vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

518 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, Tem, Sergios, maprix, Takis D.M

Twitter

Phenomenon 316 SS Clone

spyros1

Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #495 στις: Μαρτίου 26, 2016, 19:26 »
Oύτε και εγώ έχω υπερατμοποιητές γιατι και'γω διαροή δεν είχα ποτε.Ούτε οικονομία στο γεμισμα κάνω τον γεμίζω  στο τέρμα - φουλ....
Αυτό που κατα την γνώμη μου κάνουν λάθος οι περισότεροι που έχουν θέματα εδώ εντοπίζεται ακριβώς εδώ στα όσα γράφει πολυ καλά ο Γιώργος στο τελευταίο του ποστ:

"δεν είμαι μάγος στα στησιματα και ουτε κανά υπέρ κλώνο έχω απο φαστεκ είναι και δεν έχω κολλητό κανένα κινεζο  απλα παρατηρώ την κάθε λεπτομέρεια και  έχω υπομονή σε αυτό που κάνω και δεν βιάζομε  ποτε και αν κάτι δεν μου αρέσει ξανά απο την αρχή..2 απλα πραγματα χρειαζεται να δεισ ανάλογα των πυρήνα που έχεις να αφήσεις στισ άκρες το ανάλογο βαμβάκι και όπως είπε και ο    anetost προσοχή στο βιδωμα τισ καμπάνας  ...ο  κάθε ατμό σου μιλάει στην κάθε τζούρα που κάνεις και ανάλογα αν έχει υπο η υπέρ κοιτάς τι έχεις κανει και πρατησ ανάλογα ..αν όλα είναι καλά στήσιμο Βαμβάκι και ακόμα και τα Òrink να μην έχουν κάποιο σχίσιμο απο το βάλε βγάλε ".......

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #496 στις: Μαρτίου 26, 2016, 19:28 »
περίεργο δεν πιστεύω πως είναι να έχει κάποιος διαρροές με τον phenomenon
ποτε δεν είσαι βέβαιος αν η καμπάνα έχει παρασύρει το βαμβάκι
το περίεργο είναι που εγώ σε αυτόν τον ατμό δεν γίνετε να έχω διαρροές
αν δείτε πως τον στήνω στα γρήγορα και πατάω τα βαμβάκια στην βάση πάνω δεν θα πιστέψετε πως μπορεί αυτό το στήσιμο να δουλέψει απροβλημάτιστα
για ένα περίεργο λόγο πάντα δουλεύει καλά και δεν έχω ούτε υπέρ ούτε υποτροφοδοσίες
μονο όταν το παραγεμίζω χρειάζεται λιγάκι άνοιγμα η καμπάνα μέχρι να πέσει λίγο η στάθμη
από εκεί και πέρα δεν τρέχει τίποτα

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #497 στις: Μαρτίου 26, 2016, 20:01 »
Δεν το καταλαβαίνω αυτό που λες Κώστα.Γιατί δεν είσαι βέβαιος ότι η καμπάνα δεν παρασύρει το βαμβάκι? Αν βάλεις την σωστή ποσότητα δηλαδή και στο κατάλληλο ύψος την αντίσταση, για ποιο λόγο να ακουμπά η καμπάνα και να χαλάει το βαμβάκι?

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #498 στις: Μαρτίου 26, 2016, 20:08 »
για να έχουν κάποιοι διαρροές δεν τις έχουν διά μαγείας
το να παρασυρθεί το βαμβάκι από την καμπάνα είναι ένα από τα θέματα που μπορεί να έχει
ίσος επειδή φούσκωσε λίγο το βαμβάκι για παράδειγμα και μετά από γέμισμα άνοιξε την καμπάνα και το παρέσυρε
ίσος επειδή νομίζει πως βάζει την σωστή ποσότητα αλλα βάζει λιγότερο
δεν μπορείς να είσαι κάθετος πως ο ατμό δεν γίνετε να έχει διαρροές
μπορεί κάποιες φορες να μην κάνει κλείνει αεροστεγώς από κάποιο ο-ring που λείπει η από κάποια σπειρώματα στο πλαστικό tank που μπορεί να έχουν φαγωθεί και είναι πολλά τα μπορεί

Αποσυνδεδεμένος iakinthos

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #499 στις: Μαρτίου 26, 2016, 20:18 »
Κι εγώ από τη μέρα που το πήρα, πριν κανά μήνα και είναι ο βασικός μου ατμοποιητής, μέχρι σήμερα δεν είχα ποτέ διαρροές ούτε δάκρυα και κλάματα και μένει περήφανος πάνω στο μοντάκι....ξαπλωτός...μόνο ανάσκελα δεν έχει μπει ακόμα :tongue_smilie:. Και δε μπορώ να πω ότι είμαι και ο μάστορας στα στησιμάτα

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #500 στις: Μαρτίου 26, 2016, 20:21 »
Κάθετος δεν είμαι σε τίποτα Κώστα, κουβέντα κάνουμε. Εννοούσα ότι με τον καιρό μαθαίνεις ακριβώς ποια είναι η ποσότητα βαμβακιού που απαιτείται ώστε να μην κινδυνεύει να παρασυρθεί κατά την περιστροφή της καμπάνας, λαμβάνοντας υπόψιν και το φούσκωμα του βαμβακιού.

Δεν μίλησα για άλλες αιτίες όπως orings, σπειρώματα κ.λπ. :dontknow:
Θα επιμείνω όμως, ότι το να έχει κάποιος διαρροές, όντας κάτοχος μιας εβδομάδας, ναι δεν είναι θέμα μαγείας αλλά απειρίας πάνω στο συγκεκριμένο ατμοποιητή. Το έχουμε πει εκατό φορές, δεν είναι klp αυτός, έχει μια δυσκολία παραπάνω και θέλει υπομονή.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #501 στις: Μαρτίου 26, 2016, 20:28 »
ρε γιώργο αν κοιτάξεις πίσω θα δεις σε πιο post σου έχω βάλει bravo kai θα καταλάβεις ότι συμφωνούμε σε αυτό που λες
από εκεί και πέρα εγώ δεν είπα πως ο ατμό φταίει αν έχει κάποιος διαρροές
είπα πως δεν θα μου φανεί περίεργο να κάνει
όπως και στους περισσοτερους ατμό αν όλα γίνουν σωστά και δεν έχεις κανένα άλλο πρόβλημα με ο-ring και λοιπά δεν θα έχεις διαρροές
πάντα υπάρχει και η περίπτωση του λάθους
εκεί πάει το ότι δεν θα μου φανεί περίεργο να έχει διαρροές

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #502 στις: Μαρτίου 26, 2016, 20:37 »
 :)) :)) :))
Ρε θα συννενοηθούμε απόψε? Αφού συμφωνούμε, που διαφωνούμε? Αν νομίζεις ότι υπερασπίζομαι τον ατμοποιητή τόση ώρα, κάνεις λάθος. Γενικά ναι, το Φαινομενο είναι από τους ατμοποιητές που θα σου κάνουν διαρροή για πλάκα και στο άσχετο, γι' αυτόν ακριβώς το λόγο λέω ότι χρειάζεται χρόνο κάποιος μαζί του. Δεν είναι του πετάω το βαμβάκι κι ατμίζω.
Το ίδιο λέμε, παναθεμα σε :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #503 στις: Μαρτίου 26, 2016, 20:47 »
δεν διαφωνούμε
εγώ δεν φοβάμαι σε καμια περίπτωση να βγω έξω με τον phenomenon
ξέρω ότι διαρροές δεν θα έχω τον έχω μάθει καλά

Αποσυνδεδεμένος cantona

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #504 στις: Μαρτίου 26, 2016, 21:25 »
Πάντως κι εγώ μια βδομάδα που έχω το μαυράκι εκτός από την πρώτη φορά στη πρώτη τζούρα που μου έκανε μια καλή διαρροή,μέχρι τώρα και μετά από 3 στησίματα καμία διαρροή.Τα 2 τελευταία μάλιστα πολύ γρήγορα για να δω την αντίδραση του,το βαμβάκι όλες τις φορές τύπου βεντάλιας.
Όλη την βδομάδα τον είχα καθημερινά μαζί μου στο τσαντάκι μου πάνω στην μηχανή κι όλα καλά.
Το γέμισμα του απίστευτο,σε χρόνο μηδέν κι ας το γεμίζω φουλ.
Ακόμα βέβαια δεν το έχω πετύχει κι ούτε έχω βρει κανένα βιντεάκι,στο να βγάζω το ντεκ από κάτω για να αλλάξω βαμβάκι χωρίς να τα κάνω όλα μούσκεμα,αλλά που θα μου πάει θα το πετύχω κι αυτό και μετά αν συνεχίσει έτσι,πάω και για έναν γνήσιο!

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #505 στις: Μαρτίου 26, 2016, 21:33 »
Παιδιά, αν και κάτοχος του γνήσιου Phenomenon lite, θα σας πω τι έχω πάθει εγώ. Από τις αρχές Μαρτίου του '15 έχω τον phenomenon lite και ατμίζω ακόμη με αυτόν. Χωρίς κανένα διάλειμμα και φυσικά καθημερινή χρήση. Μέχρι και πριν από έναν μήνα περίπου έβαζα μόνο Fiber Freaks No1. Με αυτό ξεκίνησα να ατμίζω το phenomenon και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα διαρροών. Έτσι λοιπόν πίστευα πως οι διαρροές οφείλονται σε σφάλμα του χρήστη και φυσικά μετά τόση χρήση του συγκεκριμένου ατμοποιητή ήμουν ολοένα και πιο σίγουρος για αυτό. Βάζω λοιπόν Cotton Bacon V2 για πρώτη φορά και παθαίνω πλάκα. Σχεδόν ίδια απόδοση με το FF (γεύση κλπ κλπ) αλλά πολύ πιο εύκολο στην διαχείριση του. Έλα όμως που μετά από περίπου δυο μέρες άρχισαν οι διαρροές... Λέω τυχαίο μάλλον έκανα εγώ κάποιο λάθος. Μόνο τυχαίο δεν ήταν. Ακόμη και τώρα, σχεδόν ένα μήνα μετά, με χρήση Cotton Bacon έχω διαρροές μετά από αρκετή χρήση. Τα λέω όλα αυτά για να καταλάβετε πως πολλοί παράγοντες παίζουν ρόλο σε θέματα διαρροών κλπ. Σκεφτείτε μόνο πως 12 μήνες άτμιζα χωρίς ίχνος διαρροής και τον 13ο μήνα άρχισαν οι διαρροές :eyesplash: :idiot1: :idiot1: :idiot1: Και δεν έφταιγαν ούτε τα oring, ούτε το στήσιμο, αλλά ούτε και η απειρία μου... ;)

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #506 στις: Μαρτίου 27, 2016, 01:26 »
Χάλασες το σερί.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #507 στις: Μαρτίου 27, 2016, 02:27 »
ρε παιδιά έχω δύο κλώνους εδώ και δυο βδομάδες και ότι στήσιμο και να έχω κάνει δεν είχα ποτέ διαρροές.
περίεργο μου φαίνεται, να αρχίσω να ανησυχώ; :tongue_smilie:

Κάτι κάνεις μάλλον λάθος, Χρήστο. 
Για προσπάθησε λίγο περισσότερο, που θα πάει, θα τις καταφέρεις κι εσύ τις διαρροές. :))

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #508 στις: Μαρτίου 27, 2016, 07:59 »
Παιδιά, αν και κάτοχος του γνήσιου Phenomenon lite, θα σας πω τι έχω πάθει εγώ. Από τις αρχές Μαρτίου του '15 έχω τον phenomenon lite και ατμίζω ακόμη με αυτόν. Χωρίς κανένα διάλειμμα και φυσικά καθημερινή χρήση. Μέχρι και πριν από έναν μήνα περίπου έβαζα μόνο Fiber Freaks No1. Με αυτό ξεκίνησα να ατμίζω το phenomenon και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα διαρροών. Έτσι λοιπόν πίστευα πως οι διαρροές οφείλονται σε σφάλμα του χρήστη και φυσικά μετά τόση χρήση του συγκεκριμένου ατμοποιητή ήμουν ολοένα και πιο σίγουρος για αυτό. Βάζω λοιπόν Cotton Bacon V2 για πρώτη φορά και παθαίνω πλάκα. Σχεδόν ίδια απόδοση με το FF (γεύση κλπ κλπ) αλλά πολύ πιο εύκολο στην διαχείριση του. Έλα όμως που μετά από περίπου δυο μέρες άρχισαν οι διαρροές... Λέω τυχαίο μάλλον έκανα εγώ κάποιο λάθος. Μόνο τυχαίο δεν ήταν. Ακόμη και τώρα, σχεδόν ένα μήνα μετά, με χρήση Cotton Bacon έχω διαρροές μετά από αρκετή χρήση. Τα λέω όλα αυτά για να καταλάβετε πως πολλοί παράγοντες παίζουν ρόλο σε θέματα διαρροών κλπ. Σκεφτείτε μόνο πως 12 μήνες άτμιζα χωρίς ίχνος διαρροής και τον 13ο μήνα άρχισαν οι διαρροές :eyesplash: :idiot1: :idiot1: :idiot1: Και δεν έφταιγαν ούτε τα oring, ούτε το στήσιμο, αλλά ούτε και η απειρία μου... ;)

Ένας χρόνος χωρίς διαρροες με ff και με το που έβαλες το CB αρχισαν η διαρροές ..και φυσικά δεν οφείλεται στων ατμό το λάθος αλλά στο ποσο απορροφητικότητα έχει το βαμβάκι σου μετα απο κάποια έμελ υγρού .. στο μήνα που αναφέρεις πιστεύω οτι έχεις κανει κάποιες διαφορετικές ποσότητες στο βαμβάκι για να δεισ τι φταίει αν ναι εγώ θα ξαναγυρίζα πάλη στο ff και ασ έπαιρνα  υποδεέστερη  γεύση ..στο θέμα βαμβάκι μετα απο δοκιμές σε ff 1 ff2 cotton blend nachamitsi mujjy και  CGD  κατάληξα   στο τελευταιο σταθερά τώρα και 8 μήνες..

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και για όσους ενδιαφέρει όταν έχουν διαρροή ακόμα και με γεμάτο τανκ υπάρχει λύση να καθαρίσουν το εσωτερικό τις βάσης για να αποφύγουν τα γουργουριτα
 
με το πλαστικό τσιμπίδακι και αν είναι πολύ σφιγμένο και δεν ανοίγει και αυτο
κόφτης για σύρμα  που πιστεύω οτι όλοι έχουν στην συλλογή τουσ υπαρχουν και μερικά μυτοτσιμπιδα που πιάνουν τισ ασφάλειες απο  πυρουσ οτι καλυτερο ..περιστρέφεται αριστερά και ανοίγει ένας πολύ ευκόλως  τρόπος για επίσκεψη στο εσωτερικό τις βάσης για των πλήρη καθαρισμό  τισ

καθαρίζεις το εσωτερικό απο την υπέρ και τέλος

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 27, 2016, 17:26 από giorgos maniadakis »

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #509 στις: Μαρτίου 27, 2016, 14:15 »
Βιδωτο είναι Γιώργο ή φιξαριστο?

Στάλθηκε από το GT-P5200 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172249 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276585 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9411 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43217 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35780 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559365 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182720 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 215 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10675 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364