vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

481 επισκέπτες, 5 χρήστες
vasim, John015, Lazy Dog, dkostas, dinos_74

Twitter

Phenomenon 316 SS Clone

Αποσυνδεδεμένος eckotek

  • ***
  • 522
  • Φύλο: Άντρας
  • MAKE LOVE NOT WAR
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #480 στις: Μαρτίου 26, 2016, 12:46 »
Είσαι πολύ ωραίος βεβαίως, βεβαίως!!!! Γιώργο.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #481 στις: Μαρτίου 26, 2016, 14:21 »
Φίλε eckotek ελπίζω να διάβασες το αρχικό μου ποστ να μην ξανά γράφο απο την αρχή..
Αλλά λογου οτι μας αρέσει και να επαναλαμβάνουμε κάποια ωραία πραγματα   ναι είναι και η 2 αξιόλογοι ατμοποιητες  και ενα μεγαλο μπράβο στου εμπνευστές και δημιουργού τους
Είναι ατμό που σκεπτόμενος σοβαρά την αγορά γνήσιου ενα απο των κάθε ενα ..σε αναμονή έως την ερχόμενη εβδομαδα  είναι και ο clout one    και αν μου κάτσει και αυτός γευστικά πάω για τρίδυμο

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


spyros1

Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #482 στις: Μαρτίου 26, 2016, 15:49 »
Καλημέρα .
Φιλε Γιώργο εχω και τον κλώνο και τον γνήσιο καμία διαφορά στην γευση - ατμισμα και καμία διαροή και απο τους δύο ατμο.
Εγώ προσωπικα θεωρώ οτι η μόνη τους διαφορα τους είναι στο ότι ο κλώνος ο δικός μου δεν έχει λογότυπο.
Αψογοι και ισαξιοι και οι δύο...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 26, 2016, 19:31 από spyros1 »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #483 στις: Μαρτίου 26, 2016, 15:58 »
Αν ο γνήσιος είναι του τελευταίου 4μήνου, υπάρχει μια πολύ σημαντική διαφορά στο εσωτερικό της βάσης που ο θετικός πόλος είναι μονοκόμματος και όχι διαιρούμενος, για ακόμη καλύτερη διέλευση του ρεύματος.
Ο κλώνος έχει διαιρούμενο πόλο και αφού δεν έχουμε ανοίξει κάποιον η ποιότητά του εσωτερικά είναι άγνωστη και η αντοχή του στο χρόνο επίσης. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #484 στις: Μαρτίου 26, 2016, 16:01 »
Ποιος σου είπε οτι δεν έχει ανοιχτή αν εννοείς αυτο
και έχει και πολύ καλη αγωγιμότητα δεν ξέρω τη παιζει με των γνήσιο αλλά το κλωνάρι στο θέμα αυτό τα σπάει 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


spyros1

Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #485 στις: Μαρτίου 26, 2016, 16:04 »
Εγώ πάντος φίλε Ribot έχω κλώνους αρκέτους και ποτέ κάνείς τους δεν έπαθε τίποτα. Τώρα εάν αυτός αποτελέσει την εξαίρεση χαλάλι του, αλλά ας είναι καλά η Fasttech... (Όμως δεν νομίζω να πάθει απολύτως τίποτα).
Γιώργο αυτόν ακριβώς εχω αλλα χωρίς το λογοτυπο.


« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 26, 2016, 16:11 από spyros1 »

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #486 στις: Μαρτίου 26, 2016, 16:07 »
Γιώργο σε τι κατάσταση ήτανε μέσα όταν τον άνοιξες
κρατάει βρωμιές μέσα η ήταν καθαρός?

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #487 στις: Μαρτίου 26, 2016, 16:16 »
Ποιος σου είπε οτι δεν έχει ανοιχτή αν εννοείς αυτο
και έχει και πολύ καλη αγωγιμότητα δεν ξέρω τη παιζει με των γνήσιο αλλά το κλωνάρι στο θέμα αυτό τα σπάει

Τον άνοιξες ρε θηρίο!! :thumpup:
Δεν είπα όμως ότι δεν έχει καλή αγωγιμότητα, σίγουρα πάντως δεν έχει την ίδια με το να ήταν ενιαίος ο πόλος. Αυτό είναι προφανές.
Επίσης είπα ότι η αντοχή του ή το ΑΝ προκύψουν προβλήματα αγωγιμότητας θα φανεί στο χρόνο. Μιλάω παράλογα? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #488 στις: Μαρτίου 26, 2016, 16:17 »
Κώστα και εξωτερικά όσο και στο εσωτερικό ηταν πεντακάθαρα ουτε ίχνος οποίας διποτε  βρωμιάς έβαλα χαρτί μέσα το πίεσα πολύ δυνατά και ουτε καν βρήκα κάτι αυτό φυσικά δεν είναι λόγος για αποφυγής απο το πλύσιμο έγινε κανονικότητα χωρίς φυσικά αναμονής μέσα στο χλιαρό σαπουνόνερο τρίψιμο καλό με οδοντόβουρτσα και στήσιμο   

Γιώργο γραφαμε  μαζί  ...δεν λέω το αντίθετο ίσα ίσα όσο ποιο κοντά είναι ο πόλος και ακόμα ενιαίος τόσο το καλυτερο  και εδω εχει μια υπεροχη ο φαινόμενο απο των Μάχο ίδια όλα στο σεταπ τουσ και ο φαινόμενο μου δείνει ποιο καλά ρεύματα και δεν είναι ιδέα μου   

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 26, 2016, 16:23 από giorgos maniadakis »

spyros1

Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #489 στις: Μαρτίου 26, 2016, 16:24 »
Ο κλώνος αυτός "Τα σπάει" παιδιά...

Αποσυνδεδεμένος anetost

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #490 στις: Μαρτίου 26, 2016, 17:27 »
Για το θεμα των διαρροων και για να βοηθησω αλλους συνατμιστες ,το εχει αναφερει και αλλος στο θεμα του γνησιου !!  εχω τον γνησιο,εδωσα μαχη με απειρα στησιματα και παντα καποια στιγμη ειχα διαρροες !!!
το μονο στησιμο στο οποιο πλεον δεν εχω διαρροη ειναι αυτο σε σχημα Π με τις μυτες μεσα στα αυλακια,αλλα πολυ προσοχη κατα το βιδωμα της καμπανας ,μην παρασυρει το βαμβακι,γιατι πολλες φορες νομιζεις οτι ειναι οκ ,αλλα το βαμβακι εχει παρασυρθει !!!
δεν ειμαι απολυτος ,αλλα ελπιζω αυτο το στησιμο να βοηθησει πολλους !


Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #491 στις: Μαρτίου 26, 2016, 18:43 »
Επίσης δεν πρέπει να τον φουλάρουμε πολύ γιατί κλείνοντάς τον δημιουργείται πίεση και μόλις τον αναποδογυρνάμε γίνεται υπερτροφοδοσία.

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #492 στις: Μαρτίου 26, 2016, 18:47 »
ρε παιδιά έχω δύο κλώνους εδώ και δυο βδομάδες και ότι στήσιμο και να έχω κάνει δεν είχα ποτέ διαρροές.
περίεργο μου φαίνεται, να αρχίσω να ανησυχώ; :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #493 στις: Μαρτίου 26, 2016, 18:56 »
Το μυστήριο συνεχίζεται........
Διακεκριμένοι ατμιστές ανά την Ελλάδα έχουν καταθέσει διαφορετικές γνώμες για την στεγανότητα του Φαινόμενου (γνήσιου και κλώνου) ενώ οι έρευνες συνεχίζονται......
Φοβάμαι πως την αλήθεια δεν θα την μάθουμε ποτέ.....
Ευτυχώς η δικιά μου αλήθεια είναι 100% στεγανή :D

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #494 στις: Μαρτίου 26, 2016, 19:12 »
Χρίστο αυτά διάβαζα και έμενα  μακρια έως πήρα την απόφαση να διαπιστωσο τα όσα λέγονται ..τριτη μέρα σήμερα και έχουν περάσει απο το τανκ του κοντά στα 35 έμελ δεν είδα ουτε ενα δάκρυ  και δεν του συμπεριφέρομαι και με το γάντι επίτηδες για να δω θα πονέσει  θα δακρύζει αυτός τίποτα ..δεν είμαι μάγος στα στησιματα και ουτε κανά υπέρ κλώνο έχω απο φαστεκ είναι και δεν έχω κολλητό κανένα κινεζο  απλα παρατηρώ την κάθε λεπτομέρεια και  έχω υπομονή σε αυτό που κάνω και δεν βιάζομε  ποτε και αν κάτι δεν μου αρέσει ξανά απο την αρχή..2 απλα πραγματα χρειαζεται να δεισ ανάλογα των πυρήνα που έχεις να αφήσεις στισ άκρες το ανάλογο βαμβάκι και όπως είπε και ο    anetost προσοχή στο βιδωμα τισ καμπάνας  ...ο  κάθε ατμό σου μιλάει στην κάθε τζούρα που κάνεις και ανάλογα αν έχει υπο η υπέρ κοιτάς τι έχεις κανει και πρατησ ανάλογα ..αν όλα είναι καλά στήσιμο Βαμβάκι και ακόμα και τα Òrink να μην έχουν κάποιο σχίσιμο απο το βάλε βγάλε  εεε τι άλλο βρε παληκάρια γίνεται με όσους έχουν διαρροές

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172039 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14033 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9391 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43056 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 422 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35500 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558871 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 202 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10484 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364