vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

504 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, Lazy Dog, Tem

Twitter

Phenomenon 316 SS Clone

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #540 στις: Μαρτίου 31, 2016, 09:09 »
Φίλε Μάκη ακριβώς έτσι γεμίζω και εγώ για των ίδιο λόγο που αναφέρεις.. Όχι ότι δεν προσπάθησα από τις δύο τρυπούλες το έκανα και εγώ αλλά στέφθηκε με παταγωδώς αποτυχία τρεις φορές έκανα δοκιμή με ανοιχτό αέρα κλειστό με λίγο υγρό με ποιο πολύ με γύρισμα οταν κούμπωνα το δαχτυλίδι στυλ kayfun αλλά τίποτα η διαρροή ήταν πάντα εκεί.. Δεν ξέρω αν κάποιος φίλος τα έχει καταφέρει ασ μας πει.. Πάντως η αναπλήρωση υγρού από την βάση δεν με προβλημάτισε καθόλου. Θεωρώ ότι η τρύπες στο πάνω μέρος του τανκ δεν είναι για αναπλήρωση αλλά κάτι σαν εκτόνωσης τις εσωτερικής πιέσεις.. Και για παράδειγμα φέρνω τρεις ελληνικούς ατμό με την φιλοσοφία τις αναπληρωσεις από πάνω σε tilemaho cloud. Calix τα υγρά κλείνουν τελείως με το βιδωμα τις καμπάνας πράγμα που στο φαινόμενο τα κανάλια υγρού τροφοδοτούν κανονικά και με την καμπάνα κλειστή.. Θα πειραματιστώ με των κλώνο κάνοντας σε τόρνο μία εγκοπή περιμετρικά της καμπάνιας και ως το βάθος που έχουν τα κανάλια τροφοδοσίας υγρού πιστεύω ότι με αυτών των τρόπο η καμπάνα θα κλείνει τελείως τα υγρά και η α αναπλήρωση από το πάνω μέρος θα είναι παιχνίδι χωρίς να χρειάζεται. Να αφαιρέσεις των ατμό από το μόντ και την εξάλειψη φθοράς των o-rink τις βάσεις


Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #541 στις: Μαρτίου 31, 2016, 09:44 »
Για να ανοίξεις από τη βάση δεν χρειάζεται να αφαιρέσεις τον ατμοποιητή από το μοντ. Η φθορά των orings είναι ασήμαντη και το κόστος αντικατάστασης των orings αν χαλάσουν επίσης ασήμαντο.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #542 στις: Μαρτίου 31, 2016, 09:56 »
Αν τα o-rink αγοραστούν από κάποιο κινεζο μαγαζο η από κάπου αλλού ναι συμφωνώ αλλά αν κάποιος χρειάζεται και πάει για αγορά για τα γνήσια θα τα πληρώσει στο μισό και κάτι παραπάνω από την αξία του κλώνου. Ναι γεμίζει και πάνω στο μόντ αλλά θεωρώ αυτών των τρόπο τελείως λάθος και περισσότερο δύσχρηστο από το να αφαιρέσεις των ατμό από το μόντ η όλη κατάσταση είναι ποιο ελεγχόμενη με μόνη χρήση του ατμό πάρα τη διαχείριση πάνω στο μόντ φυσικά ότι βολεύει των κάθε ένα από εμάς

Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #543 στις: Μαρτίου 31, 2016, 10:58 »
Στο νήμα του αυθεντικού έχει ένα βιντεάκι που δείχνει ο chzamp την αναπλήρωση υγρού με τον ατμοποιητή πάνω στο μοντ. Είναι πραγματικά απλό.

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #544 στις: Μαρτίου 31, 2016, 11:10 »
Στο τελευταίο στήσιμο που έχω κάνει, γεμίζω από πάνω χωρίς καμμιά διαρροή. Αυτό που παρατήρησα είναι ότι αν χώσω το βελόνα από το μπουκαλάκι βαθιά στο τανκ, βγαίνει υγρό από την δεύτερη τρύπα αναπλήρωσης. Αν όμως μπει ελαφρά μέσα η βελόνα κανένα θέμα. Νομίζω έχει να κάνει με το στήσιμο όπως αναφέρθηκε και σε προηγούμενα μηνύματα.

Αποσυνδεδεμένος djfloor

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #545 στις: Μαρτίου 31, 2016, 11:14 »
Για να αποφύγω τη φθορά στα orings, ξεβιδώνω το τανκάκι για να γεμίσω. Έτσι  έχω και πιο πολύ χώρο για το μπουκαλάκι αν δεν είναι με μύτη  
Το είδα στο βίντεο του ¨"Ινδοπακιστανού".  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #546 στις: Μαρτίου 31, 2016, 11:23 »
Στο νήμα του αυθεντικού έχει ένα βιντεάκι που δείχνει ο chzamp την αναπλήρωση υγρού με τον ατμοποιητή πάνω στο μοντ. Είναι πραγματικά απλό.

O zalaros έχει κάνει το βιντεάκι Γιάννη.... Εγώ το έδειχνα σε σένα και στον Ribot live :)) 

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,24401.msg893154.html#msg893154

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #547 στις: Μαρτίου 31, 2016, 13:10 »
Για να αποφύγω τη φθορά στα orings, ξεβιδώνω το τανκάκι για να γεμίσω. Έτσι  έχω και πιο πολύ χώρο για το μπουκαλάκι αν δεν είναι με μύτη  
Το είδα στο βίντεο του ¨"Ινδοπακιστανού".  :thumpup:

Ελπίζω να μην αναφέρεσαι σε αυτό το βίντεο. :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #548 στις: Μαρτίου 31, 2016, 13:11 »
Kikas το σεταπ μου είναι απροβληματιστο χωρίς διαρροές ακόμα και μετά από την τρίτη ημέρα με κατανάλωση υγρου στα 35 εγω όμως στην  αναπλήρωση από πάνω δεν τα έχω καταφέρει χωρίς διαρροή..

djfloor αν κατάλαβα εννοείς ότι ανοίγεις μόνο την βάση αν ναι δεν το βρίσκω πρακτικό για το λόγο ότι θα πρέπει να ξανά φτιάξεις τυχόν αστοχία στο βαμβάκι και από την άλλη να βιδωσεις με ακρίβεια την καμπάνα να πιάσει στραβά αποτέλεσμα ότι είναι πιο χρονοβόρο..

chzamp. Το είδα το βίντεο και κατανόησα ακόμα και το πόσο δύναμη ασκεί στο συγκεκριμένο τανκ πάρα πολύ εύκολο και απλό.. Στο θέμα όμως του κλώνου είναι ότι έρχεται με την μεταλλική ροδέλα που έχει το ιδίωμα να είναι ποιο σφιχτό και να χρειάζεται μεγαλύτερη προσοχή στο πόσο δύναμη θά του βάλεις για να  έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα χωρίς κανένα πρόβλημα προσοχή σε όσους το επιχειρήσετε αρχικά να μην έχετε ανεπιθύμητα αποτέλεσμα τα.. Πάντως ο ατμό ακόμα και με αυτό αν θεωρείται μειονέκτημα έναντι άλλων τα σπάει και σε γεύση αλλά τόσο και σε βελούδινο ατμό

ΥΓ. Το θέμα αναπλήρωσης το αναφέρω λόγω του ότι το ελάχιστο 3 φορές ημερησίως θα ανοίξει και θα κλείσει με αποτέλεσμα κάποιες φορές να βλέπω ακόμα και μέσα στο υγρό να αιωρούνται μικρά κομμάτια από τα μασημενα o-rink

Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 31, 2016, 13:20 από giorgos maniadakis »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #549 στις: Μαρτίου 31, 2016, 13:26 »
O zalaros έχει κάνει το βιντεάκι Γιάννη.... Εγώ το έδειχνα σε σένα και στον Ribot live :))

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,24401.msg893154.html#msg893154

ναι μπέρδεψα τους σκηνοθέτες :)

Αποσυνδεδεμένος djfloor

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #550 στις: Μαρτίου 31, 2016, 13:44 »
Ελπίζω να μην αναφέρεσαι σε αυτό το βίντεο. :lotpot:

Όχι , μιλάω για original Ινδοπακιστανό   :))

Μανιαδάκη ναι, αν ξεβιδώσεις το τανκ, υπάρχει περίπτωση στις πρώτες βόλτες να ξεβιδωθεί και η καμπάνα. Σφίγγω την καμπάνα και μετά ξεσφίγγω το τανκ. Το έχω βολευτεί έτσι...

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #551 στις: Μαρτίου 31, 2016, 13:50 »
Κάτι τέτοιο εννοείς σίγουρα


Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #552 στις: Μαρτίου 31, 2016, 14:01 »
επειδη δεν μπορω να κανω αγορα απο εξωτερικο ουτε εχω καποιον γνωστο που αγοραζει απο εξω γνωριζει κανεις αν μπορω να τον βρω σε καποιο ελληνικο καταστημα?

Αποσυνδεδεμένος akisazi

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #553 στις: Μαρτίου 31, 2016, 14:02 »
Κάτι τέτοιο εννοείς σίγουρα (Image removed from quote.)


Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το τανκάκι γυαλισμένο με οδοντόκρεμα ???????

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #554 στις: Μαρτίου 31, 2016, 14:04 »
akisazi όχι έτσι ήρθε από fast Tech δεν του έκανα απολύτως τίποτα..


Τάσο αν δεν βρεις άκρη μπορώ να σου κάνω παραγγελία από fast Tech ότι θέλεις και να έρθουν στην πόρτα σου αν θες στείλε μου πμ να σου πω τι και πως

Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172068 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276463 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43073 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35526 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558934 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182557 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10512 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364