vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

592 επισκέπτες, 7 χρήστες
white varadero, Doubt, treloneritis, Ηρακλης, dimitrisd, antre, fotis3d

Twitter

Phenomenon 316 SS Clone

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #600 στις: Απριλίου 07, 2016, 14:08 »
Είμαι στο 3ο τανκακι και χωρίς να πειράξω τίποτα από το setup άρχισα να παίρνω γεύση. Έφαγε ΠΟΛΥ καλό πλύσιμο και μάλλον έπρεπε να "στρώσει" ??

:yes: :yes: :yes:

Για τα ορινγκάκια. Πριν παραγγείλετε, δοκιμάστε κάθε ορινγκ που έχετε στο οπλοστάσιό σας. Τα ορινγκ του Φ μπορεί να μπαίνουν στη βάση, αλλά σχετίζονται με την απόλυτη εσωτερική διάμετρο του κάθε τανκ. Στον αυθεντικό δικό μου δε χρησιμοποιώ πλέον στο νάνο κιτ τα λαστιχάκια που είχα για το bell, αλλά λίγο πιο στενά - από άλλον ατμοποιητή. Απειροελάχιστη διαφορά στο μέγεθος μπορεί να εφαρμόζει τέλεια ή να σφηνώνει το τανκ. 

BTW, Γιώργο Μανιαδάκη...  :thumpup: για τα ποστ!

Αποσυνδεδεμένος iakinthos

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #601 στις: Απριλίου 07, 2016, 15:16 »
Συνήθως δεν σχολιάζω τιμές(απο ότι θυμάμαι καμιά φορά).
Αλλά όταν το είδα αυτό σήμερα...10ε τα 5 orings έφριξα :angry_orange: :angry_orange:.
Καθίστε καλά ρέέέέέ.
μα ειναι original :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #602 στις: Απριλίου 07, 2016, 23:12 »
Αυτός είναι πραγματικά Φαινόμενο.... πρώτα δάκρυα χωρίς να πειραχτεί τίποτα. Απλά τον είχα παρατήσει σε μια άκρη.... :)) τον κούνησα από την θέση του ολα οκ, τον ξανακούνησα μερικές ώρες μετά όλα οκ, και 2 ώρες μετα βλέπω δάκρυα να τρέχουν.  :))
 
Λοιπόν, νομίζω ότι ξέρω τι φταίει αλλά δεν σας λέω. :tongue_smilie:



Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #603 στις: Απριλίου 08, 2016, 12:13 »
Στατιστικα είναι απιθανο ολοι οι ατμοι οι δικοι μου να μην εχουν θεματα. :thumpup:(πανω από 20)....... :o :o
Κι όμως δεν εχω.(θετικη αυρα). ;)
Νομιζω ότι κατι δεν γινεται σωστα π.χ.
ΜΕΤΑΛΛΙΚΗ ΓΕΥΣΗ,
Το πιο πιθανο ειναι οτι δεν εχει πλυθει καλα.
Το ιδιο ισχυει για την ποσοτητα βαμβακιού,για δακρυα που πολλες φορες δεν εχουν συμμετοχη τα οριγκακια.
Το Φαινομαινο(μαυρος)  το γεμιζω από τις 2 τρυπες,ανοικτα τα υγρα και ο ατμο σε οριζοντια θεση.(δεν βγαζει σταγονα υγρο).
Ετσι δεν ταλαιπωρώ τον ατμο με πατεντες.
Πετρος :thumpup:


@
Το υγρο που εχει το Φαινομενο είναι οι12 πίθηκοι. :))
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 08, 2016, 12:27 από TSARLY »

Αποσυνδεδεμένος Tolis RBA

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #604 στις: Απριλίου 08, 2016, 12:57 »
'Ετσι δεν ταλαιπωρώ τον ατμο με πατεντες.'
Πάντως κάποιος πρέπει υποχρεωτικά να ταλαιπωρηθεί, ή ο ατμο ή ο ιδιοκτήτης ή και οι δυο :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #605 στις: Απριλίου 08, 2016, 13:28 »

Το Φαινομαινο(μαυρος)  το γεμιζω από τις 2 τρυπες,ανοικτα τα υγρα και ο ατμο σε οριζοντια θεση.(δεν βγαζει σταγονα υγρο).
Ετσι δεν ταλαιπωρώ τον ατμο με πατεντες.
Πετρος :thumpup:



Πέτρο και γω δεν θέλω να τον ταλαιπωρώ, αλλά όσες φορές δοκίμασα να τον γεμίσω από πάνω από τις δύο μικρές τρυπούλες, είτε όρθιο είτε πλαγιαστό, είδα υγρό να τρέχει από τις 6 τρύπες εισαγωγής αέρα.

Έτσι τον γεμίζω βγάζοντας το ντριπ τιπ, γυρνώντας τον ανάποδα, πιέζοντας κάτω το τανκ, από το κενό που αφήνει ανάμεσα στην βάση και στο τάνκ.
Μ' αυτόν τον τρόπο δεν έχω ούτε ίχνος διαρροής.

Δεν ξέρω που οφείλεται αυτή η διαρροή όταν γεμίζω από τις τρυπούλες στο πάνω μέρος του τανκ, ίσως επειδή τα υγρά δεν κλείνουν εντελώς όπως στον τηλέμαχο, λόγω των καναλιών που έχει ο Φαινόμενο, και μάλλον είναι κατασκευαστική αστοχία.

Κατά τα άλλα ατμίζει υπέροχα και τον αγαπώ με τα ελλατώματά του. :D

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #606 στις: Απριλίου 08, 2016, 13:57 »
Μάκη όλοι η κλώνοι είναι ως αντίγραφα του γνησίου απο όποιο κινέζο μάγαζο και αν προέρχονται   ανεξάρτητος χρωματικών διαφορών αν είναι χρυσός αν είναι μαύρος η αν είναι SS έχουν όλοι την ίδια ακριβως κατασκευαστική φιλοσοφια με αυτήν του γνησίου..
Εχωντας αποπειραθεί  πανω απο 5 φορες  να κάνω αναπλήρωση  υγρού απο τις 2 ποιο πανω τρυπουλες με κάθετο των ατμό οριζόντιος με κλίση 25 μοιρών με κλειστή καμπάνα με λίγο ανοιχτή με κλειστή ρύθμιση αέρα με ανοιχτή αυτό που αναφέρει ο Τσαρλυ  δεν το έχω καταφέρει όλες η προσπάθειες ηταν παταγωδώς αποτυχημένες ...Μια συμπλήρωση και κάτι άλλο στων δικο μου κλώνο φαινόμενο στο πανω δαχτυλίδι υπαρχουν και 2 o-rink   στο εσωτερικό  που ακόμα και να τους βάλω υγρό το δαχτυλίδι αδύνατη να γυρίσει με σχετική ευκολία: και εχεις την εντύπωση οτι είναι ενα με το τανκ  αυτό όμως μπορεί να οφείλεται και σε λάθος πάχους o-rink απο τους κινέζους..πλέων ουτε απο πανω ουτε απο το δαχτυλίδι  τις βάσης ανοίγω μονο το πλαστικό τανκ ξε σφίγγο και δεν χαλάει  ουτε o-rink ουτε τίποτα ..
ο κάθε ένας πράττει  οτι των βόλευει   καλυτερα αυτών....

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #607 στις: Απριλίου 08, 2016, 14:54 »
Ναι Γιώργο συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. :thumpup:


Τα κάτω ορινγκ της βάσης εμένα δεν έχουν πρόβλημα να φαγωθούν με το μπες βγες γιατί έχουν καλή λίπανση και μπαινοβγαίνει άνετα ( :laugh1:) το δαχτυλίδι που είναι βιδωμένο το τανκ.

Από την άλλη αν βιδώνω - ξεβιδώνω το τανκ μήπως καταπονώ τα πλαστικά σπειρώματα μιας και βιδώνουν στο μεταλλικό δαχτυλίδι;

Επίσης αν ξεβιδώνω το τανκ με την καμπάνα μαζί υπάρχει έστω και η μικρή περίπτωση να χαλάσω και το βαμβάκι έτσι όπως είναι βολεμένο πάνω στο ντεκ.

Δικές μου σκέψεις είναι.

Τον δικό σου τρόπο τον έχω δοκιμάσει και αυτόν με καλά αποτελέσματα, μόνο που θέλει την δέουσα προσοχή στο βίδωμα να μην χαλάσει το βαμβάκι από την καμπάνα.

Και με τους δύο τρόπους δεν έχω ίχνος διαρροής. ;)

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #608 στις: Απριλίου 08, 2016, 15:04 »
Μάκη την καμπάνα την σφίγγω όταν  ανοίγω το πλαστικό τανκ έτσι δεν έχει θέμα στο βαμβάκι κανένα όσο για τα σπείρωματα του τανκ του φαινόμενο είναι πολύ καλά σε αντίθεση με κάποια πλαστικά τανκ του  kayfun που με το 2ρο σφίξιμο έχουν χαλάσει...
Τώρα όπως νομίζει ο κάθε ένας και όπως θεωρεί ποιο πρακτικό κανει  ..
Αν και κλώνος είναι και σαν κατασκευή τέλειος αλλά και σαν απόδοση γευστικά εξίσου κορυφαίος   

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #609 στις: Απριλίου 08, 2016, 21:03 »
Δηλαδή Γιώργο με βιδωμένη καμπάνα - καμινάδα ξεβιδώνεις το πλαστικό τανκ από το δαχτυλίδι με τις τρύπες αέρα (το οποίο μένει κανονικά στην βάση) και το κατεβάζεις όπως είναι ανάποδα ο ατμοποιητής προς τα κάτω ίσα να μην φύγει το ορινγκ της καμινάδας από τον πλαστικό λαιμό του τανκ.

Μετά γεμίζεις όπως είναι ανάποδα και ξαναβιδώνεις το τανκ στο δαχτυλίδι που έχει μείνει στην βάση.

Τα λέω σωστά;

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #610 στις: Απριλίου 08, 2016, 21:08 »
Δες εδώ στο βίντεο  https://m.youtube.com/watch?v=F5HzTYBrkXg δεν είναι οτι καλυτερο  αλλά γλυτώνεις   στο να μην έχουμε άνοιξε κλείσε και φθορές στα o-rink

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καλά βρε Μακη μέχρι και βίντεο ανέβασα πως και δεν το είδες
Για να ρωτάς μάλλον δεν εχεις δει αυτό εδώ δες πως το κάνω

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

συγχώνευση συνεχόμενων ποστ

« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 08, 2016, 22:48 από petra »

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #611 στις: Απριλίου 08, 2016, 21:13 »
Τώρα το είδα, άρα είναι όπως το κατάλαβα. :thumpup:

Μένω μεταξεταστέος σ' αυτό το μάθημα. :laugh1:


Στο επόμενο γέμισμα θα το δοκιμάσω.

Είσαι πρώτος. :respect:

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #612 στις: Απριλίου 08, 2016, 22:12 »
Πρέπει να αλλάξω oring αλλιώς πάει στα σκουπίδια. Ούτε για πώληση στα 10Ε δεν κάνει, δεν μου πάει.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #613 στις: Απριλίου 08, 2016, 22:15 »
Αμάν είναι να τον πετάξεις, να σου πω που και πότε ακριβώς  :))

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #614 στις: Απριλίου 08, 2016, 22:21 »
Πρέπει να αλλάξω oring αλλιώς πάει στα σκουπίδια. Ούτε για πώληση στα 10Ε δεν κάνει, δεν μου πάει.


Στείλτον σε μένα που έχω αγοράσει έξτρα ορινγκς να τον φτιάξω καινούργιο.

Τα μεταφορικά δικά μου. :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172181 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43189 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35714 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559265 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182678 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10640 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364