vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

471 επισκέπτες, 5 χρήστες
John015, Lazy Dog, dkostas, vasim, dinos_74

Twitter

Phenomenon 316 SS Clone

Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #435 στις: Μαρτίου 24, 2016, 13:10 »
Φίλε Γιώργο καλορίζικο και καλοάτμιστο το εργαλείο. 
(offtopic) εκ πρώτης και εγώ χαμογέλασα αλλά το γατάκι στη φωτογραφία πρέπει να είναι νεκρό..

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #436 στις: Μαρτίου 24, 2016, 13:35 »
Γιώργο, θα βαρεθείς να μαζεύεις υγρά, θυμήσου αυτή την κουβέντα ;).
Μην τον συγκρίνεις με τον Τηλέμαχο, είναι σε άλλο επίπεδο ο Τηλέμαχος. 

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #437 στις: Μαρτίου 24, 2016, 13:51 »
Κικας βιντε εχω δει του dem αυτό  ναι είχε παντού Ορινκ αν εννοεί στο δαχτυλίδι που κούμπωνη το πλαστικό τανκ ναι
Γάτος Κεραμιδογατοσ δεν ηταν παντός χαχαχα
Παιδια ευχαριστω πολυ για τισ ευχεσ αν και κοίταζα πολλούς μήνες τώρα το νήμα χωρίς να συμετέχο διάβαζα και έβλεπα διάφορα προβλήματα όπως αυτά που αναφέρει ο φιλοσ ο δήμος ..2ρο παντός τανκ σε πληρη κατανάλωση απο το πρωι και δεν έχω δει το παρα μικρο
Τώρα ο μαχοσ εδώ και 51 ημέρες έχουν περάσει πανω απο 500 εμελ μέσα απο το τανκακι του ασ πάρει και αυτός το ρεπό του   αφου εωσ τωρα ο φαινόμενο είναι αξιοσ αντικαταστάτης

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #438 στις: Μαρτίου 24, 2016, 14:07 »
Γιώργο, θα βαρεθείς να μαζεύεις υγρά, θυμήσου αυτή την κουβέντα ;).
Μην τον συγκρίνεις με τον Τηλέμαχο, είναι σε άλλο επίπεδο ο Τηλέμαχος.

Αν μάθει να τον στήνει όπως πρέπει θα μαζεύει μόνο γεύση, συν αυτή που χάνει απ' τον Τηλέμαχο. ;)

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #439 στις: Μαρτίου 24, 2016, 14:09 »
Γιώργο, για καλό και για κακό πάντως, το βράδυ μην τον αφήσεις πάνω στο μοντάκι...

Άλλε Γιώργο, λύσσαξες  :))

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #440 στις: Μαρτίου 24, 2016, 14:11 »
Αν μάθει να τον στήνει όπως πρέπει θα μαζεύει μόνο γεύση, συν αυτή που χάνει απ' τον Τηλέμαχο. ;)
Ίσος, γιατί εμείς δεν μάθαμε να τον στήνουμε :bye:

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #441 στις: Μαρτίου 24, 2016, 14:24 »
Μανιαδάκη σταμάτα να αντιγράφεις!

:laugh1: Τηλέμαχος στο άσπρο, Φαινόμενο στο γκρι!

Για το o-ring στο δαχτυλίδι του αέρα θα μου απαντήσει κανένας??  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #442 στις: Μαρτίου 24, 2016, 14:25 »
Ίσος, γιατί εμείς δεν μάθαμε να τον στήνουμε :bye:

Κάποια πράγματα θέλουν και υπομονή φίλε μου και δεν την έχουν όλοι. Δεν το λέω για σένα αλλά μιλάω γενικά. Ο άλλος παίρνει έναν ατμοποιητή και σε λιγότερο από βδομάδα τον πουλάει γιατί υποτίθεται δεν του κάνει. Μα ούτε να στρώσει το μέταλλο δεν φτάνει η βδομάδα! Ή έχει την εμπειρία για να μην κάνει την άστοχη επιλογή που θα τον οδηγήσει στις αγγελίες στη βδομάδα ή είναι άπειρος και δεν μπορεί να κρίνει από τα reviews που διαβάζει πριν πάρει κάτι, οπότε ως άπειρος η εβδομάδα δεν είναι αρκετή για να κρίνει. Ένα από τα δύο ισχύει. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος djfloor

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #443 στις: Μαρτίου 24, 2016, 14:45 »
Μανιαδάκη σταμάτα να αντιγράφεις!

:laugh1: Τηλέμαχος στο άσπρο, Φαινόμενο στο γκρι!

Για το o-ring στο δαχτυλίδι του αέρα θα μου απαντήσει κανένας??  :tongue_smilie:

Θέλει καλό στρώσιμο με τον αντίχειρα και ναι, ένα κενό στη βάση το αφήνει. Ο μαύρος το είχε ήδη περασμένο.

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #444 στις: Μαρτίου 24, 2016, 14:45 »
Φίλε, μιλάμε για ένα ατμοποιητή που έχει διαρροές, ότι και να κάνεις κάποια στιγμή θα τρέξει.
Τυχαίο είναι που κάθε τόσο ο κατασκευαστής βγάζει και άλλες βάσεις; Και δεν εννοώ τις βάσεις με μεγαλύτερες ή μικρότερες τρύπες αέρα. Επίσης η τρύπα του αέρα δεν είναι στο κέντρο, αυτό είναι κατασκευαστικό φάουλ. (Ξέρω ότι θα μου την πέσουν τώρα οι fan αλλά την γνώμη μου λέω) :) 

Ααα, μια εβδομάδα φίλε μου είναι πολύυυςςς καιρός για να καταλάβεις αν ένας ατμοποιητής σου κάνει η δεν σου κάνει.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #445 στις: Μαρτίου 24, 2016, 14:56 »
Φίλε dikos, κατά πρώτον, εδώ μιλάμε για τον κλώνο. Και αν ο κλώνος έχει διαρροές από κατασκευαστικό λάθος, είναι ιστορία που θα πρέπει να μας τη διηγηθούν οι κάτοχοί του.

Φίλε, μιλάμε για ένα ατμοποιητή που έχει διαρροές, ότι και να κάνεις κάποια στιγμή θα τρέξει.
Λίγο απόλυτο σε βρίσκω!
Σε τέτοια περίπτωση, μάλλον έχω το κοκκαλάκι της νυχτερίδας καθώς ο δικός μου και άλλοι τρεις που έχουν περάσει από τα χέρια μου, δεν έχουν τρέξει. ΠΟΤΕ. Με αρκετά διαφορετικά στησίματα, αλλά πάντα με τέτοιο τρόπο ώστε το βαμβάκι σχεδόν να ακουμπάει την καμπάνα και κοιτώντας από πάνω, να μην φαίνεται καθόλου το deck. Και όχι, δεν θεωρώ τον εαυτό μου μάγο στα στησίματα. Έχει μια ιδιοτροπία ο ατμοποιητής και αυτή είναι ότι θέλει σωστή ποσότητα βαμβακιού και σωστή τοποθέτηση. Άπαξ και τη σεβαστείς, κέρδισες. Δεν συγχωρεί το συγκεκριμένο λάθος.

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #446 στις: Μαρτίου 24, 2016, 15:05 »
Αν και εδώ ειναι το νήμα του κλώνου καλούμαστε να υπερασπισθουμε την κλεμμένη κατασκευή. Φίλε diko, καλώς λες την γνώμη σου αλλά και εγω θα συμφωνήσω με τον προηγούμενο. Είχα διαρροές τις πρώτες 20 μέρες εως ότου να τον μάθω και κανένα απολύτως τους επόμενους 7 μήνες. Είμαι φαν για αυτά που μου προσφέρει και για κανένα άλλο λόγο. Κάτι κάνεις λάθος που δεν σε αφήνει να χαρείς έναν καλό ατμοποιητη και αυτό είναι κρίμα για εσένα....

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #447 στις: Μαρτίου 24, 2016, 15:10 »
 ...(Ξέρω ότι θα μου την πέσουν τώρα οι fan αλλά την γνώμη μου λέω) :)

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #448 στις: Μαρτίου 24, 2016, 15:26 »
Αχ βρε ναι, το είχες πει... και άλλη γνώμη δεν υπάρχει... 

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #449 στις: Μαρτίου 24, 2016, 15:45 »
Μια βδομάδα μαζί του και δεν έχω ούτε μια σταγόνα, και τον έχω και μαζί μου στο γραφείο μέσα σε τσαντάκι
όπου είναι ξαπλωμένος.
Απο το πρώτο στήσιμο μια χαρά, αν και τον πείρα απο συμφορουμίτη ο οποίος άνοιξε λίγο τις τρύπες για πιο αεράτο
δεν μου δημιούργησε πρόβλημα.
Τώρα τον έχω παρέα με τον κλώνο Τηλέμαχο και οι Subtank και Kayfun σε ξεκούραση :) 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172039 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14033 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9391 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43056 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 422 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35500 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558869 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 202 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10484 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364