vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Dripper με μέτρια γεύση.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Dripper με μέτρια γεύση.
« στις: Ιανουαρίου 12, 2016, 23:56 »
 Όχι, δεν έχω γράψει λάθος. Δεν είχα ποτέ dripper και ψάχνω έναν που να έχει όλα τα πλεονεκτήματα που ζητάμε από έναν τέτοιο ατμοποιητή εκτός της ιδιαίτερα καλής γεύσης. Τον dripper θα τον χρησιμοποιώ μόνο για να δοκιμάζω νέα υγρά – τίποτα άλλο. Φοβάμαι λοιπόν πως αν η γεύση είναι τόσο καλή (όπως όλοι λένε για τους καλούς drippers), θα αρχίσω να κουβαλάω μαζί μου όπου πάω drippers, βαμβάκια, συρματάκια, μπουκαλάκια, κλπ. Δεν λεω να έχει χάλια γεύση απλώς δεν θέλω να επισκιάσει τον (κλώνο) KF4 που έχω.. Γι’ αυτό θέλω έναν dripper, εύκολο στο στήσιμο και με γεύση ένα σκαλί κάτω από τους καλούς τανκάτους.
Ιδέες;
 

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripper με μέτρια γεύση.
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 00:16 »
Μα αν κρινεις οτι αξιζει να κουβαλας ενα μπουκαλακι με υγρο (βαμβακια, συρματα γιατι να κουβαλας;) για να εχεις τη γευση του ντριπερ ποιο το προβλημα  :confused1: ; Αν παλι νομιζεις οτι δεν αξιζει η ταλαιπωρια του κουβαληματος ενος μπουκαλακιου, μην τον παιρνεις μαζι σου τον ντριπερ, ποιο το προβλημα  :confused1: ; Ολα ειναι επιλογη δικη σου.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Dripper με μέτρια γεύση.
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 00:27 »
Ναι, έχεις δίκιο. Απλώς φοβάμαι πως αν μου αρέσει τόσο πιο πολύ από ότι έχω μέχρι τώρα, τελικά θα επιλέγω να κουβαλάω μια τσάντα πράγματα ή θα επιλέγω να μην πηγαίνω πουθενά.  :))
Και σήμερα που δεν έχω dripper μια χαρά ευχαριστημένος είμαι. Αλλά θέλω κάτι για να δοκιμάζω υγρά. Καινούργιο βαμβάκι, καινούργιο υγρό, δοκιμή, επόμενο υγρό...Αυτό. Δεν θέλω να δω το φως το αληθινό και να μου φανεί ο τωρινός μου εξοπλισμός για πέταμα.

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripper με μέτρια γεύση.
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 00:31 »
Πρεπει να ειναι η πρωτη φορα στο φορουμ που καποιος ζηταει συμβουλη για ν αγορασει εναν μετριο ατμοποιητη οπότε respect...

Γνώμη μου είναι να πας σε κάποιον με σχετικά μεγάλο θάλαμο ατμοποιησης, π.χ zenith v2 rda που απ' αυτους που εχω δοκιμάσει εχει απο τις πιο "θολες" γεύσεις.
Σιγουρα θα υπαρχουν και χειροτεροι αλλά φανταζομαι οτι ακομα κι ενας μετριος σε γεύση RDA όταν είναι σωστά στημένος μπορεί να χτυπήσει καυφουνη...

Παντως εύχομαι οποιον κι αν διαλέξεις να σου βγει μέτριος. ;D

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Dripper με μέτρια γεύση.
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 00:36 »
cpbaroque you have my respect sir. Για όλο το σκεπτικό που ξεφεύγει τελείως...

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripper με μέτρια γεύση.
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 00:38 »
Κλείσε τα υγρά του KF4 και δοκίμαζε εκεί ότι θες. Αλλιώς πήγαινε για ντουμανάτο ντρίπερ αλλά στήσε τον σαν να μην ήταν ντουμανάτος. Velocity ας πούμε με 1.5Ω αντίσταση και τον αέρα ανοιχτό. Έτσι δεν θα έχεις γεύση, ότι πρέπει για να δοκιμάζεις τα υγρά σου. Lol.

Πάρε κανέναν ψιλό καλό όμως για να στον τσιμπήσω μισοτιμής στις αγγελίες, ΟΚ;  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripper με μέτρια γεύση.
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 00:39 »
Μπα αστο φιλε cpbaroque, αν παρεις τελικα, οσο και να αντιστεκεσαι ειναι ματαιο. Ολοι ετσι ειπαμε στην αρχη, για δοκιμες μωρε θα τον εχω μονο, και πεσαμε στο βουρκο...  :deviltroll:

Resistance is futile!

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripper με μέτρια γεύση.
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 00:40 »
γιατι οχι magma? καλη γευση (απο οτι λενε,εμεις δεν τα βρηκαμε) και χωραει 1+ μλ...

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Dripper με μέτρια γεύση.
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 00:42 »
Χαίρομαι που με "πιάσατε".  ;)

"Σιγουρα θα υπαρχουν και χειροτεροι αλλά φανταζομαι οτι ακομα κι ενας μετριος σε γεύση RDA όταν είναι σωστά στημένος μπορεί να χτυπήσει καυφουνη..."

"Μπα αστο φιλε cpbaroque, αν παρεις τελικα, οσο και να αντιστεκεσαι ειναι ματαιο. Ολοι ετσι ειπαμε στην αρχη, για δοκιμες μωρε θα τον εχω μονο, και πεσαμε στο βουρκο..."

Αυτό φοβόμουν κι εγώ γι' αυτό ρώτησα...

Αποσυνδεδεμένος Nacajima

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripper με μέτρια γεύση.
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 00:47 »

Φιλε μου να είσαι σίγουρος πως ένας dripper θα επισκιάσει τα πάντα... ναι αξίζει την οποιαδήποτε ταλαιπωρία  ( για εμενα δεν είναι αντίθετα μάλιστα ) θα σε αποζημίωση στο έπακρο και από γεύση και από ντουμάνι, άσε που κανεις ότι θέλεις από μονη απλή αντίσταση μέχρι Quadra-Coil με 50νταρί clapton coil τα αγαπημένα μου μωρά είναι με την σειρά που τα βάζο Velocity, Royal Hunter, Freakshow.


είναι πραγματική απόλαυση να ρίχνεις μερικές σταγόνες από το αγαπημένο σου υγρό και να το απολαμβάνεις.


και κάτι τελευταίο έχοντας dripper δεν σημαίνει πως θα καταργήσω τον οποιοδήποτε άλλο εξοπλισμό έχω, σαφώς δεν είναι για ολοήμερη χρήση.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων



Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Μπα αστο φιλε cpbaroque, αν παρεις τελικα, οσο και να αντιστεκεσαι ειναι ματαιο. Ολοι ετσι ειπαμε στην αρχη, για δοκιμες μωρε θα τον εχω μονο, και πεσαμε στο βουρκο...  :deviltroll:

Resistance is futile!


Ακριβώς ότι σκεφτόμουν!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 13, 2016, 00:58 από Nacajima »

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripper με μέτρια γεύση.
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 01:25 »
Και εάν από τον μέτριο dripper απορρίψεις κάποιο καλό υγρό επειδή δεν μπορεί να αποδώσει σωστά τη γεύση του??

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Dripper με μέτρια γεύση.
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 01:29 »
Σωστό κι αυτό. :confused1:

Άρα τον βούρκο που λέει ο caros τον είχα σίγουρο από την στιγμή που τόλμησα να ψελίσω την λέξη dripper...

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripper με μέτρια γεύση.
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 01:34 »
Χτύπα έναν καλό dripper χωρίς δεύτερη σκέψη....Είναι από τους ατμοποιητές μπορεί να μείνει και 1 μήνα εκτός χρήσης αν δεν είσαι του σταξίματος, αλλά κάποια στιγμή θα τον πιάσεις και θα σε αποζημιώσει έστω και για τις λίγες τζούρες που θα πάρεις  :yes:

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripper με μέτρια γεύση.
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 01:44 »
... και μια κοπέλα μέτρια στο κρεβάτι γιατί αν χωρίσετε να μην αναζητάς τη Sasha Grey μετά
και έξοδος σε ένα μέτριο εστιατόριο μην τύχει και φας καλό rib eye και μετά ξερνάς και μόνο
στη σκέψη να παραγγείλεις από το σουβλατζίδικο της γειτονιάς και χονευτικό σεξάκι με μουσική
υπόκρουση από μέτρια ηχεία γιατί -ως γνωστόν- αν ακούσεις μουσική από καλά ηχεία μετά
καλύτερα να ρίξεις οξύ στα αυτιά σου από το να ξανακούσεις μουσική... όχι, όχι. Πάρτο αλλιώς.

Θα πας και θα πάρεις ένα καλό dripper, μη σου πω #θαπαρειςτοπιογαματοdripper (αν το αντέχει
η τσέπη σου). Όσο καλός και να 'ναι και όσο ενθουσιασμένος και να 'σαι στην αρχή, ε κάποια
στιγμή θα τον συνηθίσεις... θα τον βαρεθείς. Τότε, μπορείς να πάρεις ένα μέτριο ή έναν μπάζοdripper,
έτσι για ένα διάλλειμα, μέχρι να επιστρέψεις στον παλιό ή να πας σε νέο/καλύτερο. Και εν τέλη, αν
ξεκινήσεις να drippάρεις και δεν μπορείς να σταματήσεις, ε αυτό σημαίνει πως είσαι γεννημένος dripperάς.
#απλααποδεξουτηφυσητουεαυτουσου και συνέχιζε να στάζεις.

Αποσυνδεδεμένος Alexxxbazzz

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripper με μέτρια γεύση.
« Απάντηση #14 στις: Μαρτίου 14, 2016, 13:10 »
Οι προλαλησαντες έχουν απόλυτο δίκιο μην κανεις το λάθος όπως εμένα. Εγώ πήρα έναν με 12€. Είδα και έπαθα να τον ξεβρωμίσω, βίδες σιδερένιες τις άλλαξα αμέσως η ροή του αέρα χάλια και άλλα πολλά που δεν τα θυμάμαι. Απλά ο clearo είχε πολύ καλύτερη απόδοση γεύσης - ντουμανιού με τα ίδια υγρά. Σου επισυνάπτω και μια φωτογραφία από το πλύσιμο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8447 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180833 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34084 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537069 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59974 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237919 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 613 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16155 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136227 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085477 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35536 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10384 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12