. Διάλογος:
- Πες μου ότι θέλεις 22άρι, γιατί 23άρι δεν υπάρχει.Κι από τα 22άρια μόνο αυτό με τον αετό.
-22άρι θέλω και με τον αετό, ωραίο είναι.
-Κρατάμε κάποια για τους Έλληνες, δεν τα ανεβάζουμε στο site γιατί πέφτουν οι ξένοι κι εξαφανίζονται.
Απορία: έχει κλίκα ο Βασίλης? Και τώρα που πήρα τανκάκι, σημαίνει ότι ανήκω κι εγώ στην κλίκα? :hmmm:

δεν ειναι θεμα κλικα θαρρω ribot ετυχε και εγω μιλουσα με καποιον ελληνα κατασκευαστη και μου ειπε ακριβως το ιδιο ,και λογικο ειναι να θελουνε να βοηθησουνε την εγχωρια αγορα ,,

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
στην περιπτωση του C1 μαλλον το αντιθετο φαινεται οτι γινεται...δινει μονο εξω!

Οταν παιρνουμε τηλ να ρωτησουμε για διαθεσιμοτητα γελανε, οι τελευταιες πληροφοριες ελεγαν για τελη Φεβ, αρχες Μαρτιου και ξαφνικα εμφανιζεται ο κλωνος....

τι να πω δεν ξερω....

εγω παντως για υπαρξη κλωνου ακουω εδω και ενα μηνα ...

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #54 στις: Μαρτίου 08, 2016, 13:38 »
Ο ξένος που θα πάρει από έξω θα βάλει στην παραγγελία 5-6 για να βρίσκονται... 10 τέτοιες και τέλος..

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #55 στις: Μαρτίου 08, 2016, 13:45 »
Πήγα από esmokeguru να πάρω vcc και με την ευκαιρία κι ένα τανκάκι για τον Τηλέμαχο. Διάλογος:
- Πες μου ότι θέλεις 22άρι, γιατί 23άρι δεν υπάρχει.Κι από τα 22άρια μόνο αυτό με τον αετό.
-22άρι θέλω και με τον αετό, ωραίο είναι.
-Κρατάμε κάποια για τους Έλληνες, δεν τα ανεβάζουμε στο site γιατί πέφτουν οι ξένοι κι εξαφανίζονται.
Απορία: έχει κλίκα ο Βασίλης? Και τώρα που πήρα τανκάκι, σημαίνει ότι ανήκω κι εγώ στην κλίκα? :hmmm:
Γιώργη δεν ξέρω αν αφορά κλίκες και λοιπές παρεΐστικες καταστάσεις η παραπάνω πρακτική, σίγουρα πάντως δεν την βλέπω και σωστή. Εξηγούμαι με δυο παραδείγματα.
Φαντάσου να ζεις στην Αυστρία ας πούμε και να έχεις στα χέρια σου έναν Τηλέμαχο με σπασμένο τανκάκι επειδή δεν "δέχτηκε" ένα όξινο υγρό ή έστω επειδή σου έφυγε απ'το χέρι κι έπεσε κάτω βρε αδερφέ. Πες ακόμα ότι κατάφερες να σπάσεις και τα 5 τανκάκια που έβαλες στην παραγγελία του Τηλέμαχου σου προληπτικά επειδή βρίσκεσαι στου διαόλου τη μάνα.
Ξέρεις ότι πρέπει να παραγγείλεις ξανά κι ας πληρώσεις ΤΑ κερατιάτικα στις μεταφορικές, το προτιμάς όμως απ'το να έχεις έναν άχρηστο Τηλέμαχο στο συρτάρι σου διότι επίσης "έτυχε" να τον αγαπήσεις κιόλας. Και δεν τα βρίσκεις πουθενά επειδή τα ολίγα που υπάρχουν διαθέσιμα (λάθος κατ'εμέ να κυριαρχεί συνεχώς αυτή η πρακτική αλλά οκ, Ελλάδα του 2016 είμαστε.. ) έχουν κρατηθεί για τους ντόπιους, δεν θα το μάθεις ποτέ βέβαια αυτό αλλά το αποτέλεσμα παραμένει το ίδιο. Έχεις έναν άχρηστο Τηλέμαχο στο συρτάρι και πιθανότατα δεν θα προτιμήσεις ξανά τέτοιο προϊόν. Χίλιες φορές έναν kayfun, έναν kanger τι να πω. Τουλάχιστον δεν θα σε κρεμάσει αν τύχει και τον αγαπήσεις και χρειαστείς κάτι που θα παρατείνει τη "ζωή" του στα δικά σου τα χέρια.

Δεύτερο παράδειγμα. Σκέψου τον Σβοεμέστο να αποφασίσει ξαφνικά να μην δίνει ανταλλακτικά τανκς ή ορινγκς για τον ολοκαίνουργιο ν3 του, που θα πάνε οι πωλήσεις του και τι απόψεις θα σχηματίσει ο κόσμος όλος μετέπειτα.

Στα παραπάνω βγάζω απ'έξω τη δυνατότητα να βρεις κλωνο-ανταλλακτικά στην Κίνα ή "after-marketήστικα" στα καταστήματα τύπου steam tuners.

Ναι ρε παιδιά, οι δυνατότητες είναι περιορισμένες στα ελληνικά καταστήματα - κατασκευαστές αλλά κι αυτό το "όποιος πρόλαβε τον κύριο είδε" είναι λίγο κάπως.

Θέλουμε ακριβά προϊόντα, απαιτούμε και υποστήριξη. Όλοι. Τέλος.



Φιλικά φυσικά, όχι επιθετικά τα παραπάνω. Και εννοείται χωρίς να στοχοποιώ τον "guru" ή κάποιον άλλο. :)

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #56 στις: Μαρτίου 08, 2016, 13:49 »
Ακριβως ετσι! Εχουμε καταντησει να απολογουμαστε για τα αυτονοητα.

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #57 στις: Μαρτίου 08, 2016, 13:52 »
Δεν νομίζω οτι είναι τοσο αιχμηρό όσο εμφανίζεται το θέμα. 
Μάκη όποιος εχει το πρόβλημα που λες στέλνει ε μαιλ και βρίσκει λύση. Το μη άνοιγμα στο site όταν υπάρχουν περιορισμένα τεμαχια για να εξυπηρετείς με προτεραιότητα είναι κοινή πρακτική της αγοράς οταν εχει περιορισμένο απόθεμα σε οποιοδήποτε προϊόν και δειχνει επαγγελματισμο κατα μια έννοια καθώς προσπαθείς να εξυπηρετήσεις ανάγκες και όχι να ξεπουλήσεις για διευκολυσνη.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #58 στις: Μαρτίου 08, 2016, 13:55 »
στην περιπτωση του C1 μαλλον το αντιθετο φαινεται οτι γινεται...δινει μονο εξω!

Οταν παιρνουμε τηλ να ρωτησουμε για διαθεσιμοτητα γελανε, οι τελευταιες πληροφοριες ελεγαν για τελη Φεβ, αρχες Μαρτιου και ξαφνικα εμφανιζεται ο κλωνος....

τι να πω δεν ξερω....

Δεν εννοείτε να το χωνέψετε μερικοί. Δεν δίνει έξω, δεν δίνει πουθενά, γιατί δεν υπάρχει για να δώσει. Εμπεδώστε το επιτέλους. Γι' αυτό κι όταν πάρεις τηλέφωνο στα καταστήματα, γελάνε. Είναι απλό, δεν έχουν!
Οι πληροφορίες για Φλεβάρη ήταν σωστές, αλλά ο κατασκευαστης δεν έχει το cnc στην αποθήκη του για να καθορίσει ο ίδιος το χρονοδιάγραμμα διαθεσιμότητας. Έγινε κι ένα λάθος στην παραγωγή κι εκεί που τώρα θα ήταν διαθέσιμος, έχει μια μικρή καθυστέρηση το όλο πράγμα.
Το cnc δεν είναι αφιερωμένο αποκλειστικά σ' ένα πραγματάκι 4 εκατοστών, έχει κι άλλες παραγγελίες, πολλαπλάσιου κόστους και τζίρου να φέρει εις πέρας.
Αυτό είναι όλο κι όσο κι αν ψάχνουμε για φαντάσματα, δε θα βρούμε τίποτα. Η κυκλοφορία του κλώνου είχε γινει γνωστή εδώ κι ένα μήνα, όπως είπε κι ο nasios και δεν έχει καμιά σχέση με τη διάθεση του αυθεντικού.

@Μάκη, αντιλαμβάνομαι το σκεπτικό σου, αλλά η συζήτηση για την πολιτική των καταστημάτων είναι διαφορετική υπόθεση. Δεν μπήκα στην ουσία αυτής της συζήτησης, θέλησα να δώσω μια απάντηση μ' ένα παράδειγμα στα όσα λέγονται περί κλίκας.
Εσύ θεωρείς ότι υπάρχουν λίγα διαθέσιμα και μπορεί να είναι κι έτσι. Τον κάθε κατασκευαστή τον ρωτάς αν μπορεί να διαθέσει περισσότερα κομμάτια και πόσο κεφάλαιο έχει να διαθέσει γι' αυτό το σκοπό? Δεν είναι όλοι Svoe Mesto ρε φίλε, τι να κάνουμε τώρα? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #59 στις: Μαρτίου 08, 2016, 13:55 »


Δεν νομίζω οτι είναι τοσο αιχμηρό όσο εμφανίζεται το θέμα.
Μάκη όποιος εχει το πρόβλημα που λες στέλνει ε μαιλ και βρίσκει λύση.




Δεν βρίσκεται πάντα η λύση με το email δυστυχώς. Ας πούμε λοιπόν στο παραπάνω παράδειγμα με τον τύπο στην Αυστρία ότι διαθέτει 23άρη Τηλέμαχο. (τώρα το ξέσκισα τελείως οκ :laugh1: )

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1685 180246 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 23:10
από tasos1976
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8253 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33878 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534568 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59696 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237187 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 535 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14034 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136079 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085131 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35298 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10063 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12